Daily Club Golf 31 December 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Thursday, 31 December 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Rae (12) K Devine (20) 79. 2B Agg Scr: K Mcguire B Willingham 66. A: A Rae (12) 42. B: G Richards (13) 39. C: R Farrell (24) 44.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Kim (20) 34. Div 2: L Chen (24) 39.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: D Maher J Fong 47. A: D Maher (6) 43. B: J Williamson (14) 40 cb. C: E Clunies-Ross (24) 39. Scr: C Fan 39.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford 9-hole: White: G Richards (23) 45.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: J Papadopulos (26) 43.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: A Tringas (19) G Malpass (20) 47. A Ferreira (19) 39. Scr: N Katholos 38.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Flavell (12) 44. B: P Hodges (17) 37. C: C Bennett (24) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: C Sawyer (14) R Seymour (8) 49. Men: A: G Scott (6) 40. B: C Sawyer (14) 46. C: L Conroy (21) 41 cb. Women: C Price (25) 41.

BLACKHEATH: Women: Stableford: T Nielson (34) 39.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: D Berry (Blackwood 12) 43pts 2nd: G Waller (Coolangatta-Tweed 8) 39pts 3rd: A Carruthers (Leonay 8) 36pts Ball Rundown to 31pts.

BRIGHTON LAKES: Par: 2B M Rogers J Rehutai 13 up. A Baird P Harvey 13 up. A: P Harvey (10) 6 up. A Scr: C Williams 2 up. B: R Fisher (14) 5 up. B Scr: J Frasca 7 down. C: M Rogers (27) 7 up. C Scr: C Taylor 10 down.

CABRAMATTA: Men: Stableford White: A: A Holmes (11) 42. S Mustow (9) 39. B: J Nguyen (16) 41. J Tomasevic (25) 38. Women: K Belli (27) 37. A Pham (20) 32.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: T Ballantyne (12) R Shepherd (22) 49. 2B Scr: H Al Salemi R Bolton 39. A: I Graham (6) 42. A Scr: D Cummins 34. B: M Pogson (18) 44. B Scr: S Lincoln 27. C: K Graham (28) 40 cb. C Scr: S Ireland 17 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: T Walsh (Massey Park 14) G Waide (Massey Park 26) 50. Men: Div 1: D Kassis (16) 41. Div 2: S Weir (20) 43. Women: J Kim (25) 38.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: G Mahony (30) P Eustace (21) 45 cb. 2B Scr: R Fletcher T Farrar (Lynwood) 38. Men: A: K Dignam (4) 38. B: D Bravo (Carnarvon 14) 42. C: A Waring (26) 42. Women: S Romer (30) 39. 

CASTLECOVE: Medley: Stableford: S Nixon (6) 40.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: B: H Thorley (17) 32 cb. C: S Bramley-Moore (39) 37.

COROWA: Medley: Stableford: J Johnstone (49) 50. 2nd B Glare (11) 42. 3rd B Farley (7) 41. 4th N Anic (26) 40. R Green (12) 40. Hole In One on 21st. A. Scott.

CROMER: Stableford: 2B: K Nelson E Booker 53. A: J Clarke 41. B: K Nelson 42.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: J Harris (19) C Pryer (19) 48. Scr: R Beer M Duff 38. A: B Phillips (13) 42. B: J Harris (19) 44. C: C Molla (21) 40.

CUMBERLAND: Men: Stableford: N Holiday (26) 41. Women: C Lee (23) 36.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A Dankert (23) 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: G Kolistasi (8) 42. B: G Lang (14) 42. C: A Duggan (24) 43. Scr: L O’Dwyer (6) 34. Women: T Gough (20) 36.

EVERGLADES: Medley: Stableford Yellow: D Creighton (15) 42.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: B Farquhar (25) K Simon (28) 50. 2B Scr: J Carpenter J Wheatley 39. A: K Siow (10) 41. B: M Potts (17) 43 cb. C: C Te Whaiti (23) 41 cb.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: J Smith (Penrith) (14) 40. Div 2: R Neal (Penrith 20) 40.

GOSFORD: Stableford Trophy: Men: White: R Rologas (10) 39 cb. Women: G Byrant (29) 35 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: N Brown (12) 41. B: N Chapman (18) 45. C: C McKenzie (24) 39 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: J Worthington (10) 42. Div 2: J Corcoran (38) 39.

KOGARAH: Men: Stableford White: C West (24) 40 cb. Women: Div 1: R Mason (21) 38. Div 2: L Ambanpola (35) 37.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: L Berrisford (19) P Walker (15) 46. Scr: B Breckenridge D Meikle 40. A: P Walker (15) 41. B: J Drew (19) 42. C: J Viney (24) 36.

MANLY: Men: Stableford White: R Hill (12) 43. Women: L Amos (27) 42.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Fleming (18) J Shepherd (15) 48. A: M Lanza (13) 41 cb. B: J Pope (14) 39. C: B Hall (23) 37. Scr: S Carroll 42.

MOORE PARK: Men: Stableford White: S Shaw (23) 43. Women: B Xu (19) 42. Hole in one: B Xu at 10th.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: C Westacott (24) 41.

NELSON BAY: Veteran: Stableford: B Hodges 24.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: I Myeong (22) 38. B: K Doughan (32) 35. C: A Wallace (43) 31 cb.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: G Glenwright B Batchelor 50. 2B Scr: J Renshaw B Wilkinson 34. Men:: White: B Batchelor (29) 44. A: K Collins (12) 37. B: J Fagan (18) 37. C: M Tennant (26) 40. Women: Green: L Brenock (16) 38.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: J Suh (12) 38. B: C Luu (16) 42. C: M Kelly (32) 40.

PALM BEACH: Women: Stableford: N Kempson (27) 37. 9-hole: R Blundell (43) 22.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: R Lam (26) 43. Women: T Whitmarsh (24) 37 cb.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: R Dupont-Louis (9) 38. Div 2: J De Andrade (22) 37.

RICH RIVER: Men: Stroke East: White: A: W Pitson (10) 67. B: K Hassall (13) 69 cb. C: T Fusti (17) 63.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: S Hildebrand (13) B Taniane (20) 49. White: A: S Hildebrand (13) 41. B: P Arnold (17) 39. C: B Taniane (20) 43. Green: J Bell (22) 39.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: W Negus (12) 40. Women: Centenary: C Williams (24) 40. Championship: B Conibear (33) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Robertson (7) P Johnston (12) 74. Div 2: E Pektuzun (22) M Howard (15) 75. Men: D Lloyd (21) 42. Scr: J Kim 39. Women: S Park (10) 39.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 4B: S Jeffery (19) A Russell (18) 46. 2B Scr: J Garner (+2) J Neville (1) 41. A: G Knight (12) 39. B: M Brownlow (18) 40. C: A Hancock (23) 38. D: N Zouroudis (30) 40.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: R Gurdip (19) T Stalgis-Bilinski (26) 49. Scr: C Cunningham K Clelland 42. A: L Szkirpan (9) 42. B: C Baker (17) 40. C: S Templeton (19) 41.

STRATHFIELD: Men: Stableford: A: D Daw (14) 38. B: J Kipwambok (21) 38.

TALLWOODS: Women: Stableford: 9-hole: F Lane (45) 22.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: G Burke (6) 40.

THE COAST: Women: Stableford: Div 1: L Worsley (28) 44. Div 2: S Pickering (35) 39.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: A Holmes (17) K Dobson (18) 75. Men: A: S Keir (5) 39. B: R Miller (16) 40. C: E Ryan (27) 41 cb. Scr: M Franklin 35. Women: A Allcock (14) 37.

TUNCURRY: Medley: Stableford: R Hartley (9) 38.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: C Moreton (1) 40. A Scr: M DeVries 39 cb. B: L Longhurst (13) 55. B Scr: C Clissold 24. C: I Gomez (32) 38. C Scr: D Douwes 17 cb. Women: Green: D Borg (22) 40.

WAKEHURST: Women: Stableford: A Stevens (28) 37. L Wrench (34) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: C Stephenson (17) C Stephenson (14) 45. 2B Scr: J Pagett S Lear 40. A: M Bateup (3) 39. B: R Sinclair (16) 39. C: D Condon (19) 37. Veteran: B Gibbons (4) 38. Super Veteran: B Bobbin (9) 36.

WARRINGAH: Medley: Stableford: M White (13) 39. Stableford 9-hole: White: M Pokorny (19) 22.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: M Hayden (20) 38 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: T Dennis (27) C Dennis (38) 45 cb. Men: J Hogg (14) 38. Women: C Magrin (45) 36.

WORRIGEE VETERANS: Stableford: Div 1: K Stevenson (10) 38. B Clark (13) 37 cb. C Burgess (11) 37. Div 2: C Dall-Orto (21) 42. C Witt (15) 37 cb. L Cuka (16) 37 cb. Div 3: A McMasters (39) 43. W Magill (27) 37. C Hoffman (22) 34 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: D Pukallus (8) 37 cb. B: M Temminghoff (13) 41 cb. C: R Fearn (21) 40. Lake: A: B Mahlstedt (12) 39. B: J Taylor (14) 40 cb. C: S Williamson (17) 39 cb. D: M Bott (28) 47.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email