Daily Club Golf 21 January 2021

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Thursday, 21 January 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: L Walker (8) B Moody (10) 48. 2B Scr: D Blacker B Willingham 38 cb. A: B Moody (10) 43. B: G Richards (13) 40. C: J Malcolm (23) 37.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: K Ann (28) N Culln (26) 43. N Cullen (26) 41. Medley: H Yeoh (29) 41.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: G Malpass (20) S Singh (20) 49. J Sackett (21) 43. Scr: K Beck 33.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: B Richards (34) G Wilson (35) 58.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: J Chung (17) 35. Div 2: E Moss (21) 38. Div 3: R Brown (32) 36.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: W Moore (7) 36 cb. B: G Cummins (19) 38. C: M Murray (23) 37.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P Edwards (28) R Del-Grande (29) 49. Men: A: G Pincham (10) 37 cb. B: R Wilson (18) 38. C: P Edwards (28) 42. Women: B Foy (12) 39 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: E Saxton (38) 43.

BOWRAL: Women: Stableford White: Div 1: S Flaxman (25) 41 cb. Div 2: D Mellen (27) 39.

BREAKERS: Women: Stableford: C Mallyon (35) 38.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: J Peraira (26) 40. R Bhujel (11) 39. Veteran: A: J Hardie (12) 41. P Chesher (12) 39. B: R Morrow (31) 38 cb. P Smith (21) 38. Women: Par: A: K King (19) sq. K Belli (26) 1 down.

CAMDEN: Men: Stableford: A: R Walker (7) 40. A Scr: J Hislop 33. B: J Borwick (17) 44. B Scr: D Byrne 24 cb. C: T Gough (22) 43. C Scr: J Blaker 22. Team: T Ballantyne (12) S Doran (20) D Fungavaka (24) J Brown (32) 88 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: G Fannelli (17) B Forrester (8) 48. Men: Div 1: Y Lee (17) 40 cb. Div 2: N Dix (30) 40. Women: N Yeob (10) 37.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: L Papandrea (17) 39. Div 1 Scr: C Shin 30. Div 2: J Power (23) 38 cb. Div 2 Scr: J Power 18. Div 3: J Farnham (32) 39 cb. Div 3 Scr: J Farnham 13.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: H Lamble (14) 38. Women: 9-hole: M O’Connor (45) 20.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Richardson (9) 39. Div 2: M Juchau (32) 39. Div 3: E Williams (33) 34.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: R Wallace (12) 39. B: A Cuthbertson (21) 41. C: H Franco (32) 37 cb. Women: C Chandler (25) 36 cb.

CROMER: Women: Stableford: Team: G Tallack (34) V Quin (36) S Muller (21) D Jennens (23) 97. Men: J Clear (12) 36 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: B Ryan (35) B Berry (15) 47. A: M Todd (12) 39. B: P Cox (15) 41 cb. C: B Ryan (35) 40 cb. Scr: S Holden (Scr) 37.

CUMBERLAND: Men: Stableford: J McCrae (27) 40.

DENILIQUIN: Women: Stableford: D Hunter (22) 40. Scr: S Pisasale (45) 40.

EASTLAKE: Women: Stableford: J Carrol (38) 41. Medley: Stroke White: A: S Appoo (6) 70. B: R Donald (25) 63.

ELANORA: Men: Stableford: S Williams (25) 40.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: G Gray (15) 35 cb. Div 2: M MacAlpine (30) 36. Div 3: M Hockley (31) 38. Div 4: M Burton (42) 35. Medley: Yellow: B Pickering (17) 38.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: J Joseph (29) B De Souza (27) 47 cb. 2B Scr: G Sinclair G Maguire 39. Men: A: P Dawson (9) 38 cb. B: M Hendry (15) 40. C: J Gordon (24) 40. Women: L Thompson (26) 35. Snr B De Souza (27) 37 cb.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: C Reeves (31) 35. D Simpson (18) 32. A Gollan (24) 31 cb. R Te Amo (24) 31.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: B Weir (3) 40 cb. Div 2: C Campbell (27) 43. Scr: A Price (Duntryleague) 34.

GOSFORD: Men: Stableford Trophy: White: B Robinson (14) 37. Women: S Asken (13) 38 cb.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: A: B Baxter (28) 40. B: A Smith (40) 39.

HOWLONG: Snr Stableford White: A: R Hibberson (10) 38. B: I Hawkins (19) 38. C: S Holmes (34) 38. Medley: R Gentle (7) 35 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: G Philips (17) 44. Div 2: K Mills (24) 43.

KIAMA: Medley Stableford : W Siemsen (48) 41 cb. Scr: W Blomley (3 Stonecutters Ridge) 32.

KOGARAH: Men: Stableford White: D Tompkins (23) 41. Women: Div 1: S Sin (28) 39. Div 2: K Morris (36) 33 cb.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: G Sutcliffe (19) D Kirk (21) 50. 2B Scr: M Cain G Dive 38. A: M Cain (5) 39. B: F Keith (20) 40. C: J Cook (23) 40.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: L Clayton (20) 38. Div 2: M Van Wensveen (31) 39. Div 3: A Biffin (35) 38.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: D Nicholls (32) J Gilennon (28) 54. Veteran Men: Div 1: P Farrugia (16) 45. Div 2: K Gardiner (20) 48.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: I Cairns (27) I Dobinson (13) 76. A: F Settineri (7) 39. B: R Kendall (19) 41. C: C Keenan (23) 40. Scr: D Smith 34.

MONA VALE: Women: Stableford: A: R Black (14) 39. B: L Gillespie (25) 38. C: C Cave (33) 39.

MONASH: Mxd: Stableford: N Bergin (10) 41 cb.

MOORE PARK: Medley: Stableford: 4B: G Finke (14) L Kendall (16) 48. Men: White: R Szancer (14) 41. Women: L Kendall (16) 38. Veteran: Gold: P Thomas (27) 35.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: M Kang (37) 38.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Macdonald 38. Div 2: J Fong 41. Div 3: W Green 41.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: J Kim (21) 43. Div 2: D Pysik (37) 43.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford White: B May (20) 42. A: D Illingworth (7) 39. B: C Karim (19) 41 cb. C: J Ferreira (22) 41. Women: Green: P Beckton (9) 34. Medley: 2B: White: J Ferreira (22) A Dunn (13) 47. 2B Scr: D Illingworth (7) G Evison (11) 39.

NSW: Women: Stableford: A Brightling (22) 41. Medley: M Savage (20) 44.

OATLANDS: Men: Stableford White: C Jackson (19) 43. Women: Yellow: A: R Tresnan (20) 39. B: H Hwang (30) 44. C: Y Lee (36) 36.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: D Droogan (23) K Nelson (23) 76. D Droogan (23) 40 cb. Women: N Kempson (26) 33 cb. 9-hole: C Sablatnig (45) 23.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: Div 1: R Scott (19) 36. Scr: L Shaw 21. Div 2: C Lawrence (27) 42 cb. Div 3: S Parker (32) 40.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: A Johnston (26) C Spies (20) 47. D Lennon (21) 41.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: M Lynch (11) 40. B: R Meikle (12) 40. C: N Wallace (18) 38.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: M Soo Jang (10) D Smith (21) 54. Veteran: Green: A Marshall (24) 39. Men: White: A: B Gentle (12) 40. B: K Seeto (18) 40. C: L Donaldson (27) 45.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: S Plaskitt (20) 40. Div 2: E Morris (27) 38. Centenary: C Barr (26) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: K Kim (13) C Myung (16) 48. Men: A Bandian (19) 41. Women: J Gu (31) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: S McDonough (19) G Wall (12) 49. 2B Scr: K Jones (+3) D Viset (17) 42. A: G Wall (12) 40. B: S Catanzariti (18) 40. C: G Kable (21) 40. D: J Hollier (30) 38.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: P Mason (26) B Boots (20) 49. A: G Smith (9) 40. B: I Sargent (13) 37. C: P Mason (26) 41. Scr: L O’Carrigan (Richmond) 37.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: C McDonald (9) 40. B: L Delvento (18) 38. C: C Heywood (20) 39.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: 2B: G Castanos (12) D Guerriau (20) 76. 2B Scr: D Kolar H Wang 68. White: A: G Castanos (12) 37. B: K Phibbs (17) 41. C: B Macnamara (31) 40 cb. Scr: H Wang 35. Women: K Moses (17) 31 cb. Men: Stableford 2B: Gold: E Karp (20) J Keane (21) 63 cb. Gold: J Allen (23) 38. 

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: 4B: Div 1: L Szkirpan (8) T Popper (22) 49. Div 2: A Lalor (10) D O’Brien (22) 48. 4B Scr: J Chesham A Wright 40. A: L Szkirpan (8) 43. B: R Kim (15) 40. C: J Kim (18) 41.

TALLWOODS: Women: Stableford: A: G Pearson (23) 33. K Edwards (9) 31. B: J Hicks (31) 30 cb. L Norris (37) 30.

THE COAST: Women: Stableford: Div 1: M Grant (26) 35. Div 2: D Craven (35) 34.

THE RIDGE: Men: Stableford: A: M Uebel (9) 39. B: V Boualibane (11) 38. C: D Montgomery (28) 38. Scr: G Booby 37. Women: D Field (27) 35. Medley: Team: J Cheah (27) S Meehan (11) A Jayawardena (15) T Martin (19) 86.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Cha (20) 38. B: A Crothers (34) 34.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: N Hoppe (15) T Knott (20) 46. 2B Scr: G Keeley D Calrow 37. A: A Stoneham (6) 37. B: R Luckman (18) 38. C: T Knott (20) 44. Veteran: J Donoso (22) 37. Super Veteran: G McMillen (14) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: P Cividin (21) 43. 9-hole: J Curry (45) 22.

WENTWORTH FALLS: Medley: Par: 2B: M Edwards (14) D Henderson (16) 11 up. Men: D Henderson (15) 5 up. Women: A Gilderdale (38) 4 up.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B: K Donelly (27) J Mok (19) 45. Mxd: D Ommundson-Kennedy (31) B Kennedy (20) 44. Women: B Riddle (34) B Simcock (45) 40. Men: G James (20) 37 cb. Women: N Ponnusamy (39) 31 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: K Lobb (26) 36. B: K Lawler (41) 38.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: B Clark (14) 40. B Stapylton (14) 39. R Pitt (10) 37. Div 2: L Berghofer (18) 41. B Walsh (17) 38. L Beal (17) 37. Div 3: W Magill (29) 40. D Forster (22) 39. R Lydon (22) 38.

WYONG: Men: Stableford: K Skelly (25) 43. Women: B Holloway (26) 42.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: F Foley (13) 41. B: R Monro (16) 40. C: B McCallum (24) 40. Lake: A: B Fiddes (13) 41. B: N Skehan (14) 41. C: C Byrne (25) 36.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Stableford: 9-hole: A: B O’Farrell (7) 20. B: P Dowie (14) 22.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email