Daily Club Golf 26 December 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Saturday, 26 December 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: R MacFetters (10) 42. B: J Macfetters (13) 37. C: A Kilgannon (21) 41. 4B: K Shepherd (+1) T Foley (12) 39. A Kilgannon (21) M Kilgannon (10) 50.

ASQUITH: Men: Stableford: A: M Pinnuck (10) 40. B: S Ayling (15) 40. C: J Moore (22) 38. A Scr: M Harvey (2) 36. Team Agg: J Moore (22) S Petersen (10) G Robertson (17) M Pinnuck (10) 109.

AVONDALE: Men: Stableford White: A Babazogli (13) 42. A Scr: C McWilliams 41. Women: Stableford: L Hogan (27) 39. Medley: 2b: L Hogan M McNamara 51.

BALGOWLAH: Men: Stableford White: D Hanshaw (7) 22 cb. M King (23) 22 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: G Cornish 43. B: J Bates 41 cb. C: G Boyd 41. 2B: P Turnbull M Hopkins 50 cb. 2B Scr: C Riley J Lloyd 43 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: H Livingstone (34) 43. A Scr: N Katholos (0) 62.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: R Reguerio (15) 43. G Crosland (21) 42. B Thompson (11) 39.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: O Reid (10) 41. B: G Maloney (18) 39. C: M Luland (31) 35.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford White: Div 1: A Gentile (20) 43 cb. A: R Stavropoulos (11) 41. B: J Hourn (17) 43. C: G Abrahim (22) 34. A Scr: S Warncken (3) 34.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: T Papadopoulos (11) 39. A Scr: W Matthews 35. B: N Pizanias (18) 37 cb. B Scr: M Hill 23 cb. C: P Paps (33) 42. C Scr: S Papadopoulos 17.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: I Griffiths (10) 39. Scr: J Walden (-3) 62.

BONDI: Men: Stableford: S Fuller (15) 36. 2B Agg: L Furlong (-1) L Furlong (8) 67.

BONVILLE: Medley: Stableford: G Squires (7) 38 cb. D Dosen (+5) 38 cb. W Scott (7) 38 cb.

BOWRAL: Women: Stableford: S Ferguson (29) 36. Men: C Houden (17) 38 cb.

BRIGHTON LAKES: Medley: Par White: A: S Macdona (4) 4 up. B: M Parr (16) 5 up. C: D Pudman (31) 6 up. A Scr: K Stegbauer sq. B Scr: F Rossiter 8 down. C Scr: N Clarke 15 down. 2B: D Pudman (31) B Mulhall (24) 13 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: B Luu (8) N Guo (9) 46. Div 2: T Haining (15) J McGarr (18) 48. Div 1 Scr: M Gajdos T Marlin 38 cb. A: J Shek (9) 40. B: P Tilley (12) 38 cb. C: T Haining (15) 41. D: D Stansfield (23) 38.

CAMDEN: Women: Stableford: A: C Bell (12) 39. B: M Malcolm (20) 35. Men: A: B Moyes (6) 43. A Scr: M Bell 38. B: J Houghton (24) 46. B Scr: T Murphy 23.

CAMMERAY: Men: Stableford: V Lloyd (14) 40 cb. C Bell (36) 37.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: K Ellis (12) 40. B: S Robinson (17) 37. C: J Sanchez (27) 41.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Tan (21) P Lee (19) 48 cb. 2B Scr: D Tucker G Teagle 36. A: D Tucker (9) 41. B: F Walker (19) 39. C: V Tandon (Oatlands 29) 42.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: S Cunningham (15) C Cunningham (23) 74. Men: A: S Bevan (1) 44. B: S Cunningham (15) 38. C: D Thomas (24) 42. Medley: 2B Agg: C Wynne (33) R Wynne (23) 71. Men: J Farhnam (7) 41. Medley: 2B Agg Scr: M Carmicheal (+7) M Fitzsimmons (3) 70.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: B Trestrail (15) 38.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: W Bremner (6) 37. B: P Flynn (17) 41. C: R Derbidge (19) 38. 2B: P Flynn (17) M Buchanan (22) 46.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: S Carr (10) 42. Women: A: J Curran (19) 35.

CONCORD: Medley: Stableford: A: C Wren (11) 42. B: M Rose (19) 40. C: S Lane (21) 40. 2B: S Webb (24) D Van Blerk (14) 48.

COROWA: Women: Stableford: C Dean-Graham (44) 45. Men: A: M Hooper (11) 39. B: H Payne (20) 39. C: R Djohan (24) 41.

CRONULLA: Men: Stableford: A: D Carroll (8) 40. A Scr: M Frith (0) 37. B: R Gage (19) 41. C: C Bramley (22) 40 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: G Reid (11) 41. Div 2: L Kermode (16) 42. Div 3: L Dunks (20) 41. D Scr: M Andrew 35. Women: J Jung (25) 37. 2B: S Matthew (8) 48. J Bartlett (13) cb. D Scr: E Morozoff R Wood 40.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: L Obrien (13) 38. B: B Dixon (17) 39. C: P O brien (24) 39.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Wards (22) G Holt (13) 48. Div 1 Scr: O Coletto D Ayre 37. Div 2: W Blacklock (23) A Gaulke17 49. Div 1: P Whiddon (15) 44. Div 2: W Mckeon (22) 39 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: J Markezic (9) 38. B: J Sesmilo (16) 40. C: A Girskin (21) 39. A Scr: S Robertson (+2) 36.

EVERGLADES: Medley: Hole in one: K Overhall at 4th. Stableford Black: A: K Pilson (9) 38. B: D Rankin (16) 42. C: I Armstrong (24) 39 cb. D: R Clews (36) 41. Stableford: 2B: I Armstrong (24) R Clews (36) 49.

FINLEY: Medley: Stableford: T McCaw (5) 37.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: M Kandel (22) A Andrew (25) 49. 2B Scr: J Wheatley J Carpenter 40. A: S Mock (11) 38. B: M Lane (18) 44. C: G Clark (25) 39 cb.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: A: L Searle (8) 36. B: S Taranto (13) 35. C: P Coyle (22) 37 cb.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: K Mudaliar (10) 36. Div 2: D Holland (20) 28 cb. Div 1 Scr: W Knapp 33.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: P Godber (9) 40. Div 2: J Jury (25) 40.

GOSFORD: Medley: Stableford Black: A: P Miller (10) 41. B: B Pilling (18) 40 cb. C: R Harrington (28) 37 cb. Hole in one: G Worboys at 8th.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: C Lenard (3) 41. B: J Lockhart (19) 39. Women: S Griffiths (17) 36.

HAWKS NEST: Men: Stableford White: A: C Bagnall (9) 37. A: C Bagnall (9) 37. B: S Davakis (16) 38. C: K Marr (23) 35.

HORIZONS: Men: Stableford: D Purtle (8) 41. Women: C Reardon (21) 38 cb.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: R Reid (13) 42. B: J Van Nispen (26) 42. Women: Yellow: H Sarau (19) 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: A: B Sikanovski (7) 40. B: S Georgiadis (16) 42. C: C Bailey (18) 38.

JAMBEROO: Medley: Stableford White: K O’Rourke (19) 40.

KAREELA: Medley: Stableford: T Reilly G Reilly 47. A Scr: K Mudadana (0) 30. A: L O’Dowd (8) 40. B Scr: A Dookie (22) 13. B: S Climie (22) 37.

KILLARA: Mxd: Stableford: J Crichton (1) 37. A: D Plumridge (8) 41. B: B Evans (14) 39. C: A Rewall (20) 41. A Scr: J Wooster A Lamble 43. J Payne (17) R Montague (8) 37 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: M Tumata (32) M Shagrin (12) 46 cb. A: J Smith (10) 40 cb. A Scr: D Gallagher 36. B: P Thorne (15) 39 cb. C: M Tumata (32) 43.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: A Palasty (7) 38. B: K Murray (15) 40. C: D Stedman (24) 43. Women: Stableford: D Monk (29) 40.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: P Dutt (16) D Hershell (10) 75. 2B Scr: B Warby (1) M Brinkworth (0) 64. A: C Warby (11) 38 cb. B: P Dutt (16) 42. C: L Strano (22) 39.

LANE COVE: Men: Stableford: I Hayes (23) 42. 2B: D Martin (22) M Spence (9) 45.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: A: J Lyons (22) O O’Keeffe (19) 48. A Scr: W Worthy K Zvirbulis 39. Mxd: A: S White (18) L Tormay (45) 46. Men: A: W Worthy (5) 39. B: C Phillips (13) 42. C: O’Keeffe (19) 43. D: B Sutton (23) 37. Women: A: J Brockbank (29) 36.

LEURA: Medley Stableford Winner: W Clayton (15) 37 pts cb, R/u: C Pender (22) 37 pts, Scratch: GD Webb (10) 23 pts.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: B Davies (+1) 39. B: R Furfaro (13) 37 cb. C: D Lim (28) 35 cb. 2B: K Parulan (8) J Habib (9) 48. 2B Scr: D Edwards B Davies 44.

LYNWOOD: Women: Stableford: A: T Lindsay (25) 36. Medley: A Scr: C Burgon (0) 37. A: G Nguyen (9) 42. B: F Sultana (13) 40. C: J McKinlay (26) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: J Keith (6) 40. B: R Angeles (15) 38. C: N Ritsinias (26) 44. Stableford: M Spanoudakis (23) N Ritsinias (26) 79.

MAGENTA SHORES: Mxd: Par: 2B: W Tarasenko (26) A Tarasenko (31) 10 up. Men: A: T Roberts (11) 5 up. B: P Lambert (19) 4 up. C: A Tarasenko (31) 3 up. Women: A: F Bourke (26) 1 up cb. B: V Kitchen (38) 3 up.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford White: Div 1: P Morrow (14) 38. Div 2: L Taurie (24) 40.

MANLY: Men: Stableford White: B Gowenlock (15) 47. Women: Stableford: G Rae (2) 37.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Saad (11) 78. S Katsoulas (16) 78. 2B Agg Scr: A Tighe 64. J Gudmundsson 64. Hcp: D Marchant (10) 41 cb. Scr: C Nikolaou 36.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: A: M Donnellan (13) 40. B: M Powell (16) 38 cb. C: M Pinkerton (21) 40 cb. Scr: S Newman 31 cb. 2B: B Hall (24) F Kwon (22) 49 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J P.Curran (-2) 39. B: R Shipp (14) 37. C: J Lowy (24) 38 cb. Stableford: Scr: J Perks 34. Women: E Pathmanathan (14) 36 cb.

MOSS VALE: Medley: Stableford: A: J Ashcroft (5) 37. B: P Norton (17) 36. C: C Boyd (29) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Gu (21) R Park (8) 46 cb. A: J Leggo (0) 41. B: A Yoon (13) 41. C: M Gu (21) 41.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: Div 1: M Barden (7) 39. Div 2: T Knife (23) 39. Div 3: R Skinner (35) 37. Gymea Lily: Div 1: S Parrott (15) 39. Div 2: B Smith (18) 40. Div 3: P Osborne (25) 39.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: H Du Plooy 41. A Scr: T De Wit 39. B: J Chicken 37 cb. C: G Dingle 44. Women: T Johansen 35 cb.

NORTH RYDE: Men: Hole in one: R Stubbs at 18th. Stableford: 2B Scr: M Gordon (0) P Bradley (8) 42. 2B: C Chang (7) H Shin (15) 49. A: A McKie (1) 42. B: M Seo (19) 38. C: R Sugden (21) 39. D: J Law (34) 41.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: P Lee (27) 42. 2B: B Moo (8) N Vozella (20) 48.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: H Deitz (10) 38. A Scr: J Renshaw 35. B: C Bateup (18) 39. C: A Sidhu (21) 39. Medley: 2B: M Frankland (31) N Roubicek (15) 46 cb. Women: S Grant (28) 38.

NOWRA: Medley: Stableford: M Kable (16) 41. 36-hole: M Russell (6) 77.

NSW: Men: Stableford: A Hurwitz (9) 41 cb. Stableford White: H Woolf (32) 37. Gold: O Berman (26) 28. Stableford: Scr: J Baker 39. Women: S Yip (0) 39 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: J Corder (7) 40. B: N Rowe (17) 43. C: F Kidman (20) 41. D: J Rafferty (38) 41. A Scr: W Reece 37.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A Scr: B Saw 34. A: A Richards (+3) 40. B: R McBurney (13) 40. C: C Da Silva (19) 39. Women: Stableford: A Troost (31) 36 cb.

RANDWICK: Medley: Stableford: 2B: J Walsh (22) M Walsh (35) 50. Men: A: J Pardey (8) 44. B: A Fernandez (17) 41. C: M Walsh (35) 40. Scr: S Taylor 31. Women: J Walsh (22) 41.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: G Keating (12) 40. B: C Kirk (13) 42. C: M Inskip (24) 41 cb. Scr: T McMillen (2) 33. 2B: Div 1: G Keating (12) P Pfister (17) 47. Div 1 Scr: G Scapellato (3) J Moss (0) 37. Div 2: M Inskip (24) C Kwok (24) 53. Div 2 Scr: G McNeilage (12) R Bowen (25) 29.

ROSEVILLE: Snr Stableford Green: R Uldrick (20) 36. Mxd: Stableford: C Metzner (23) 44. 2B: C Metzner W Grob 49.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: M Irwin (11) 40. B: C Drayton (15) 43. J Best (23) 41 cb. A Scr: T Goh (Scr) 35. Women: E Ross (27) 41. Centenary: M Noonan (24) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Hole in one: A Wright at 7th. Medley: Stableford: A: G Besgrove (10) 40. B: B Guthrie (14) 41. C: K Gittoes (20) 36. D: H Dippenaar (25) 38. Scr: T Popov 35. 2B: P Mcgivern (18) M Smyth (14) 49.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: M Crowe (11) 43. B: G Anastasiou (18) 38. C: C Elliot (27) 40. Women: Div 1: G Catanzariti (20) 38. Div 2: M Cole (38) 33. Medley: 2B: A Hopkins (33) T Howard (20) 47. Men: G Barwick (25) M Crowe (11) 49.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: Div 1: E Rod (11) 37. Div 2: M Garry (20) 39. Div 1 Scr: J Andrew (2) 33.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: J Scruse (1) 42. B: L Timewell (15) 40. C: M Knespal (21) 43. Gold: G Hooper (35) 36. Women: Stableford: A Pullen (18) 31. Men: Stableford Scr: White: H Wang 36. 2B: A Resnick (21) I Friedlander (13) 49 cb. 2B Scr: S Gibson J Scruse 42.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: G Smith (15) C Baird (2) 49 cb. A Scr: T Osyter C Wesley 43. A: S Baird (8) 41. B: J Brown (13) 43. C: E Tsui (18) 43.

STRATHFIELD: Stableford: 2B Agg: H Kim (9) 75. Y Kim (+1) 75. 2B Agg Scr: H Kim (9) 67. Y Kim (+1) 67. Scr: M Reeve (+4) 38. A: S Bomba (12) 40. B: R Mustillo (19) 39. C: P Tong (28) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford White: A: G Patterson (7) 39 cb. B: A Ayles (18) 41. C: M Bassett (21) 36 cb.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: C: C Weber (33) 46. A Scr: A Ogane 37. P McKeon J Smith J Back J Cistulli 46. Women: Stableford: D McDermott (32) 43.

THE LAKES: Stableford: 4B: B Zang (29) J Kim (12) 48 cb. 4B Scr: T Cramb K Trenorden 38 cb. G Vaughan (22) 42. 9-hole: K Lasky (9) 19.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: P Dibley (6) 39 cb. B: C O’Keefe (19) 38. C: B Davies (22) 44. 2B Multi: R Bean (14) I Henry (37) 85.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: I Armer (5) 39. B: A Booth (17) 38. Women: J Collins (22) 37.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: M Hall (10) S Martin (18) G Royal (13) R Vesperman (7) 91. A: S Venables (10) 39. B: A Harris (13) 39 cb. C: O Bull (24) 39 cb. Women: C Cranston (16) 32.

TWIN CREEKS: Mxd: Hole in one: Gold: B Atkinson at 2nd. Women: Stableford Green: S Han (8) 35. Men: Gold: A: D Warder (7) 38 cb. A Scr: M Devries (0) 38. B: D Berry (18) 37. B Scr: J Williams (13) 24. C: K Foo (25) 40. C Scr: P Oh (19) 15 cb. Mxd: 2B Agg: T Douwes (15) S Duffy (13) 72 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: K Harris (15) K Prestwidge (8) 46. Men: A: K Prestwidge (8) 41. A Scr: M Glenton 34. B: G Clark (19) 40. B Scr: G Black 25. C: W Woodroff 38. C Scr: W Woodroff 18. Women: H Garvey (13) 35.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: M Asisata (14) S Asiata (12) 45 cb. 2B Scr: M Holmes C Holmes 41. A: M Bateup (5) 41. B: R Owen (18) 40. C: N Hoppe 36.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: Div 1: C Martin (7) 40. Div 2: I Cumming (22) 42.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: A Cullen (7) 42.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: D Park (20) 44. J Kim (29) cb. A: W Micallef (6) 37. B: G Mende (27) 39.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A Scr: P McColl (4) 33. A: J Rogan (2) 39. B: D Jenner (14) 40. C: A Davenport (21) 40.

WYONG: Men: Par: 2B: W Allen (14) L Ward (23) 11 up. A: R Bunn (6) 6 up. B: C Timmis (13) 5 up cb. C: P DeKort (25) 4 up cb. A Scr: R Bunn sq. Women: T Lonergan (6) 3 up.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: D Smith (16) 43. Murray: A: M Cooke (10) 41. B: R Dickson (31) 38. Women: Stableford: Lake: A: G Durrant (20) 40 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email