September 25, 2021

Daily Club Golf 23 January 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 23 January 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Saturday, 23 January 2021.

ANTILL PARK: Women: Par: L MacMillan (24) 2 up. Men: Par White: A: B Wye (10) 5 up cb. B: R Dalibozek (16) 4 up cb. C: K McLaren (21) 6 up cb. Medley: K Shepherd (+2) S Kennedy (7) 4 up. Men: 2B: J Vallins (21) K McLaren (21) 12 up.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: S Pennington (11) Y Kim (13) W Jeffrey (15) J Cassidy (26) 113. A: J Crowther (1+) 42. B: R Verma (16) 42. C: L Oitzinger (23) 43. Scr: R Paillas 35.

AVONDALE: Men: Stableford Black: A: R Crofts (12) 39. B: S Barnard (17) 41. C: M Reid (21) 39. Scr: H Drewitt-Smith (3) 35.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R Asser (9) 40. B: M Hade (16) 41 cb. C: W Sullivan (29) 45.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: J Tracey 40. B: K Axtell 39. C: M Currie 39. 2B: P Hopkins M Rosenfeld 47. 2B Scr: G Thomas C Macmahon 43.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: D Senikuta (21) B Tabuatamata (22) 48. Stroke: I Elliott (2) H Matar (6) 37.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: F Jimenez (11) 43. B: S Robertson (14) 44. C: G Cook (24) 43. Women: L Coleman (13) 42.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: H Hance (12) 36. B: N Mills (18) 41. C: M Coy (21) 37. Women: Div 1: H Touw (5) 40. Div 2: M Kammerl (34) 39 cb. Medley: 2B: H Touw (5) L Rubin (17) 48. Men: Stroke Foursome C’ship: Black: A Scr: R Jones P Clarke 154. B Scr: G Wilcox M Edmondson 82. C Dorrington B Gilbert 82. C Scr: J Rollings M Alder 98. Foursome: A: P Pitt (10) S Balme (11) 145. B: C Dorrington (14) B Gilbert (15) 67.5. C: S Danielson (22) G Pearce (28) 76.

BERMAGUI: Women: Stableford: Hcp: D: E Cripps (33) 40. Men: A: A Lamb (15) 42. B: B Tyson (20) 36. C: R Gilbert (27) 36.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: J Spencer (36) 23. A: P Hammond (13) 11 cb. B: A O’Sullivan (14) 21. C: M Amanovich (21) 17. A Scr: S Palonis (2) 1.

BEXLEY: Men: Stableford: A: N McEwen (10) 40 cb. B: B Harrison (19) 44. C: D Gilligan (24) 46. Scr: W Matthews 36. Women: L Moles (18) 38 cb. Medley: 4B KO f: R Kelly (8) S Mckay (18) 49 cb.

BLACKHEATH: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: C Soady O Antaw 160. Foursome: C Soady O Antaw 81. Medley: Stableford: B Corscadden (23) 41.

BONDI: Men: Stableford: A O’Farrell (17) 38.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: D Hanafi (0) 42. A: K Nabarro (8) 39 cb. B: J Martinez (15) 40. C: I Yum (20) 39 cb. D: M Aspros (36) 30.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: T White (7) B Parker (3) 71. S Walsh (22) 40. N Tresize (1) 38 cb. R Williams (9) 38.

BOWRAL: Women: Stroke: M McKenzie (21) 75 cb. Men: Medal Jan: A: J Buchanan (9) 65. B: A Bova (23) 66. C: T Dick (29) 65. A Scr: J Buchanan (9) 74.

BREAKERS: Men: Stableford: E Stothard (13) 43. Senior Medley: G Hollins (16) M Rayner (30) 48. Women: D Laws (30) 39.

BRIGHTON LAKES: Par: A: B Wakeham (12) 7 up. A Scr: G Willmott sq. B: M Baldock (17) 9 up. B Scr: J Rowlands 7 down. C: D Pudman (28) 8 up. C Scr: R Anand 10 down. 2B: D Kaiki (11) B Kaiki (32) 15 up cb.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Multi: White: Div 1: B Murray (4) W Dunn (4) 84. Div 2: Z Maric (14) M Penna (17) 84. Div 1 Scr: G McIntosh A Marsh 58. A: W Dunn (4) 42. B: J Karan (13) 41. C: D Finocchiaro (16) 40. D: L Zaurrini (21) 41.

CAMDEN: Women: Stableford: A: J Matheson (17) 32. A Scr: S Chapman 21 cb. B: M Thorn (19) 37. B Scr: M Thorn 19. C: W Hyndman (34) 35. C Scr: W Hyndman 11. Men: A: B Moyes (5) 40. A Scr: D Cummins 38. B: A Moyle (14) 42. B Scr: P D’arbon 25 cb. C: B Hierlehy (20) 47. C Scr: R Lowe 23. Team: L Hudson (3) B Hierlehy (20) S Taylor (5) W Freemantle (24) 93.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: A: J Carr (10) 38. B: J Maxwell (19) 37. C: L Guo (25) 40.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: R Mathias (35) A Rattos (35) 51. A: R Byrn (12) 40 cb. B: A Min (16) 42. C: K Pidgeon (26) 37 cb. Hole in one: S Chang at 3rd. R Mathias at 16th. Stableford 2B Scr: G Min- Allah M Farhad 36.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: W Smith (27) O Ahmed (9) 75. A: O Ahmed (9) 39. B: R Challenor (13) 40. C: D Thomas (22) 39. 2B Agg: P Lulic (17) B Zubrycki (18) 77. A: A Simonson (8) 38. B: P Lulic (17) 41. C: P Mann (22) 39. 2B Agg Scr: P Idquival S Bevan 74.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: R Whyte (11) 39. B: J Falloon (20) 42. 2B Agg: J Falloon (20) B Quillan (25) 74 cb. Women: Stableford: J King (32) 38.

CHATSWOOD: Stableford: 2B: P Carroll (6) H Brakell (7) 46. A: H Brakell (7) 36. B: W Gay (18) 37 cb. C: G Jamgotchian (23) 36.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: N Giles (5) 41. B: N Baltas (19) 42. C: M Tsoukalas (22) 39 cb. Women: D Ryan (24) 38 cb.

CONCORD: Medley: Stableford: A: G Wilson (2) 41. B: M Page (20) 45. C: J Dalton (23) 42.

COROWA: Men: Stableford: A: P Dunning (11) 38. B: D Sandral (13) 38. C: T Cox (19) 42. Women: L Holden (12) 38. 2nd J Mills (17) 36.

CROMER: Hole in one: T Berney at 4th. Stableford: A: D Asbury 40. B: T Berney 41. C: B Kennedy 41. 2B: B Powell D Peters 76.

CRONULLA: Men: Stableford: A: P Harding (10) 39 cb. A Scr: B Simpson (3) 33. B: P O’neill (15) 41. C: J Green (23) 41.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: J Freeman (+2) 41. Div 2: T Tomic (17) 43. Div 3: D Kim (21) 42. D Scr: D Auremi 35. 2B: M Pett (19) G Frost (16) 48 cb. Scr: J Freeman G Hyde 47.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Sheperd (14) J Brooker (15) 55. Div 1 Scr: L Rodger C Fitzsimmons 43. Div 2: M Cromie (17) J Claxton (28) 51 cb. Div 1: J Grieve (12) 47. Div 2: J Bishop (26) 44.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: S Campbell (3) 39. B: S Barr (19) 38. C: T Mallard (22) 39. A Scr: A Michelson (1) 38.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: T Kierath (12) 41. B: G Coles (18) 39 cb. E Stanistreet (28) 40.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: T Tully (4) 34. A: K Davis (4) 38 cb. B: P Starkey (18) 39 cb. C: J Phillips (24) 41. D: B Nielson (27) 36. 2B Agg: G Godfrey (20) S Vincent (22) 73.

FINLEY: Medley: Stableford: B White (25) 39.

FORSTER: Men: Stableford: A: D Thomas (13) 40.

FOX HILLS: Men: Stableford: Irish: R Herbert (16) J Gordon (25) D Noble (26) J Barden (21) 96. 2B Scr: S Moana T Crittenden J Dela J Carpenter 75. A: A Lombardo (5) 40. B: R Scott (15) 39. C: J Gordon (25) 42.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: A Green (13) L Hunt (11) A Johnston (4) C Spears (9) 124. A: C Spears (9) 43. B: R Rix (16) 39. C: R Crowfoot (28) 40.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: W Godbolt (15) 40 cb. Div 2: S Prophet (36) 47. Div 1 Scr: M Millyard( Wallacia G.C.) 33.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: J Findlayson (12) 40. Div 2: S Green (24) 39 cb. Div 1 Scr: R Eldridge 33.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: M Buckley (5) 36. A: C Squires (11) 42. B: M Toy (16) 41 cb. C: D Brack (21) 42.

GRIFFITH: Women’s Stableford Div 1 D Knight 34, C Eade 33. Vouchers to 30.

HAWKS NEST: Women: Par: A: D George (17) 4 up. B: R Richardson (33) sq. Men: A: A Derrig (5) 4 up. B: P Hughes (22) 5 up. C: G Byrnes (23) 3 up. A Scr: A Derrig (5) 1 down.

HORIZONS: Women: Stableford: L Fowler (15) 39 cb. Men: I Harber (6) 42.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: M Roberts (10) 40. B: G Williams (14) 39. C: D Goff (22) 44. Women: Stableford: B Evans (16) 41.

JAMBEROO: Women: Stableford White: L Stoddart (25) 36. Men: D Herbert (17) 42. Stableford: 4B: L Farkas (29) K Holt (23) 52.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: P Brunt M Whitehouse M Kennedy M Goddard 125. A: A Eardley (12) 39. B: K O’Dowd (’19) 45. C: F Khouri (27) 43.

KIAMA: Medley Stableford : A: R Hoffmeister (13) 42 cb Scr: C Kenning (0) 36. B: B Wulff (15) 41 Scr: J Stewart (14) 25. C: B Westaway (25) 40 Scr: G Shoard (21) 15.

KILLARA: Mxd: Stableford: J Crichton (1) 35. A: G De Carvalho (9) 41. B: A Lammi (14) 43. C: D Latham (19) 39. 2B: J Wynne (17) H Carmichael (10) 48. Scr: J Wooster A Lamble 43.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: K Verner (23) P Wilson (29) 47. A: N Kalatzis (11) 43. A Scr: S Ali 36. B: D Williams (15) 37. C: T Meszaros (19) 40 cb.

LAKESIDE: Men: Stableford: A: L Russell (7) 39. B: V Nesci (10) 42. C: T Tideswel (18) 41. Men’s Team: A Messina (18) C Bono (8) V Nesci (10) D Nesci (24) 95. 4BBB Scr: R Manea (12) T Probert (8) cb. F Messina (11) M Brinkworth (1) 69. Women’s 2BBB KWagg (19) J Turnbull (13) 45pts.

LANE COVE: Men: Par: Bisque: A Psalti (21) 8 up.

LEONAY: Mxd: Stableford Ambrose: White: A: I Barnes (3) B Sutton (23) 56.5. A Scr: B Breckenridge S Masters 59.

LEURA: Medley Stableford A: C Clark (Blackheath) (7) 3s cb, T Cook (8) 39, B: J Roche (22) 43, B Cox (22) 39, Scratch: C Clark (Blackheath) (7) 32, 2B: T Cook (8) and P Davis (13) 77.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: H Doan (12) 44. B: B Lakmas (15) 40 cb. C: J Mittiga (35) 45. 2B Multi: J Mittiga (35) F Mittiga (21) 81.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: A Stockini 36. A: M Cleary (9) 43. B: A Papandrea (17) 44. C: J Wilcock (27) 39. Women: J Bowen 37.

LYNWOOD: Men: Stableford: A Scr: T Fortescue (1) 35. A: C Jasser (5) 41. B: H Hattingh (17) 42. C: S Blair (23) 47. Women: A: M Williamson (10) 34. B: F Mildren (41) 42. Men: Hole in one: C Jasser at 9th.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: M Albino (11) L Daoud (24) 47 cb. Men: Stableford Black: A: M Albino (11) 42. B: H Fletcher (15) 41. C: S Gibson (35) 40. A Scr: C Son 32. Women: Stableford: M Montemayor (39) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: N Hamilton (7) C Hamilton (30) 53. N Hamilton (7) 41.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: N Foley (18) D Magro (16) 47 cb. 2B Scr: J Gudmundsson C Nikolaou 39. Hcp: J Michos (21) 41 cb. Scr: J Mumford 35.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: I White (9) 40. B: D Bishop (18) 38. C: S Michas (22) 41. 2B Agg: E Stoddart (17) S Michas (22) 78. Women: Par: Div 1: T Unwin (15) 3 up. Div 2: R Woods (32) 1 up.

MONA VALE: Men: Stableford: A: S Cameron (2) 45. B: G Samuel (21) 37 cb. C: A Macdonald (27) 39. Scr: S Cameron 43. 2B: I Hewett (18) G Samuel (21) 47 cb.

MONASH: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: G Inglis (6) 67. B: J Bliss (15) 65. C: A Ginns (20) 67. Stableford White: J Martin (23) 33 cb. Stroke: Scr: G Inglis (6) 73.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: A Phiyasirikul (1) 39. B: V Legros (13) 38. C: O Dries (32) 42. Scr: J Boaz 34. Women: Stableford: J Clarke (25) 41. Scr: N Haines 30.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: A Remm (10) 41. B: T Henderson (19) 39. C: G Holt (32) 41. Women: Y Skerman (17) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Muir (12) D Song (12) 50. A: D Song (12) 46. B: A Kim (20) 42 cb. C: D Graham (21) 40.

NELSON BAY: Women: Stableford: J McClymont (24) 32. Men: Brushbox: Div 1: G Hall (12) 37. Div 2: G Thomas (17) 37. Div 3: J De Ridder (36) 36. Gymea Lily: Div 1: L Lawson (15) 43. Div 2: C Gascoigne (20) 41. Div 3: M Upton (27) 39.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: M Saad 38 cb. A Scr: L Ferrier 39. B: D Morris 43. C: D McIlveen 41. Women: S Worth 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: S McCloskey (12) 40. B: S Skala (16) 38. C: M Mathieson (20) 39. D: M Quilty (28) 39. President’s Trophy: D Oppedisano (23) 41.

NORTHBRIDGE: Medley: Stroke: Canadian Foursome: C Dawson P Milling (13.13) 59.87. Scr: B Spero T Wilson 68. Stableford: P Psomadelis (19) 31.

NOWRA: Medley: Stableford: A: R Hardy (13) 42. B: G Sturgiss (17) 38. C: G Buikstra (24) 44.

NSW: Men: Stroke: P Barnes (10) 65. Stableford White: J Briggs (20) 43. Gold: J Kelly (21) 30. Stroke: Scr: J Baker 71. Women: Stableford: A Bennett (23) 41. Men: Stroke: Cup: A: P Barnes (10) 209. B: G Jansz (16) A Clark (13) 208 to playoff. Stableford White: C: J Briggs (20) 78.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: B Doherty (+4) 40. B: R Palin (13) 41. C: C Copelin (19) 42. D: S Ainsworth (34) 41 cb. A Scr: S Tarrant 37.

PALM BEACH: Women: Stableford: R Mortimer (39) 30. 9-hole: G Pearce (23) 19. Men: A Kanja (16) 37. Team: M Conners (19) L Rourke (13) P Tate (11) R Slee (23) 37. Women: 9-hole: G Pearce (23) 19.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: G Ormaechea (2) 41. B: C Pragnell (18) 39 cb. C: R Waters (20) 40. Scr: G Ormaechea 39.

PENRITH: Men: Stableford: Cup: M Finnimore (9) 42 cb. A: K Geyer (6) 41. B: B Jensen (13) 42. C: N Walker (21) 42.

PYMBLE: Men: Stableford: A: S Bigg (9) 42. B: P Clavin (13) 40. C: C Chite (23) 39. Women: K Kimberley (19) 39. Mxd: 2B: N Fraser (11) B Dean (4) 48. 2B Scr: R Southwell J Conran 46.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: J Rotherham (23) G Pead (21) 81. A: J Pardey (5) 40. B: B Williamson (13) 38. C: G Read (23) 44. Scr: J Todd 40.

RICHMOND: Medley: Stroke Medal Jan: Black: A: A Clark (9) 67 cb. A Scr: D Dennis (2) 69. B: M Simpson (14) 65. B Scr: M Smith (14) 83. C: M Harrison (20) 68. C Scr: M York (22) 95.

RICH RIVER: Men: Par West: White: A: S Morgan (2) 7 up. B: S Bird (13) 6 up. C: S Allinson (18) 4 up.

ROSEVILLE: Women: Stableford: M Beange (22) 36 cb. Men: Stableford White: A: S Abernathy (2) 41. B: B Collins (19) 38. C: M Seeto (20) 41. Snr Green: J Bryant (29) 39. Men: 2B: White: C Hubbard G Thompson 50.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B Agg: A Hines (14) M Hines (18) 77. Scr: I Hoy J Russell 55. Div 1: B Minard (7) 41. Div 2: M Sutters (26) 42. Women: E Morabe (18) 32.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: K Gregg (33) 47. M Read (20) 47. Centenary: L Nelson (17) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A Scr: H T Kim 35. A: A Pienaar (9) 43. B: M Ryland- Adair (14) 42. C: W Williamson (22) 40. D: K Mizens (26) 41. 2B: Div 1: B Laing (10) R Green (7) 75. Div 2: D Kim (12) W Cho 75.

SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: B Gilzean (8) R Gilzean (14) 46.5.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: Split Six: M Orford (15) T Garth 79. Medley: R Bates R Bates 77. Men: A: J Obrien (8) 42. B: N Thomas (17) 41. C: T Garth (27) 43. Women: A: J Arkins (8) 39. B: R Bates (42) 39.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: P Gillbanks (10) 40. B: S Chegwidden (17) 40. C: N Hunt (25) 41. A Scr: I Sabury (0) 37.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: J Bishop (7) 39. B: C Shorey (17) 37. C: I Raffan (21) 43. Women: F Blakemore (30) 37. Medley: 2B: I Raffan (21) 48. P Waugh (21) 48.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: D Shneier (8) 42. B: J Clementson (13) 40. C: R Hayes (20) 42 cb. Gold: T Mayes (14) 36. Women: Stableford: A Pullen (18) 38. Men: Stableford Scr: White: M Hammond 38. M Davis (PGA) 41. 2B: L King (5) J Donnachie (10) 49. 2B Scr: S Morrison J Serhan 43. 2B: Gold: A De Manicor (19) T Mayes (14) 46.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: S David (13) G Banks (18) 82. A Scr: G Do K Celland 68. A: P Martin (7) 42 cb. B: P Cue (15) 46. C: L Perkin (18) 42 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: R Gregory (19) K Kang (19) 51. 2B Scr: T Newlin J Mcloughlin 40. Div 1: E Burgess (2) 39. Div 2: M Hilder (14) 41. C: S Park (21) 36. A Scr: E Burgess 37.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: S Guthrie (Castle Hill 13) 41 cb. S Browne (11) 41. B: R Gould (18) 35. P Stephenson (17) 33 cb. C: A Chapman (24) 39. R Aleidzans (Ryde 28) 33. Women: Green: Div 1: B Jones (16) 36. J Stephens (17) 33 cb. M Wright (21) 34 cb. V McGrath (32) 34 cb.

TERREY HILLS: Stableford: A: N Falloon (10) 43. B: G Habel (18) 44. C: D Jones (24) 38 cb. A Scr: D Fitzgerald 33 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: B Harrison (15) 69. B: M Aufderheide (17) 69 cb. C: D Haritos (27) 69. A Scr: T Heaton 73.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: A: J Pellegrini (12) 40. A Scr: A Ogane 38. B: J Pellegrini (15) 40. B Scr: J Pellegrini 25. C: G Langridge (20) 42. C Scr: G Langridge 23. Div 1: M Shearer (14) 31. Women: Stableford: Div 1: D McDermott (27) 41. Div 2: U Dold (34) 40.

THE LAKES: Medley: Stableford: L Day (7) 43.

THE RIDGE: Medley: Stroke: Ambrose: A Pinn (26) P Dibley (4) Z Banos (26) J Bell (11) 52.375. Stableford: M Wadley (11) 37 cb.

TOCUMWAL: Mxd: Stableford: 4B: T Mullins N Mullins (26) 48.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: K Brummell (28) F Muller (21) 50. 4B Scr: S McDonagh D Willett 38. A: B Cook (8) 40 cb. B: D Bowman (15) 38. C: S Baker (19) 43 cb. Women: K McKinnon (10) 35. Men: Hole in one: M Mayne at 13th.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: E Eou (6) K Kim (35) 48. 2B Scr: A Chen (3) J Tolomeo (0) 42. Men: Stableford Gold: A: D Ali (2) 40. A Scr: J Oh 37. B: K Franich (17) 40 cb. B Scr: J McNaught 26. C: S Han (33) 38 cb. C Scr: P Fittler 21. Women: Green: J Kim (22) 37.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: K Akyurek (8) 40. A Scr: J Elliott 36. B: D Kop (16) 41. B Scr: D Kop 25. C: F Mandin (27) 36. C Scr: B Smith 17. Mxd: Irish Team: A Calcraft (12) R Ferraris (18) M Avery (16) J Reddrop (22) 93. Irish: M Craig M Kinsella N Meaney J Elliott 95. Women: L Shapiera (11) 37.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: K Weston (15) J Donoso (24) 48. 2B Scr: J Woodward C Holmes 39 cb. A: A Howell (10) 38. B: Z Higgins-Ashby (15) 41. C: G Ward (21) 38. Women: J Thorpe (19) 39.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: J Titherley (7) 39. B: J Pascoe (16) 42 cb. C: L Schofield (19) 38. D: B Adams (27) 41. Scr: C Alford (0) 36. 2B: L Trompp (32) G Dossetor (24) 50 cb.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal: A: N Hook (10) 66 cb. A Scr: B Djura (1) 70. B: S Huxley (19) 66. C: G Murray (25) 62. Women: M Petkevitch (24) 76.

WINDSOR: Medley: Stableford: A: D Bartlett (12) 40. C O’Brien (13) 38 cb. B: W Beard (14) 39. P Fraser (17) 37 cb. C: J Mostowik (22) 38 cb. S Mcgee (34) 38. 2B Agg: A Scr: M Goldsbrough G Schipp 38. Div 1: R Golotta (13) V Damiano (18) 76.

WINGHAM: Medley Stableford Winner F Lewis 40. A Grade B Haworth 37. B Grade C Potts 38 C/B. C Grade C Beattie 38.

WOOLLAHRA: Men: Par White: Div 1: K Nathan (8) 7 up. Div 2: J Marples (18) 3 up cb. Div 3: F Muller (24) 2 up. 2B: K Nathan (8) D Gilchrist (11) 10 up.

WYONG: Men: Stableford: 2B: A Mularczyk (24) J Cleary (15) 48. A: D Osborne (10) 42. B: H Ireland (15) 43. C: L Ward (21) 41. A Scr: H Ireland (1) 39.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: R Gower (13) 41. B: C O’connell (25) 39 cb. Lake: A: C Boers (9) 43. B: D Giangualano (17) 41. Women: Stableford: Murray: A: A Buckley (12) 38. B: L Moore (33) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email