September 19, 2021

Daily Club Golf 8 December 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 8 December 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Tuesday, 8 December 2020.

AVALON: Men: Stableford: D Oliver (15) 36.

AVONDALE: Women: Stableford: S Siimes (29) 42.

BALGOWLAH: Women: Stableford: W Young (19) 39.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: J Hunter (9) 37. B: D Bass (23) 39.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Mcintosh (28) 47.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: J Muller (41) R Cole (36) 76. Men: Div 1: C Higgins (11) 39. Div 2: R Donnelly (27) 40. Women: Div 1: J Abrahams (19) 40. Div 2: G Scifleet (29) 39. Div 3: R Cole (36) 44.

BONNIE DOON: Women: Stableford: 4B: M Neeson (13) R Gray (16) J Stibbard (15) J Vanderkooi (14) 84.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: J Markou (25) 38.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: M Sullivan (21) G Barratt (21) 81. 2B Agg Scr: P Ellison N Popovic 55. A: P Yoon (11) 40. B: Y Cho (Ryde Parramatta 15) 40. C: G Barratt (21) 42 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: K Boyce (36) S Ewing (21) 75. A: I Moon (12) 37 cb. B: K Boyce (36) 41.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: P Dyson (24) 37. Div 2: Y Hall-Watson (31) 39. Div 3: J Ferrari (41) 43.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Par: A: N Milligan (13) 1 up. B: T Wouters (22) 2 up. C: M Keamy (36) 6 up.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stableford: A: S Egan (24) 39. B: U Jones (40) 40.

CROMER: Stableford: D McEvoy (25) 42.

CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: H McNaught (19) 29. Div 2: S Bannerman (30) 32. Div 3: M Song (38) 31.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: C Luxton (34) 41.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: D Mitchell (15) 30. Div 2: L Birrell (27) 35. Div 3: J Fraser (38) 31.

FORSTER: Women: Stableford: Irish Team: Div 1: J Fortuin (27) G Hahn (22) S Stokes (13) H Golden (15) 94.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: A Hampton (25) G Woodley (11) 46. 2B Scr: P Minko G Maguire 33. A: K Farley (12) 37 cb. B: K Chew (18) 35. C: A Hampton (25) 41. Snr N Johnsson (35) 38.

GORDON: Women: Stableford: Div 1: H Woo (22) 41. Div 2: M Day (34) 34.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: J Buttrey (19) 37. B: P Keegan (33) 34 cb. C: M Bonney (45) 35.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: K Miller (14) 38 cb. B: I Bain (18) 37. C: D Morrison (22) 42.

HURSTVILLE: Women: Stableford Gold: Div 1: N Freeman (13) 41. Div 2: F Salerno (23) 45.

KAREELA: Women: Stableford: L Aston (28) 26 cb. A: H Milner (33) 41.

KILLARA: Women: Stableford: Div 1: L Robertson (19) 38 cb. Div 2: P Chomley (21) 33. Div 3: S Robb (29) 32 cb. Div 4: C Murchison (35) 35.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: J Bang (13) 39. B: R Wealleans (20) 35. C: K Wakelin (33) 36. Women: G Portelli (21) 41.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: C Butchers (17) G Hibbs (Camden 22) 79. 2B Scr: C Akers (0) D Schiavello (8) (Bankstown) 66. A: W Meredith (2) 42 cb. B: C Butchers (17) 42 cb. C: J Vance (24) 39. Women: Div 1: C Smidt (17) 40. Div 2: S Peters (25) 36 cb.

LEURA: Women’s Ambrose 3 Person: C Moore (10), V Marshall (26) and Y Voytsehovskaya (39) net 65

LONG REEF: Medley: Stableford: F Wooley (45) 42. J Jansson (13) 39. K Andrich (6) 38.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: Scr: A Waters 32. Div 1: D Abdo (6) 37. Div 2: W Lewis (27) 38.

MANLY: Women: Stableford: 2B: T Madden (33) B Maggs (27) 48. Div 1: D Gilbert (20) 39. Div 2: B Maggs (27) 41. Div 3: M Cochrane (37) 44. Gold: P Nicholson (34) 40. 9-hole: P Lockitt (45) 23.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J McHardy (15) M O’Neill (10) 49. 2B Scr: P Harrison D Cremin 38. M Wilcox (22) 42. Scr: J Gudmundsson 33.

MONA VALE: Medley: Stableford: S Tank (14) 40 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: B Evans (10) 37.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: C Fife (28) 38. Div 2: J Stewart (39) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 4B: N Padoa (21) P Psomadelis (18) 49. N Padoa (21) 46.

NOWRA: Veteran: Stableford: Team Agg: G Napper (20) D Smith (31) K Andrews (20) C Hatton (24) 150. Women: J Brown (27) S Stephens (St Georges Basin 31) T Elliott (St Georges Basin 20) L Ellis (St Georges Basin 25) 144.

PALM BEACH: Women: Stableford: L Stain (43) 43. T Martin (31) 42.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: N Walton (19) 39. Div 2: J Lade (25) 45.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: G Hahn (19) G Pacitti (14) 71. A: J Balinha (12) 38. B: J Gellin (14) 44. C: G Hahn (19) 40. Scr: T Roscoe 26.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: B Sharp (14) 37. B: W Portwine (15) 38. C: W Stiles (22) 38.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: M Morgan (17) J Carter (25) 47.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S Meares (26) 37. Centenary: C Lake (33) 46.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 4B: H Lee (45) M Kim (19) C Ko (33) S Oh (35) 89.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: F Gore F Borg 80. A: S Rochester (8) 38. B: D Kidd (18) 41. C: P Brown (20) 39. D: D Baskerville (27) 38.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: M Kobryn (8) 39.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: G Reid (12) 40. B: B Edwards (19) 43. C: R Wilson (22) 37. Women: Yellow: Div 1: E Cullen (8) 39. Div 2: R Whiddon (34) 36.

ST. MICHAEL’S: Women: Waltz Stableford: Team: C O’Brien (27) L Undy (28) H McHugh (28) D Weinreis (26) 91. Div 1: C Phibbs (18) 37 cb. Div 2: C O’Brien (27) 38. Div 3: L Undy (28) 38. Snr Stableford White: D Williams (26) 42.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 4B: White: T Ramos (13) G Soriano (7) 10 up cb. Scr: R Minnns (Lakeside). J Harvey 2 up. A: S Baird (10) 1 up cb. B: T Ramos (13) 3 up cb. C: H Yuen (48) 5 up.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: E Kim (26) 35 cb. Div 2: M Paek (32) 39.

TALLWOODS: Women: Stableford 12-hole: Green: Div 1: M Miller (17) 24. J Gould (18) 23. Div 2: M Melick (24) 24 cb. E Fraser (25) 24. Div 3: V McGrath (32) 23. L Norris (32) 20.

TERREY HILLS: Stableford: A Gelonesi (7) 36 cb.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Jay (5) W Tilley (15) 71. A O’Keeffe (13) 40. Scr: C Mitchell 38. Veteran: Stableford: R Russell (32) 43.

THE LAKES: Medley: Stableford: M Cleary (26) 41. Women: Div 1: J Bowen (6) 38. Div 2: R Butcher (24) 36. 9-hole: L Salerno (45) 15.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: S Pearce (10) B Dellaca (19) 84. Men: A: R Henderson (8) 41. B: R Paurini (16) 37. C: R Shaw (24) 38 cb. Women: J Tesluk (34) 33 cb. Scr: S Pearce 31.

TUNCURRY: Men: Stableford White: A: R Meehan (8) 37. A Scr: T Jay (2) 35. B: R Rosenbaum (18) 39 cb. B Scr: L Motum (16) 25. C: S Masterson (26) 43. C Scr: E O’Neill (21) 20. Hole in one: R Meehan at 16th.

WAKEHURST: Women: Stableford: Irish Team: R Charnell (12) C Wright (15) A Dodd (22) J Bitcon (24) 93.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: B Burns (14) F Haladus (10) 45 cb. F Haladus (10) 41.

WARRINGAH: Women: Stableford: 4B: C Hughes (27) L Sheather (28) D Townsend (35) B Grigg (34) 96. 9-hole: C Irvine (41) 19 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: M Hayden (20) 41.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: K Lobb (26) 34. B: J Shipway (42) 35.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: D Timmins (10) 38. V Doratis (31) 40. C Callinan (35) 42.

WYONG: Men: Stableford: G Mihailovic (25) 38. Women: A Howell (27) 39.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: A Bult (11) 40. B: T Rice (14) 35 cb. C: G Van Harten (19) 39. D: G Cunningham (25) 44. Murray: A: B Forrester (10) 39. B: G Hicks (19) 37. C: S McGuire (22) 41.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Par: 9-hole Blue: A: D Beal (12) 3 up. B: D Holdsworth (14) 4 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email