Daily Club Golf 23 December 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Wednesday, 23 December 2020.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Beal (29) R Stevenson (6) 48. Div 2: D Taylor (15) I Robertson (24) 44 cb. 2B Scr: B Petersen (4+) W Wells (3) 40. 4B Agg: R Stevenson (6) P Swan (11) D Beal (29) T Phan (6) 142. A: R Stevenson (6) 40. B: G Rungwerth (18) 42. C: S Graham (20) 37 cb. D: J Mong (29) 37 cb.

BALGOWLAH: Men: Stableford 9-hole: White: C Clarke (19) 25.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 4B: A Pengue S Binks 47. A: G Thomas (+3) 40. B: P Conacher (13) 41. C: G Barbi (22) 38.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: S Godworth (28) R Bonanno (31) D Hanlon (17) M Camilleri (14) 52.75.

BERMAGUI: Women: Stableford: M Hayes (12) 38.

BEXLEY: Medley: Stableford: Team Multi: K Klem (7) T Poulos (32) J Frew (15) M Papadopoulos (15) 112. Scr: G Heffernan G Mitchell J Dodds T Le 60. A: M North (4) 36 cb. B: R Levi (14) 39. C: A Ng (25) 35.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: B Ranse (8) J Thomas (4) 47 cb. J Thomas (4) 43 cb.

BONDI: Men: Stableford: E McCall (16) 39.

BONNIE DOON: Medley: Stableford 2B: White: J Boothby W Smith 49. A: M Koureas (11) 39 cb. B: G Burg (17) 40. C: J Fourie (24) 38 cb. Scr: J Bell 34.

BOWRAL: Men: Stableford: S Olding (12) 43.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Nagy (+1) T Marlin (6) 46 cb. Div 2: J Bertovic (19) M Gajdos (6) 48 cb. Scr: R McIvor . G Buchanan 41. A: N Williams (10) 40 cb. B: J Alonso (12) 41. C: J Bertovic (19) 38 cb.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: A: D Whelan (12) 36. B: D Hill (13) 38. C: P Mallyon (23) 35.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: A Ko (17) A Cho (19) 47 cb. Div 1: M Kang (18) 41. Div 2: A Cho (19) 40. Div 3: J Kim (31) 37.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: S Vernon (25) O Brightman (30) 75. A: M Halcrow (5) 38 cb. B: A Johnston (14) 38. C: E Somra (33) 42. PM 2B Agg: M Fitzsimons (3) B Lambert (+1) 76. A: M Fitzsimons (3) 40. A Scr: M Thomson 40. B: A Parish (15) 37 cb. B Scr: L Song 25. C: F Mesiti (19) 41. C Scr: F Mesiti 28.

CASTLECOVE: Women: Stableford: J Cryer (23) 35.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: C Callaghan (24) T Townsend (13) 49. A: P Carroll (7) 42. B: G Beck (14) 40. C: C Callaghan (24) 46.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: B Oldham (15) 35 cb. B: A Haddrell (24) 38. C: D Lewis (35) 36. Women: A: G Valente (26) 36. B: L Heenan (35) 33 cb.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: T Butler (11) 40. B: S Kirby (20) 40.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: M Lollback (11) B Gorman (26) 50. 2B Scr: M Edgtton G Wilson 42. A: G Wilson (2) 41 cb. B: M Fraser (20) 40 cb. C: P Wallace (22) 43.

COROWA: Women: Stableford: M Monks (37) 40. 2nd T Lethbridge (14) 36.

CRONULLA: Women: Stableford: A: S Wilson (16) 38. B: M Kane (27) 37. C: S Langhans (30) 38. D: S Holst (36) 35. Scr: S Wiggins (5) 29.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: M Thomas (-1) 39. B: B Irwin (16) 40. C: P Robinson (25) 35.

DUNHEVED: Veteran: Stableford: 2B: S Hudson (20) A Good (14) 49. Medley: S Hudson (20) 41. Veteran: A: J Gunn (18) 39. B: B Pillay (21) 39. C: E Habito (17) 38. Women: L Kembrey (21) 34.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: J Bodeker (1) 38. B: R Campbell (17) 42. C: B Ternant (21) 39. Scr: M Armour (1) 32.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: G Owens (33) D Boursnell (22) 47. 2B Scr: D Chivas (2) K Andres (+2) 43. A: K Andres (+2) 37 cb. B: A Iverson (14) 38 cb. C: G James (21) 42 cb. D: M Lambooy (30) 39. Scr: D Chivas (2) 39.

FINLEY: Medley: Stableford: D Smith (16) 35.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: A: L Cosgrove (20) G Gartner (15) P Moy (10) S Graham (19) 85. Div 1: D Holland (2) 39. Div 2: L Cosgrove (20) 35 cb.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: I Pomplun (9) 40. B: L McLean (20) 38. C: P Thurbon (27) 35. Women: D Pasfield (23) 31.

HORIZONS: Men: Par: J Melrose (23) 4 up. Women: L Fowler (16) 2 up cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: H Sarau (18) 37. B: S Gibb (30) 39. Women: 9-hole: M Hudson (1) 14.

JAMBEROO: Men: Stableford White: R Hodkinson (23) 45.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Multi: A OÇonnor J Gibson 77. A: R Wyse (14) 37. A Scr: G Stone (5) 30. B: R Gair (20) 39 cb. B Scr: C Meintjes (17) 20 cb. C: B Harrison (28) 36. C Scr: S Climie (23) 14.

KIAMA: Men’s Stableford : A: W Cox (13) 39. B: H Barenyi (27) 40. Women: Stableford: Div 1: S Hungerford (18) 35. Div 2: O Ng (28) 35. Div 3: S Girdler (35) 29 cb..

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: R Tsong (22) R Chong (18) 47. 2B Scr: M Finfer S Finfer 39 cb. A: S Hurford (10) 40. B: T Percival (16) 38 cb. C: C Clark (20) 42.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: C Ross (6) F Wong (19) 46. A: G Ryan (12) 40 cb. B: J Shineberg (14) 37 cb. C: N Palermo (29) 39. Scr: D Gannon 38. Veteran: C Ross (6) 40.

LAKESIDE CAMDEN: Medley 2BBB Agg D Wilkes (15) Peter Dansie (15) 74. Medley Stableford A.C Mitchell (10 Russell Vale) 38 B. B Ainsworth (16) 38 C. G Shortland (20) 35.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: L Abbott (23) R Paterson (13) 65. B Seaman (31) 36.

LEURA: Medley: Stroke Ambrose: White: A: P Eastment R Wiseman (5.5) 63.5. B: B Cox A Gorey K Abrams (11.5) 57.5.

LIVERPOOL: Women: Stableford: E Ryu (11) 31.

LYNWOOD: Women: Stableford: T Steyn (23) 40.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford 4B: White: R Waight (13) R Ward (20) 42 cb. S Rapmund (15) 37.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: G Hall (21) 38 cb. Women: M May (31) 41. S Choi (22) 35.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Boaz (1) 43. B: G Latham (16) 36 cb. C: W Brooker (23) 39 cb. Veteran: H Getz (20) 39.

MOSS VALE: Men: Stableford: 2B Multi: D Dowler J Fernandez. A: P Richards (5) 41 cb. B: R Wood (13) 38. C: Z Dubokovich-lucic (22) 37 cb. D: C Ryan (31) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Babu (9) W Fleeton (18) 50. A: S Lee (7) 43. B: R Austin (16) 45. C: M Cockerton (26) 40.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: T Rossi (11) 41. W Cleaver (13) 40. B: W Moss (19) 42. T Smith (21) 39. C: G Woods (27) 39. A Fortune (30) 38. Brushbox: A: M Galloway (12) 36. P Gibson (5) 35. B: F Fey (23) 36. R Moore (16) 35. C: D Shepherd (29) 43. G Troon (33) 39.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: B Weir (35) J Law (20) 47.Scr: L Cincotta (1) L Goddard (14) 35. A: K Barnett (12) 39. B: T Sellars (16) 40. C: F Brus (21) 38. D: P Boyce (32) 37.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: Z France (16) 40. Women: Green: A Nayani (27) 40.

NSW: Medley: Stableford: 2B: T Carland (11) T Galea (26) 51. Men: N Gosper (13) 41. Scr: S Arnold 38. White: S Berry (26) 39. Gold: O Berman (27) 35. Women: S Griffin (22) 35.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: J Williams (19) J Pittard (18) 50. A: M Sundquist (10) 38 cb. B: S Bardwell (16) 39. C: N Troost (22) 42. Scr: A Munro (0) 33.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: C Withers (7) C Williams (15) 47 cb. 2B Scr: D Turner K Geyer 42. Men: A: G Taylor (7) 39 cb. B: B Lennon (18) 41. C: K Roberts (23) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: M Finnegan (8) D Nugent (10) 49. 2B Scr: M Maquillan K Moore 38. Men: M Finnegan (8) 41. Women: E Pierce (9) 35.

RICHMOND: Medley: Stableford: B: Div 1: M Bates (14) C Bonney (17) 50. Div 1 Scr: A Crumpton (-3) D Miller (0) 43. Div 2: M Carruthers (18) B Carruthers (30) 47. Div 2 Scr: P Gordon (8) J Dillon (30) 29. A: R Papps (3) 41. B: M Carruthers (18) 44. C: M Hend (27) 40. Scr: C Williams (-2) 39. 2

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: K George (11) 40. B: N Bradfield (13) 41 cb. C: J Walters (18) 42. Scr: R Chambers (3) 34.

RYDE PARRAMATTA: Stroke: A: B Laing (10) 67. A Scr: S Vail 69. B: S Tukaki (17) 67. B Scr: J Koo 84. C: J Seo (22) 68. C Scr: W Chen 89. D: W Williamson (26) 66. D Scr: J Bae 93.  Stableford: D Zilic (31) 39. 

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: D Herden (11) 39. Div 2: S Peers (51) 39.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: G Harris (8) B Ellis (17) 45 cb. 2B Scr: M Kelman J Roper 40. A: T Green (4) 37 cb. B: J Choi (17) 38. C: F Phillips (26) 37.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: White: A Davis (25) N Darnell (27) 46.

THE COAST: Medley: Stableford White: M Hamilton (19) 44.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: M Tucker (16) J Michael (25) 51. Scr: M Burns (NSWGC) C Collie 36. Hcp: J Boys (12) 40. Scr: A Katholos 35. 

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: P Fitzgibbon (12) 17 cb. B: M Scott (17) 20. C: G Heath (28) 21.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: C Bovalina (+1) 40. B: H Jankov (17) 37. C: J Wilson (23) 37. D: B Lacy (28) 41. Gold: G Sharp (26) 38.

TOUKLEY: Men: Par: 4B: J Wilcock (7) G Wilcock (14) 10 up. A: P Wright (11) 2 up. B: D Lear (18) 2 up cb. C: J Banks (22) 2 up cb. D: D Sprowles (30) 2 up.

TWIN CREEKS: Women: Stableford Green: C Mun (25) 33 cb. S Park (13) 33.

WALLACIA: Women: Stableford Yellow: H Grieve (22) 37.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: J Muscat (13) B Doctor (31) 46. A: J Whitemore (9) 37 cb. B: A Bennet (16) 41. C: J Shim (27) 36.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: J Burley (31) 43. P Maguire (25) 39 cb. A Meath (14) 39. D Penson (11) 37. B Macdonald (16) 36 cb.

WYONG: Men: Stableford: Team: C Davies (35) M Garaty (26) A Chaloner (28) P Watson (26) 75. A: N Scott (9) 39. B: S Galloway (15) 37. C: R Vignes (29) 39. Scr: C Wickham 37 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Par: Lake: L Cross (20) 3 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email