September 19, 2021

Daily Club Golf 10 February 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 10 February 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Wednesday, 10 February 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Felton (-2) C Locker (12) 46. Div 2: B Garlick (18) J Cassidy (21) 52. Scr: T Felton (-2) C Locker (12) 41. 4B Agg: G Bensley (10) C Munns (10) A Anderson (7) R Hooker (9) 143. A: K Whittaker (8) 42. B: S Robbins (17) 39. C: C Browne (21) 43. D: G Gierek (31) 37.

AVALON: Women: Stableford: L Antill (31) 35 cb.

BALGOWLAH: Men: Stableford: A: R Ewing (11) 40. B: J Franklin (16) 38 cb. C: K Gowenlock (22) 39.

BANKSTOWN: Medley: Stableford 4B: White: J Colella P Hopkins 46. A: J Colella (-2) 39. B: S Rook (14) 42. C: Q Pham (35) 40.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: 2B Multi: N Hanly J McClean 85.

BAYVIEW: Men: Stableford: 4B: P Blenkhorn T Blenkhorn P Whipp A Chee 85. A: G Hartshorne (4) 37. B: A Buckley (13) 37. C: A Chee (20) 36. White: J Hennessy (13) 29.

BERMAGUI: Women: Stableford:  Div 1: C Rudneski (21) 39. Div 2: F Hanks (37) 31 cb.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: S Fraser (20) 38. A: R Trisley (5) 36. B: R Sutton (17) 37 cb. C: G Pardi (31) 36. Scr: S Geraghty 30. Hole in one: G Butler at 2nd.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: A Samaras (27) M Papadopoulos (13) 51. 2B Scr: G Heffernan S Terkalas 41. A: N Munro (12) 39. B: B Davies (13) 39. C: G Mayhew (23) 39.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Binskin (21) G Lee (5) 50. G Stovold (19) 45.

BONDI: Men: Stableford: T Williams (17) 35 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford 2B: White: I Roache I McPhedran 47. A: M Grynberg (9) 39 cb. B: S Barros (13) 41. C: I Roache (29) 40. Scr: I Collins (0) 37 cb.

BONVILLE: Medley Stableford Aggregate Winners: P McAdam (22), P McWilliam (15) 73 – $50 Voucher Individual: M Scott (Keperra 7) 38 c/b – $50 Voucher 2nd: C O’Brien (7) 38 – $40 Voucher 3rd: G Soyka (13) 36 c/b – $30 Voucher 4th: A Hulcome (19) 36 – $20 Voucher 5th: D Kennedy (7) 35 c/b – $10 Voucher Ball rundown to 33.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Medway (30) 35.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: R Suplat (8) K Connell (15) 47. Div 2: I Fitzpatrick (22) H Dawson (21) 48. Scr: M Barbon W Dunn 39 cb. A: M Greksa (5) 42. B: J Churchin (15) 39 cb. C: M Hunter (19) 40. Hole in one: M Hunter at 16th.

CAMDEN: Women: Stableford: 4B: S Chapman (8) P Morrison (28) 45.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: 2B Agg: J Blaxland (28) P Kensell (20) 70. T Cotter (23) 38.

CAMPBELLTOWN: Medley: Par: 4B: D McGregor C Sims 10 up. 4B Scr: K Risk G Dalzell sq. A: C Sims (11) 5 up. B: G Smith (14) 3 up. C: R Brooks (20) 6 up.

CARNARVON: Women: Par: 2B: J Kirby (13) J Cramer (18) 8 up cb. Div 1: J Kirby (13) 3 up. Div 2: J Kwon (22) 4 up. Div 3: G Kim (35) 1 up.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: M Poe (19) L Wiese (26) 77. A: M Champion (9) 40. B: R Tang (16) 43. C: I Yoo (28) 39 cb. PM 2B Agg: C Billyard (13) T Wheeler (4) 76. A: S Goodrum (12) 42. B: D MacNaughton (13) 39. C: G Morgan (25) 37. 2B Agg Scr: C Billyard T Wheeler 60.

CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Feb: M Lulic (31) 69.

CHATSWOOD: Men: Stableford: Split Six: P Wilbow (18 Stroud GC) K Metzke (19) J Manevski (8) R Dunn (18) 88. A: S Wilson (3) 38. B: J Thomson (14) 41. C: N Hill (20) 41.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: Y Meehan (25) 37 cb. B: M Kania (35) 39 cb.

CROMER: Men: Stableford 2B Agg: White: S Short (22) G Wright (16) 81. A: A Dennewald (3) 42. B: C Michael (23) 40. C: T Harvey (31) 38. Scr: A Dennewald 39 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: Y Kim (15) S Jung (17) 53. Scr: P Takla (3) R McCoullough (6) 37. Div 1: Y Kim (15) 44. Div 2: S Lee (19) 39. Div 3: D Spurrier (27) 38. Hole in one: G Parton at 16th.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: N Swainger (7) 40. B: T Maw (16) 37. C: A Erickson (25) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Agg: C Fitzsimmons (+2) A Moon (0) 73. Men: C Fitzsimmons (+2) 37. Veteran: A: P Widdon (9) 37. B: V Ilagan (22) 39. C: C Dale (34) 35. Women: Div 1: L Kembrey (21) 34. Div 2: M Quirk (31) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: A Reid (7) 39. A Scr: G Kolistasi (6) 36. B: T Mantoufeh (20) 39. B Scr: T Jugas (15) 36. C: N Deriman (25) 45. C Scr: J Bagnall (28) 36.

ELANORA: Women: Stableford:  M Pizzey (33) 39.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Scr: M Anthony (10) J Bowron (5) 42. 2B: M Anthony (10) J Bowron (5) 49. A: J Bowron (5) 41. B: C Chant (18) 40. C: K Preston (23) 40. D: D Rooney (25) 39. Scr: P Botting (1) 37.

FINLEY: Medley: Stableford: Div 1: M Piggin (16) 38. Div 2: L Donkin (19) 44.

FORSTER: Men: Stroke:  I Cross (11) 63. 

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B: R Crowfoot (26) P Goulbourn (11) 46 cb. Div 1: D Saunders (14) 37 cb. Div 2: G Taylor (21) 37 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: B Glass (12) 42. B: J Keplinger (14) 40. C: R Harrison (19) 39.

GOULBURN: Women: Stableford Green: A Craig (42) 39. A: G Woodgate (14) 31. B: R Slater (23) 36. C: S Langbein (32) 37.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: P Budden (9) 38. B: R Perrin (20) 40. Women: S Geary (5) 34.

HORIZONS: Men: Stableford: A Raeburn (14) 40. Women: J Convoy (12) 40.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: H McCallum (20) 43. B: F Young (23) 42. C: V Ebert (30) 36 cb.

JAMBEROO: Men: Stroke White: P Wheatley (21) 65.

KAREELA: Men: Stableford: Split Six: I Elton I Colley 68. A: A Beazley (8) 39. A Scr: R Chapman (6) 30. B: T Robinson (18) 36 cb. B Scr: B Axford (19) 19. C: K Lister (25) 39. C Scr: D Triggs (25) 14.

KIAMA: Men’s Stableford : A: M Emmett (12) 40. B: D Atkins (27) 44. Women: Stableford: Div 1: N O’Donnell (16) 39. Div 2: M Connor (26) 40. Div 3: K Bowen (54) 36.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: P Menck (10) R Frost (17) 47 cb. 2B Scr: A Lamble P Kelly 40. A: A Lamble (scr) 40. B: A Fay (13) 41. C: I Tonkin (20) 38. 

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: K Cribb (6) D Axford (3) 45 cb. A: T Hii (11) 39 cb. B: K Hatzianestis (15) 40. C: D Sullivan (21) 38 cb. Scr: D Gallagher 36 cb. Veteran: G Millar (6) 39 cb.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: D Browne (39) 44.

LANE COVE: Men: Par: 2B: D Martin (23) M Smith (25) 14 up. D Martin (23) 8 up.

LEURA: Medley Par Singles: M Chen (Monash CC)(21) +3 cb, K Bowers (33) +3, J Scullion-Stewart (10) +2 cb, Scratch: S Bear (Killara) (0) -3 gross, 2BBB: M Chen (Monash CC)(21) and May Chen (Monash CC)(40) +9.

LIVERPOOL: Women: Stableford: A: C Yu (16) 37. B: S Yoo (19) 39. C: A Evans (29) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: 4B: C Mitchell . M Toole 49. A: J Walters (9) 41. B: C Montgomery (17) 40. C: S Hill (20) 44. Scr: N Sherlock 36. 

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: D Upton (35) B McNamara (23) 48. Men: White:  Div 1: R Joson (11) 40. Div 2: D Upton (35) 41. Women: A Pedersen (27) 39. Scr: P Van Wegen 32.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: N Samaras (17) G Xenos (26) 53. G Xenos (26) 45. Scr: R Hayes 35.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: K Woodbury (27) P Linskey (24) 68. P Linskey (24) 40.

MANLY: Men: Stableford: 2B: H Kelly (27) R Low (32) 46. A: F Bellingham (+1) 39. B: M MacLennan (16) 38 cb. C: P Rawling (29) 36 cb. Scr: B Herring 37.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: R Smith (12) 40. Women: Par: Div 1: N Newton (19) 4 up. Div 2: M May (29) 3 up.

MONA VALE: Men: Par: 2B: N Abba (6) J Corroto 11 up. A: N Abba (6) 8 up. B: T Mestrov (17) 4 up. C: J Stuart (22) 9 up. Scr: J Corroto 5 up.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: P Hirst (34) S Waterhouse (19) 48. Men: P Hirst (34) 43. Veteran: N Grusd (24) 38. Women: F Shaddock (21) 37 cb.

MOSS VALE: Men: Stableford: 2B Multi: C Kirby (11) S Fitzpatrick (44) 90. A: S Allen (10) 40. B: P Rumble (19) 37. C: C Reid (26) 38 cb. D: S Fitzpatrick (44) 50.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: M McLeod (29) S Nighjoy (19) 81 cb. A: N Forage (8) 41. B: S Nighjoy (19) 43. C: S Hawrysiuk (24) 43.

NELSON BAY: Men: Stroke: Brushbox: Div 1: G Eaton (11) 70. P Sutton (8) 71. Div 2: D Gay (22) 70. D Hellmrich (19) 70 cb. Div 3: P Lakeman (28) 72. R Connor (24) 73. Gymea Lily: Div 1: A Daubras (8) 40. G Luke (9) 39. Div 2: J Silvestri (16) 42. C Tognon (18) 41. Div 3: C Tinker (25) 42. S Punshon (32) 35.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: I McGill (18) 40. Women: Green: V Sweeney (22) 41 cb.

NOWRA: Men: Stableford: S Rice (6) 41.

NSW: Medley: Stableford: 2B: P Jonson (25) D Warner (16) 49 cb. P Frankland (2) 43 cb. White: P Perrie (29) 41. Gold: E Ellis (20) 35. Women: G Dooley (2) 38. Scr: Z Mullins 41 cb. 

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: M Arthur (14) S Bailey (9) 51. A: S Pesavento (12) 40. B: J Batterson (16) 43 cb. C: S Logan (21) 42. Scr: G Ormaechea 33 cb.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: R Hughes (19) A Rassmussen (29) 49 cb. 2B Scr: C Montgomery B Parsonage 42. Men: A: R Burton (Everglades 7) 41. B: A Kelshaw (19) 42. Women: C: M Rassmussen (30) 38.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: A: J Chapman (14) K De Jager (22) 51. Scr: I Catterall 40. D McIntosh 40. A Fotheringham (19) 41 cb.

RANDWICK: Women: Stroke: Medal: Div 1: S Bateman (18) 56. Div 2: H Elisseou (24) 60. Div 3: J Martin (29) 59. Div 4: J Sims (35) 62.

RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: J Holmes (12) H Silver-Holmes (24) 77. Scr: A Crumpton (-1) D Dennis (0) 41. A: D Adam (7) 39 cb. B: H Wagland (15) 40 cb. C: H Silver-Holmes (24) 48.

ROYAL SYDNEY: Men: Par: Championship: A: P Tout (9) 1 up cb. B: J Reid (15) 4 up cb. C: T Hart (20) 7 up. A Scr: R Chambers (3) 4 down.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: H Kim (0) J Kim (1) 72. Div 2: M Kenny (10) D Furlong (35) 78. A: M Kenny (10) 40. B: S Nash (17) 41. C: P Sermanni (21) 38. D: B Yee (31) 41. Scr: J Kim (0) 37.

ST. MICHAEL’S: Women: Stroke: Matchplay: Hcp Elimination Rd: P Pitsawong (11) bt R Underdown (30) 19th. J Tracy (32) bt C Phibbs (17) 3-2. M Laffy (25) bt M Krinker (34) 1up. A Tan (28) bt M Cerkesas (21) 1up. M Golding (17) bt H Williams (19) w/o. J McDade (19) bt C Cameron (24) 3-1. A M McDonald (24) bt P Geddes (21) 1up. L Pellew (19) bt V Newman (34) .   

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: A Cowley (22) K Kanofski (16) 49. 2B Scr: S Maiolo M Kelman 39. A: J Kim (10) 38. B: S Macdonald (17) 43. C: W Ng (25) 41.

TALLWOODS: Men: Stableford White: M Farrow (4) 38. B Shields (9) 37.

TERREY HILLS: Stableford: A: D Molloy (12) 43. B: D Harris (17) 43. C: R Feyder (23) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Team: G Cohen (25) P Thompson (15) D Choo (17) R Kraus (10) 51.

THE COAST: Medley: Stableford Hcp: White: A: P Thornton (8) 40. B: S McDermott (20) 40.  Scr: S Twaddell 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: D Fincher (26) B Britt (31) 48. A Scr: J Randhawa C Webber 33. A: P Tang (25) 42.  Scr: R Vandersluis 34. 9-hole : P Cook (8) 21. In: M O’Brien (9) 21.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: B Molnar (4) 39. Div 2: G Filippe (13) 41. Div 3: L Deering (23) 39. Div 4: G Owen (25) 36. Gold: R Eaton (25) 33 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: B Farnworth (21) L Laird (43) 77 cb. 2B Agg Scr: B Willett R Oliver 80. A: D O’Toole (8) 41. B: S Curley (17) 41. C: J Flaherty (24) 45. D: J Williams (34) 40 cb.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: G Thomas (-4) B Millan (2) 47 cb. Men: A: S Masters (7) 39. A Scr: G Thomas (-4) 42. B: J Gatt (15) 36. B Scr: D Pring (14) 21. C: R Spanos (22) 35 cb. C Scr: M Nicol (16) 19. Women: Green: H Park (-1) 37.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: A Silvester (22) R McCarthy (20) 51. 2B Scr: J Betts A Keith 38. A: J Edward (10) 40. A Scr: D Tapper 34. B: T Manton (17) 45. B Scr: J Cho 27. C: T Pickering (26) 44. C Scr: R McCarthy 22.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: F De Wilde (24) D Studdert (13) 49. A: S Burton (8) 42. B: G Goldsworthy (15) 42. C: M Fogarty (22) 43. D: M Kenneally (35) 42. 9-hole: L Schofield (18) 19 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: C Boston (20) J Hazell (19) 45. 2B Scr: D Levy M Whitmore 39. A: A Taylor (11) 39. B: K Hanigan (19) 37 cb. C: G Rodham (35) 38.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: C Cafferky (19) 44. W Bailey (16) 41. D Watson (24) 40. R Isaacs (16) 39 cb. D Lee (21) 39.

WOOLOOWARE: Stableford: A: B Seldon (8) 41. B: P Hart (21) 39. C: P Blake (23) 36 cb. Scr: K Rugless 34.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: B Henry (14) O Jennings (34) 90. A: A Gyler (5) 42. B: R Anderson (15) 39. C: O Jennings (34) 43. Scr: C Wickham 38.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: Div 1: L Bennett (21) 40. Div 2: K Kinlyside (28) 39. Div 3: E Bellis (44) 35.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email