Daily Club Golf 5 December 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Saturday, 5 December 2020.

ANTILL PARK: Women: Stroke: S Kennedy (10) 68. Men: Medal Dec: A: W Bergmann (12) 68 cb. B: R Berger (15) 61. C: K McLaren (23) 67 cb. Medal of Medallists: R Farrell (29) 67.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Boland (10) 68 cb. A Scr: L Malcolm 68. B: J Raper (14) 66. B Scr: M Park 81. C: C Carver (21) 66. C Scr: R Newcombe 86. Jnr: W Wells (3) 70.

AVALON: Women: Stableford: C Thompson (25) 41.

AVONDALE: Men: Stroke: Medal Dec: A: C Lemon (6) 66. B: I Dean (19) 65. C: N Bowen (20) 65. Scr: J Jeffress (2) 67.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: A: A Mole 67 cb. B: H Bachir 67. C: M Currie 67 cb. 2B: M Currie N Kudsi 54. Stableford: 2B Scr: C McMahon G THOMAS 41.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Dec: A Scr: L Coleman (13) 79. A: T Roach (11) 64. B: L Ransom (31) 66. C: K McFarlane (32) 73. Men: Medal of Medallists: R Cousins (26) 50. Medal Dec: A: P Heaphy (11) 58. A Scr: N Hong (3) 62. B: V Hong (14) 55. B Scr: V Hong (14) 69. C: R Cousins (26) 50. C Scr: R Cousins (26) 76.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: G Quarford (10) 67. B: M Ward (18) 65. C: D Feltscheer (32) 60. Scr: A Scr: R Loewenthal 73 cb. B Scr: C Lathwell 82. C Scr: C Jepsen 88. Stableford: C Calder (22) 35. Stroke: Medal Dec: Div 1: W Harrington (8) 69. Div 2: E Steel (22) 74. Women: Stroke Gold: G Holmes (29) 80. Hole in one: C Dorrington at 8th.

BERMAGUI: Women: Stableford: Hcp: S Camberlain (18) 34 cb. V Schilling (34) 34. Men: Stroke Medal Dec: Black: O Reid (12) 67. A: R Scott (14) 69. B: S Lingard (16) 72. C: P Tight (26) 69. Medal of Medallists: Medal: J Goodwin (6) 73.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Williams (10) 64. A Scr: S Palonis 72. B: P Lazaropoulos (20) L Wilson (20) D Parker (15) J Bondin (14) 65 to playoff. C: L Morris (23) 62. C Scr: P Holmes 87. Women: R Morrison (24) 71. Men: Medal Oct: A: W Emmerick (10) 71.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Street (9) 58. B: D Joy (19) 56. C: K Khalil (23) 60. Scr: G Heffernan 66 cb. Women: Medal Dec: L Moles (19) 61 cb.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: D Griffiths (22) 42. Women: M Booth (12) 35 cb. Men: Stroke: Gold Medal: M Windsor (16) 57. A: C Donoso (11) 63. B: M Windsor (16) 57. C: J Robertson (19) 62. Scr: J VanVeen (2) 70.

BONDI: Men: Stroke: L Furlong (9) 55 cb.

BONNIE DOON: Men: Stroke Cup: Black: J Fuchs 66. Women: Stroke: Bowl: G Kim 69. Men: Stableford White: A: J Ross (9) 41 cb. A Scr: M Gavshon 35. B: D Heysen (12) 43. C: T Clifton (19) 38.

BONVILLE: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Clarke (11) 67. B: L Head (15) 70. C: D Guardala (24) 65. A Scr: P Owen (+1) 72. Women: Stableford: P Rooney 36. S Lawrence 35.

BOWRAL: Women: Stroke: P Barker (18) 74 cb. Men: Medal Dec: A: L Brooker (15) 66. B: T Moulton (23) 65. C: J McCathie (28) 66. A Scr: D Ferguson (1) 70.

BRIGHTON LAKES: Stroke: A: C Costello (11) 65. A Scr: N Foster 72. B: B Wakeham (13) 66. B Scr: B Wakeham 79. C: K Currie (34) 65. C Scr: B Araco 89.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Dec: A: C Ing (9) 68 cb. A Scr: A Marsh 70. B: H Finocchiaro (12) 67. B Scr: S Chen 87. C: B Sukhaseume (18) 65. C Scr: Z Maric 85. D: B Bissett (27) 65. D Scr: M Hunter 91 cb.

CAMDEN: Men: Stroke: Medal of Medallists: R Thompson (20) 65 cb. Women: Hole in one: C Hunt at 6th. Stroke: Medal Dec: A: J Matheson (18) 72 cb. A Scr: K Hunt 84. B: P Dilucchio (20) 75. B Scr: P Dilucchio 95. C: Y Day (28) 77. C Scr: Y Day 105. Men: Stroke Black: A: J Winsor (8) 63. A Scr: C Zanoni 72 cb. B: A Nokes (14) 64. B Scr: K Murray 82. C: R Rothwell (34) 62. C Scr: A Smith 85 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: C Matthews (6) 69 cb. A Scr: J McCarthy (3) 73. B: P Garrad (18) 64 cb. B Scr: R Pellizzer (46) 79. C: M Wiggins (23) 64. C Scr: K Dillon (20) 89.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: D Choi (16) S Bolger (6) 132. 2B Agg Scr: N Sagdic S Sagdic 152. A: S Kari (12) 66. A Scr: N Sagdic 73. B: D Choi (16) 65. B Scr: C Boland 80. C: T Velkou (29) 66 cb. C Scr: S Weir 89.

CASTLE HILL: Men: Stroke: A: M Foley (7) 70. A Scr: A McIntosh 77 cb. B: M Spence (17) 66 cb. B Scr: T Cover 78. C: N Dawkins (34) 62. C Scr: M Pupo 87. Veteran: H Hickson (23) 69. Men: Stableford: J Hickin (31) 34. Stroke: PM: A: G Murdocca (9) 67 cb. A Scr: M Thomson 70 cb. B: R Stevens (16) 61. B Scr: R Stevens 77. C: J Drummond (20) 70. C Scr: J Drummond 90. Veteran: J Drummond (20) 70 cb. Men: Stableford: PM: D Findlay (15) 37. Stroke: Gold Medal: A: M Foley (7) 70. B: D Griffiths (15) 71. C: N Dawkins (34) 62.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Oct: C: W Mansell (25) 70. Medal Nov: C: T MacDonald (24) 61. Stroke A/Medal: J Rumpler (8) 64. A Scr: D Gibson (3) 69. B: A Hogan (15) 63. C: K Stevens (33) 57. Women: J King (33) 65.

CHATSWOOD: Medley: Stroke: A: T Meiklejohn (4) 61. A Scr: T Meiklejohn (4) 65. B: J Thomson (16) 64. B Scr: M Robbins (13) 77. C: K Metzke (23) 60. C Scr: K Metzke (23) 83. Stableford: L Zenari (23) 41.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: L Trembath (6) 67 cb. B: T Williamson (20) 64. C: M Saisai (33) 65. Medal Dec: M Saisai (33) 65.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stroke: A: L Drummond (10) 68. B: P O’Dwyer (16) 62. C: A Kay (24) 65.

CONCORD: Mxd: Stroke Medal Dec: Black: A: J Ashton-Maxwell (15) 66 cb. B: T Condon (20) 66. C: F Giannuzzi (27) 63. A Scr: R Ollerenshaw 74 Cb. B Scr: T Condon 86. C Scr: F Giannuzzi 90.

COROWA: Women’s Stroke Winner J. Wheatley (32) 71, Runner-up K. Alexander (24) 72. Men’s Monthly Medal A scr S. Sargood (0) 71, A Nett R. Webster (12) 68. B scr M. Mooney (14) 83, B Nett N. Caulfield (18) 69. C scr P. Alexander (19) 88, C Nett B. Ronnfeldt (26) 68. Monthly Medal Playoff R. Webster/B. Ronnfeldt.

CROMER: Stroke: L Blacker (5) 61. G Kelly (16) 60. J Garrod (32) 62.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A Scr: D Van kampen 0. B Scr: J Large 11. C: P Mcewan (28) 61. C Scr: T Barden 18 cb. Trophy: P Mcewan (28) 61.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Shield (7) 69. A Scr: J Freeman 70. B: J Bartlett (17) 67. B Scr: G Reid 82. C: Y Kim (21) 64. C Scr: D Peters 92. Medal of Medallists: B Lee (7) 69 cb.

DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Nov: A: S Andrews (6) 80. Medal Dec: A: P Krasser (9) 67. A Scr: C Williams 72. B: B Corrigan (13) 67. B Scr: G Blair 81. C: L Brennan (16) 69. C Scr: R Taufa 87. D: B Rogers (26) 66. D Scr: J Lee 94 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: B Allen (12) 71. A Scr: P Donnelly (3) 76. B: H Leng (13) 68. B Scr: S Potter (13) 84. C: R Faludi (22) 64. C Scr: D Reid (25) 94.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Dec: A: L Barbara (9) 64 cb. A Scr: N Miller (+3) 64. B: P Bish (17) 62. B Scr: R Mole (13) 79 cb. C: D Boursnell (26) 64. C Scr: J Sheath (19) 85. Women: T Shaw (13) 70.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: D Smith (17) 70. Div 2: R Harris (20) 70. Medal Dec: A Scr: P Pinnuck 80 cb. A: R Harris (20) 70 cb. Women: L Rendell (27) 69. Medal: A Scr: H Wastle 85. A: L Rendell (27) 69.

FORSTER: Men: Stroke: A: T Patterson (10) 62. A Scr: T Jay (3) 65. B: B Roberts (16) 61. B Scr: C Burt (16) 77. C: F Liackman (25) 61. C Scr: N Clinghan (24) 85.

FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: P Nolan (10) 62. A Scr: M Rajca 72. B: M Harry (18) 64 cb. B Scr: A Relph 78. C: P Harding (21) 61. C Scr: G Fomiatti 86.

GEORGES RIVER: Stroke: Medal Dec: A: L Searle (11) 63. A Scr: R Hochkins 71. B: W Farrer (17) 65. B Scr: G Piconi 81. C: P Cotterill (28) 66. C Scr: A Wight 89. Women: G Joe (13) 68 cb. Men: Gold Medal: A: L Searle. B: W Farrer. C: A Wight. Women: S Frost.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Dec: A: G Alcock (8) 69. A Scr: A Bray 77. B: D Durkin (17) 71. B Scr: W Godbolt 85. C: A Bell (22) 67. C Scr: D Holland 92.

GLENMORE: Medley: Stroke: Medal Dec: A: G Oxford (12) 67. B: C So (18) 68. C: J Bensen (36) 67. A Scr: J Shearim 75. Medal of Medallists: M Mayers (7) 70. Stableford: G Blattman (22) 43. Hole in one: G Blattman.

GOSFORD: Men: Stroke Black: A: M Mclaren (9) 66 cb. A Scr: P Davies (5) 71. B: P Brown (18) 64. B Scr: S Makepeace (15) 82 cb. C: M Crehan (19) 64. C Scr: M Crehan (19) 83.

GOULBURN: Women: Stroke Team: Green: C Hobbs M Wright (11.25) 68.75.

HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: M Feltham (9) 71. B: J Lockhart (20) 70 cb. C: G Hazell (30) 73. Women: Stableford: T Johnson (41) 34.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: M Dickson (11) 37 Cb. B: C Worrall (31) 34. Men: Stroke: Medal: A: M Lawrence (11) 68. B: L Muir (18) 68. C: S Howell (25) 69 cb. A Scr: W Jones (1) 72.

HIGHLANDS: Men: Stroke Cup: Black: D Payne 73. A Scr: T Ryan 75 cb. B Scr: N Worner 80. C Scr: J Haddow 90. A: M Hymann (12) 66. B: P McCrohon (20) 66. C: W McDonnell (27) 66. Stroke: Medal Nov: A: M Hymann (12) 66. B: N Worner (17) 63. C: J Haddow (25) 65. Medley: Stableford: K Henson (19) 42.

HORIZONS: Men: Stroke: A: S Gibbons (12) 72. B: G Pownall (16) 71. C: T Wagg (17) 70. D: G Duffy (25) 71. Women: A: C Ramsey (20) 69. B: S Wood (31) 71. C: J Sobolewska (28) 83. Mxd: Stableford: K Turner (20) 42 cb.

HOWLONG: Men: Stroke Medal Dec: Black: S James (5) 66 cb. A: S James (5) 66 cb. B: A Neilson (20) 66. C: R Newman (25) 66 cb. A Scr: K Tuckett 73. Women: Medal Dec: Yellow: F Barnes (16) 71 cb.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Dec: A: K Moroney (9) 66. A Scr: N Pantano 71. B: K Taff (17) 64. B Scr: R Marshall 78. C: T Maude (26) 62. C Scr: D Curtis 82. Medal of Medallists: A: D McNamara (12) 69. B: M Doyle (14) 67. C: N Knight (16) 67. Women: MM: P Keogh (7) 71 cb. Div 1 Scr: P Keogh 78. Medal of Medallists: P Keogh (7) 71.

JAMBEROO: Women: Stroke: K Greaves (19) 68. Men: K Hales (27) 60. Medal Dec: A: L Hayward (12) 64. B: B Hammond (22) 63. C: K Hales (27) 60. A Scr: D Hamilton (9) 73. B Scr: R Dorahy (16) 79. C Scr: K Hales (27) 87.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B: C Hodgson T Mayne 49. A: K Mudadana (1) 36. A Scr: W Knight (3) 32. B: B Hardiman (18) 43. B Scr: G Reilly (13) 26. C: P Dennis (32) 42. C Scr: A Alijagic (23) 19 cb.

KILLARA: Mxd: Stableford: P Clarey (15) 34. A: D Duckworth (11) 42. B: R Farrington (13) 48. C: M Polti (18) 42. A Scr: M Finfer 38.

KOGARAH: Men: Stroke: Cup: S Puskaric 54. Medal Dec: A: D Horton (10) 61. A Scr: S Puskaric 54. B: A Mewburn (18) 61 cb. C: N Snashall (23) 61.

LAKESIDE CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: P Reuben (4.63) A Calman M Dib A Brodbeck Team Hcp 4.63 50.37. 4B Scr: R Vella (2.38) B Vella F Gerace W Meredith 54. Women’s Stableford Overall Winner: T McDonald (19) 40pts

LANE COVE: Men: Stableford: A Caush (12) 41 cb. Split Six: L Leitl (21) X Guo (22) S McDonald (22) G Stephenson (36) 90.

LEONAY: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Worthy (4) 65. A Scr: D Worthy 69. B: S Davis (17) 66 cb. B Scr: A Davis 80. C: R Beadman (19) 65 cb. C Scr: R Beadman 84 cb. D: H Renny (23) 65. D Scr: H Renny 88. Veteran: A: R Beadman (17) 65 cb.

LEURA: Men’s Monthly Medal A: S Sheridan (12) net 70, R Singh (10) net 71, B: G James (13) net 65, J Scullion-Stewart (14) net 66, C: B Hull (32) net 58, P Du Moulin (30) net 66 cb, Scratch: G James (13) gross 78, Medal of Medals A: R Singh (10) net 71, B: G James (13) net 65, C: B Hull (32) net 58.

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: B Chung (8) 67. A Scr: B Davies 69. B: W Rattray (14) 62. B Scr: L Anderson 81. C: N Nadalin (26) 65. C Scr: P Smith 86.

LONG REEF: Men: Stableford: A: P Bowler (9) 41 cb. A Scr: C Wu 39. B: C Daddo (17) 39. C: R Spence (20) 42. 2B: K Morton D Ford 50. Women: C Wiggett (29) 39.

LYNWOOD: Women: Stroke: Trophy: A: K Eastaway (10) 1. Men: MM: A: D Van Zyl (10) 67. A Scr: A Nelson (1) 69. B: R Joson (13) 65. B Scr: I Dalgairns (13) 78. Stroke White: C: P Farrar (25) 74. C Scr: P Nicholson (19) 93. Women: Stroke: A: T Steyn (23) 73. B: F Mildren (43) 71.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: L Kahler (6) A Sammons (8) 76. A: G Stubbs (5) 41. B: P Jackson (19) 42. C: W Manning (36) 39. Stableford: A Cummings (19) 37.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke American Foursome: White: K Wright (12) M Bowman 62.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Finley (4) 57 cb. A Scr: T Shaw 61. B: R Patane (16) 57. B Scr: G Jenner 73 cb. C: L Badham (18) 49. S Coyle 77.

MASSEY PARK: Men: Stroke: A: M Weaver (12) 63. A Scr: S Fitzpatrick 65. B: R Wise (18) 60 cb. B Scr: P Canty 76. C: M Pinkerton (22) 62 cb. C Scr: M Pinkerton 84. Women: Stableford: 9-hole: B Cooper (40) 22.

MONA VALE: Men: Stroke Medal: A: M Tuinman (11) J Gilbert (5) 67 to playoff. B: R Kershaw (21) 65. C: K Grant (32) 68. Scr: J Gilbert 72. Stableford: L Taylor (20) 37. 2B: R McDonald (16) M Tuinman (11) 51. Stroke Vardon: P Rudd bt J Dundas.

MONASH: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: G Dickerson (8) 67. B: S Taheri (14) 65. C: B Cleland (21) 68 cb. Stableford White: N Chosid (29) 35. Stroke: Scr: J Mackay (+3) 72. Hole in one: Black: B Deverall at 5th.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: R Contractor (11) 67. A Scr: K Kim 73. B: C McDowell (13) 65. B Scr: G Thattil 81 cb. Stroke White: C: D Golding (18) 66. C Scr: S Woolf 88. Women: Stroke: A: E Pathmanathan (14) 70. B: T Hioki (19) 68. Scr: L Quilliam 76 cb. Men: Medal of Medallists: G Thattil (13) 68. Women: E Pathmanathan (14) 70.

MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Smith (7) W Hayes (9) 68 to playoff. A Scr: S Windsor 75 cb. B: J Taylor (15) 70. B Scr: R Surian 88. C: Z Dubo (23) 68. C Scr: P Wright 93. Medal Nov: B: C Austin (13) 74. Women: L King (16) 73 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Dec: A: N Miller (7) 63. A Scr: D Crangle 67. B: L Macdonald (17) 63. B Scr: M Yarham 78. C: J Yoo (27) 61. C Scr: J Yoo 88.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: J McClymont (25) 35. Men: Brushbox: Div 1: G Hall (14) 41. Div 2: N Stanfield (18) 41. Div 3: D Davis (33) 38.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A: H Gulliver 67. A Scr: H Gulliver 71. B: G Jones 70 cb. C: P Daly 69. Women: Stableford: C O’BRIEN 34.

NORTH RYDE: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: G Sheaves (6) 62. B: R Bury (15) 63. C: M Seo (20) 64. D: D Spagarino (29) 64. A Scr: T Crockart (0) 67.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Pirrello (14) 59. A Scr: J Renshaw 66. B: A Eddy (18) 61 cb. B Scr: P Milling 75. C: M Cahill (32) 54. C Scr: G Campbell 76. Medal of Medallists: A: G Reber (13) 64. B: D Johnston (14) 62. C: J O’Neill (18) 62. Medley: Stableford: P Murphy (15) 38. Women: S Bernasconi (19) 41.

NOWRA: Men: Stroke: MM: A: J Bellwood (11) 68. A Scr: J Rosskelly 76. B: J Jay (16) 62. B Scr: J Jay 78. C: J Evans (22) 65. C Scr: J Evans 87.

NSW: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Roubicek (12) 65. B: C Wing (17) 68. Stroke White: C: T Uher (22) 68. Stroke: Scr: H Doig 70. Medal Oct: A: P Barry (12) 71. Stableford Gold: O Berman (27) 35. Women: Stroke: N Dress (18) 74 cb. Men: President’s Trophy: S Pierce 568. Women: Captain’s Trophy: J Widarma 295.

OATLANDS: Men: Stroke: Medal Dec: F Kidman (32) 60. Medley: Stableford: A: P Yang (7) 66 cb. B: N Vale (18) 66 cb. C: A Coutts (19) 64 cb. D: F Kidman (32) 60. A Scr: L Mason 71.

PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole: R Berczelly (32) 18. Men: Stroke: Medal Dec: A: J Whitehead (11) 59. B: R Lester (15) 60. C: B Sekulich (24) 59. A Scr: M Upton (4) 67. B Scr: L Rourke (14) 75 cb. C Scr: W Krelle (22) 82 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A Scr: R Bush 72. A: P Johnston (12) 66. B: G Pearce (16) 66. C: P McBeath (25) 68 cb. Gold Medal: B Cully (13) 69. Stableford White: K Pike (18) 39 cb.

PENRITH: Men: Stroke: Medal A: B Gold (3) 65. A Scr: A Platts (1) 72. B: C Phelps (14) 69. B Scr: G Callaby (13) 83. C: A Carrasco (31) 66. C Scr: H Fernandez (20) 87. Medal of Medallists: B Gold (3) 65.

PYMBLE: Men: Stroke: A: S Smith (12) 66. B: B Mccully (18) 64. C: S Fairlie (13) 68. A Scr: C Green 71. Gold Medal: A Logue (11) 69. Women: C Mcmahon (20) 76 cb.

RANDWICK: Men: Stroke: C’ship: A: J Todd 241. 54-hole C’ship: A: L Toms 203. B: B Weatherstone 211. C: G Dixon 236. Stableford: 2B: G Snook (9) P Longbottom (15) 50. A: G Danton (12) 42. B: G Busuttil (17) 44. C: D Durante (29) 41. Scr: J Todd 37.

RICHMOND: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Errey (9) 65 cb. B: J Vista (14) 65. C: G O’Hehir (25) 67.

RICH RIVER: Men: Stroke: East: Black: A/Medal: R Vick (6) 68. A Scr: M Scott (8) 78. B: C Day (15) 69. B Scr: R Gentle (13) 84. C: T Morgan (23) 69. C Scr: L West (18) 90.

ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Murray (8) 62. B: B Henry (16) 61. C: A Hamilton (20) 57. Stroke Green: J Hawke (27) 65. Stableford White: C: M Blake (27) 44. Women: Stableford: R Diddams (29) 38.

ROSNAY: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Pase (9) 65. A Scr: R Kumar 71. B: J Skinner (12) 64 cb. B Scr: B Geelan 77. C: P Cardwell (24) 67. C Scr: L Barraket 88. Women: Div 2: F Towney (36) 85.

ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Medal: Championship: White: C: I Fullerton (20) 64. Stableford A: E McKinnon (6) 38. B: S Dalton (16) 48. A Scr: E McKinnon (6) 33. Women: Stableford: G Castle (32) 41. Centenary: L Cornwell (25) 37.

RUM CORPS: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Tromp (9) 61. B: G Bentley (17) 68.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal Dec: A: A Wilson (13) 65. A Scr: B Haynes 72. B: S Whitehead (17) 64. B Scr: M Brumby 82. C: M Angel (20) 67. C Scr: S Tukaki 86. D: P Salamone (27) 70. D Scr: D Clifford 94. Medal: S Whitehead (17) 64.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Gilzean (8) 54. B: E Ramos (12) 54.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: P Mutch (24) M Oakley (27) 48. Men: G Jones (28) M Brown (20) 51. A: M Savage (3) 41. B: J Martin (16) 43. C: J Anderson (25) 42. Women: Div 1: J Kearsley (20) 40. Div 2: M Oakley (27) 44.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal: A: W Merchant (10) 67. B: T Harris (14) 66. C: S Shalala (24) 70. A Scr: I Asbury (1) 74. Men: Gold Medal: A: W Merchant (10) 67. B: R French (14) 72. C: D Goyette (17) 77.

STRATHFIELD: Stroke: Medal Dec: A: P Berg (11) 65. B: K Cranston (15) 65. C: H Cha (27) 63. Scr: S Wrigley (4) 74. Veteran: Veteran Men: R Lundgren 65. Hole in one: B Mccoll at 13th.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: M Farrow (7) 73 cb. T Gillogly (12) 73. B: G Richardson (13) 70 cb. B Munro (17) 70. C: P Stephenson (19) 71. A Stapleton (20) 72. Women: Div 1: J Gould (23) 72. K Edwards (9) 75. Div 2: D Horsell (28) 74. J Jessiman (28) 78.

TERREY HILLS: Stroke: A: C Woo (9) 69. B: B Lee (13) 67 cb. C: C Cai (27) 69. A Scr: M Manassen (2) 72. Gold Medal: R Walsh (23) T Rankin (6) V Hua (21) 70 to playoff.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: A Johnson (13) 64. B: D Choo (18) 67. C: D Carland (24) 68. A Scr: D Gillard 71. Gold Medal: A: A Johnson (13) 64. B: J Cottle (17) 75. C: J Mansfield (23) 71.

THE COAST: Women: Stableford: 9-hole: D Craven (38) 21. Men: Stroke: T Coulits (9) 64. T Podvorec 72. Stroke White: B: R Batten (15) 66. B Scr: M Millican 81. C: W Whitlam (25) 63 cb. C Scr: J Cohen 82.

THE LAKES: Stroke: Medal Dec: A: M Carter (13) 66 cb. B: B Mylecharane (16) 66 cb. C: F Sarmiento (22) 66. K Kang (15) 77. Scr: J Zunic 70. Stableford: 9-hole: G Levy (7) 23.

THE RIDGE: Medley: Stroke: A: P Byrne (10) 66. B: D Ziegenfusz (21) 65. C: M Khoury (23) 63. Stableford: A Nguyen (20) 37 cb.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: C Irvine (24) 40. B: N Whiteford (28) 44. Medley: Stableford Gold: D Dungan (16) 36. Men: Stableford: A: M O’Brien (9) 40. B: J Williams (20) 37. C: B Cavanagh (23) 41.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: M Jolly (9) 67. A Scr: K Phillips 74. B: K Walker (15) 65. B Scr: K Walker 80. C: M Dooner (28) 62. C Scr: M Dooner 90. Medal May: A: K Phillips (+1) 75. Medal Nov: B: K Walker (15) 65. Women: Stableford: K McKinnon (8) 36.

TWIN CREEKS: Men: Hole in one: Gold: A Okaro at 2nd. Stableford A: T Wozniak (11) 46. A Scr: C Moreton (1) 40. B: K Kim (15) 40 cb. B Scr: J McNaught (13) 27. C: L Bevan (20) 43. C Scr: P Anderson (21) 20. Women: Green: K Kim (40) 42. Mxd: 2B: Gold: M Youm (8) C Laguna (35) 51.

WAKEHURST: Men: Stroke: Medal: A: A Park (11) 65. A Scr: T Leem 76. B: J Fricker (19) 64. B Scr: D Halliday 79. C: G Harrison (32) 65. C Scr: D Burgess 89. Women: Medal: D Sylvani (21) 71. Men: Stableford: B Spinks (20) 41.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Dec: A: P Tarrbotton (9) 67. B: R Tangye (13) 67. C: R Grant (21) 69. A Scr: J Pagett 71. B Scr: M Sheen 83. C Scr: B Williams 91. Medal Nov: B: G Anderson (11) 81 to playoff. B Scr: G Vine (13) 85.

WARRINGAH: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Burton (10) -6. B: N Dowler (14) -3. C: I Tink (21) -6. D: T Isara (25) -10. Scr: C Alford (1) 71. Medal Nov: B: G Campbell (16) 74.

WENTWORTH FALLS: Women: Stableford: M Petkevitch (25) 39. Men: J Nakajima (14) 44. D Cullen (6) 35. Medley: 2B Multi: J Galbraith (14) P Cullen (6) 86.

WINDSOR: Men: Stroke Medal of Medallists: Black: S Garrick (13) 66. Medal Nov: A Sharpe (29) 83. Medal Dec: A: S Garrick (13) 66. B: D Wergeltoft (17) 64. C: B McMahon (24) 69. Hcp: A: S Garrick (13) 66. A Scr: D Farrugia 74. B: J Mok (21) 67 cb. B Scr: D Wergeltoft 81. C: Z Randall (31) 66. C Scr: B McMahon 93.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Dec: A: K Nathan (12) 63. B: N Sullivan (19) 60. C: D Gleeson (28) 60. Scr: D Deemer 69.

WYONG: Men: Stroke: A: G Williams (9) 67 cb. B: S Deniet (17) 67. C: S Cullen (20) 67. A Scr: S Dashwood 73.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: A: J Jones (15) 69 cb. B: M Currie (16) 65. Lake: A: D Laversa (11) 68. B: G Campbell (22) 69. Women: Stableford: Murray: A: J White (26) 40. B: K Bridgeman (30) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email