September 25, 2021

Daily Club Golf 16 January 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 16 January 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Saturday, 16 January 2021.

ANTILL PARK: Women: Stableford: L MacMillan (25) 35 cb. Men: Stableford White: A: P Niess (7) 38. B: R Plumridge (15) 38. C: J Porter (22) 40. Mxd: 2B Multi: B Jarman (7) B Higgins (5) R Feeney (20) B Feeney (14) 45.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: M Urasaki (9) H Katayama (19) A Whalley (12) T Misaka (12) 117. A: M Urasaki (9) 44. B: M Beresford (14) 42. C: B Binns (22) 43. Scr: B Folkard 36. Hole in one: B Folkard at 14th.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: S O’malley (10) 40. B: G Girvan (14) 38. C: A Smith (23) 42. Scr: W Bayliss (+3) 37.

BANKSTOWN: Men: Stableford: A: G Bush 39. B: G Ettridge 38. C: L Tracey 42. 4B: K Johnson L Tracey 48. 4B Scr: D Abbott S Underwood 41.

BARDWELL VALLEY: Stableford: E Yates (20) 41. Men: Stroke: J Calleja 71.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: H Mehler (47) 50. Men: A: B Ricardo (11) 40. B: M Bray (17) 39 cb. C: G Pettenon (22) 39 cb. 3B Agg: M Shirley (14) F LaCava (11) K Channels (22) S Warn (17) 126.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: R Jones (2) 69. B: S Brooks (19) 64. C: B Stobbs (25) 66. Scr: A Scr: R Jones 71. B Scr: R Fenner 81 cb. C Scr: B Stobbs 91 cb. Stableford: C Calder (22) 31. Women: Stroke: Div 1: H Touw (5) 74. Div 2: T Gillett (21) 82. Scr: Div 1: H Touw 79. Div 2: T Gillett 103. Stroke Gold: Div 3: A Toohey (28) 71. Scr: Div 3 Scr: A Toohey 99.

BERMAGUI: Women: Stableford: Hcp: D Flavell (26) 37. M Calder (16) 36. Men: A: N Haase (15) 36. B: G Wright (18) 40. C: J Adam (28) 35.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: J Noore (22) 41 cb. A: A Graham (13) 41. B: D Loy (19) 40. C: D Blackwell (22) 39. A Scr: A Brown 36. 2B Agg: A: G Coombs (8) A Graham (13) 74 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: Hcp: A: K Lewis (12) 42. B: N Vlahos (13) 41. C: R Robinson (28) 39. Scr: G Heffernan 34. Split Six: P Bates (7) H Pizanias (17) 70. Women: Hcp: L Moles (19) 35 cb. Medley: K Lewis (12) 42. A: K Lewis (12) 42. B: N Vlahos (13) 41. C: R Robinson (28) 39. Scr: G Heffernan 34. Split Six: P Bates (7) H Pizanias (17) 70. Women: Hcp: L Moles (19) 35 cb.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: D Glasson (34) 43. Stroke: Foursome: B Tulloch (29) R Starkey 59.

BONDI: Men: Stableford: C McKell (18) 39.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: D Hanafi (0) 40. A: A Frazer (7) 40. B: H Oziel (15) 41. C: D Klinger (19) 42 cb.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Algie (23) G Zugajev (2) 49. G Bowles (18) 46. J Rafferty (18) 39 cb. D Harper (12) 39.

BOWRAL: Women: Stableford: W Burke (20) 38. Men: D Scholes (25) 40.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: B Lange (10) 43. A Scr: D Hawkins 35. B: J Montuoro (17) 42. B Scr: T Macdona 26. C: R Riley (25) 45. C Scr: B Mulhall 20. 4B: C Dawson (21) R Wilson (17) J Claridge (20) I Winters (22) 95.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Jan: A: A Singh (5) 68 cb. A Scr: J Graham 73. B: G Farrar (14) 69. B Scr: A Sydavong 80. C: T Haining (16) 66. C Scr: G Marsh 87. D: K Lacey (22) 68. D Scr: B Roma 94.

CAMDEN: Men: Stableford: A: G Miller (10) 40 cb. A Scr: M Bell 38. B: S Humphreys (15) 40 cb. B Scr: P D’arbon 26. C: K Graham (27) 44. C Scr: B Hierlehy 22. 2B: D Jansen (5) H Yeamen (16) 51. 2B Scr: M Bell B Bell 40. Women: A: S Miller (17) 39. A Scr: K Hunt 30. B: M Malcolm (19) 39. B Scr: M Malcolm 19. C: C Versluis (34) 39. C Scr: Y Day 9 cb.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: G Rosman (15) M Morritt (12) 49. 2B Scr: J Lee J Choi 37 cb. A: S Bolger (4) 40. B: J Cominos (18) 41. C: D Christie (22) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Antonelli (34) M Willliams (18) 48. A: D Andrews (5) 37 cb. B: M Pupo (16) 45. C: G Antonelli (34) 39. 2B: C Ivey (12) D Hogkinson (12) 48. A: C Yun (6) 42. B: C Hwang (15) 37. C: W Robinson (27) 36. 2B Scr: C Yun J Farnham 39 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: L Jones (14) 38 cb. B: A Walsh (22) 42. Team: R Hilmer (27) J Berry (12) P McBarron (32) A Marchetto (18) 52. Women: Stableford: R Hobbs (31) 37.

CHATSWOOD: Medley: Hole in one: R Penman at 16th. Stableford: A: C Smith (6) 37. B: L Hutton (14) 41. C: G Jamgotchian (23) 37. 2B Multi: B Fisher (5) L Hutton (14) 70.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: L Trembath (5) 68 cb. B: M Mitchelson (10) 70 cb. C: I Fox (15) 69 cb. D: A Evans (29) 68 cb. Women: A: V White (40) 66 cb.

COMMERCIAL ALBURY: Stableford White: A: L Falconer (5) 40. B: D Coulston (18) 43. C: J Dickson (25) 41.

COROWA: Women: Stableford: J Mills (17) 40. 2nd J Aylward (14) 36. Men: A: B Black (10) 41. B: D Anderson (15) 40. C: G Baines (34) 37 cb.

CROMER: Stableford: A: K Rajah (13) 40. B: M Fox (15) 40 cb. C: L See Hoe (35) 44. 4B: R Smith G Burns T Renard J Wander 93.

CRONULLA: Men: Par: A: D Addinall (6) 3 up cb. A Scr: D Ettridge (1) 1 down. B: M Lee (16) 4 up. C: J Beardsley (27) 3 up.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: R Pogonoski (9) 37. B: L O’Brien (13) 40. C: J Hewitt (16) 38. D: D GRANT (39) 39.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Mclean (5) S Mclean (12) 71 cb. Div 1 Scr: D Ayre L Rodger 67. Div 2: J Delaney (21) F Vincent (31) 69. Div 1: R Chambers (15) 41. Div 2: J Lazarus (27) 37 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: D Spalding (3) 40. B: M Kelly (18) 39. C: D Michael (21) 40. A Scr: S Robertson (-2) 41.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: T Stapleton (14) 41. B: S McNair (17) 39. C: K Carboni (26) 38.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: B Kolk (4) 34. A: I Cameron (10) 41. B: G Weber (16) 38 cb. C: G Ryan (21) 40. D: J Gilbert (25) 46. Irish Team: B Weiley (21) R Laboyrie (19) J Gilbert (25) M Hammond (26) 93.

FINLEY: Medley: Stableford: Div 1: N Pyle (11) 37. Div 2: R Wilson (29) 39.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: K Ackroyd (19) J Smith (24) 48. 2B Scr: J Delaney T Crittenden 36. A: R Pratap (10) 39. B: G Sami (13) 39. C: T Taylor (20) 41.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B: N Sherring (20) L Horinek (20) 47. A: B Milton (4) 40. B: J Glenday (18) 39. C: N Sherring (20) 40 cb.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: A Bray (4) J Nicholas (17) 74. Div 1: B Sinnott (15) 36 cb.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: G Oxford L Jayawardane (6.25) 61.75 cb. Div 1 Scr: A Dudziak G Davies 69 cb.

GORDON: Men: Stableford: A: S Basford (8) 35. B: A Montalbano (17) 41. C: P Ruff (25) 42. 2B: P Cameron (27) D McEvoy (21) 53.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: D Brown (3) 37. A: D Brown (3) 40 cb. B: P Morgan (15) 42. C: P Dooley (22) 45. 2B: C Matterson (8) P Dooley (22) 50.

GRIFFITH: Men’s 4BBB Stableford Men’s 4BBB Results: M Townsend/ R Townsend 47 c/b, T Anderson/ N Lewis 47, L Congdon/ D Bergiman 46. Men’s Single Stableford A Grade: T Maher 39 c/b, M Sweeney 39, B Grade I Arstall 37, P Josling 35, C Grade J Wood 38, D Bergimen 37. Ladies Stableford Results: Div 1 K King 33 c/b, E Graham 33 and Div 2 C Eade 35, J Fisher 34.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: P Nonnenmacher (8) 42. B: W Low (21) 36. C: R Henry (25) 39. Women: S Easter (34) 39.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: E Potts (26) 39. B: D Clemens (31) 37. Men: A: C Evans (11) 40. B: J Hart (21) 39. C: T Baker (29) 41.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: G Lilley (13) 41. B: M Orr (15) 40 cb. C: G Williams (25) 41. A Scr: T Merritt 34. Women: Yellow: B Outen (24) 40 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Fairbairn (19) S Hennessy (13) 47. Men: Stableford White: A: R Johnson (5) 40. B: S Osborne (16) 39 cb. C: J Fairbairn (19) 41 cb. Women: Stableford: B Evans (16) 36.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: R Nicol B McGibbon 74. Hole in one: J Batt at 9th. Stableford: A: R Chapman (6) 40. A Scr: G Emery (5) 33. B: W Walkerden (17) 39. B Scr: D Lambert (13) 24. C: J Black (20) 42. C Scr: I Baianov (26) 20.

KIAMA: Medley Team : J Fielding (11) J Szakacs 77. Ind: A: D Laird (4) 38. B: P Robinson (18) 40 cb C: W Hockey (24) 37.

KILLARA: Men: Stableford White: A: S Simpson (7) 42. B: J Mclenaghan (16) 39 cb. C: R Gordon (18) 41. Women: Green: P Davies (14) 39. Medley: Stableford: 2B: P Davies (14) G Wilson (10) 48. A Scr: B Finfer C Luxton 43.

KOGARAH: Medley: Stableford Team: White: W Berrett (7) R Smith (20) I Rowley (21) M McInerney (19) 87 cb. A: Z Angelkoski (12) 40. A Scr: D Gallagher 37. B: M Kift (15) 40. C: G Sheehan (20) 42.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: R Lloyd (8) 41. B: S Sibthorpe (20) 43. C: K James (32) 43. Women: Stableford: J Radcliffe (25) 38.

LAKESIDE: Women: Stableford: Div 1: A Pitt (21) 39. Div 2: K Bray (26) 38. Men: 2B: A Bell (15) I Da Silva (5) 78. Medley: 2B Agg Scr: P Lockyer (3) G Fish (4) 58. Men: A: I Da Silva (5) 37 cb. A Scr: A Bell (15) 41. C: D Nesci (25) 37 cb. Junior Stableford Marnav Dutt (16) 22pts.

LANE COVE: Men: Stableford: S McDonald (23) 42. 2B: S Mcdonald (23) R Patterson (14) 49.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: D King (17) R King (15) 49. A Scr: C Carruthers W Worthy 40. A: J Markham (12) 39. B: J Thompson (17) 43. C: L Berrisford (20) 40. D: M Holburn (39) 37.

LEURA: Medley Par A: DW Davies (15) +2 cb, A Garofano (14) +2, B: C Youll (23) +1 cb, E Liedl (26) +1, Scratch: T Cook (8) – 8 gross, 2BBB: P Noble (16) and S York (16) +8.

LIVERPOOL: Men: Par: A: G Nardo (0) 5 up. B: V Chu (13) 5 up cb. C: J Kim (21) 4 up. 2B: M Kim (23) J Kim (21) 11 up. 2B Scr: G Nardo S Reid 7 up.

LONG REEF: Men: Hole in one: B Starc at 13th. Stroke: A: J Hyde (10) 68 cb. A Scr: C Wu 69. B: G Brown (13) 69. C: T Millard (23) 64. Women: J Hagan (20) 74 cb.

LYNWOOD: Men: Stableford: A Scr: A Waters (4) 36. A: D Jenkin (8) 41. B: W Maike (15) 39. C: D Sherlock (25) 42. Women: A: D Northwood (18) 35. B: T Eastaway (26) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: P Goble (26) D Goble (11) 79. Stableford Black: A: J Zabat (12) 41. B: W Sanders (17) 42. C: P Goble (26) 44. A Scr: M Henry 31.

MANLY: Men: Stroke: Medal: A: P Davis (9) 67. B: S Madsen (17) 67. C: N Imhoff (27) 67. Women: A Mueller (8) 72.

MARRICKVILLE: Men: Par: 2B Agg: V Clayton (14) C Harris (14) 4 up. 2B Agg Scr: D Cremin T Shaw 10 down cb. Hcp: D Murphy (34) 4 up. Scr: C Miller 1 down. Cock o’ Walk: E Lakiss (14) B Johnson (12) 2 up cb.

MASSEY PARK: Men: Stableford: S Park (28) 43. Irish Team: E Stoddart (16) S Michas (22) G Gelenter (22) S Park (28) 119. Women: Div 1: T Unwin (16) 39. Div 2: L Stephenson (24) 37.

MONA VALE: Men: Par 2B: Black: P Rowe (15) A Rowe (14) 11 up cb. 2B Scr: G Stanford S Albinski 2 up cb. M Raso (35) 9 up.

MONASH: Men: Stableford: A: K Robertson (8) 42. B: T Kamsler (18) 42. C: G Dear (21) 39. Mxd: N Chosid (29) 36. Men: 2B Multi: Div 1: D Spiteri (5) K Robertson (8) 79. Div 2: F Vescio (24) C Fan (26) 70. 2B Scr: D Spiteri (5) K Robertson 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: C McDowell (11) 40 cb. B: S P. Wong (18) 38. C: M Carey (27) 38. Stableford: Scr: J Perks 36. Hole in one: White: K Paisley at 7th. Women: Stableford: J Clarke (26) 40 cb. Scr: C Huynh 29.

MOSS VALE: Men: Par: A: G Kozis (8) 2 up. B: D Dobb (13) 2 up. C: A Bell (27) 3 up. Women: J Isedale (Kangaroo Valley 48) 3 up.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: G Watkinson (10) I Hodson (32) 50. A: M Ebsworth (7) 39. B: T Damouni (19) 42. C: M Fitzalan (29) 41.

NEWCASTLE: Men: Stableford: 2B: P Bredenbac L Barwick 48. A: T Allen 37 cb. A Scr: C Turnbul 37. B: P Arnall 39. C: M Westerman 38 cb.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Cup: M Hooper (+1) 68. G Fyson (Scr) 69. J Curran (+2) 69.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: G Tracey (17) 40 cb. A: D Lewis (3) 40. A Scr: D Lewis 37. B: S Towers (13) 40. C: C Mason (30) 38. Women: S Hawker (14) 36 cb.

NOWRA: Medley: Stableford: A: J Perkins (10) 41. B: T Gilmore (19) 43. C: J Austin (31) 43.

NSW: Stroke: A Weston (6) 65. Stableford White: R Crawford (15) 38 cb. Gold: K Nossiter (25) 35. Stableford: C Tatley (22) 35. Stroke: Scr: A Weston 71.

OATLANDS: Men: Stableford: Cup: T Garland (25) 42. Medley: A: J Chang (11) 38. B: N Rowe (15) 37 cb. C: T Garland (25) 42. D: H Smit (30) 38. A Scr: S Tarrant 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: C Dennett (43) 38. 9-hole: L Stain (40) 22. Men: 2B Agg: J Nolan (21) P Evans 76 cb. R Biven (31) 43.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A Scr: L Shahmatov 35. A: L Corbett (10) 42. B: J Mcallister (18) 44. C: M Reid (31) 43. 2B: J Mcallister (18) A Mcallister (19) 50.

PENRITH: Men: Stableford: Split Six: D Turner (-2) K Quirk (10) L Denoord (34) J Philliponi (27) 95. A: S Singh (6) 42 cb. B: B Jarvis (14) 40. C: K Armstrong (27) 42.

PYMBLE: Men: Stableford: A: S Boyd (4) 40. B: P Smith (16) 42. C: R Seton (22) 40. Mxd: 4B: D Nugent (9) 50. R Cameron (17) 50. A Scr: J Streichler 42. R Brown 42. Women: S Fox (38) 32.

RANDWICK: Men: Stableford: Irish Team: P Collins (20) M Ramsden (16) G Pead (21) J Rotherham (26) 92. A: R Dupont-louis (9) 38. B: G Docker (13) 42. C: J Rotherham (26) 44. Scr: R Fernandes 32.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: P Fay (11) 39 cb. B: G Northey (14) 42. C: M Ashton (22) 46. Scr: J Moss (1) 37. 2B: Div 1: M Ashton (22) B Finn (14) 49. Div 1 Scr: J Moss (1) M Gounder (6) 38. Div 2: G O’Hehir (25) P Tindall (19) 46. Div 2 Scr: P Gounder (10) D Murphy (29) 29. Hole in one: J Moss at 12th. M Inskip at 2nd.

ROSEVILLE: Snr Stableford Green: P Moxham (34) 34. Women: Stableford: M Thoumelou (40) 42. Men: Stableford White: A: R Stobo (6) 39. B: M Court (14) 41. C: T Sawford (30) 43. 2B: T Sawford N Sawford 49 cb.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B Multi: R Child (15) B Geelan (11) 82. A Scr: A Piukala D Wood 57. Div 1: A Piukala (2) 39. Div 2: G Hoprnery (24) 37.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: A Dodwell (9) 40. B: M Purbrick (15) 41. C: A Hannam (19) 43. A Scr: T Goh (Scr) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A Scr: M Dane 36. A: A Hogg (10) 39. B: F Yang (16) 40. C: T Demetriou (19) 39. D: D Palmer (26) 41. 2B: Div 1: A Pienaar (9) W Rowland (17) 45. Div 2: R Britliff (27) D Palmer (26) 50.

SEFTON: Men: Stroke: A: M Khoury (7) 51. B: R Gilzean (15) 50.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: P Irvine (25) M Irvine (22) 47. A: D Wilbow (12) 41. B: I Johnson (14) 38 cb. C: I Handley (22) 43. Medley: 2B: I Mackey (27) J Mackey (34) 50. Women: Div 1: S Smith (18) 37. Div 2: S Hayes (28) 40.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: D Binney (8) 41. B: S Chegwidden (18) 42. C: J Boaden (41) 40. A Scr: I Asbury (0) 33.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: A: N Bles (5) 40. B: P Tennant (17) 38 cb. C: A Smith (21) 39 cb. A Scr: N Bles 35.

STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: J Collins (12) J Winder (16) 11 up cb. 2B Scr: K Brough A Chai 2 up cb. Div 1: J Collins (12) 6 up. Div 2: K KIm (20) 3 up cb. Div 3: H White (21) 5 up. Men: Scr: J Fanning 2 down.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: M Taylor (5) 42. C Eccles (17) 39. B: T Rees (Harrington Waters 28) 40. F Sharpe (18) 36. Women: Green: Div 1: J Panada (25) 37 cb. J Gould (18) 37. Div 2: H Roslaniec (31) 32. F Lane (44) 30.

TERREY HILLS: Stableford: A: F Mackenzie (7) 38 cb. B: H Miyaji (15) 42. C: S Whiting (28) 43. A Scr: S Langham 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: M Mulcahy (5) 37 cb. B: N Waterworth (16) 39. C: B Dooley (23) 39. A Scr: I Bradley 34.

THE COAST: Men: Stableford: Hcp: A: C Weber (4) 40. A Scr: C Weber 36. C: B Spicer-Marks (38) 41. B Scr: S O’Leary 28.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: W Humphreys (St Michaels 8) 41. B: M James (21) 44. C: R O’Hagan (Kooindah 37) 43. 2B Agg: C King (Magenta Shores 21) R O’Hagan (Kooindah 37) 81.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: L Parry (17) 36. B: M McLennan (20) 37. C: P Jackson (29) 41. Medley: Stableford Gold: C Ramsay (28) 34. Men: Stableford: A: R Clark (12) 0. B: R Bourke (17) 38. C: B Rooney (26) 37.

TOUKLEY: Men: Stableford: A: W McGovern (12) 42. B: J Kimmorley (15) 42. C: K Brummell (31) 45. 2B Agg: S Baker (20) R Kennedy (23) 81. Women: D Royale (Muswellbrook 8) 36. Hole in one: J Cranston at 8th.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Split Six: Gold: B Martin-Henry (5) S Han (8) 70. A: M Youm (8) 42. A Scr: D Xie (0) 39. B: B Kim (14) 40. B Scr: K Loh (13) 25. C: P Anderson (20) 40. C Scr: P Calopedis (19) 19. Women: Green: C Kim (15) 45. R Lee (3) 37. S Han (8) 36.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: T Leem (7) 40. A Scr: T Leem 33. B: J Zietsman (17) 40. B Scr: A Leahy 27. C: W Woodroff (21) 40. C Scr: W Woodroff 20. Mxd: 2B: D Kop (16) C Beghin (19) 48. 2B Scr: D Adamson B Mason 36. Women: C Wright (13) 39.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: C Hinton (15) P Hinton (31) 47. 2B Scr: T Mellon C Holmes 43 cb. A: A Howell (10) 40 cb. B: T Morgan (13) 38 cb. C: P Hinton (31) 40. Women: Stableford Yellow: M Chester (13) 36.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: M Yang (10) 39 cb. B: D Hill (16) 41. C: T Schwab (19) 42. D: J Matulin (24) 42. Trophy: C: J Matulin (24) 42 cb. Scr: M Patison (+1) 36. 2B Multi: B Reoch (20) T Schwab (19) 89 cb.

WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: A: P Cullen (5) 39. A Scr: B Djura (0) 36. B: G Eather (17) 38. C: P Garnsey (20) 40. Medley: 2B Agg: T Hickey (25) G Eather (17) 75 cb. Women: S Maloney (30) 37.

WINDSOR: Medley: Stableford 4B: Black: B Hartwell (29) 47. T McMahon (22) cb. A: S Roseby (12) 38. B: J Nelson (20) 42. C: T Silman (24) 38.

WINGHAM: Medley Stableford Overall Corey Armstrong 42 Points A Grade Sandy Dunn 28 Points C/B B Grade Trevor Martin 35 Points C Grade Chase Marron 39 Points.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Div 1: A Koch (3) 66 cb. Div 2: A Lynch (18) 62. Div 3: J Clohessy (28) 67. Shield: A Lynch (18) 127. A Koch (3) 132.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: C Smith (12) 41. B: A Marks (17) 45. C: B Groundwater (20) 40 cb. A Scr: W Oates (1) 38.

WYONG: Men: Stableford: Split Six: C Gonzales (17) J Rodger (19) 81. A: C Sharp (12) 42. B: D Honeysett (18) 41. C: J Rodger (19) 44. A Scr: K Burrell 37. Women: T Lonergan (6) 35 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: A: J Stapleton (0) 69. Stableford: B: G Athanitis (13) 40 cb. C: K Farrell (20) 41. Women: Murray: A: S Bozzola (23) 37. B: K Bridge,am (28) 42.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email