Daily Club Golf 10 January 2021

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Sunday, 10 January 2021.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: P Leon (21) N Mcdonald (24) 48. Mxd: M Park (22) W Kim (32) 45. Men: Div 1: W Radley (14) 39. Div 2: P Leon (21) 40. Women: J Kim (17) 36. Men: Hole in one: P Leon at 6th.

AVONDALE: Medley: Stableford 4B: White: A: J McCamley A Gladen M Goodrick S Greville 93. B: P Fitzgerald A Hardman A Driscoll A Widdicombe 90. Men: A: W Hearne (21) 39. B: B Holman (18) 38. Women: A: A Gladen (27) 44. B: A Pilat (33) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 4B: N Siva A Patkin 52. 4B Scr: B Daly A Wood 43. Men: A: J Dawkins 47. B: J Klap 45. C: N Siva 45. Women: S Dougall 39.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: P Weewan (23) 43.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: N Leggatt (35) 41. A Crossan (17) 40. A Collins (9) 39 cb.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: H Touw S Storer 48. Men: Div 1: S Catterick (8) 38. Div 2: N Fowler (27) 40. Women: H Touw (6) 40. Medley: Stroke: H Touw 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: D Beccaris (14) L Barba (14) 75. Mxd: R Paul (18) L Conroy (21) 71 cb. Hcp: L Conroy (21) 36. D Alexander (38) 39. Men: J Georgiou (7) 41. A: D Makovec (9) 39. B: L Barba (14) 39 cb. C: J Abihanna (23) 35. Scr: E Smith (2) 30 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: J Moncay (30) G Trono (14) 76. A: B Patterson (10) 40. B: D Buckley (16) 45. Women: S Peel (35) 39 cb.

BONDI: Men: Stroke: V Dos Santos (14) 55.

BONVILLE: Medley: Stableford: Z Ryan (9) 38 cb. D Kennedy (8) 38 cb. G Zacher (8) 38 cb. J Seelenmeyer (8) 38. B Cunningham (18) 37 cb.

BOTANY: Men: Stableford: L Bradd (13) 40.

BOWRAL: Medley: Stableford: M Wellman (27) 38.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: W Park (4) B Murray (4) 44. Div 2: P Tilley (11) R Herbert (30) 47. 2B Scr: G Glenday (3) M Wilson (4) 37. A: P Tilley (11) 43. B: M Goldthorpe (15) 40. C: S Lee (19) 37. Women: BM Kwoun (23) 34.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: C Clissold (16) C Kovacs (18) 46 cb. P Boylan (18) 39.

CARNARVON: Men: Stableford Split Six: White: T Lee (21) H Kim (24) 81. Mxd: H Kim (24) G Goh (15) 75. Women: M Kim (22) G Goh (15) 66 cb. Men: White: A: R Hogan (12) 39. B: C Park (16) 42. C: J Zerafa (29) 44. Women: Div 1: J Hwang (16) 41. Div 2: H Chung (21) 37. Div 3: S Honeybrook (32) 42.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: D Lombardo (20) D Murdocca (14) 49 cb. Men: A: J Attygale (4) 40. B: D Murdocca (14) 37. C: D Lombardo (20) 42. Women: L Cash (13) 42. Medley: PM 2B: C Lee (32) M Kim (19) 47. Men: A: A Simonsen (10) 38 cb. B: S Blaker (13) 39. C: C Lee (32) 40. Women: G Teague (31) 36. 2B Scr: M Johnston (5) C Toro (4) 40.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: T Ryan (8) J Falloon (21) 51. A: P Clark (10) 39. B: J Falloon (21) 39. Women: G McFarlane (40) 33.

CHATSWOOD: Mxd: Par: 2B: D Boorman (9) C Boorman (15) 11 up. D Boorman (9) 8 up.

COBRAM BAROOGA: Medley: Par White: P Brain (20) 3 up. Women: P Power (24) 1 up.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: S Hao (22) D Trapnell (12) 49. 2B Scr: B Phillips J Wonders 45. A: B Phillips (+1) 41. B: S Hao (22) 43. C: K Drury (24) 40.

CROMER: Medley: Stableford: 2B Multi: I Cantwell G Hayes 84. A: I Cantwell (10) 46. B: J Macqueen (24) 38. Scr: C Rae 41. Hole in one: J Younger at 18th. Mxd: Stableford: 4B: D Smart R Smart 45.

CRONULLA: Men: Stableford: J Hagenaar (19) 38 cb. Scr: M Frith 34. Women: B Perry (20) 39. Scr: J Thuge 26.

CUMBERLAND: Stableford: 2B: D Bowen (17) M Ford (26) 51 cb. 2B Scr: M Andrew J Russo 39 cb. Men: Div 1: R McCoullough (10) 41. Div 2: D Bowen (17) 44. Div 3: B Colussi (30) 40 cb. Scr: J Russo 34. Women: C Lee (22) 39.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Multi: K Burns (26) W Blacklock (22) 85. Mxd: R Jones (7) R Jones (14) 71. Men: K Burns (26) 43. Scr: P Edenborough 36. Women: R Jones (7) 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: S Rosser (11) 40. B: G Chew (19) 40. C: A Earl (27) 38. Scr: M Reynolds (1) 36.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B: C Borg (43) T Forde (32) 56. A: K Pilson (10) 38 cb. B: E Wilkinson (17) 40. C: R Wales (19) 42. D: A Hartley (28) 40. Women: Div 1: S Stuart (24) 38 cb. Div 2: C Borg (43) 46. Hole in one: M Podnar at 6th.

FINLEY: Medley: Stableford: A Hand (12) 39 cb.

FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: G Sinclair (5) 67 cb. A Scr: L Shahmatov 73. B: K Stawpert (17) 68 cb. B Scr: M Horgan 83 cb. C: M Awadalla (21) 64. C Scr: D Jones 90. Medley: Stableford: A: J Perrott (4) 36. B: M Kandell (18) 37. C: J Romero (25) 37.

GLENMORE: Medley: Stableford: M Lowe (17) 38.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B Agg: B Simpson (25) A Wheeler (18) 75. B Simpson (25) 39. Women: L Partridge (13) 33.

GOSFORD: Medley: Par 2B: White: M Brown J Moore 10 up. Men: Par: J Gardner (17) 3 up. Women: S Hams (13) 3 up.

GRIFFITH: Medley Stableford: A: J Magoci 39 B Trembath 37. B: I Koroi 35 L Kimball 34. C: T Greedy 37 T Wright 36.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: S Armitage (24) 36.

KILLARA: Medley: Stableford White: D Bartlett (15) R Gleecher (9) 47. Mxd: J Dudley (25) S Chilton (38) 44. Men: R Chippendale (16) 41. Women: Green: B Robertson (17) 39.

KIAMA: Medley VW Scramble : T Bourke M Bourke P Davie J Ritchie (11.25) 48.75. Medley Stableford: I Martens (23) 36 cb..

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: C O’Neill (18) P Zacharia (14) 85. Men: H Nguyen (16) 42. Scr: G Harnwell 38. Women: Stableford: M Duggan (21) 40.

LAKESIDE CAMDEN: Medley Stableford A-T Wood (7) 42. B-S Howard (14) 41 C-C Harrison (21) Camden GC) 37. Medley 2BBB Agg Winner: R Vella (1) W Meredith (2) 75. RUp J Callaghan (13) C Harrison (21 Camden GC) 74cb. Scr G Fish (4) P Lockyer (3) 64.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: G Zoabi (15) E Alberici (13) 48. 2B Scr: S McGee S Reid 41 cb. A: R Bruker (5) 38. B: Y Han (13) 38. C: M Kim (22) 37. Women: H Choi (11) 35 cb.

LONG REEF: Medley: Stableford: 4B: P O’Regan M Denner 47. N Hughes (16) 45. C John (30) 39.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Smith (19) R Teale (23) 81. T Farrar (-1) M Fullerton (2) 72. Scr: P Idquival (-1) 45. Div 1: D Evans (9) 38. Div 2: C Russell (29) 44. 

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Multi: J Arena (25) R Timms (2) 88. J Arena (25) 48.

MANLY: Men: Stableford White: O Gohl (9) 42. Women: C Bowhill (36) 46.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: T Savage (11) 43. Scr: J Carter 34.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: M Linehan (18) M Powell (15) 72. Div 1: C Hetherington (9) 37 cb. Div 2: S Pryke (22) 36.

MONA VALE: Men: Par: D Kelleard (18) 5 up cb. Women: V Boulton (15) 2 up.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: O Dwyer (19) S Shin (17) 46. 4B Scr: E Kim G Thattil 34. Men: White: T Assawadakorn (19) 39. Women: C Casafus (16) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Thirimanne (28) T Stevens (8) 46. Mxd: K Kwak (9) S Kim (15) 47. Men: M Hollins (27) 41. Women: C Cho (13) 42.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: G Wilkes (13) 42. B: T Frankel (21) 38. C: J Rogers (26) 44. Women: P Chaiyasit (30) 42.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: P Patel (22) T Nelson (18) 50. Mxd: M Tighe (14) K Macdonald (30) 50. Women: M Beveridge (27) A Gannon (35) 51. Men: A: M Gazal (12) 40. B: M Tighe (14) 43. C: D Lee (21) 37. D: M Dorph (30) 36. Women: Div 1: J Flaherty (20) 41. Div 2: M Beveridge (27) 41. Hole in one: J White at 18th.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: S Bhinder (14) 38.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: A Castillo (36) M Lyons (26) 51. A Castillo (36) 45.

NSW: Medley: Stableford: 2B: P Graham (19) B Harrison (25) 46 cb. M Brown (Strathfield 20) 40 cb. White: J Briggs (20) 36. Red: A Gilsenan (20) 36. Scr: D Stoloff 32. Women: J Grossberg (29) 38.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: T Silk (21) T Scahill (27) 51. Mxd: J Lu (26) J Fader (13) 46. Men: White: A Perry (31) 47. Women: Yellow: J Lu (26) 40. Hole in one: White: B Mitchell, R Palin at 18th.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: P Sherry (6) J Sherry (29) 49. Men: J Sherry (29) 42. Women: J Sherry (27) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: J Kalaf (13) G Kalaf (20) 49. C Fiadino (1) 42.

RANDWICK: Medley: Stableford: Split Six: J Walsh (20) M Walsh (32) D Rowles (33) P Cheang (14) 94. Men: T Payne (18) 42. Women: G Carroll (34) 40.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: M Rose (2) A Peters (15) 79. 2B Scr: W Errey (2) S Errey (6) 38. A: M Bourke (8) 38 cb. B: A Peters (15) 43. C: K Vicary (21) 42. Women: M Mote (31) 39. Medley: Scr: W Errey (2) 36.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Twomey (30) P Twomey (37) 55. Men: White: A: A Wagner (19) 39. B: J Twomey (30) 43. Women: S Simon (29) 40. Veteran: Green: D Hum (19) 38.

ROYAL SYDNEY: Medley: Stableford: Championship: S Martin (38) 43.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: A Vesmadian (24) E Sze (17) 48. Mxd: J Han (22) J Park (21) 48. Men: T Guo (12) 39. Women: E Park (11) 39. Men: Stroke: Plate: K Nomura (15) 69. F Collins (15) 70. Scr: T Popov 77. Women: S Chim (20) 72.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: R Creswick (22) J Smith (14) 48. 2B Scr: R Ayton (6) J Bros (1) 39. A: F Taylor (3) 39. B: M Cumming (13) 41. C: G Oliver (23) 42.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford Cup: Black: A: T Schultz (11) 44. B: S Leaudais (13) 43. C: S Lockhart (21) 44. Hole in one: T Gallagher at 10th.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: 2B Agg: A Belcher (16) D Eeles (11) 75. A Tartour (12) 40 cb. A Belcher (16) 35 cb. T Parrelli (25) 40 cb. Gold: K Magnay (22) 36.Red: K Moses (18) 35 cb. Scr: D Kolar 37. Women: Div 1: L Pellew (20) 34 cb. Div 2: M Heller (25) 37.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: I Murray (23) B Goddard (26) 48. Div 2: C Collins (19) M Cavender (29) 47. Scr: J Shin A Song 38. A: G Do (9) 38. B: M Kim (16) 42. C: B Goddard (26) 42.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: Y Kim (11) I Kim (26) 50. Men: B Rodriguez (37) 45. Women: F Yoon (29) 40.

TERREY HILLS: Stableford: A: T Ji (7) 37. B: I O’Toole (13) 40. C: M Hinrichsen (22) 39.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Trophy: J Frechtling (14) 141. Scr: M Giles 142. Women: Stableford: K Osgood (23) 39.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: O Clarke (23) J Whitehead (35) 51. R Feeney (16) 42. Scr: K Isch 35.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: A Deverich (25) D Deverich (9) 47 cb. 4B Scr: H Kamokasu T Happell 28. M Thomas (13) 44. Scr: S Beck 35. PM: R Chan (25) 38.

THE RIDGE: Stableford: 9-hole: A: B Wood (2) 22. B: A Bartlett (16) 20. C: D Dannaoui (23) 21.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Medal Jan: A/Medal: D Wilson (10) 69. B: J Washbrook (21) 71. C: A Michalowsky (27) 73. Stroke Gold: D McClelland (33) 75. Women: Stableford: R Seymour (22) 37.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S Taylor (19) S Ord 45. Div 1: A Andrews (13) 38 cb. Div 2: P Cornell (22) 38. Mxd: 4B: J Scott (7) P Muller (22) 45. Women: G Wills (28) 36 cb.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B Agg: Gold: E Eou (7) T Hong Kim (5) 77. Men: A: T Hong Kim (5) 41. A Scr: D Fradd (1) 37. B: S Worthington (14) 39. B Scr: T Looi (13) 23 cb. C: J Zhang (19) 42. C Scr: S Howe (19) 16 cb. Women: Green: C Kang (6) 36.

WAKEHURST: Medley: Stableford: C Gabila (16) J Tong (20) 46. Men: A: S Oh (15) 39. B: M Chau (23) 38. Women: A: J Noble (29) 36. B: V Hencke (31) 34.

WINGHAM: Medley Stableford Winner Paul Ryan 39 A Grade Rod Brown 37 B Grade Corey Franklin 36 C Grade Russell Pattison 34.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: P Chittendon (23) S Coutts (19) 74. Div 1: K Nathan (10) 38. Div 2: S Coutts (19) 37. Div 3: D Brennan (21) 41. Women: S Doyle (24) 38. Medley: 9-hole: V Chong (25) 16. P O’Sullivan (22) 20.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email