September 17, 2021

Daily Club Golf 7 January 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 7 January 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Thursday, 7 January 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Clark (22) L Reilly (21) 52. 2B Scr: J Richards G Richards 39. A: B Mathews (7) 40. B: A Walker (15) 42. C: P Gogarty (35) 41.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Kim (20) 37. Div 2: C Baines (30) 35.

AVONDALE: Men: Stableford White: M Lam S Parsonage C Wong D Maher 84. C Wong (2) 38 cb. J Williamson (13) 36. G Spratt 45. W Bayliss 38.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: E Moon (4) 36. B: B Derwentsmith (18) 37. C: J Tait (36) 54.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: S Rudder (15) G Moreau (26) 46. J Sentas (6) 38. Scr: L Sanchez 34.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: S Chalmers (14) 36. B: D Cashman (17) 33. C: H Springford (26) 43. D: M Khan (30) 46.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: S Calabretta (16) 34. Div 2: B Jenkinson (32) 35. Div 3: M Phipps (36) 40.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: J Taylor (5) 40. B: S Aldred (20) 38. C: S Rees (26) 40.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Pincham (10) C Price (22) 45 cb. Men: A: S Kilminster (10) 41. B: G Moffat (17) 37 cb. C: P Holmes (21) 36. Women: J Sherlock (18) 37 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: C Rhind (23) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White:  J Duffy (15) 42. Scr: S Graham (2) 35 cb.

BOWRAL: Women: Stableford: V Wozniak (13) 37.

BREAKERS: Women: Stableford: D Lorking (34) 32.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: A Dadour (12) 38. B: J Carrasco (15) 38. C: D Thorne (31) 38. A Scr: W Craig (-2) 36. B Scr: S Schneider (14) 22. C Scr: J Edwards (20) 16.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: T Curic (7) 37. B: R Herbert (30) 35.  A Pham (20) 32. Veteran: White: A: D Hunter (10) 38. S Stillitano (16) 37. B: F Taylor (29) 39. D Sawyer (33) 38. Women: M Dunn (15) 37.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Agg: P Wilson (21) K Bate (21) 81. 2B Agg Scr: R Minns C Jaeger 66. Stableford Black: A: N Hoskin (7) 39. A Scr: M Bell 35 cb. B: M Tomkins (17) 43. B Scr: L Pogson 26. C: D Fungavaka (30) 42. C Scr: K Bate 21. Challenge: M Tomkins (17) 43.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: P Muscat (4) Y Lee (17) 47. Men: Div 1: P Muscat (4) 43. Div 2: R Kim (18) 37 cb. Women: S Sim (19) 36.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: L Cash (13) 39 cb. Div 2: C James (29) 37. Div 3: K Yoo (42) 37. Scr: C Shin 26 cb.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: R Wallace (8) 41.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: C Boorman (15) 33. Div 2: Y Hall-Watson (31) 36. Div 3: S Borean (37) 33.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: C Tomlinson (+2) 36 cb. B: T Dean (16) 38. C: K Meehan (23) 38. Women: S Vogel (+1) 40.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: S Kobayashi (32) M Kobayashi (26) 45. S Kobayashi (32) 41.

CRONULLA: Men: Stableford: A: D Finlay (8) 39. B: L Tapfield (19) 41. C: P Feldmayer (26) 38.  Scr: C Clunes (Scr) 38.

CUMBERLAND: Mxd: Stableford: A Tarabay (11) 39.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: J Swainger (12) 37. B: S Butcher (33) 44.

EASTLAKE: Men: Par White: A: K McGuigan (9) 3 up cb. B: J Killen (16) 4 up. C: S O’Donnell (23) 5 up cb. Scr: H Holohan (2) 37 up. Women:  L Schwaiger (32) 2 down cb.

EVERGLADES: Medley: Stableford Yellow: S Noble (17) 39. Women: Div 1: A Grimish (10) 38. Div 2: S Kunze (29) 38. Div 3: A Eastwood (38) 38 cb. Div 4: S Lomax (45) 34.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: A Weller K Tabart 77. A: T Crittenden (4) 40. B: A Weller (18) 45. C: G Mccormack (21) 36 cb.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: S Kellehear (Twin Creeks 13) 40. Div 2: D Kinsella (16) 40.  Scr: S Zingle 36.

GOSFORD: Men: Stableford Trophy: White: I Moses (27) 39 cb. Women:  P Roberts (31) 41.

HURSTVILLE: Medley: Stroke White: Div 1: N Pantano (0) 70. Div 2: G Anderson (22) 72.

KIAMA: Medley Stableford : M Laird (51) 45. Scr: C Kenning 32.

KOGARAH: Men: Stableford White: P Shield (17) 40. Women: Div 1: W Goodwin (19) 40. Div 2: B Hayden (31) 38.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: T Chambers (13) A Small (8) 48. Scr: M Cain S Comer 38. A: M Cain (5) 42. B: M Damrow (20) 39. C: J Cook (23) 38.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: B Saunders (17) C Ferreira (8) 46 cb. 2B Scr: D Shepherd R Carter 44. A: S Matthew (9) 42. B: F Logam (16) 39. C: J Barlow (24) 36 cb.

LONG REEF: Women: Stableford: A: N Chriss (11) 41. B: D Montgomery (31) 35. C: H O’Connell (41) 43.

MANLY: Women: Stableford: P Bird (12) 39. Men: White: T James (18) 43.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: M Manston (20) J Smith (14) 79. A: G Bain (5) 39 cb. B: J Smith (14) 40. C: J Law (36) 39. Scr: B Smith 35 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: J Lowy (24) 43. Women: Y Kim (28) 42.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: C Lee (12) 38.

MURRAY DOWNS: Stableford: A: S Mathiske (10) 40. B: T McEwan (19) 38. C: O Gale (29) 41.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Clark 33. Div 2: J Sheppard 36. Div 3: C Williams 33 cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: H Bathgate (25) 36. B: D Linnegar (32) 32. C: D Pysick (36) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Coleman (17) P Psomadelis (20) 46 cb. Scr: L Jones (2) R Murray (17) 37. Men: W Margetts (15) 40. A: L Jones (2) 38. B: B Carroll (20) 37. C: L Reilly (28) 38. Women: Green: B Lewis (16) 38.

NSW: Women: Stableford: S Bond (21) 42. Medley: T Smith (9) 38.

OATLANDS: Men: Stableford White: A: R Manongdo (12) 38. B: R Yabsley (18) 39. C: M Maroon (24) 38. Women: Yellow: A: A Walkerden (16) 41. B: S Ferm (32) 37. C: P Heagney (36) 36.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: P Longe (22) S Silvestro (24) 74 cb. S Silvestro (24) 41. Women: J Middleton (30) 37 cb. 9-hole: R Blundell (44) 19.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: 3B: J Barratt (29) L Nelson (38) K Moraitis (45) 54. A: J Sherry (28) 41. B: S Siew (38) 39 cb. Scr: P Stubbs (0) 32. 9-hole: A D’Orazio (38) 18.

PYMBLE: Mxd: Stableford: L Allien (3) 41.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: L Blank (17) S Brinckley (14) 45. V Manauzzi (19) 39.

RICH RIVER: Men: Par West: White: A: T Eacott (8) 4 up. B: D Brothwick (14) 6 up. C: J Paterson (23) 1 up.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: M Lunn (30) N McConnell (21) 48. Veteran: Green: R Hammond (21) 38. Men: White: A: N Allen (10) 37. B: P Arnold (18) 38. C: N Ireland (25) 43.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Clarke (23) 39. Centenary: J Freudenstein (34) 33 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: A Pienaar (18) W Rowland (10) 48. Men: J Kim (21) 40. Women: Y Son (7) 36.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: C Coonan (27) J Lack (17) 49. Scr: K Jones (+3) M Shepherd (17) 41.  A: E Nelson (12) 41. B: J Lack (17) 41. C: B Tobin (24) 39. D: M Drain (35) 41.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: D Miklosz (Wallacia) (12) P Betros (Howlong) (17) 47. A: D Harris (11) 39 cb. B: P Eichorn (16) 39. C: P Miall (23) 35 cb. Scr: C Arundell 36.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: D Marsden (4) 39. B: W Thorson (14) 37. A: D Marsden (4) 39. B: W Thorson (14) 37. C: C Heywood (24) 40.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B: White: G Miller (20 Woollahra) D Devlin (21 Howlong) 47. 2B Scr: H Wang V Banton 38. A: R Angus (6) 39. B: M Frost (13) 35 cb. C: M Walker (22) 38. Visitor: G Miller (20 Woollahra) 34 cb. Scr: H Wang 37. Gold: J Allen (23) 37. Women:  J McDade (20) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: G Walker (10) L Gillespie (17) 47.  Scr: B Young P Mcguffie 39. A: G Walker (10) 41. B: S Wilde (13) 39. C: H Williamson (24) 41.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: A Han (18) 38. Div 2: K Higgins (27) 33.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: T Burns (16) 40.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: A Keniry (12) 40. B: D Abe (15 Murifield) 42. C: J Kerin (24) 44. Women: L Aston (28) 34. Scr: P McColl 32 cb.

TUNCURRY: Medley: Stableford White: A: W Campbell (11) 39. B: G Gale (19) 35 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: K Christensen (26) 36. B: L Stump (31) 30.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Zammitt (19) N Duguid (16) 43 cb. 2B Scr: J Pagett S Lear 41. A: J Pagett (-1) 39. B: Z Higgins Ashby (13) 38. C: D Coombes (22) 33 cb. Veteran: S Duchnicz (13) 39. Super Veteran: R Montgomery (18) 34 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: M O’Hagan (26) 39. 9-hole: S Gilbert (24) 21.

WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: C Maloney (8) 43 Scr: C Stockley (4) 35. Women: S West (23) 37.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B: D Fulham (19) J Hogg (13) 45. Mxd: J Greg (24) N Ponnnusamy (38) 42. Women: P Banting (24) K Rooke (30) 24. Men: R Wells (25) 37. Women: K Rogers (19) 35.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: A Barrow (28) 37. B: L Boyce (45) 33.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Jan: Black: Medal: W Beckenham (26) 68. Div 1: C Fraser (5) 68. P Viret (9) 70. P Wallace (9) 71. Div 2: L Beal (17) 70. N Catterall (21) 71 cb. L Cuka (17) 71. Div 3: A Bargwanna (35) 69. S Shepherd (25) 72. D Forster (22) 74.

WYONG: Men: Stableford: C Smith (10) 38 cb. Women: L Wales (24) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: S McRae (12) 40. B: C Whitelock (16) 42. C: K Pendergast (23) 39 cb. Lake: A: K Stevenson (8) 42. B: O Walsh (11) 43. C: M Sheahan (21) 38 cb. D: F Mercuri (22) 42.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Stableford: 9-hole: A: R Sissons (9) 25. B: C Hope (13) 23.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email