Daily Club Golf 6 January 2021

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Wednesday, 6 January 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Lee (12) O Won (10) 43 cb. Div 2: L Wong (18) B Mercer (27) 46. 2B Scr: N Cosgrove (1) L Malcolm (1+) 39. 4B Agg: C Munns (11) W Kang (11) S Graham (18) J Aun (24) 140. A: G Bensley (12) 41. B: S Graham (18) 40. C: N McDonald (24) 35. D: I Robertson (27) 36.

BALGOWLAH: Men: Stableford: A: S Painter (3) 41. B: P Cooper-Southam (17) 39 cb. C: I Lanskis (24) 43.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 4B: M Vella T Looby 50. A: O Henry (11) 40. B: M Vella (13) 40. C: J Savage (29) 42.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A/Medal: C Chew (20) 62. B: A Wongnin (24) 65. C: L Forbes (39) 69. B/Medal: C Smith (29) 67. C/Medal: N Leggatt (39) 77. Scr: N Armstronh (16) 80.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: R Calderan (35) K Hudson (24) 46. A: R Loewenthal (0) 39. B: A Francis (15) 38. C: M Welch (36) 39. White: G Grimley (27) 30. Scr: R Loewenthal (0) 39.

BERMAGUI: Women: Stableford: M Calder (16) 35.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: A Ng (25) W Russell (10) 46 cb. 2B Scr: M Henley S Dean 39. A: P Chiandotto (10) 39. B: M Symes (15) 41. C: G Lawrence (21) 40.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Binskin (23) G Purves (22) 52. M Mehrtens (26) 40.

BONDI: Men: Stableford: J Richardson (41) 39.

BONNIE DOON: Stableford: 2B Agg: S Fletcher (31) Z Abdallaoui (7) 73. A: N Trillo (11) 37. B: G Ujvary (14) 39. C: B Harris (29) 39. Scr: I Collins 34.

BONVILLE: Medley 4BBB Agg Aggregate Winners: F Eldick (Rosnay 12), R Toubji (Rosnay 31) 79. Individual: D Kennedy (9) 41pts 2nd: C Enchelmaier (9) 40. 3rd: B Edwards (Noosa 15) 39 c/b. 4th: L Smith (9) 39. 5th: C Lark (29) 37 c/b. Ball rundown to 34pts.

BOWRAL: Men: Stableford: J Hopkins (20) 40.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Doyle (45) 34.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: C McMahon (4) R Branighan (11) 46. Div 2: C Mulligan (25) W Brooking (27) 47 cb. Scr: K Cummings M Nagy 43. A: R Branigan (11) 41. B: N Ung (13) 40. C: H Kim (23) 41.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: S Miller (18) 40. A Scr: S Chapman 31. B: S Douglas (32) 34. B Scr: J Page 10. C: D Markow (37) 31. C Scr: A Toto 5.

CAMMERAY: Men: Stableford: R Greenaway (16) 41. Hole in one: G Clarke at 6th.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: J Braithwaite (10) 36 cb. B: P Boylan (19) 40 cb. C: D Terrey (20) 37.

CARNARVON: Women: Stableford: Team: C Kim (16) V Kim (17) H Lee (11) 73. Div 1: C Kim (16) 37. Div 2: V Galolo (25) 37. Div 3: C Kang (38) 35.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: N Dawkins (28) M Dawkins (8) 77. A: G Murdocca (8) 38. B: S Moran (16) 41. C: G Bailey (22) 43. PM 2B Multi: P Scott (23) A Kneller (20) 71. A: M Faulkner (7) 35. B: T Matson (12) 37 cb. C: A Kneller (20) 37 cb. 2B Scr: M Fitzsimmons B Lambert 61. Hole in one: T Graham at 2nd.

CASTLECOVE: Women: Stableford: V Hobbs (27) 35.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: H Clark (13) H Pauley (22) 49. A: C McRory (12) 41. B: P Shea (17) 41. C: H Pauley (22) 39.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: E Oldham (35) M Opthoog (30) 68.

CONCORD: Men: Stableford 2B: White: J Vatovec (20) J Hassarati (14) 49. 2B Scr: D Brown S Patel 41 cb. A: B Painter (10) 40. B: G Kalil (18) 41. C: T McCarthy (23) 44.

CRONULLA: Women: Stableford: A: R Deards (11) 37 cb. B: M Cull (25) 38. C: C Murphy (30) 37. D: R Wilson (33) 38. Scr: S Wiggins 30.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: T McKeown D McKeown 50. 2B Scr: I Pemble J Madeleine 37. Div 1: J Kim (13) 40. Div 2: T McKeown (21) 42. Div 3: J Macrae (34) 42. Scr: J Madeleine 32.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: M Thomas (-2) 39. B: P Hodgkinson (13) 38. C: C Thompson (21) 36. D: I Campbell (24) 41.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: T Bews (5) W Mc Keon (15) 45 cb. M Sahazad (7) 40 cb. Veteran: A: J Wilkinson (12) 40. B: D Dounes (20) 36. C: B Robertson (27) 39. Women: E Aspland (26) 33.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: C Aquilina (12) 38. B: S Dunlop (13) 40. C: R Carr (25) 41 cb. Scr: J Whiteford (2) 33.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: A Yanz (32) I Foster (13) 50. A: D Cornwall (9) 38 cb. B: A Friend (17) 41. C: W Wickens (20) 43. D: R Parslow (34) 40 cb. Scr: T Walker (1) 36. Hole in one: R Fraser at 12th.

FINLEY: Medley: Stableford: Div 1: R Daniel (7) 39. Div 2: R Wilson (29) 36 cb.

GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Jan: Black: Div 1: B Clarke (10) 69 cb. Div 1 Scr: R Eriksson 80. Div 2: R Host (19) 73. Div 2 Scr: P Paoli 101. Stableford: G Mustow (28) 36.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: S Boden (11) 42. B: C Tarrant (17) 38. C: K Timmins (29) 44. Scr: B Martin (3) 34.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: M Griffiths (15) 37 cb. B: K Romaine (20) 41. C: K Wile (32) 40. Women: S Griffiths (17) 37.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: R Kumar (26) 39 cb. Hole in one: L Hurba at 15th.

HOWLONG: Women: Par Yellow: A: D Lampitt (13) 5 up. B: S Heagney-Brown (44) 6 up.

JAMBEROO: Men: Stableford White: P O’Leary (16) 41.

KAREELA: Men: Stableford: A: B McGibbon (15) 36 cb. A Scr: C Hubbard (4) 30. B: S Climie (21) 37. B Scr: L Phelps (16) 22. C: J Pearse (33) 35 cb. C Scr: D Triggs (26) 14.

KILLARA: Men: Stableford: 2B: I Curl (12) H Haberlin (11) 47. Scr: J Wooster D Kirby 41. A: S Blewitt (12) 41. B: C Saunders (14) 38. C: X Dent (22) 36 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: M McInnerney (15) G Ryan (10) 46 cb. A: A Borg (12) 42.  B: A Leon (13) 39 cb. C: B Morris (22) 39 cb. Veteran: W Marsh (4) 41. Scr: W Marsh 37.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: J Troy (42) 36.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: M Sharp (26) I Hayes (21) 39. A Steel (16) 38.

LEURA: Medley Stableford Singles: A Stillmark (22) 39, L Redman (4)(WFCC) 38, R Walker (2) 36, Scratch: L Redman (4)(WFCC) 34 cb, 2BBB: S Jago and A Stillmark (22) 43.

LIVERPOOL: Women: Stableford: E Ryu (12) 40.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: A Varasdi (11) N Krncevic (18) 49. A: C Galloway (9) 39. B: B Ferguson (13) 41. C: L O’Harte (22) 40. Scr: G Cranfield 34.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: D Baldwin (12) 92. P Mulder (12) 92. Men: White:  Div 1: W Little (8) 41. Div 2: G Anderson (18) 41. Scr: S Nelson 38. Women: L Harris (3) 34.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: L Kahler (6) C Hayes (13) 79. S Carre (14) 43.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: J Seaman (16) D Walker (1) 47. J Seaman (16) 42.

MANLY: Men: Stableford: S Smythe (24) 41. White: G Rector (22) 40.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: G Wills (16) 40. Women: Div 1: A Brownlee (25) 38. Div 2: J Westley (33) 33.

MONA VALE: Men: Stableford Team: White: J Agostino (20) M Nugent (26) T Mestrov (18) R Dick (7) 94 cb. R Grant (9) 44.

MOORE PARK: Men: Stroke Medal Jan: White: A: J Baltineshter (10) 69. B: R Leong (16) 70 cb. C: D Colvin (25) 67. Veteran: Gold: P Isaacs (20) 69 cb. Women: C Huynh (6) 72.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: H Schaefer (5) 40 cb. B: T Mattick (15) 49. C: M Stedman (21) 44. D: G Webb (31) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: P Bosci (15) G Mathews (7) 49. Medal Jan: A: G Mathews (7) 44. B: C Khoo (17) 39. C: M Cockerton (26) 41.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: R Johnston (14) 41. J Silvestri (15) 40. B: K McElwain (16) 39. F Hill (16) 36 cb. C: T Schafer (35) 37. R Greystone (24) 36. A: C Goodwin (15) 38. J Clark (12) 37 cb. B: L Lawson (16) 40. G Egan (19) 39 cb. C: G Jones (26) 41. L Arathoon (24) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 4B: D Hines (9) M Seo (16) 50. Scr: D Fazzolari (3) M Stretton (3) 41 cb. S Haddon (10) 43. M Seo (16) 41. N Majithia (27) 38. P Town (32) 35.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke White: B Moo (8) 64 cb.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: G Wood (19) 39. G Wood (19) 39. Women: Green: J Taylor (22) 40 cb.

NOWRA: Men: Stableford: Div 1: T Johnston (14) 41. Div 2: C Reeve (21) 41.

NSW: Medley: Stableford: 2B: A Minton (3) Z Morcillo (Royal Queensland 7) 47. B Exten (8) 42. White: R White (Newcastle 35) 37 cb. Gold: D Furlong (31) 34 cb. Women: L Salkinder (21) 33. Medley: Scr: N Murdoch 35.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: M Reicher (13) T Reicher (18) 49. A: S Reece (4) 39. B: M Reicher (13) 41. C: A Farhart (19) 40. Scr: C Kim 35.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: C Adaggar (25) P Johnson (9) 49 cb. A: S Edstrom (10) 42. B: B Carter (16) 39. C: C Adaggar (25) 44. Scr: D Maguire 37. Hole in one: S Cooper at 9th.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: T Coyle (20) S Dollin (Fox Hills 17) 49. 2B Scr: J Gadd J Gadd 44. Men: A: G Allsopp (11) 41. B: K Murphy (18) 42. C: M Hicks (26) 40.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: P Tebbutt (26) D Royle (18) 48. Scr: A Reitzer J Conran 41. P Tebbutt (26) 43.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Bertenshaw (10) M Bertenshaw (10) 47. Div 1 Scr: R Papps (2) T Fox (3) 39. Div 2: M Cushion (16) P Puha (25) 52. Div 2 Scr: M Nixon (17) G Tunbridge (24) 30. A: M Fitzpatrick (8) 41 cb. B: S Watson (16) 41. C: P Puha (25) 41. Scr: C Dunne (4) 34.

RICH RIVER: Women: Stableford: East: A: G Smith (19) 38 cb. M Ciavarella (14) 38. B: M Peat (26) 40. C: S Hutton (35) 35 cb. C Watson (37) 35.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: 4B: Championship: C Alcott (17) . P Higginson (18) 50.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: K Merchant (14) A Jones (13) 74. Div 2: G Smith (13) R McRae (24) 77. A: B Story (13) 42. B: S Johnston (18) 37. C: D Muirhead (23) 40. D: R McRae (24) 38. Scr: K Kang 32.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: D Herden (10) 38. Div 2: C Neil (28) 42. Div 3: N Field (33) 35.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: J Brinsdon (9) D Bellingham (19) 48. 2B Scr: R Kim . R Fagg 36 cb. A: J Georgiou (9) 39. B: P Lee (17) 41. C: W Bourke (24) 36 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: B Lieberman (9) 35. S Browne (6) 34 cb. B: A Stapleton (16) 33 cb. A Horsell (17) 33. C: T Young (28) 31. P Edwards (28) 30.

TERREY HILLS: Stableford: A: W Kelly (11) 40. B: M Zhou (15) 43. C: W Ma (20) 41. Scr: C Haigh 33.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A Birdsall (31) H Hing (6) 46. Scr: L Robinson D Flanagan 37.

THE COAST: Medley: Stableford: White: A: L Gonzalez (11) 39. B: M Hamilton (14) 41. C: C Stirk (19) 41. Scr: R Macey 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: T Loewensohn B Reichman 48. Scr: D Miller G Friede 35. A Grossberg (16) 40. PM 4B: M Doolan J Scott 48. Scr: A Marafioti V Clark 38. P Curtis (20) 40. 9-hole: D Midghall (20) 17. B: S Ribarovski (9) 21.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: T Grebenshikoff (12) 20. B: C Greenberg (16) 21. C: D Ogden (20) 20 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: W Power (12) 39. B: N Ireland (15) 40. C: M Dormer (21) 43. D: B Dare (20) 38. Gold: G Sharp (25) 33.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: C Jones (32) K Young (28) 48. 4B Scr: B Lewis M Brown 38. A: M Fitzgerald (8) 39 cb. B: A Ferguson (16) 40. C: S Willis (24) 40. D: C Eacott (28) 38 cb.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: C Kim (15) R Lee (4) 48. Men: A: S Park (4) 40 cb. A Scr: G Thomas (-4) 43. B: J Lee (13) 41. B Scr: A Turrell (13) 23 cb. C: M Doyle (25) 40. C Scr: M Nicol (19) 15 cb. Women: Green: R Lee (4) 42.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: A Kolenko-Rezek (14) A Montgomerie (20) 47. 2B Scr: A Park L Naude 32. A: C Andreano (9) 37 cb. A Scr: C Andreano 28. B: S Tait (17) 40 cb. B Scr: S Tait 24. C: L Bell (26) 38. C Scr: J Hirst 20.

WALLACIA: Women: Stableford: S Owen (20) 34.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: G Di Stefano (12) M Cuzzilla (10) 80. A: N Dowler (13) 43. B: B Brown (16) 39 cb. C: K Davis (23) 37 cb. D: R Teofilo (25) 34 cb. 9-hole: P Hartman (20) 18 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: C Thompson (31) C Oldfield (10) 46. A: D Miller (11) 36. B: J Hogg (14) 36. C: T Criss (25) 43.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: P Jackson (13) S Dennett (8) 79. A: W Baker (8) 42. B: M Martin (14) 42. C: G Kavanagh (24) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: R Droop (20) 41. B: I Cocks (25) 38. C: E Bellis (44) 35 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email