Daily Club Golf 11 January 2021

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Monday, 11 January 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: L Snee (20) G Liddle (14) 47 cb. 2B Scr: L Cox D Blacker 37. White: A: L Walker (9) 36 cb. B: G Liddle (13) 39. C: B Pemble (28) 35 cb.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: I Robertson (24) G Eaton (20) 46. Div 1: P Sekula (13) 39. Div 2: M Kim (21) 39. Div 3: P Davey (44) 31 cb.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: A: J Chan E Clunies-Ross 51. B: A Craig S Allison 49. A: A Craig (8) 43 cb. B: D O’Shannessy (6) 43. Scr: W Moody (-1) 39. Women: Stableford: A: C Wong (38) 39. B: K Papadatos (35) 35.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: N Miller (3) J Taylor (36) 50. A: N Miller (3) 43. B: G Pickworth (17) 37 cb. C: R Quinn (22) 39.

BEVERLEY PARK: Snr Stableford White: Div 1: B Phillips (17) 37 cb. Div 2: P Eldridge (19) 36 cb. Div 3: G Morris (35) 35 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: D Jacobs (26) B Timlin (17) 53. D Jacobs (26) 46. Scr: A Yeung 36. Gold: R Rowland (31) 40. 

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B: White: M Song J Yi 48 cb. A: T Steward (9) 42. A Scr: I Elliott (1) 37. B: J Yi (14) 41 cb. B Scr: B Rouse (14) 34 cb. C: I Tjen (20) 36 cb. C Scr: M Whiting (20) 33 cb.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: B Regan (8) 35 cb. T Massey (14) 35. B: S Lundy (18) 37 cb. Z Hawkins (30) 37. Women: A Pham (20) 38.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: E Somra (31) Z Lee (25) 50. 2B Scr: M Chizzoniti S Nati 40. Men: A: M Halcrow (5) 40. B: T Burnett (16) 39 cb. C: E Somra (31) 40. Women: P MacDonald (18) 38.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: D Hyland L Hayes 46 cb. R Bucknell (29) 40.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: P Morrison (16) R Treers (17) 77. Div 1: P Morrison (16) 39. Div 2: M Lamerton (21) 38. Women: S Yoo (36) 36.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: M South (7) J Wild (5) 81. Div 1: M South (7) 40. Div 2: R Metcalfe (21) 36. Scr: J Wild 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: Div 1: S Keith (23) 43. Div 2: C Aquilina (12) 43. A: Y Cheng (30) 36.

HOWLONG: Veteran: Stableford White: A: R Reid (11) 37. B: J Brundell (26) 39. Yellow: J Trevethan (21) 38.

KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: S Nicholls T Nicholls 50. Medley: A: M Gillson 39. Div 1: A Cran-Crombie 38.

KILLARA: Men: Stableford: J Parkinson (11) 42. White: G Harris (20) 36. Women: Green: Y Guttentag (23) 37.

LAKESIDE CAMDEN: Women’s Stableford Div1 T McDonald (18) 39pts Div 2 K Frew (26) 34pts.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: P Hope (14) P Karbe (41) 49. 2B Scr: K Harper T Chambers 34. A: T Chambers (13) 43. B: H Fechner (21) 39. C: J Sztelma (31) 39. Women: P Karbe (41) 40.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: K John (16) P Collier (24) 47 cb. 2B Scr: D Edwards A Bourgonjen 39. A: P Herbert (11) 37. B: B Crawley (18) 39. C: M Davies (20) 37. Women: G Hwang (16) 32.

LONG REEF: Medley: Stableford: A: A O’Brien (11) 41. B: J Brennan (17) 41. C: R Allen (19) 42. Scr: M Cruise 33.

MANLY: Men: Stableford: J Fitzgerald (20) 43.

MONA VALE: Mxd: Stableford: A Vickers (20) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Craven (23) R Head (25) 48. W Van Miltenburg (33) 41 cb.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 4B: S Smith (22) Y Iwanec (34) 50.

NSW: Women: Stableford: A Davies (28) 41. Medley: T Miller (34) 43.

OATLANDS: Men: Stableford: A: J Isaac (9) 39 cb. B: M Hartland (16) 36. C: L Liu (28) 40. Women: A: D Goss (22) 41. B: N Battistessa (30) 40. C: L Maguire (41) 41.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: S Artlett (21) J Simpson (20) I Shand (25) 87. S Walker (8) 41. Women: A: C Whitehouse (17) 39. B: C Brereton (39) 37.

PENRITH: Senior Medley: Stableford Veteran Men: Gold: T Rodgers (21) 41. Veteran Women: J Abbott (24) 42.

RICHMOND: Veteran Medley: Stableford: 2B: R Selig (16) C Carter (17) 73. A: R Selig (16) 42. B: C Cheyne (17) 39. C: R Dillworth (36) 38. Women: J Finn (16) 36.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: G Thompson R Li 50. White: A: R Manson (11) 39. B: M Talman (28) 42. Snr Green: G Carmody (19) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: D Petkovich (36) B Smith (33) 48 cb. Men: B Mckissiock (7) 36. Women: E Hong (16) 34. Veteran: C Tan (28) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: M Rowell (9) 38. Women: Div 1: M Pearce (17) 38. Div 2: A Bromfield (41) 42.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: R Davoren (24) 29.

STRATHFIELD: Stableford: 2B: A Cheung (14) H Callaghan (17) 47. A: R Kim (3) 41. B: A Cheung (14) 45. C: J Pilotto (22) 36.

SVGA at Northbridge: Men: Stableford White: A: P Ford (Lynwood) 41. B: P Binskin (Blackheath) 38. C: P Lambert (Gordon) 34.

TERREY HILLS: Medley: Stableford Gold: Y Booth (21) 37.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: S Perini (14) 36 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: S Chatterton (6) 40. B: J Hopa (16) 41. C: H Bandrowski (30) 36 cb. Veteran: J Cashman (16) 37.

TOUKLEY: Men: Stableford: B Cranston (13) 42. Women: L Still (24) 39.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M Harris (20) B Richards (28) 52. Men: A: V Jang (7) 38. B: J Kim (13) 38. C: M Harris (20) 45. Women: H Suh (21) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: V Prasad (19) 37. S Asiata (8) 35. P Eades (17) 34.

WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: 2B Agg: G Hilzinger (16) D O’Brien (14) 79. G Keogh (25) 39.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: R Droop (19) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email