September 24, 2021

Daily Club Golf 2 January 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 2 January 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Saturday, 2 January 2021.

ANTILL PARK: Women: Stroke: Medal Jan: S Kennedy (9) . Jnr: A Scr: K Shepherd (scr) 72. B Scr: S Byrnes (13) 83. C Scr: R Watson (19) 87. A: R Davies (8) 66. B: M Robinson (15) 69. C: A Steele (19) 67. H Davies (11) 68.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Jan: A: B Harris (9) 66. A Scr: L Malcolm 70. B: A Schultz (14) 66. B Scr: A Williams 84 cb. C: D Cheyne (19) 69. C Scr: G Dashwood 90. Jnr: A Malcolm (19) 73.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: G Houston (8) 41. B: T Morris (16) 41. C: S Martin (20) 39. A Scr: G Smith 36.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Jan: A: R De Luca (11) 58. B: A Revill (14) 58. C: P Brown (34) 63.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: A: D Smee 66. B: D Tickner 65 cb. C: L Truashiem 68 cb. 2B: D Quayle S Wise 59 cb. Stableford: 2B: S Underwood B Daly 41 cb.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: L Ritchie (16) 31. Men: Stroke: A: M Gilmour (12) 62 cb. A Scr: I Elliott 64. B: J Bruzzese (14) 58. B Scr: G Scheetz 76. C: F Carrillo (21) 59. C Scr: K McAnulty 81. Mxd: Medal Jan: A: M Gilmour K White T Singles R Hill L Sanchez I Elliott 62 to playoff.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal Jan: A: G Marshall (10) 55. B: T Maloney (19) 59. C: L Wilkinson (27) 57. A: G Marshall (10) 55. A Scr: X Dellar (0) 62. B: T Maloney (19) 59. B Scr: J Hutton (15) 76 cb. C: L Wilkinson (27) 57. C Scr: M Khan (22) 83. Women: Medal Jan: A: T Roach (12) 67. B: S Knight (24) 66. C: L Forbes (39) 62.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: N Woolmer (6) 38. B: I Underwood (15) 38 cb. C: A Shields (24) 38. Scr: A Scr: R Loewenthal 36. Div 1: L Smith (4) 34. Div 2: A Peart (37) 49. Medley: 2B Agg: T Atley (4) . A Shields (24) 74.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: D Chamberlin (15) 42. B: S Grant (16) 41. C: R Holdsworth (32) 42.

BEVERLEY PARK: Stableford White: A Scr: B Turner (4) 34. A: M North (9) 40 cb. B: R Lawson (14) 41 cb. C: J O’Connor (22) 40 cb. Div 1: P Russell (12) 42.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal Jan: A: N McEwan (11) 58. B: D Young (17) 58. C: P Paps (32) 59. Scr: S Capuano 64. Women: Medal Jan: L Moles (19) 65. Medley: L Moles (19) 65. Men: A: N Mc ewen (11) 58. B: D Young (17) 58. C: P Papps (32) 59. Scr: S Capuano 64.

BLACKHEATH: Men: Stableford Black: C Macartney (12) 46. Women: Stableford: L Pressley (19) 35.

BONDI: Men: Stableford: D Carroll (20) 44.

BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A Scr: S Twaddell 68. A: S Koirala (5) 64. B: P Sarkies (14) 65. C: J Bailey (23) 64. Medley: Stableford White: S Hughes (20) 40. A Scr: D Grace 32. D: T Sample (28) 41.

BOWRAL: Men: Stableford: T Downing (18) 38.

BREAKERS: Medley: Stableford: H Hudson (21) 39. A Harrigan (15) 34.

BRIGHTON LAKES: Stroke: Medal: A: G Rogers (12) 66. A Scr: R Willis 70. B: G Wilson (19) 59. B Scr: D Weigand 81. C: G Hannah (29) 67. C Scr: R Chanprayong 92.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: R Boag (10) . S Sullivan (5) 46. Div 2: M Ly (13) . M Ngo (19) 48. Div 1 Scr: R Kim . C Ing 38. A: C Ing (7) 44. B: R Parkinson (10) 38. C: H Omar (19) 44. D: M Baker (26) 41.

CAMDEN: Women: Stableford: A: M Thorn (19) 37. B: A Toto (40) 32. Men: A: I Martin (12) 44. B: B Bailey (14) 43. C: R Cummins (29) 44. A Scr: D Cummins 42. B Scr: J Masters 26. C Scr: K Bate 20. 2B: D Cummins (1) R Cummins (29) 51. 2B Scr: D Cummins J Ferreira 42 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Medal Jan: A: P Higgins (5) 66 cb. B: N Viskovich (16) 64. C: S Nand (20) 67 cb.

CARNARVON: Stroke: 2B Agg: R Mathias (36) . P Gill (23) 135 cb. Men: 2B Agg Scr: R Calvert . G Loughnan 156. A: D Kim (9) 67. A Scr: M Kwak 76 cb. B: S Kang (17) 65. B Scr: M Morritt 81. C: S Kim (25) 64. C Scr: P Gill 88.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: D Cantor (5) 70. A Scr: D Cantor (5) 75. B: D Murdocca (15) 69. B Scr: M Raggio (12) 84. C: O Brightman (30) 70. C Scr: J Crawford (18) 89. A: D Cantor (5) 70. A Scr: D Cantor (5) 75. B: D Murdocca (15) 69. B Scr: M Raggio (12) 84. C: O Brightman (30) 70. C Scr: J Crawford (18) 89. Veteran Men: K Lewandoski (19) 75. A: P Idquval (2) 65. A Scr: P Idquival (2) 67. B: K Gales (12) 72. B Scr: K Gales (12) 84. C: M Dransfeld (23) 72. C Scr: G Heanes (20) 93.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Jan: A: B Trestrail (15) 60. A Scr: S Nixon (5) 68. B: S Cable (21) 63. Women: A Orrell (40) 71.

CHATSWOOD: Medley: Stroke: A: P Hurley (7) 65. B: T Rolland (15) 57. C: P O’Regan (19) 59. Stableford: C Dyson (26) 38.

COBRAM BAROOGA: Men: Par: A: D Casley (9) 4 up. B: K Hocking (37) 6 up. Women: M Majernik (28) 2 up.

COMMERCIAL ALBURY: Stroke: A: D Porter (2) 67. B: W Falconer (18) 64. C: C Leighton (22) 65.

CONCORD: Mxd: Stroke Black: A: G Webb (13) 61. B: T Daniel (17) 65 cb. C: R Lees (27) 63. Scr: A Scr: B JI 72. B Scr: T Daniel 82. C Scr: R Lees 93.

COROWA: Women: Stroke: Medal: A/Medal: G Richards (20) 70. B: G Law (39) 71. Men: A Scr: S Sargood (0) 68. A: S Sargood (0) 68. B Scr: P Pavey (14) 78. B: P Pavey (14) 64. C Scr: J Marks (19) 87. C: J Longmire (27) 64.

CROMER: Stableford: A: J McCloskey (6) 41. B: C Gutherson (19) 43. C: J MacQueen (26) 39. 2B: D Koopman W Stacey 51.

CRONULLA: Men: Stroke Trophy: Black: A: M Hargraves (5) 68. B: J Large (13) 71. A: J McLean (10) 64. A Scr: C Clunes (2) 70. B: D Ramsbottom (15) 66. B Scr: D Ramsbottom (15) 11. C: G Pratt (22) 27. C Scr: G Pratt (22) 14.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Jan: A: T Hill (5) 68. A Scr: J Russo 73. B: T Nicholls (17) 66 cb. B Scr: D Fitzgerald (16) 83. C: J Park (30) 64. C Scr: A Ross 89.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: M Thomas (+1) 39. B: N Purtill (15) 40. C: R Turner (18) 41. D: M Mc Calman (45) 46.

DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Jan: A: C Harris (8) R Delany (8) S Croucher (10) D Shivalker (9) 70 to playoff. A Scr: C Fitzsimmons 71. B: D Geric (15) 69. B Scr: J Craig 84 cb. C: P Faulkner (19) D Hurney (16) 70 to playoff. D: K Thorley (22) 68. D Scr: D Flood 92.

EASTLAKE: Medley: Stroke: A: L Kyriazis (12) 69. A Scr: C Hicks (0) 73. B: P Moriarty (19) 63. B Scr: R Spiteri (15) 83. C: S Thomas (23) 66. C Scr: C Whitefield (23) 90.

EVERGLADES: Men: Stroke: A Scr: S Trickett (5) 70 cb. B Scr: S Winstanley (14) 75. C Scr: S Barnard (19) 82. A: K Botting (11) 64 cb. B: S Winstanley (14) 61. C: S Vincent (25) 63 cb. Women: T Shaw (14) 68.

FINLEY: Medley: Stableford: S Pyle (21) 38 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team: J Gaerlan . R Gaerlan . J Romero . E Montero 101. Scr: G Hyde . J Freeman . D Pickham . D Falcon 76. A: Z George (12) 40. B: D Casey (16) 40. C: A Iqbal (36) 43.

GEORGES RIVER: Stroke Medal Jan: Black: A: D Sattout (9) 68 cb. A Scr: B Milton 73 cb. B: S Roscarel (17) 70. B Scr: M Lovric 84. C: J Shields (20) 71 cb. C Scr: G Rix 92. Women: Stroke: A Gollan (24) 72. Stableford: K Reynolds (22) 32.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B: A Bray (4) M Eschbank (15) 43. Div 1: R Druery (13) 34.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: R Eldridge (4) 38. Div 2: R Brandom (21) 39. Div 1 Scr: S Zingle 32.

HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: A: P Nonnenmacher (9) 68. B: D Hawley (22) 72. C: J Dykes (25) 78. Medal Jan: A: M Griffiths (16) 69. B: W Low (22) 76. C: J Dykes (25) 78. Women: Stableford: V Bourke (27) 32.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: G Rech (15) 39.

HORIZONS: Men: Stableford: P Bolton (14) 38. Stroke: N Shute (4) 71. Women: T Wood (19) 79 cb.

HOWLONG: Women: Stroke: G Krause (21) 73 cb. Men: A: C May (13) 65. B: M Mills (20) 66 cb. C: A Mcculloch (23) 68 cb.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Jan: A: P Zongo (9) 66. A Scr: N Pantano (1) 71. B: M Gray (17) 65. B Scr: D Curtis (15) 81. C: S Doriguzzi (26) 26. C Scr: S Doriguzzi (26) 85. Women: Div 1: L Samuelson (31) 72 cb. Div 1 Scr: P Keogh (6) 78.

KAREELA: Men: Stroke: Medal Jan: A: B Hardy-Smith (10) 63. A Scr: D Boyle (3) 68. B: S Kouspakidis (14) 62 cb. B Scr: T Davis (13) 77. C: T O’Shea (21) 59. C Scr: R Nicol (21) 86.

KILLARA: Mxd: Stableford: A: M Heaney (7) 42. B: A Knapp (16) 42. C: M Taylor (21) 40. A Knapp (16) 48. M Loomes (9) cb. A Scr: P Robertson J Wooster 42. Div 1: J Slatyer (12) 36.

KOGARAH: Medley: Stroke: Medal Jan: A: D Picone (10) 60. A Scr: W Marsh 56. B: C Tregonning (13) 62. C: D Didcott (19) 60.

LAKESIDE CAMDEN: Men: Stableford: 2B: G Luxton (13) R Thomas (20) 50. 2B Scr: J Webb (-1) S Webb (5) 50 cb. A: R Papallo (6) 40 cb. B: G Luxton (13) 41. C: C Stratton (20) 40.

LANE COVE: Men: Stroke: Medal Jan: A: D McMahon (10) 60. A Scr: C Taylor 66. B: P Hofman (17) 61 cb. B Scr: P Johnson 77. C: B Hyde (22) 62. C Scr: K McGarry 83.

LEONAY: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Grosse (5) 62. A Scr: D Grosse 67. B: S Mallard (13) 62. B Scr: S Mallard 75. C: P Law (68) 68 cb. C Scr: B Elderton 87. D: L Cook (24) 64. D Scr: L Cook 88. Veteran: A: S Mallard (13) 62. Men: Medal of Medallists: A: I Gribble (15) 68.

LEURA: Medley Monthly Medal A: G D Webb (11) 69, M Donoghue (12) 70, B: S Park (13) 72, L Sutton (19) 73, C: S Jago (21) 77 cb, B Vox (24) 77, Scratch: C Holmes (+3) 78 gross.

LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: T Heber . N Driver 49. Women: N Driver (15) 49. Men: A: W Portlock (7) 40. A Scr: C Hughes 37. B: M Zimmer (13) 42. C: B Chapman (21) 39.

LYNWOOD: Men: Stableford: A Scr: C Burgon (0) 38. A: S Donnelly (3) 44. B: J Paterson-Robinson (14) 39. C: A Walker (25) 42. Women: A: C Formosa (27) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: A: G Foster (11) 41 cb. B: M Mcpherson (19) 41. C: S Bullow (24) 42. D: C Morris (25) 34. Stableford Black: M Mcpherson (19) B Roberts (25) 51.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1: C Moloney (18) 36. Div 2: L Tauri (24) 35.

MANLY: Women: Stableford: T Dougherty (16) 40. Men: Stableford White: B Walker (20) 45. Stableford: P Thomas (11) 41 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Jan: A: A Willding (12) 57. A Scr: D Fletcher 61. B: C Olsen (13) 56. B Scr: J Skinner 71. C: J Michos (22) 61 cb. C Scr: P Harrison 80 cb.

MASSEY PARK: Men: Stroke: A: R Edwards (9) 62. A Scr: S Fitzpatrick 66 cb. B: K Cameron (15) 61. B Scr: K Cameron 76. C: E Sulkowicz (24) 64. C Scr: C Sherry 86. Medal Jan: A: R Edwards . B: K Cameron . C: E Sulkowicz . Women: Stableford: Div 1: U Wood (9) 34. Div 2: A Burt (22) 42.

MONA VALE: Men: Stroke Medal Jan: Black: A/Medal: S Whitmore (8) 67. B/Medal: P Sainsbury (15) 66. C: J Girdler (23) 63. Scr: B Edwards 72. Stableford: T Wrigley (23) 39. 2B: L Pickles (18) J Girdler (23) 50.

MONASH: Mxd: Stableford: P Byrne (32) 42.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: S Graham (3) 66. A Scr: J Boaz 70. B: M Dries (17) 65. B Scr: L Hall 79. Stroke White: C: A Skelley (20) 63. C Scr: O Darmon 83 cb. Women: Stroke: A: S Durst (16) 69. Scr: C Huynh 78.

MOSS VALE: Medley: Stableford: A: R Hosking (7) 39. B: W Norman (18) 39 cb. C: A Lind (25) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Jan: A: J Vidler (2) 65. A Scr: J Vidler 67. B: J Wysiecki (17) 64. C: A Bang (21) 67.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: J Gascoigne (12) 38. B: M Parkinson (17) 39. C: B Marshall (26) 39.  A: C Mackenzie (5) 36. B: J Mudie (16) 35. Veteran Medley: C Colley (35) 31.

NEWCASTLE: Women: Stableford: C O’Brien 35. Men: Stroke: A: D Skleton 69 cb. A Scr: J Dundas 73. B: P Webber 70. C: J Munro 65.

NORTH RYDE: Men: Stroke: A: S Haire (13) 64. B: R McGinn Jnr (15) 65. C: P Langwill (21) 66. D: R Taylor (32) 69. Scr: J Lin (1) 68.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Jan: A: G La Peyre (8) 56. A Scr: B Benson 64 cb. B: M Barden-Case (19) 58. B Scr: M Barden-Case 77. C: E Barry (23) 60. C Scr: E Barry 83 cb. Women: B Lewis (16) 64. Medley: Stableford: P Murphy (14) 40.

NOWRA: Medley: Stroke: Medal A: S Rice (6) 67. A Scr: S Rice 73. B: R Crouch (15) 64. B Scr: R Crouch 79. C: B McCoy (28) 68. C Scr: C Schreiber 95 cb.

NSW: Men: Stroke: Medal Jan: A: M Sacks (10) A Powell (11) 67 to playoff. B: R Erdos (17) A Clark (10) N Chynoweth (14) 67 to playoff. Stroke White: C: J Smyth (22) S Berry (25) 63 to playoff. Stableford Gold: J Kelly (26) 38. Stroke: Scr: A Taylor 73. Women: G Dooley (3) 75. Men: Stroke Medal Nov: White: C: P Harris (24) 79.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: S Tarrant (scr) 39 cb. B: D Gleeson (13) 38. C: T Reicher (22) 46. D: S Shin (27) 38. A Scr: S Porter 35 cb.

PALM BEACH: Men: Stroke: Medal Jan: A: Z Telfer (0) 63. B: D Connelly (19) 61. C: P Evans (30) 63. A Scr: L Warrener (2) 68. B Scr: R Ellis (16) 78. C Scr: S Connolly (21) 89. Women: Stableford: N Kempson (27) 33. 9-hole: L Stain (42) 14.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A Scr: D Pondekas 36. A: M Davidson (3) 41. B: D Corby (15) 40. C: P Devalia (21) 41. Hole in one: N Kataria at 4th.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: T Armstrong (11) K Armstrong (29) 48. 2B Scr: C Murray J Gadd 42. A: J Mccoy (6) 39 cb. B: C Williams (15) 41. C: A L’love (22) 39.

PYMBLE: Men: Stableford: A: G Vandoros (7) 40. B: A Patel (13) 38. C: G Scott (28) 36. Mxd: 2B: G Scott (28) 48. P Winn (29) 48. A Scr: J Atkins 39. M Macquillan 39.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Cook (12) 56. A Scr: M Williams 59. B: J Thorn (14) C Kelly (17) M Rankin (14) 58 to playoff. C: M Endicott (20) 57. C Scr: M Endicott 77.

RICHMOND: Medley: Par: A: J Hill (12) 2 up cb. B: R Laird (19) 7 up. C: R Beardsmore (22) 8 up. 2B Agg: Div 1: G Piccoli (11) . R Laird (19) 6 up. Div 2: M Coles (12) . K Platt (24) 1 up.

RICH RIVER: Men: Stableford Cup: East: Black: A: P Hannon (7) 40. B: L Fleming (19) 43. C: M Cain (21) 40.

ROSEVILLE: Men: Stroke: A: D Beange (12) 60. B: M Kaldor (17) 64. C: K Seeto (20) 60. A Scr: L Cheung (6) 70. Women: Stableford: K Taylor (30) 45. Veteran: Stroke Green: J Hawke (26) 67. Men: Stableford White: C: E Damianakis (20) 43.

ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Championship: Black: A: D Rankine (11) 67. A Scr: E Procter (3) 73.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: B Kusto (9) B Wheelhouse (18) 48. Div 2: M Ferris (23) P Barba (22) 52. A: T Popov (1) 43. B: N Takada (16) 46. C: T Demetriou (21) 44. D: M Dornan (25) 41. A Scr: J Kim 39.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Jan: A: J Watts (10) 53 cb. B: P Kingi (12) 56 cb.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: J Milne (5) 41. B: D Lappas (13) 41. C: M Mariner (28) 46. Women: Div 1: G Thomas (26) 38. Div 2: R Tweed (28) 38. Medley: A Baker (16) 46. H Drennan (20) 46. Men: D Lappas (13) 49. B Hack (7) 49.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: A: B Senior (10) 66. B: M Ball (15) 65. C: P Ingles (25) 69. A Scr: I Asbury (0) 71. Medal: A: M Shirlaw (12) 67. B Herron (18) 72. C: P Ingles (25) 69.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal Jan: J Min (24) 59. A: T Green (7) 67. B: J Winder (18) 65. C: J Min (24) 59. Scr: T Green (7) 74.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: S Burgess (21) 42.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: G Raedler (12) 41. B: N Aboud (16) 40. C: R Drake (19) 39 cb. A Scr: J Boediman 37 cb.

THE COAST: Men: Stableford MM: White: A: G Neou (10) 63. A Scr: C Weber 70. B Scr: D Lester 78. C Scr: J Pellegrini . Women: Stableford: L Foley (24) 37.

THE LAKES: Stroke: Medal: A: D Mitchell (13) 70 cb. B: D Carageorge (16) 67. C: K Glover (22) 67. A Scr: R Vandersluis 73. K Kang (12) 77. Stableford: 9-hole: J Davis (28) 14.

THE RIDGE: Medley: Stroke: Medal: A: S Chatterton (10) 68. B: C Shaw (17) 64. C: S Morando (23) 66. Stableford: T Nguyen (40) 46.

TOCUMWAL: Men: Par Gold: K Morey (18) 1 down. Women: Par: A: N Duncomb (23) 3 up. B: W Thompson (41) 10 up. Men: Par White: A: H Jankov (13) 4 up. B: P Boake (18) 5 up. C: E Brown (23) 2 up.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: C Osmond (9) 69 cb. A Scr: J Rennie 75. B: T Webb (14) 70. B Scr: W McGovern 84. C: D Kinnell (24) 66. C Scr: S Chaplin 88. Women: Stableford: J Davidson (23) 30.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: A Waller (7) 38 cb. A Scr: J Fennell (3) 32. B: M Spooner (18) 39. B Scr: J Tinson (15) 25. C: M Sheldon (31) 40. C Scr: J Dampney (23) 16. Women: R Penman (28) 35 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: H Park (9) 40. A Scr: J Oh (0) 69. B: K Neat (16) 36. B Scr: B Behnke (16) 87 cb. C: S Macleod (23) 41. C Scr: R Young 90. Women: Green: K Yang (28) 35 cb.

WAKEHURST: Men: Stroke: Medal Jan: A: R De Beer (9) 73. A Scr/Medal: A Sutton 76. B: B Han (18) 69. B Scr/Medal: N Meaney 82. C: K Warwick (20) 64. C Scr: K Warwick 84. Stableford: M McNamara (14) 38. Women: Stroke: Medal Jan: J Battaglia (13) 74.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Jan: A: K Walker (7) 68. A Scr: J Pagett 74 cb. B: A Neville (13) 71. B Scr: R Tangye 85. C: N Duguid (19) 66. C Scr: R Grant 89. Medal Oct: A: S Steele (4) 71. Women: Stableford: S Owen (19) 27.

WARRINGAH: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Batten (13) 64. B: G Goldsworthy (17) 67. C: F Marcar (20) 64. D: B Greenberry (26) 65. Trophy: A: S Batten (13) 64 cb. Scr: C Macmillan (5) 72. Medal Dec: B: P Bass (13) 71.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: A Maher (8) 41. A Scr: D Cullen (5) 74.

WINDSOR: Men: Stroke Hcp: Black: A: C Oldfield (12) 70. B: M Bates (15) 70. C: J Fryer (24) 70. A Scr: W Oldfield 75. B Scr: D Wergeltoft 84. C Scr: C Butler 94 cb. Medal Jan: A: C Oldfield (12) 70. B: D Wergeltoft (15) 69. C: C Butler (24) J Fryer (24) 70.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: Div 1: D Deemer (2) 40. Div 2: L Hourn (18) 42. Div 3: V Daswani (28) 38. Stableford: 2B: B Poulter (2) . L Hourn (18) 49.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Medal Jan: A/Medal: T Smith (7) 64. B: M Beare (19) 65. A Lohman (22) 69. A Scr: A Heather 73. Men: B Scr: A Ellis 89. C Scr: A Davenport 116.

WYONG: Men: Stableford: 2B: C Ross (29) G Bates (7) 47. A: K Burrell (5) 41. B: M Tisdell (18) 45. C: C Ross (29) 39 cb. A Scr: K Burrell 36.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Medal Jan: Murray: A/Medal: J Hillis (11) 71. B: D Bishop (33) 72. Stableford: Lake: A/Medal: N Hawke (10) 65. B: S Boyer (21) 66. Women: Murray: A: K Overington (15) 38. B: A Duncan (32) 40.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email