September 18, 2021

Daily Club Golf 6 February 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 6 February 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Saturday, 6 February 2021,

ANTILL PARK: Women: Stableford: D Yee (29) 30. Men: Stableford White: A: K McGuire (4) 42. B: G Hampton (13) 36 cb. C: M D’Souza (27) 41. Medley: W Pennell (20) M D’Souza (27) 48. K McGuire (4) K Devine (19) 39.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Feb: A: M Hunter (10) 65. A Scr: D Keith 72. B: G Kirkby (15) 66. B Scr: D Song 80. C: J O’Brien (26) 65. C Scr: D Adams 86. Jnr: M Lim (13) 72.

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (29) 32 cb.

AVONDALE: Men: Stableford: A: H Mcgilvray (13) 63. A Scr: W Bayliss 36 cb. B: P Heath (15) A Babazogli (14) A Fontana (25) 67 to playoff. Stableford White: N Hullah (20) 36.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Feb: A: J Hanshaw (12) 60. B: D Golding (18) 64 cb. C: D Carroll (27) 61.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: Medal: A: A Seymour 66. B: S Rook 63. C: L Russell 65. Scr: A: G Thomas 67. B: N Drought 83. C: S Kiss 90. 2B Agg: G Harris P Hopkins 61 cb. Stableford: 2B Scr: S Underwood D Abbott 40 cb. Hole in one: A Munro at 3rd.

BARDWELL VALLEY: Men: Hole in one: T Riches at 7th.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Feb: A: J Sharma (19) 61. A Scr: T Roach (11) 74. B: K McFarlane (31) 64. Men: A: R Viola (3) 57. B: K Pereira (18) 57. C: K Dignan (27) 60. A Scr: D Higham (1) 59. B Scr: J Hutton (13) 73 cb. C Scr: K Dignan (27) 60.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal Feb: Black: A: P Blenkhorn (7) 68. B: A Monahan (16) 67. C: D Skitt (25) 67. W Charles (32) 67 to playoff. Scr: A Scr: P Blenkhorn 75. B Scr: J Rankin 82. C Scr: M Alder 90. Stableford: J Castle (27) 32. Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: A Dorrington (14) 73. Div 2: A Giles (27) 83. Stroke Gold: Div 3: S Lewis (32) 81.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: R Lagana (15) 41. B: B Johnston (17) 36. C: M Smith (29) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Feb: A: J Siely (13) 67. A Scr: S Warncken 71. B: T Haid (19) C Mitchell (14) R Wilson (18) 67 to playoff. C: P Geraghty (24) J Spencer (34) 68 to playoff. C Scr: S Sweeting 90. Women: P Wilson (16) 78.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal Feb: A: S Deans (8) 58. B: D Graham (16) 59. C: I Hayton (24) 61. Women: L Moles (18) 61. Men: Scr: G Heffernan 65. Hole in one: B Russell at 18th.

BLACKHEATH: Women: Stableford: L Pressley (19) 43. Men: Stroke: Medal: A: R Saxton (11) 61. B: J Holmes (15) 64. C: B Corscadden (22) 64. Medley: Stableford: G McDonald (16) 41.

BONDI: Men: Stroke: C RAMENSKY (22) 49.

BONNIE DOON: Medley: Stroke Black: B Lambrinos (16) 69. A Scr: J Cochrane (0) 35. A: A Trueman-Farrell (7) 66 cb. B: S Clarke (15) 62. C: S Zaferis (32) 67. D: M Aspros (35) 30. D Chin (8) 42.

BOWRAL: Women: Stroke: P Barker (18) 86. Men: Medal Feb: A: J Pinkstone (5) 69 cb. B: N Dudgeon (21) 67. C: L Kalaizis (34) 61. A Scr: J Pinkstone (5) 74.

BREAKERS: Men: Stableford: P Parker (18) 43. Women: J Gibson (21) 39. Medley: 2B: P Parker (18) D Hajduk (13) 50.

BRIGHTON LAKES: Stroke: Medal: A: S Manley (11) 66. A Scr: A Derbas 72. B: J Foley (15) 65. B Scr: B Howard 83. C: M Marett (21) 64. C Scr: W Parnell 90.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Feb: A: Z Marsh (9) 65. J Graham (4) 66. A Scr: R Maric 70. B: J Nuttall (11) 68. R Gray (13) 69. B Scr: M Barbon 79. C: J Svorinic (19) 68 cb. C Bushby (17) 68. C Scr: F Pello 85. D: N Finocchiaro (34) 66. B Bissett (26) 68 cb. D Scr: M Holloway 89.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Feb: A: S Marsh (18) 78. A Scr: S Chapman 86. B: K De Cean (26) 72. B Scr: K De Cean 98 cb. C: W Hyndman (34) 79. C Scr: P Morrison 111. Men: Stroke Black: A: T Hunt (12) 61. A Scr: T Banton 70. B: B Ward (18) 68. B Scr: K Murray 83. C: A Hargreaves (32) 67 cb. C Scr: M Fairweather 91 cb.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: A: M Bulloch (10) 37. B: D Dahiya (14) 36. C: D Fleming (21) 37.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Stroke: M Matthew (12) G Saupin (18) 60. 2B Scr: D Mifsud P Muscat 69. A: P Muscat (3) 67 cb. A Scr: S Bolger 74. B: D Mifsud (17) 68. B Scr: M Zeidan 83. C: B Smith (21) 70. C Scr: D Gardam 93.

CASTLE HILL: Men: Stroke Veteran Men: Black: A: P Alexander (7) 69. A Scr: S Bevan (scr) 66. B: R Keighran (16) 66. B Scr: P Trainor (15) 82. C: P Barone (22) 71. C Scr: P Barone (22) 93. P Trainor (15) 67. A: B Clarke (11) 71. A Scr: M Thomson (+3) 74. B: C Noble (14) 68. B Scr: C Noble (14) 82. C: R Calnan (25) 68. C Scr: J Calabrese (22) 93. Stableford: T Poole 36. Stroke Veteran Men: R Calnan (25) 68.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Feb: A: J Rumpler (9) 59. A Scr: D Gibson (4) 66. B: J Falloon (17) 63. C: J Snowsill (22) 62. Women: J King (32) 64.

CHATSWOOD: Men: Stroke: A: B Krygsman (9) 63. A Scr: G Skinner (3) 70. B: G Lawrence (14) 61. C: M Wheelahan (24) 62. C Scr: C Ooi (20) 85.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: B Eddy (11) 40. B: B Edwards (14) 45. C: S Morey (25) 43. Women: Stableford: A: J Gould (35) 35.

CONCORD: Stroke: A: G James (13) 65 cb. A Scr: M Thomas (-1) 68. B: T Knox (23) 67. B Scr: B Chua (16) 85. C: J Stewart (25) 64 cb. C Scr: J Stewart (25) 89.

COROWA: Women: Stroke: B Mclean (8) 71. Men: Medal: A Scr: P Glidden (0) 78. A/Medal: R Sorensen (10) 68. B Scr: D Black (11) 86 cb. B: R Schmidt (17) 71. C Scr: A Wood (19) 94. C: I Rich (27) 74.

CROMER: Stroke: A: M Lawrence (10) 64. B: G Hughes (19) 64. C: A Gordan (21) 65. A Scr: C Rae 73 cb.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: M Howlin (13) 64 cb. A Scr: C Clunes (2) 72. B: I Forsyth (19) 60. B Scr: K Longmuir (14) 79 cb. C: B Taper (24) 66. C Scr: B Taper (24) 90. Gold Medal: I Forsyth (19) 60.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Feb: A: N Khouri (11) 69. A Scr: S Moylan 73. B: M Holovinsky (15) 65. B Scr: J Bartlett 82. C: J Bermingham (20) 67. C Scr: E Saab 90.

DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Croucher (9) 72. C: D Hurney (16) 74. C Scr: R Chambers 87. Medal Feb: A: A Wright (10) 70. A Scr: C Carruthers 72. B: A Ellick (15) 69. B Scr: K Bruton 84. C: D Mingram (16) T Helies (19) 69 to playoff. D: B Turner (24) 69. D Scr: L Harrison 94.

EASTLAKE: Medley: Stroke: Medal Feb: A: S O’Neil (10) 70. B: B Edwards (20) 67. C: S Symonds (25) 66. A Scr: S Campbell (2) 74. B Scr: H Leng (13) 81. C Scr: J Kyriazis (24) 93. Stableford Black: A Kondilios (25) 35 cb.

ELANORA: Women: Stableford: G Glasscott (38) 42.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Feb: A Scr: S Binder (1) 68 cb. B Scr: G Weber (15) 78. C Scr: G Ives (19) 84. A: G Turner (9) 63. B: G Pinkerton (17) 62. C: G Ives (19) 65 cb.

FINLEY: Medley: Stableford: J Taylor (7) 36.

FORSTER: Men: Stroke: A: S Gregson (14) 57. A: S Gregson (14) 57.

FOX HILLS: Men: Stroke: A: Z George (11) 65. A Scr: A Lombardo. B: K Stawpert (16) 69 cb. B Scr: P Tykhovod 84 cb. C: O Sayehban (23) 60. C Scr: J Farrell 87.

GEORGES RIVER: Stroke Medal Feb: Black: A: G Lattouf (12) 65. A Scr: D Holland 72. B: B Nugteren (13) 63. B Scr: D Wilkinson 82. C: R Jones (21) 62 cb. C Scr: B Field 86. Women: Stroke: D Simpson (18) 72.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Feb: A: S Lee (10) 68. A Scr: A Bray 76. B: A Blandis (16) 70. B Scr: C Campbell 86. C: T Carroll (20) 76. C Scr: M Firth 100. Medal of Medallists: A: A Bray (4) 72.

GLENMORE: Medley: Stroke: Medal Feb: A: P Groves (8) 68 cb. B: S Ellem (15) 67. C: C Sampson (25) 69. A Scr: A Robb 75.

GOSFORD: Men: Stroke Black: A: D Bateman (11) 63. A Scr: D Brown (2) 71. B: B Pilling (16) 64 cb. B Scr: M Toy (15) 79. C: T Rubino (19) 63. C Scr: T Rubino (19) 82.

HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: B Baxter (12) 71. B: F Tener (24) 71. C: J Campiao (31) 75. Women: Stableford: C Hearn (25) 38.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Feb: A: C Affleck (12) 71. B: K Matheson (43) 62. Men: A: S Gately (7) 69. B: F Stevenson (16) 70. C: M Harder (25) 69. A Scr: S Gately (7) 76.

HIGHLANDS: Men: Stroke Medal Feb: Black: A: J Verity (11) J Rice (8) 68. B: J Suckling (15) 68. C: F Bova (24) I Thomson (23) 68. Women: Stroke: Cup: B White (21) 76. Medley: Stableford: R Easter (14) 39.

HORIZONS: Men: Stroke: A: M Murnane (6) 70. B: P D’esposito (16) 68. C: C Doohan (22) 64. D: K Grant (30) 78. Women: A: J Convoy (12) 75. B: L Ceurvorst (28) 75. C: V Stevens (28) 79. Mxd: Stableford: M Reynolds (1) 39 cb.

HURSTVILLE: Men: Stroke: MM: A: N Pantano (2) 65. A Scr: N Pantano 67. B: W Keen (13) 67. B Scr: W Keen 80. C: M Gay (24) 66. C Scr: T O’Reilly 87. Women: J Taff (26) 69. Div 1 Scr: P Keogh (7) 80.

JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Feb: A: A Smith (9) 64. B: R Chilby (16) 65. C: B White (29) 60.

KAREELA: Men: Stroke: Medal Feb: A: L Krstanoski (9) 62. A Scr: D Boyle (2) 68. B: J Nicholson (16) 61. B Scr: M Cooper (14) 77 cb. C: J Loader (36) 59. C Scr: R Nicol (20) 85 cb. Medal Jan: A: A Eardley (11) 64. L O’Dowd (6) 74. B: S Kouspakidis (13) 70. C Meintjes (16) 72.

KIAMA: Men’s Monthly Medal : A: D Foster (12) 65 cb Scr: B Fraser (5) 71. B: B Williams (17) 62 Scr: G Cowen (14) 82. C: M Donohoe (29) 62 cb Scr: B Tapp (22) 88. Medley Stableford: R Martens (31) 36 cb..

KILLARA: Men: Stableford: A: D Kennedy (9) 42. B: M Sulman (17) 41. C: R Colla (21) 41. Scr: T Wray D Kirby 39. Stroke: 4B KO f: J Wooster A Lamble bt D Fox G Daniels 5-4. Women: Stableford: B Robertson (15) 38.

KOGARAH: Men: Stroke: Medal Feb: A: J Mourad (9) 62. A Scr: B Hayden 66. B: M Hung (14) 63. C: J Quill (23) 62.

LAKESIDE CAMDEN: Men’s Stroke A: M Giovenco (4) 61. B: F Messina (10) 63. C: S Breen (14) 66. Men’s Stroke A SCR: M Brinkworth (1) 64. B SCR: J Naylor (10) 74cb. C SCR: L Pitman (15) 82cb. Men’s Medal A: M Giovenco. B: F Messina. C: S Breen. Women’s 4BBB: R Gascoine (18) J Holmes (8) 42cb.

LANE COVE: Stroke: Medal: A: S Paridis (9) 61. A Scr: C Taylor (4) 69. B: K McGarry (18) 63. B Scr: J Back (14) 79. C: W Cheung (24) 62. C Scr: W Cheung (24) 86. N Rowland (Gold Medal) (12) 63.

LEONAY: Men: Stroke: Medal Feb: A: J Mallard (12) 62. A Scr: A Wright 72. B: W Kwasnik (14) 66. B Scr: W Kwasnik 80. C: A Cook (19) 57. C Scr: A Cook 76. D: J Cook (23) 68. D Scr: J Cook 91.

LEURA: Medley Monthly Medal A: T Cook (7) 70, N Yu (10) 71, B: C Jennings (15) 63, J Bloomfield (14) 71, C: D Gillan (30) 67, P Sutcliffe (31) 71, Scratch: T Cook (7) 77 gross.

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: M Curran (9) 68. A Scr: G Richards 71. B: G Zoabi (17) 66. B Scr: C Sebastian 81 cb. C: M Begue (30) 67. C Scr: J Kim 90.

LONG REEF: Women: Stroke: Medal Feb: A Gruzman (25) 69. Men: Stroke Black: A: M Gillespie (11) 66. B: N Krncevic (18) 66. C: P Barwell (19) 66. A Scr: C Wu 69. Cup: C Wu 139.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 4B Agg: A Scr: J McPhillips (0) 38. A: G Fletcher (6) 39. B: J Scuglia (16) 43. C: A Walker (23) 43. Div 1: C Kim (9) 35. Div 2: R Keyvar (36) 40. D Wicks (17) 143. J Scuglia (16) 143. V Scuglia (20) 143. R Joson (11) 143.

MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Feb: Black: A: N Yamagata (9) 68. A Scr: J Thompson 72. B Scr: V Breuer 87 cb. Women: Stroke: Div 1: M Montemayor (34) 74. Div 1 Scr: R Butler 94. Men: Stroke Medal Jan: Black: B: N Brandt (16) 71.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal Feb: Div 1: M Smart (17) 66. Div 2: C Reeves (28) 64.

MANLY: Men: Stroke: A: D Tweedale (5) 67. B: S Avis (14) 67. C: H Smith (20) 71. Stableford White: D Cameron (27) 30. Women: Stroke: G Rae (2) 71.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: S Smithson (11) 47. J Starr (19) 47. Hcp: R Moffatt (9) 40. 2B Scr: J Starr 37. L Restrepo 37. Scr: C Nikolaou 36 cb.

MASSEY PARK: Men: Stroke: A: S Fitzpatrick (-1) 64 cb. A Scr: S Fitzpatrick 63. B: K Tierney (14) 62. B Scr: K Tierney 76. C: P Kup-Ferroth (20) 61. C Scr: P Kup-Ferroth 81. Medal Feb: A: S Fitzpatrick G Bain to playoff. B: K Tierney. C: P Kup-Ferroth. Women: Medal: Div 1: U Wood (10) 67. Div 1 Scr: U Wood 77. Div 2: L Stephenson (23) 68. Div 2 Scr: L Stephenson 91.

MONA VALE: Men: Stroke Medal Feb: A: G Stanford (4) 64. B: A Bombara (18) 64. C: S Blagg (29) K Grant (28) 63. Scr: G Stanford 68. Stableford: D Witts (18) 36. 2B: B Denley (26) S Blagg (29) 55. Stroke Medal Dec: A: M Tuinman (11) J Gilbert (5) 68 to playoff. Gold Medal: Medal: K Grant (28) 63.

MONASH: Men: Stroke: Medal Feb: A: A Wood (11) 68 to playoff. B: T Winter (13) 67 to playoff. C: C Fan (23) 69. Stableford: Cup: W Plunkett (25) 38. Stroke: Scr: S Patel (1) 73.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: K Kim (3) 65. A Scr: J Grant 72. B: P Fogarty (16) 65. B Scr: G Daly 80. Stroke White: C: G Cross (24) 63. C Scr: J Hurwitz 87. Women: Stroke: B: Y Kim (25) 68. Scr: C Huynh 78.

MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Feb: A: R Shakeshaft (10) 68. A Scr: P Maslen 78 cb. B: R Stafford (14) 68. B Scr: R Stafford 83. C: M Sharp (32) 67. C Scr: R D’adam 90. Women: Medal: K Delaney (16) 74.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: L Macdonald (15) R Nahirny (12) 74 cb. A: H Johnson (11) 42. B: B Johnson (14) 43. C: M Cockerton (24) 43.

NELSON BAY: Women: Stableford: V Reckling (25) 35. B Frost (19) 31. Men: A: C Mawson (10) 40 cb. P Elliott (15) 40. B: G Jenning (20) 40 cb. C Tognon (19) 40. C: D Murray (29) 42. C Stone (27) 38. Stroke: A: R O’Shannessy (10) 67. S Ferguson (14) 69. B: C James (19) 67. J James (22) 71 cb. C: J Warton (26) 71. P Osborne (26) 74.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A: P Turner 67. A Scr: K Brewer 72. B: M Coughlan 68. C: A Ryan 63. Women: Stableford: C Calarco 40.

NORTH RYDE: Men: Stroke Black: A: I Ray (10) 64. B: M Sherwin (15) 61. C: B Herbert (23) 64. D: R Aghajanian (31) 66. A Scr: D Calleija (+1) 68.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Feb: A: G Morel (13) 58 cb. A Scr: B Benson 65. B: M Davis (18) 60. B Scr: J Whiting 77. C: P Hayes (24) 61. C Scr: N Padoa 82. Women: Stableford: K Skelton (22) 37. Medley: M Geary (33) 39. Men: Hole in one: C McCurrich at 5th.

NOWRA: Medley: Stroke: MM: A: G Wrightson (10) 65. A Scr: B Taylor 72. B: M Kable (16) 66. B Scr: M Kable 82. C: G Gleeson (22) 66. C Scr: G Gleeson 88.

NSW: Men: Stroke: Cup: Z Mullins 143. Hcp: C Hughes (Long Reef) (4) 144. D Storey 71. PM: E Keane (Bonnie Doon) 75 cb.

OATLANDS: Medley: Stroke: A: H Yang (8) 65 cb. B: S Jung (15) 66. C: M Clout (21) 63. D: P Krautil (27) 66. A Scr: N Wareham 69. Men: Medal Feb: M Clout (21) 63.

PALM BEACH: Women: Stableford: M Guerin (29) 41. Men: Stroke Medal Feb: Black: A: C Seymour (3) 65. B: G Farrell (16) 62. C: B Sekulich (22) 64. A Scr: T Hunt (4) 76 cb. B Scr: L Rourke (13) 79. C: S Connolly (20) 85.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: Plate: E Truscott 137. A: E Truscott (12) 65 cb. A Scr: S Kennedy 69. B: B Carter (15) 65. C: P Macmillan (20) 66. Stableford White: L Leitl (26) 44.

PENRITH: Men: Stroke: Medal Feb: A: M Alefaio (5) T Daley (11) 67. A Scr: C Montgomery (0) 68. B: M Thomas (15) 66. B Scr: S Freemantle (15) 83. C: P Gadd (20) 67. C Scr: A Dimech (20) 92.

PYMBLE: Men: Hole in one: A McKean at 11th. Stroke: A: K Moore (3) 68. B: S Hulme (18) 65. C: P Tebbutt (24) 63. A Scr: J Conran 70. Women: F Mcdermott (19) 71.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Feb: A: M Williams (0) T Barrett (7) T Brinckley (7) G Danton (9) P De dassel (11) S Levett (11) 59. A Scr: M Williams 59. B: J Lillas (17) 56. B Scr: M Rankin 71. C: K Smith (21) R Turner (20) 55. C Scr: I Jones 75 cb. Medal Jan: B: M Rankin (14) 57. Medal of Medallists: J Lillas (17) J Purcell (26) 56.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: R Arnold (10) 42. B: H Webber (15) 43. C: C Dennis (25) 39 cb. Scr: T McMillen (2) 35. 2B Multi: Div 1: R Arnold (10) A Bennett (13) 87. Div 1 Scr: B McMillen (7) T McMillen (2) 38. Div 2: C Dennis (25) S Tibben (12) 80. Div 2 Scr: P Puha (26) M Sorridimi (10) 31.

RICH RIVER: Men: Stableford Cup: West: Black: A: A Nolan (9) 40. B: G Milligan (14) 38 cb. C: C Peterson (20) 41. Women: Stableford: A: V Kulbars (30) 43.

ROSEVILLE: Women: Stableford: J Stobo (17) 36. Snr Stroke Green: V Khanna (22) 66. Men: Stableford White: A Reade (34) 40 cb. Stroke: A: J McAllister (5) 61. B: T Beard (18) 61 cb. C: W Webb (24) 64 cb.

ROSNAY: Men: Stroke: Medal Feb: A: J Marks (7) 67. A Scr: T Field 72 cb. B: D Reynolds (14) 64. B Scr: N Smith 78. C: P Rouse (22) 62. C Scr: M Hines 83. Women: Div 1: E Morabe (18) 77. Div 2: K Rouse (42) 74.

ROYAL SYDNEY: Men: Stroke: Foursome: Championship: H Toll (27) M Toll (12) 69.5. Women: Stableford: L Cornwall (36) 42. Centenary: D Herring (32) 45.

RUM CORPS: Men: Stroke: Medal Feb: A: J Mason (9) 64. B: G Bentley (17) 66 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal Feb: A: G Jones (11) 66. A Scr: M Collins 74. B: M Ryland-Adair (14) 62. B Scr: S Helmich 80. C: C Marendy (19) 68. C Scr: M Smyth 89. D: A Wu (33) 69. D Scr: R McRae 96. Stableford: D Pickering (22) 39.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Feb: A: S Melham (9) 50. J Glynn (14) 57.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: T Johns (12) 48. L Johns (23) 48. Men: L Cambourn (29) 48. D Hayes (21) 48. A: S Reid (9) 40. B: S McSweeny (13) 40. C: A Hopkins (35) 42. Women: T Bosly (42) 40.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal: A: P O`Keefe (11) 70. B: D Potts (19) 68. C: C Parrish (69) 69. A Scr: R Rees (74) 74.

SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: T Firth (12) 64. B: D Williams (15) 65 cb. C: D Hickey (29) 70 cb. A Scr: A Stanford 68.

ST. MICHAEL’S: Men: Stroke: Medal Feb: A: F Jones (16) 67. Stroke White: B: D Ezekiel (13) 69. C: A Higgins (19) 69. Stableford: T Harbutt (8) 38. Stableford White: H Watson (17) 38 cb. Gold: B O’Regan (22) 37. Women: Stableford: P Pitsawong (11) 31. Men: Stroke: Scr: S Morrison 75. Team: A: T McMinn (32) D Milne (23) M Ousley (28) A Higgins (19) 57. A Scr: M Davis M Nicholas T Hassan 70. Medal Jan: A: M Nicholas. B: S Sturt.

STRATHFIELD: Stroke: Medal Feb: A: J Floridia (8) 63. B: B Moroney (11) 65. C: P Weaver (15) 62. D: J Elter (26) 65. Veteran: J Cozens (17) 67. Scr: J Floridia (8) 71. Medal of Medallists: P Weaver (15) 62.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: J Cutler (9) 71. M Farrow (6) 74 cb. B: C Organ (13) 69 cb. D Brett (17) 69. C: L Fernando (31) 73. A Chapman (25) 75. Women: B Jones (20) 69. S Ireland (23) 72.

TERREY HILLS: Stroke: Medal Feb: C: R Walsh (22) 69. A: P Moore (14) L Frazer (13) 70. B: M Miyairi (18) S Baek (20) 68. A Scr: L Houghton 74.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: B Weber (3) 68 cb. B: N Nikas (13) 70 cb. C: P Menary (22) 68. A Scr: S Jagot 69.

THE COAST: Men: Stroke: 4B Scr: A Scr: A Ogane T Podvorec 67. Women: E Deenick (45) 72. Men: Stableford Hcp: White: A: D Bissell (12) 41. A Scr: J Wachman 32. B: N Rahal (16) 39. B Scr: D Morgan 25. C: D Baller (Paul) (28) 42. C Scr: S McDermott 21.

THE LAKES: Stroke: Medal Feb: A: S Beck (9) 70. Stableford: B: O Quach (19) 68 cb. Stroke: C: J Simpson (22) 70. A Scr: C Hartas 73. K Kang (10) 74. Stableford: 9-hole: K Lasky (10) 18. M Fleming (14) 17 cb.

THE RIDGE: Medley: Stroke: A: J Keane (8) 69 cb. A Scr: D Randall 73. B: R McRae (13) 65 cb. B Scr: S Trupkovic 80. C: P Locke (24) 62. C Scr: C Cognetti 93 cb.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: S Wilson (12) 70. A Scr: S McDonagh 74. B: R Collins (15) 64. B Scr: R Collins 79. C: H McElnea (23) 64. C Scr: H McElnea 87. Medal Jan: A: G Miller (9) 76. Women: Stableford: J Davidson (22) 36.

TUNCURRY: Women: Stableford: L Riddiford (42) 37. Men: A: M Williams (15) 41. A Scr: P Matthews (4) 32. B: S Jugovac (24) 43. B Scr: N Calvert (18) 24.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: P `Cheshire (4) 38. A Scr: D Xie (0) 34 cb. B: D Berry (16) 38 cb. B Scr: A Boudville (13) 23 cb. C: S Johnston (19) 41. C Scr: L Stuchbury (19) 19 cb. Women: Green: K Kim (19) 37.

WAKEHURST: Men: Stroke: Medal: A: G Brown (10) 70. A Scr: D Owen 78. B: T Yoon (14) 67. B Scr: T Yoon 81. C: S Hwang (24) 64. C Scr: C McCormack (20) 88. Medal Feb: S Hwang (24) 64. Women: J Reid (14) 70.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Feb: A: K Walker (7) 69 S Coleman (4) 69 R Tangye (12) 69 to playoff. B: M Wetten (13) 68. D Komarek (13) 68 to playoff. C: N O’Neill (24) 67. C Scr: S Fava 88. Hole in one: S Fava at 14th.

WARRINGAH: Men: Stroke: Medal Feb: A: S Batten (12) 68. B: C Moore (15) 66. C: C Smith (21) 65. D: D Pullinger (29) 67 cb. Scr: S Springall (2) 75.

WENTWORTH FALLS: Women: Stableford: K Regan (21) 31. Men: J Binney (15) 39 cb. A Scr: B Djura (0) 34.

WINDSOR: Medley: Stableford: Hcp: A: C Johnston (14) 40. B: N Davidson (21) 43. C: B McMahon (22) 40. 4B: C Thompson (32) C Oldfield (10) 50. 4B Scr: T Drew C Nelson 36.

WINGHAM: Men’s Stroke Monthly Mug & A Medal J Fowles 75-8-67 A Nett R Brown 72-3-69 B Medal S Crowe 82-13-69 C Medal M Vilayrack 89-19-70.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Gold Medal: J Nathan (32) 61. P Garvan (6) 67. Medal Feb: A: M Williams (1) 64. B: M America (18) 65 cb. C: J Nathan (32) 61. Scr: M Williams 65.

WYONG: Men: Stroke: Medal: A: V Tedesco (7) 68 cb. B: R Brown (18) 67 cb. C: G Taylor (28) 64 cb. A Scr: H Ireland 72.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: T Chacksfield (18) 38. B: J Ryan (29) 40. C: E York (39) 39 cb. Men: Stroke: Medal Feb: B/Medal: S Williamson (17) 68. A: M Dwyer (14) 70 cb. Lake: B/Medal: J Williams (22) 64. A: B Hennessy (6) 66.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email