August 14, 2022

Daily Club Golf 11 February 2021

Stroud Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Thursday, 11 February 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: S Ross (30) D Hughes (26) 47 cb. 2B Scr: K Mcguire B Willingham 38. A: I Hobson (7) 36 cb. B: J Wye (16) 38 cb. C: G Hatton (23) 37 cb.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: A Moss (8) 43. B: N Deeks (16) 38. C: L Longhi (19) 40. Scr: A Moss (8) 35.

BALGOWLAH: Women: Stableford: 9-hole: P Jones (44) 24.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: R Morasso (11) M Harrington (6) 46. G Hooker (22) 41. Scr: B Meyn 26.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: Ambrose: R Macauley I Bull V Chaudary G Wilson (15.625) 46.275.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: J Chung (16) 37. Div 2: J Longworth (23) 38. Gold: Div 3: J George (30) 33.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: M Bulbert (14) 39. B: D Olmstead (20) 37. C: M McCann (29) 36.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: P Box (7) 34 cb. B: B Briguglio (17) 40. C: B Pisani (21) 38. Women: L Stannard (31) 37. Medley: 2B: B Briguglio (17) B Pisani (21) 47.

BLACKHEATH: Women: Stroke: V Hurst (30) 58. Stableford: G Bates (32) 34.

BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: J Windybank (24) 38. Div 2: J Dunn (26) 33.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: D Hawkins (1) 36. B: C Collinson (15) 42. C: R Toogood (36) 40. A Scr: K Stegbauer (-2) 32. B Scr: G Cooper (13) 25. C Scr: J Stewart (24) 16. H Gilchrist (35) C Collinson (15).

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: K Atterton (36) 37. Veteran: Div 1: S Mudaliar (13) 39. Div 2: A Rule (23) 40. Women: Stableford: Div 1: K Belli (26) 34. Div 2: G Maloney (32) 38.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Multi: R Day (27) H Jones (24) 87. A: S Daniels (8) 38. A Scr: D Cummins 34. B: J Borwick (14) 39. B Scr: J Groucutt 25. C: S Doran (20) 40 cb. C Scr: B Hanrahan 17 cb. 2B Scr: B Moyes L Mc Laren 51 cb.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: D Pirie (21) 37. B Peaker (31) 36. Veteran Women: B Regan (23) 32. R Olsson (29) 28 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: B Han (10) B Kang (14) 47. Men: B Han (10) 44. Women: Stableford: S Woo (Riverside Oaks 31) 35.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: L Wilkie (11) 73. Div 1 Scr: C Shin 85. Div 2: C James (30) 76. Div 2 Scr: M Namkoong 102. Div 3: G Mahony (31) 75. Div 3 Scr: G Mahony 106. Stableford: T Hayton (32) 28.

CASTLECOVE: Medley: Stableford: T Kirkham (33) 33. Women: 9-hole: E Blyfield (43) 23.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Potter (16) 31 cb. Div 2: J Steel (28) 39. Div 3: A Gee (41) 32.

COROWA: Medley: Stableford: A Herbert (26) 40.

CROMER: Women: Stableford: A: S Adams (12) 37. B: R Bucknell (23) 40. C: C Palmer (41) 40. A Harrison D Lowry 50 cb.

CRONULLA: Men: Stroke: Ambrose: D Gunn (36) P Swatosch (10) 60.5 cb. Scr: D Ettridge (2) C Clunes (scr)  62.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: H Gonzales (13) 40.

DENILIQUIN: Women: Stableford: J Barlow (26) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: Div 1: R Byrne (13) 40. Div 2: S Wright (35) 44. Stableford: K Prince (22) 38.

ELANORA: Men Stableford White: P Mattick (29) 40. 

EVERGLADES: Women: Stableford: 2B: S Nicholas (28) J Crawford (33) 48. Div 2: S Nicholas (28) 38. Div 3: M McCarthy (34) 43. Div 4: R Harrington (44) 35. Div 1 Scr: H Burrett (23) 40.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Multi: W Hollis (11) K Barton (11) 60 cb. A: G Poland (9) 36. B: G Joass (16) 35. C: W Gualterio (25) 41. Women: G Pont (28) 28. Snr H Nuemann (27) 37.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Ambrose: A: V Hughes S Armstrong 70. B: R Te Amo M Campion 71. C: S Frost N Homann 71.25.

GOSFORD: Women: Stableford Trophy: White: A: K Cardiff (21) 3. Medley: J Cheong (25) 40.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: A: B Baxter (24) 36. B: D Thompson (38) 35.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: D Reid (15) 39. Div 2: S Tait (21) 40.

KOGARAH: Women: Stableford: 3B: C Doyle (35) M Duggan (19) M Main (31) 41. Team: P Black (36) T Swaffer (25) T Nguyen (27) 32. J Jeong (20) 37. Men: Stableford White: G Leong (8) 41.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: N Millar (-4) 40. B: P Ewers (19) 42. C: N Gagen (34) 37. Women: Stableford: L Rogers (23) 36.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: J Viney (23) L Royle (20) 46. Scr: A Wright C Faico 40. A: E Summers (8) 41 cb. B: J Schneider (17) 39. C: J Viney (23) 35.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: D Heslehurst (17) M Thomaidis (19) 80. 2B Agg Scr: S Nemoto (6) P Barry (3) 63. A: E Vakirtzis (11) 41. B: M Thomaidis (19) 40 cb. C: R Kwong (26) 40.

LONG REEF: Women: Par: Div 1: J Brown (11) 4 up. Div 2: D Montgomery (30) 3 up. Div 3: A Brown (38) 1 up. Div 5 Scr: J Brown (11) 4 down.

MANLY: Men: Stableford White: W Moloney (29) 42. Women: M Harman (41) 43.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Split Six: J Sheedy (16) T Forrester (19) J Parsell (27) P Shumack (18) 92.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: P Neave (20) E Sulkowicz (22) 96. A: J Skinner (12) 42. B: G Yarrow (15) 43. C: P Neave (20) 43. Scr: S Fitzpatrick 37. Hole in one: B Smith at 11th.

MONA VALE: Women: Stableford: Team Agg: J Branch (20) A Tucker (34) J Alcock (19) C Hajos (23) 95. Scr: R Laughton G Kim J Tebbutt M Blagg 52.

MONASH: Mxd: Stableford: G Blee (13) 39 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: J Pavone (23) 41. Women: S Mori (24) 39. Veteran: Gold: R Perry (21) 36.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: R McGaw (32) 38. D Johnson (20) 36. B: J O’Reilly (35) 37 cb. R Buchanan (41) 37.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: J Edmiston (31) 42. B: S Kwon (33) 39. C: T Hahm (39) 38.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: S Willson (32) 39.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: S Clayton D Paul 49. 2B Scr: W Alder P Whitman 34. W Boyd (26) 42. A: W Alder (7) 37 cb. B: A Gainsford (14) 39 cb. C: S Clayton (20) 39 cb. Women: P Beckton (9) 35.

NOWRA: Women: Par: Div 1: R Moore (28) sq. Div 2: C Lymbery (31) 1 down. Div 3: M Ford (39) 1 down.

NSW: Women: Par: C Neil (20) 4 up. Medley: Stableford: P Martyn (19) 44.

OATLANDS: Men: Stableford White: R Manongdo (10) 35. Women: Yellow: A: J Tunks (20) 35. B: J Rogers (32) 39. C: D Cordina (36) 38 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: M Connors (20) S Wannell (13) 47. M Petrie (36) 39 cb. Women: 9-hole: C Cannon (32) 22 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: K Patterson (21) 38. B: R Binns (30) 39. C: C Verco (32) 40. Scr: M Herman De Groot (0) 26. 9-hole: D Callaway (45) 16 cb.

PENRITH: Women: Stableford: Div 1: D Moussa (18) 38. Div 2: J Abbott (23) 40 cb. Div 3: J Nash (32) 36 cb.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: A Clare (17) 39 cb. Div 2: A Carter (23) 38. Div 3: C Kennedy (44) 42.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: J Glenn (15) 39. Div 2: J Palmer (25) 42.

RICHMOND: Women: Par: Div 1: L Peers (23) 1 down cb. Div 2: J Humphreys (34) sq.

RICH RIVER: Men: Stroke Ambrose: East: White: A: B Gledhill (9) G Jefferies (15) 61.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Guest (26) G McRae (28) 50. White: A: B Storer (7) 42. B: C Compton (15) 40. C: D Little (20) 41. Green: R Symons (25) 37.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: J Lamper (27) 44. Championship: J Moulder (19) 35.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: A Scr: K Jones (+4) 41. J Milne (3) 41. 2B: G Taylor (30) T Lucas (16) 50. A: M Mabey (12) 40. B: M Shepherd (17) 41. C: A Petrie (19) 38. D: G Taylor (30) 43.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford 2B: White: I Boo (9) T Khanna (15) 45 cb. A: S Ballard (1) 39. B: J Boylan (17) 38. C: J Brownsell (27) 40. Scr: S Ballard (1) 38.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B: White: M Hudson (10) M Ripoll (12) 48. 2B Scr: O Janschek J Serhan 39. A: M Hudson (10) 41. B: E Balila (13) 42 cb. C: S Moloney (22) 38 cb. Scr: O Janschek 37. Visitor: G Doolan (Headland 11) 35 cb. Women: K Moses (17) 31. Men: Stableford 2B: Gold: G Ashley (23) W Glen (28) 45. J Allen (21) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: G Scott (5) 39. B: C Sliverio (16) 39 cb. C: M Morris (22) 39 cb. R Kim (16) 39.

STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: J Shin (16) 2 up. Div 2: G Kwak (27) 4 up. Div 3: R Kissane (37) 3 up. Men: Stableford: E Florio (20) 44.

SVGA at Ryde-Parramatta: Men: Stableford: A: B Sutherland (The Ridge) 39. B: B Roylance (Ryde-Parramatta) 40. C: T Blackwell (Strathfield) 36.

TALLWOODS: Women: Stableford: A: M Byrnes (24) 33 cb. D New (21) 33. B: M Wright (26) 33 cb. F Lane (43) 33.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: P Naude (14) 40.

THE COAST: Women: Stableford: Div 1: K White (32) 39. Div 2: D Craven (37) 35.

THE RIDGE: Men: Stableford: A: M Tremain (11) 41 cb. B: R Harris (21) 40. C: L Reynolds (29) 42. Women: K Willis (20) 40. Scr: T Schulz 36. Medley: 2B: L Jackson (17) D Castle (9) 51.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: W Anderson (15) 37. B: K Christensen (23) 39. C: J Fuller (42) 36.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Small (11) G Blair (7) 46. 2B Scr: B Gibbons S Coleman 36. A: P Cahill (10) 39. B: M Sheen (13) 40. C: M Pattison (24) 37 cb. Veteran: S Small (11) 39. Super Veteran: J Woods (18) 41.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A Beckwith (28) 40. 9-hole: S Souter (38) 21 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Mason (8) P Cowan-Lunn (14) 70. Men: R Mason (8) 36. Women: G Pym (40) 32.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B: K Armstrong (23) R Wells (25) 61. Mxd: D Ommunson-Kennedy (31) B Kennedy (22) 70. Women: B Simcock (45) Y Mudiman (11) 63 cb. Men: R Lee (31) 42. Women: H Wick (36) 35 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: K Lobb (25) 42. B: J Eardley (40) 40.

WYONG: Men: Stableford: W Hunter (27) 41. Women: L Wales (23) 43. Hole in one: G Mitchell at 17th.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: B Kedgley (21) 38. D Mckinnon (5) 38 cb. B: B Webb (15) 39. C: D Reid (20) 38. D: J Borg (26) 37.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole 4B: Blue: J Higgins (16) L Winkworth (10) 27. L Garbutt (12) T Evans (18) 25.