December 1, 2021

Daily Club Golf 22 December 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 22 December 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Tuesday, 22 December 2020.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: I Cheong (32) 37. Div 2: M Blakeley (34) 27.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: B Wilson (27) 47.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: Div 1: S Ryan (11) 40. Div 2: P Nash (20) 36.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: B Phillips (10) 42 cb. Women: J Stibbard (15) 40.

BOWRAL: Women: Stableford: R McGinnes (26) 36.

BREAKERS: Men: Stableford: A: M Hamilton (15) 37. B: C Carey (16) 40. C: R Perry (36) 43.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: P Iordanidis (25) 43. M Cacciola (16) 42.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: D Shivalkar (9) 38.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: S Strazzeri (17) R Musumeci (13) 69. A: D Tucker (9) 40 cb. B: R Musumeci (13) 45. C: B Cha (21) 40 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: J Rumpler (8) P Hardie (11) S Nixon (6) 46. J Rumpler (8) 39.

CHATSWOOD: Women: Stableford: M Watts (30) 36.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J Haddrick (12) 39. Div 2: S Burton (26) 41. Div 3: A Lee (34) 38 cb. 9-hole: L Wayling (26) 16. Medley: W Wong (39) 20.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B Agg: G West (25) M Ingram (15) 81. Black: G West (25) 44. Scr: R Simpson 36 cb.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: S Duckett (19) P Alexander (22) 46 cb. Div 1: G Cox (12) 43. Div 2: D Rowsell (25) 39. Scr: P Edenborough 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: B Hamerli (10) 39 cb. B: D Strang (15) 41. C: M Hollowbread (32) 42. Scr: J Perks (1) 34.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: P Bradley (4) G Cahill (9) 81. A: G Cahill (9) 40. B: L Costaganna (16) 38 cb. C: A O’Neill (23) 39. Snr P Wilson (28) 39.

GLENMORE: Medley: Stableford: J Ross (25) 41.

GOSFORD: Medley: Stableford White: J Dobrogosz (32) 39. Women: B Ostini (30) 30.

JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: K Dorahy (16) 35. Div 2: M Smith (33) 37.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2BBB: M Gear (22) P Lamberton (11) 48. 2BBB Scr: B Dixon (8) H Callaghan (4) 37. A: F Gerace (9) 41cb. B: J Moon (13) 40. C: M Gear (22) 40.

LYNWOOD: Medley: Par White: Scr: J Streichler 1 up. Div 1: P Asmussen (5) 3 up. Div 2: N Geor (14) 4 up.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: D Cremin (1) J Torpey (8) 48 cb. 2B Scr: H Mulholland C Nikolaou 41 cb. J Smith (22) 43 cb. Scr: G Finley 34.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: J Caputo (22) 40.

NELSON BAY: Men: Stableford: D MacIntyre (16) 40. Women: K Flatt (22) 37.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: C Boyd (25) D Roberts (26) 48 cb. H Towers 40 cb.

NOWRA: Men: Stroke: Canadian Foursome: R Klein C Armstrong (15) 58. Veteran: S Hunter J Levi (15.375) 66.625.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: M Herman De Groot (10) 36. Men: White: K Thornton (10) 38.

PYMBLE: Men: Stableford: T Hastings (16) 44 cb. Women: C Southwell (24) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: R Ormsby (15) B Goodsell (16) 73. A: M Kandara (9) 39. B: B Goodsell (16) 38. C: W Hamilton (23) 39. Scr: C McMahon 32.

RICH RIVER: Men: Stroke West: White: A: S Trigwell (12) 68. B: N Barker (17) 69. C: J Brown (21) 66.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: M Bailey (15) 39. Div 2: J Kiddell (27) 42. Div 3: H Birch (39) 38 cb. 9-hole: J McArthur (29) 21. Green: P Tickel (42) 14.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: A Haege (17) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Div 1: A Kim (15) 39. Div 2: M Son (28) 38. Div 3: H Lee (41) 33. Men: C Caldwell (14) 39.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: D Drennan (12) H Drennan (19) 69. A: B Billman (10) 41 cb. B: S Yardin (16) 41. C: H Drennan (19) 40 cb. D: M Waite (27) 39.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: D Cullinane (17) 41.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: A Barr (11) 38. B: M Yang (16) 41. C: J Moore (27) 39. Women: Yellow: Div 1: E Cullen (7) 35. Div 2: G Taylor (35) 34.

ST. MICHAEL’S: Women: Stableford: Div 1: S Wright (16) 37. Div 2: S Lom (26) 41. Div 3: P Ewing (39) 39. Snr White: C Park (11) 42 cb.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Jang (13) 35. Div 2: G Kwak (27) 35 cb.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: M Sun (33) J Brady (10) 42. Women: C Fifield (18) 42 cb. Men: T Jay 35. 

THE LAKES: Women: Stableford: Div 1: P Hoy (12) 40. Div 2: J Thomas (25) 39. Medley: M Farley (24) 44.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 4B: G Falconer (12) W Falconer (Barnwell Park 34) B Beauchamp (6) F Kidenya (4) 126. Men: A: J Hawksworth (6) 40 cb. B: C Wilson (20) 39 cb. C: G Thompson (24) 42. Women: E McGee (39) 33. Scr: D Puckeridge 36 cb.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: S Williams (20) 41. B: R Benbow (34) 36. Gold: M McMahon (16) 42.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Thekkiniath (10) J Fatai (15) 45. B Gibbons (5) 42.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: M Brown (18) 41.

WINGHAM: Medley Stableford Winner T Abbott (37)c/b. A Grade: R Brown (37). B Grade: F Lewis (37). C Grade: C Beattie 36.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A Barrow (29) 35.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: J Miller (23) 38. Div 2: L Hallinan (30) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: O Walsh (12) 40. B: T Perus (15) 41. C: I Smithwick (27) 40 cb. Murray: A: D Cleaver (7) 38. B: S Williamson (18) 39. C: B Bailey (26) 37.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Stableford: 9-hole: Blue: A: P Mansfield (10) 22. B: D Ringholt (16) 21.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email