September 24, 2021

Daily Club Golf 9 January 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 9 January 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Saturday, 9 January 2021.

ANTILL PARK: Women: Stableford: A Kennedy (22) 34. Men: Stableford White: A: S Hart (12) 40 cb. B: G Perrott (14) 41. C: K Devine (20) 39. 4B: S Warren (4) D Price (1) 39. K Wilkins (26) J Vallins (21) 49.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: T Kim (8) J Kim (13) Y Oh (14) W Kang (11) 113. A: T Kim (8) 40. B: K Adeline (13) 41. C: L Powys (30) 43. Scr: D Morgan 34.

AVONDALE: Men: Stroke White: A: N Brown (10) 67. A Scr: W Bayliss 70. B: W Hogan (15) 63. C: P Griffin (24) 38. Stableford: N Hullah (21) 34.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: D Bourquin 39 cb. B: B Soloman 40. C: T Gaudry 43 cb. 2B Agg: D Baumont T Gaudry 74 cb. 2B Scr: A Seymour J Colella 43.

BARDWELL VALLEY: Medley: Par: 2B: B Voller (32) B Spilsted (22) 10 up. I Westley (10) 6 up. Stroke: B Meyn (6) 67.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: L Forbes (29) 37 cb.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: D Kammerl (7) 39. B: J Scifleet (19) 41 cb. C: A Perry (Secret Harbour 31) 40. Scr: A Scr: R Smith 36. Women: Div 1: C Jacobs (15) 36. Div 2: S Lewis (37) 38. Medley: 2B: M Wright (19) J Matthews (25) 50 cb.

BERMAGUI: Women: Stableford: Hcp: M Hayes (10) 37. E Cripps (34) 33 cb. Men: Stroke Medal Jan: Black: S Lamb (28) 68. A: S Wyatt (3) 73. B: A Watson (21) 70 cb. C: T Jack (23) 75.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Jan: A: Y Charlupski (8) 65. A Scr: S Warncken 69. B: P Lazaropoulos (18) 65. B Scr: S Grant 83. C: J Brockel (26) 65. C Scr: C Pearson 87. Medal Dec: B: P Lazaropoulos (20) 63. B Scr: J Bondin 87. Women: Medal Jan: A: M Coombs (15) 73. A Scr: A Bull 81.

BEXLEY: Medley: Par: 2B: J Karagiannakis (16) L Kotsos (27) 11 up cb. Men: A: A West (12) 4 up cb. B: R Levi (14) 4 up cb. C: D Gilligan (25) 4 up. A Scr: G Heffernan 1 down. Women: S Song (21) 5 up.

BLACKHEATH: Men: Par Scr: Black: J Vanveen (2) 1 down. I Foulsham (24) 4 up cb. Women: Stableford: K Harris (27) 40.

BONDI: Par: L Donnan (25) 1 up. 2B: L Donnan (25) K Boden (16) 6 up.< p> BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: S Macaulay (0) 37 cb. A: N Burrell (9) 40 cb. B: J Hersch (14) 41. C: W Wheeler (22) 41. D: T Sample (26) 38.

BONVILLE: Men: Stroke: Medal Jan: A: J Smith (7) 70. B: L Head (14) 67. C: I Williams (25) 68. A Scr: P Gallagher (1) 73. Women: Stableford: V Schoeffel (8) 35.

BOWRAL: Women: Stableford: C Levy (21) 33. Men: R Blatch (11) 39.

BREAKERS: Men: Stableford: R Hutchinson (15) 42. Women: N Leary (24) 38. Medley: 2B: R Barrett (8) G Bainbridge (9) 71.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: R Lemon (11) 41. A Scr: L Roche 32. B: F Lowe (19) 40. B Scr: I Ali 25. C: S Mitchell (38) 44. C Scr: B Kadir 20. 2B: T Platt (21) R Frankham (28) 52.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: D Renouf (15) B Murray (5) 46. Div 2: G Cahill (35) S Murphy (26) 48. Div 1 Scr: M Smith G Glenday 36. A: B Murray (5) 41. B: M Loncar (12) 39. C: G Marsh (15) 39. D: J Tuovinen (31) 39.

CAMDEN: Women: Stroke : Medal: A: S Marsh (18) 75. A Scr: K Hunt 85. B: P Scutts (19) 73. B Scr: P Scutts 92. C: C Pettitt (30) 74. C Scr: C Pettit 104. Men: Stroke Medal Jan: Black: A: D Bentham (12) 67. A Scr: M Bell 72. B: W Hornman (18) 68. B Scr: C Allen 83. C: R Byles (21) 64. C Scr: M Lewis 86.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: J Dunn (4) 40. B: G Smith (14) 38 cb. C: K Warren (22) 40 cb. 2B Agg: A: C Lawson (2) P Higgins (3) 76. A Scr: Z Kadir Z Kadir 58. Men: Hole in one: C Lawson at 12th.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: M Yang (23) J Lee (20) 72. A: P Donovan (9) 42. B: S Weir (18) 41. C: D Youn (24) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Hanigan (13) S Emmes (20) 47. A: T Dibble (7) 35. B: D Lewis (13) 41. C: S Godbee (18) 40. 2B: B Wong (9) D Honrby (10) 44. A: T Cruise (9) 38 cb. B: G Cooper (15) 40. C: K Gosper (25) 37. 2B Scr: M Thomson (+2) P Lulic (16) 36 cb.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: N Wilson (20) B Tax (27) 48. A: T Mieklejohn (3) 36 . B: M O’Donnell (18) 43. C: N Wilson (20) 44.

COMMERCIAL ALBURY: Stableford White: A: B Smith (4) 40. B: P Drummond (13) 38. C: R Bruce (22) 38.

CONCORD: Medley: Stableford: A: R Brown (13) 42. B: E Yap (19) 41. C: D Armstrong (30) 39. 2B Agg: J Burdekin (23) P Loftus (10) 79. 2B Agg Scr: K Lockery G Wilson 62.

COROWA: Men: Stableford: A: D Hughes (11) 40. B: G Chester (13) 41. C: H Filliponi (20) 42. Women: A: T Lethbridge (13) 36. B: J Lawler (29) 33.

CROMER: Stableford: A: P Barraket (10) 39. B: G Pamp (17) 41. C: D Meyer (22) 42. A Scr: S Floyd 33. 2B: K Johnson D Meyer 47.

CRONULLA: Men: Stableford: A: B Phillips (12) 39 cb. B: L Reynolds (19) 41. C: K Stone (22) 37. 2B Agg: T Wood (1) J Moroney (11) 75. Trophy: P Abbott (13) M Abbott (8) 69.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: M McShane B Cobb 50 cb. 2B Scr: F Yousiph M Wright 39 cb. Div 1: D Stocks (6) 40. Div 2: B Porter (12) 40 cb. Div 3: A Spicer (23) 45. D Scr: J Madeleine 38.

DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: V Kelly (0) 69. B: N Purtill (15) 72. C: G Rodda (17) 67. D: D Alexander (23) 69

DUNHEVED: Stableford: 2B: Div 1: M Rose (16) T Hellies (19) 47 cb. Div 1 Scr: R Kellam G Shute 39 cb. Div 2: S Jones (12) B Wilson (27) 53. Men: Div 1: T Oneill (14) 40. Div 2: B Hunuki (26) 43.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A Scr: J Bodeker (1) 34. A: D Crawford (5) 39. B: A Alexiou (16) 42. C: A Tilbury (37) 40.

EVERGLADES: Medley: Hole in one: C Mccracken at 7th. Stableford: A Scr: S Binder (0) 43. A: S Binder (0) 43. B: A O’Callaghan (13) 40. C: P Murray (24) 42. D: G Owens (33) 46. 2B: G Owens (33) D Rooney (25) 54.

FINLEY: Medley: Stableford: Div 1: K Sutton (18) 40. Div 2: H Daniel (20) 38.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B Multi: G Joe (12) 74. P Paoli (18) cb. A: T Markovski (10) 37. B: J Glenday (19) 40. C: R Morse (21) 38.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal: A: A Prophet (11) 68 cb. A Scr: W Knapp 68. B: B Sinnott (16) 67. B Scr: R Druery 82. C: D Holland (20) 74. C Scr: C Dunne 96.

GLENMORE: Medley: Stroke: Cup: Div 1 Scr: B Michelmore (Twin Creeks) 69. S Zingle 71. A Lamble (Killara) 72 cb.

GRIFFITH: Men’s Stroke Monthly Medal – A: M Howard 65 J Bartlett 69. B: P Piccoli 68 D Gugliemino 72. C: G Male 69 c/b – G ‘Callaghan. Ladies Stroke – Div 1 R Alpen 74 B Ross 76. Div 2 C Eade 76 c/b – M Shaw 76.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: A Brand (13) 38. B: C O’Toole (20) 33. Women: V Walker (21) 33.

HAWKS NEST: Men: Stroke: Medal: A: W Trefoni (14) 68. B: M Wilkinson (22) 69 Cb. C: V Jones (33) 71. A Scr: B Wallis (9) 78. Women: Stableford: A: S Leggatt (24) 37 cb. B: H Wilton (31) 34 cb.

HIGHLANDS: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: M Parsons (14) 67. B: G Rech (15) 64. C: I Thomson (24) 68. Scr: A: A Sweeney 77 cb. B: P Miller 87. C: D Oxley 96. Medley: Stableford: G Dorahy (15) 37 cb.

HORIZONS: Men: Stableford: M Kilpatrick (19) 47. Women: C Ramsey (19) 38.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: D Nemeth (11) 40. B: H Hopkins (17) 40 cb. C: G Pearce (31) 43. A Scr: T Davis 35. Women: Yellow: M Stevens (28) 37 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: G Hitti (7) 37. B: M Frawley (16) 40. C: S Andrews (18) 38. Women: J Blain (30) 35.

KAREELA: Medley: Stableford: A: A Beazley (9) 38. A Scr: C Arnold (6) 31. B: W Walkerden (17) 39. B Scr: D Jose (14) 24. C: A Reed (25) 39. C Scr: J Black (20) 21.

KIAMA: Medley Stableford : A: M Stewart (3) 36 cb Scr: E Harvey (The Lakes 0) 34. B: J Cooper (14) 37 cb Scr: M O’Dwyer (14) 23. C: J McEntee (Goulburn 21) 40 cb Scr: B Howell (24) 17..

KILLARA: Men: Stableford: A: C Tyson (12) 43. B: J Newberry (13) 39. C: D Manuell (18) 42. 2B: D Manuell (18) C Manuell (7) 47. A Scr: M Finfer H Newberry 42.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: M Lau (26) H Ng (18) 47. A: T McGee (10) 39. A Scr: B Nagi 36. B: D Auciello (18) 41. C: M Lau (26) 45.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: D McMurray (8) 42. B: R Conway (17) 42. C: A Crouch (24) 41. A: D McMurray (8) 42. B: R Conway (17) 42. C: A Crouch (24) 41. Women: Stableford: C Riddle (17) 40.

LAKESIDE CAMDEN:  Men’s Monthly Medal A R Tindale (8)60 W Meredith (2) 64 Scratch B Warby(1)64. B: R Corben (16)64 C Pike (15) 68. Scratch G Liddle (14)80. C : T Ivers (25)58 M Fogarty ( 21) 68 SCR B Schneidler (20) 87
 Women’s Stableford Div1 T McDonald (18) 39pts Div 2 K Frew (26) 34pts.
Junior 9 Hole Stableford Marnav Dutt (16) 19 pts.

LANE COVE: Men: Stableford: W Belgre (10) 39. 2B Multi: W Belgre (10) D Leckie (13) 83.

LEONAY: Mxd: Stableford Ambrose: White: A: L Alexander (9) B Alexander (13) T Chambers (13) I Barnes (4) 49.12. A Scr: D Worthy A Kuipers J Foti K Zvirbulis 58.

LEURA: Medley Stableford A: C Jennings (16) 39 pts cb, A Rice (15) 39 pts, B: N Ferrari (21) 43 pts, L Gittoes (25) 39 pts, Scratch: T Cook (9) 29 pts, 2BBB: A Rice (15) and D O’Keefe (23) 46 pts.

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: J Habib (10) 68. A Scr: D Shepherd 71. B: A Daher (14) 69 cb. B Scr: B Najjar 86. C: H Park (20) 66. C Scr: K Mills 92.

LONG REEF: Women: Stableford: A Starc (7) 40. Men: A: P White (9) 40. A Scr: C Wu 34. B: G Aitken (15) 40. C: A Scognamiglio (20) 43. A: P White (9) 40. A Scr: C Wu 34. B: G Aitken (15) 40. C: A Scognamiglio (20) 43.

LYNWOOD: Women: Stroke: A: J Smith (10) 76. B: A O’Connor (32) 71. Men: A Scr: J Joe McPhillips (1) 68. A: G West (11) 63. B Scr: L Atkins (16) 85. B: D Gerometta (18) 64. C: J Park (29) 64. C Scr: R Palm (22) 90.

MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: R Bowring (8) 69. A Scr: G Cole 75. B Scr: G Ramirez 85. Women: Stroke: Div 1: A Cummings (15) 77. Div 1 Scr: C Morris 103.

MANLY: Men: Stableford White: D Bernasconi (13) 43. Women: Stableford: G Rae (2) 34. Men: F Charette (10) 42.

MARRICKVILLE: Men: Par: Scr: T Shaw 5 down. D Cremin 5 down. Hcp: T Harrison (13) 5 up. Scr: H Salmon 2 down cb. 2B Agg Scr: T Skinner (21) 3 u p. J Skinner (14) 3 up.

MASSEY PARK: Men: Stroke: Ambrose: Div 1: L Gilder (5) I Prendergast (20) 52.75. Div 2: S Page (13) A Tattersall (26) 59.25. Women: Stableford: Div 1: U Wood (10) 34. Div 2: P Semken (23) 37.

MONA VALE: Men: Stableford: A: D Rose (13) 43. B: N Halkyard (21) 39. C: K Johnston (33) 40. Scr: J Corroto 37. 2B: J Sexton (27) K Johnston (33) 48. Hole in one: R Fleming at 2nd.

MONASH: Mxd: Stableford: J Bliss (15) 40 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: P Churchill (10) 42. B: J Borham (13) 39. C: R Winning (20) 40. Stableford: Scr: J Boaz 35 cb. Women: L Kendall (17) 38. Scr: N Haines 28.

MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Tyler (4) 69. A Scr: P Maslen 72. B: M Kellond (18) 68 cb. B Scr: G Stedman 87 cb. C: P Haigh (23) 70. C Scr: R Cashmere 92. A: W Hayes (8) 76 to playoff. Women: Medal Feb: R Smith (27) 72.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: A Eipper (29) T Henry (36) 75 cb. A: P Fawcus (6) 41. B : C Part (15) 41. C: T Henry (36) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: J Taylor (14) 40. P Kennedy (9) 36. B: C James (18) 35 cb. D Saunders (17) 35. C: P Marks (25) 36. P Walker (25) 34. A: A Daubaras (9) 42. S Maher (10) 40. B: R Lord (18) 39. P Cale (17) 38. C: K Williams (32) 37 cb. D Stocks (31) 37.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: J Plummer 39 cb. A Scr: L Ferrier 36. B: M Braddish 41. C: M Sandvoss 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 4B: J Taylor (20) M Flaherty (21) 47. A Scr: B Bury (1) A Sghabe (4) 40. A: G Howe (7) 43. B: P Wallen (18) 44. C: B Johnston (24) 37. D: J Law 37.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: D Viera (10) 36 cb. Women: M Peterson (25) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: B Gutierrez Vargas (22) H Brinckmann (17) 50 cb. Women: J La Peyre (20) 41. Men: Trophy: M Mangan (20) 41. A: J Renshaw (2) 40. A Scr: J Renshaw 38. B: J Neill (18) 38. C: S Coumbis (28) 40 cb.

NOWRA: Medley: Stableford: A: C Templeton (7) 40. B: S York (Leura) (17) 40. C: G Buikstra (25) 37.

OATLANDS: Medley: Stroke: A: T Jackson (10) 67 cb. B: T Steele (14) 67. C: C Sironen (20) 68. D: C Huynh (27) 70. A Scr: S Porter 70.

PALM BEACH: Women: Stableford: G Pearce (25) 40 cb. Men: Par: A: J Zieren (11) 5 up. B: B Vickerman (18) 3 up. C: M Cooper (22) 3 up cb. Women: Stableford: 9-hole: L Stain (39) 15.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: H Gerdes (9) 41. A Scr: A Richards 39. B: R Main (14) 39. C: M Wilson (23) 41.

PYMBLE: Men: Stroke: Medal Jan: A: N Waddington (4) 66. B: G Kentwell (18) 69. C: B Phipson (20) P Cowan (19) 69 to playoff. A Scr: N Waddington 70.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: M Ryan (9) A Sing (19) 48. A: P Johnstone (9) 39. B: B Mackey (14) 38. C: A Sing (19) 43. Scr: M Williams 34.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: M Guillaumier (7) 43. B: P Murphy (17) 40 cb. C: M Paton (23) 41. Split Six: Div 1: C Davies (17) P Murphy (17) 73. Div 2: M York (22) M Harrison (21) 75.

RICH RIVER: Men: Stroke: West: A: D Chiswell (10) 67. A Scr: K Ardley (2) 74. B/Medal: M Kenna (13) 66. B Scr: P Hubbard (15) 83. C Heywood (14) 83. C: R Merlo (22) 70 cb. C Scr: W Eden (19) 90. G Scott (19) 90.

ROSEVILLE: S nr Stableford Green: R Ulrick (21) 34. Men: White: A: M Hands (9) 41. B: T Ritchie (19) 41. C: J Briggs (28) 41. Women: Stableford: T Tresidder (13) 38. Men: Stableford 2B: White: B Barry D McAleer 50.

ROSNAY: Stroke: Medal: A: J Marks (8) 66. A Scr: L Papallo 69. B: K Graham (12) 67. B Scr: J Skinner 82 cb. C: M Sutters (27) 68. C Scr: J Letteri 87. Women: Medal Jan: E Morabe (20) 73.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: J Playfair (11) 38. B: G Rush (15) 40 cb. C: S Shepherd (19) 39. A Scr: N O’Neill (6) 30. Women: C Hordern (13) 38. Centenary: S Roberts (25) 40.

RUM CORPS: Men: Stableford: A: G Bentley (8) 36 cb. B: A Mackenzie (20) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal Jan: A: G Jones (13) 67. A Scr: H Doig 66. B: P Choi (15) 67. B Scr: M Ryland-Adair 84. C: T Keeshan (20) 66. C Scr: S McCawley 87. D: H Dippenaar (25) 63. D Scr: C Cayless 96. Stableford: C Han (12) 40.

SEFTON: Stableford: A: P Bacon (10) 40. B: K Brake (11) 35.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: M Lamaro (8) 41. B: C Morris (16) 42. C: R Grant (21) 41. 2B Multi: R Sundstorm (11) 85. R Grant (21) 85.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 4B: L Kablar (22) P Williams (13) 48. A: D Binney (9) 39. B: G Clissold (19) 40. C: T Moylan (21) 41. A Scr: T Fortescue (+2) 36.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: M McDonald (5) 42. B: T Hassan (14) 39 cb. C: C Allan (24) 42. Gold: N Simmons (15) 35 cb. Scr: White: M Hammond 38. M Davis (PGA) 39. 2B: R Shotland (17) A Gnesin (15) 47 cb. 2B Scr: S Gibson J Scruse 42. 2B: Gold: M McDonald (5) G Hooper (35) 49.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Jan: A: B Young (3) 68 cb. A Scr: P Doyle (5) 75. B: R Perkins (14) 67. B Scr: J Ginns (13) 81 cb. C: D Smith (21) 66. C Scr: I Waterson (19) 87 cb. Stableford: C Day (25) 42.

STRATHFIELD: Men: Stableford: A: I Kim (9) 44. B: E Kim (13) 43. C: E Kim (32) 43. Veteran: J Lundgren (20) 39. Scr: I Kim (9) 35.

TERREY HILLS: Stroke: Medal Jan: A: T Ji (10) 71. B: M Andrews (17) 67. C: C Cai (25) 69. A Scr: D Xie 29. Gold Medal: R Walsh (22) 71.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: M Warren (11) 39. B: R Osborn (15) 45. C: A Birdsall (34) 41. A Scr: R Osborn 31.

THE COAST: Men: Stableford: Hcp: A: G Chenhall (13) 39. A Scr: M Bucko 35. B: S Mcfadyen (13) 44. B Scr: S Mcfadyen 31. C: A Ragusa (19) 44. C Scr: A Ragusa 25. Women: Div 1: N Heinrich (9) 38 cb. Div 2: R Sparling (39) 34 cb.

THE LAKES: Stableford: A: D Deverich (10) 41 cb. B: D Kochan (13) 42. C: R Stewart (24) 38 cb. Scr: J Zunic 39.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: C Willis (3) 41. B: P Mills (16) 43 cb. C: M Gardner (26) 44. 4B: C King (Magenta Shores 23) M Doyle (19) 49.

TOCUMWAL: Medley: Stroke Gold: Div 4: C Rossborough (12) 73. Women: Stroke: Div 1: D Huy (19) 70. Div 2: M Murdoch (28) 71. Men: Div 1: C Van Ziest (11) 71 cb. Div 2: B Dare (19) 69 cb. Div 3: E Brown (26) 72.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S Brooks (17) J Scott (8) 48. 4B Scr: R Purcell J Rennie 38. A: G Royal (12) 40. B: J Sansom (16) 38 cb. C: B O’Loughlin (23) 40. Women: K McKinnon (9) 34.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: I McLean (7) 6 up. A Scr: M DeVries (+2) 38 up. B: S MacLeod (18) 7 up. B Scr: C Clissol d (14) 24 up. C: B Hughes (33) 5 up. C Scr: R Rivett (19) 20 up. Women: Green: A Lee (20) 1 up cb. K Kim (36) 1 up cb. D Borg (21) 1 up.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: A Kolenko-Rezek (12) 41. A Scr: B Mason 33. B: D Hawes (13) 42. B Scr: D Hawes 30. C: N Coyle (21) 37. C Scr: C Beghin 19. Mxd: 2B: S Joyce (25) D Hawes (13) 47. 2B Scr: T Bewley (9) K Akyurek (8) 34. Women: H Garvey (13) 36.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: M Holmes (19) T Validakis (26) 47. 2B Scr: R Lee C Holmes 41. A: S Asiata (11) 37. B: T Morgan (14) 37. C: J Donoso (25) 36. Women: S Owen (20) 32.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: J Nicholson (11) 41. B: B Brown (16) 42. C: T Schwab (19) 41. D: J Matulin (26) 38. Hole in one: D Meakins at 17th. Stableford: 2B: J Matulin (26) C Oatley (24) 49.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: G Mende (26) G Mende (35) 49. A: J Robertson (9) 39 cb. B: B Hamilton (20) 42. C: N Hollingshead (34) 40.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Jan: A: I MacD onald (7) 65. B: B Bronneberg (17) 62. C: R Mallick ( 35) 65. A Scr: A Koch (3) 69.

WYONG: Men: Stroke: Medal: A: C Smith (11) 64. B: L Bacon (17) 65. C: B McKelvey (20) 66. A Scr: P Downey 74 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: P Colvin (14) 42. B: L Collins (19) 41 cb. Lake: A: C Rowlands (6) 42. B: T O’Bryan (25) 40 cb. Women: Stableford: A: A Buckley (13) 39. B: J Trask (24) 39. C: H Baines (30) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email