September 19, 2021

Daily Club Golf 3 December 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf 3 December 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Thursday, 3 December 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: K Bullock (32) K McGreavy (17) 48.  S Herne (14) L Gibson (5) 37. A: L Gibson (5) 40 cb. B: H Sewalt (17) 38 cb. C: M Sheen (20) 40.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Jung (17) 41. Div 2: W Lim (39) 42.

AVONDALE: Men: Stableford: Team: I Gibb B Farlow A Walker A Reeve 128. White: A: I Skinner (8) 41. B: D Veal (14) 40. C: P Lepparde (27) 41. Scr: C Fan (-4) 36.

BANKSTOWN: Veteran: Stableford: 2B: L Swanson (34) C Boyd (32) 51. Medley: D Lee (14) 40. Women: C Boyd (32) 44.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: C Harris (19) V Clayton (19) 48. J Sentas (7) 40. Scr: L Sanchez 33.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: C Conder (15) 42. B: T Higham (18) 33. C: V Brown (23) 45. D: M Khan (31) 54.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: D Danielson (16) 40. Div 2: A Mcdivott (27) 40. Div 3: M Phipps (37) 41. Gold: R Cole (32) 33.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: J Taylor (8) 41. B: G Vercoe (18) 38. C: R Pass (28) 41.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Santangelo (14) A Camfield (25) 50. Men: A: C Cruickshank (+1) 37. B: D Robinson (18) 37. C: A Camfield (25) 38 cb. Women: M Kinchin (39) 32 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: P Honeysett (33) 39.

BOWRAL: Women: Stableford: 3B Agg: J Clifford (23) J Ogg (23) C Levy (21) 82.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: M De Montford (9) 43. B: D May (16) 40. C: G Hannah (31) 43. A Scr: M De Montford (9) 34. B Scr: D May (16) 24. C Scr: R Lynch (20) 23.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: R Chand (34) 47. P Suplat (36) 39. Veteran: Div 1: D Jurd (18) 40. Div 2: P O’Brien (32) 38 cb. Women: Div 1: L Thompson (10) 38. Div 2: T Tassone (40) 36.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Agg: D Coombes (7) R Wolf (23) 83. 2B Agg Scr: J Bradbury D Cummins 61. Black: A: D Coombes (7) 41. A Scr: D Cummins 34. B: J Bradbury (15) 40 cb. B Scr: F Newcombe 26. C: R Wolf (23) 42. C Scr: M Pogson 23. Dec Challenge: R Wolf (23) 42. Challenge of Challenges: G Miles (14) 38 cb.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: Div 1: B Audley (20) 41. Div 2: J Johnson (31) 41. Veteran Women: Yellow: Div 1: R Olsson (31) 38. Div 2: S Mutton (29) 36.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: W Georgeson (17) G Teagle (10) 50. Men: White: Div 1: S Sahazad (9) 42. Div 2: J Langley (19) 42. Women: A Cho (10) 39.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: V Lee (22) 40. Div 2: S Maeng (26) 34. Div 3: T Hayton (34) 39.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: I Moon (12) 35. Women: C Bryant (43) 21.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Richardson (9) 36. Div 2: K Turnbull (27) 37. Div 3: K Inglis (33) 37.

COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: F Barton (7) 2 up. B: D Jackson (19) 2 up. C: B Opthoog (36) 3 up cb. Women:  A: W Saunders (25) sq.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stroke: Medal Dec: S Effting 67.

COROWA: Medley Stableford Winner ocb P McNamara (30) 38. Runner-up G Rowe (7) 38.

CRONULLA: Men: Stableford: A: C Mackenzie (12) 41 cb. B: L Bunker (16) 41 cb. C: M Pinfold (35) 43. Scr: P Boyd (2) 38. Hole in one: C Mackenzie at 15th.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: F Coorey (18) 37.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: C Hardman (16) 39. B: M Menadue (24) 42. Scr: C Ha.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: D Spalding (3) 37. B: M Kevin (18) 40. C: R Dick (26) 38 cb. Scr: T Mohr (3) 32. Women: K Prince (22) 75.

FOX HILLS: Medley: Stableford: Split Six: G Freys (41) L Thompson (33) 83. Scr: G Maguire D Flannery 48. A: P Dawson (11) 40. B: M Thompson (16) 43. C: G Freys (41) 44. Snr K Chew (19) 40 cb. Women: L Thompson (33) 39.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: M Mei (30) 38. D Simpson (21) 37. N Jurksaitis (35) 36.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D McKay (Penrith) (12) 40. Div 2: G Johnson (14) 40. Scr: S Hunt 34.

GOSFORD: Medley: Stableford White: C O’Callaghan (13) 41. Women: M MacLachlan (20) 40. D Tromp (27) 37.

HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal: A: P Sadler (23) 75. B: L Feltham (42) 77. Stableford: C Jennens (36) 24.

KIAMA: Medley Stableford : G Hutchison (3) 42,. Scr: C Kenning (2) 37.

KOGARAH: Men: Stableford White: A Mewburn (17) 36. Women: Div 1: B Lewis (28) 40. Div 2: L Ambanpola (40) 40.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: W Kwasnik N Pillay 47. Scr: M Cain P Homan 36. A: A Davis (14) 38. B: P Rashleigh (16) 38. C: N Pillay (23) 33.

LIVERPOOL: Stableford 2B: White: J Vance (27) M Mcdonald (13) 50. 2B Scr: M Irwin (10) D Osterlund (4) 40. A: D Osterland (4) 41. B: P Jones (18) 40. C: G Thompson (21) 44.

MANLY: Men: Stableford White: M Cordiner (22) 43. Women: C Gallop (34) 37 cb. 9-hole: Yellow: M Barbouttis (39) 17.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Div 1 J Mumford 134. S Mew 114. Div 2 J Donovan 151. J Broun 107.

MASSEY PARK: Medley: Par: 4B: M Glenday (14) G Manners (32) 12 up cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: K Horton (23) 35. Women: 4B: S Doyle (25) L Crowfoot (27) 43. J Northall (28) 36 cb.

MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: S Chung (21) C Cho 46. D Carter (26) 39. Medley: N Shin (1) 36 cb.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Gold: Div 1: N Kungl (2) 41. Div 2: D Smith (18) 40. Div 3: A Mclean (36) 39.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: P Phillips (28) 41. Div 2: S Kwon (35) 37.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: C Rigg (27) 33.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Russell T Brown 49. 2B Scr: D Illingworth C Cox 35.Men: C Russell (2) 43. A: S Carter (13) 38. B: P Peterson (14) 40. C: B Carroll (21) 38. Women: P Beckton (9) 36 cb. 

NSW: Medley: Stableford: S Rahme (22) 44. Women: E Lester (37) 40.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: A Walkerden (18) 41. B: P Fallance (12) 37. C: K Butler (32) 38.

PALM BEACH: Men: Stableford: A: M Upton (4) 42. B: S Farr (18) 42 cb. C: M Purvis (24) 45. Women: 9-hole: K Kiely (38) 21.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: S Hannon (26) 40. B: J Shand (34) 45. 9-hole: C Kevin (33) 19. A Gorme (43) 20.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: C Adamsas (4) 38. Div 2: Z Shaik (32) 40.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: R Walton (12) 41. Div 2: B Lopresto (28) 41.

RICH RIVER: Men: Stableford 4B: East: White: M Ryder (20) 50. C Mckenzie (21) 50.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: S Harman (17) J Dainton (13) 50. White: A: J Dainton (13) 41. B: S Fawcett (17) 43. C: P Hall (21) 44. Snr: Green: F Strassberg (31) 40.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Ferguson (18) 41. Div 2: W Hill (27) 38. Women: Centenary: A Lloyd (30) 35 cb. Men: Championship: Hole in one: White: D Hannam at 3rd.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: C Partridge (28) B Brown (23) 83. 2B Agg Scr: J Swanson (1) S Armstrong (3) 72. A: S Armstrong (3) 41. B: G Pearce (14) 39. C: B Brown (23) 40. D: K Janson (26) 44.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: D Reitsma (32) G Taylor (28) 49 cb. Div 1: P Horton (11) 38. Div 2: D Reitsma (32) 45. Scr: M Smith 33.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: A Bech (2) 41. B: G Booth (19) 42. C: R George (24) 39.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B: White: B Eames (24) A De Manicor (19) 52. 2B Scr: O Janschek M Nocera 45. A: B Shakenovsky (12) 41. B: I Oshry (13) 41. C: A De Manicor (19) 41 cb. Visitor: C Doherty (17 The Lakes) 36 cb. Scr: H Crowe 40. D Beck (PGA) 42. 2B: Gold: R Davoren (25) O Wagner (34) 46. R Davoren (25) 41. Women: P Pitsawong (11) 33.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: S Donlan (6) D Fitzgerald (15) 77 cb. 2B Agg Scr: P Lambert C Gallen 68. A: A Song (6) 40. B: B Malouf (13) 41. C: J Hann (20) 39 cb.

TALLWOODS: Women: Stableford: C Crombie (31) 34. D New (20) 33.

THE COAST: Women: Stableford: M Hogan (19) 41 cb.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: M Maclennan (8) 36 cb. B: T Quirk (19) 45. C: C Ross (31) 42. Scr: S Gough 34. Women: L Aston (30) 36.

TUNCURRY: Medley: Stableford White: A: G Proctor (5) 41. B: P Fahey (18) 38.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Jung (19) 41. B: P Ockenden (24) 40. C: H Sung (42) 42.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A Gale (10) 36 cb. 9-hole: P Sutton (31) 22.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: P Cowan-lunn (16) . R Pym (27) 46. Men: R Pym (27) 45. Scr: C Ritchie (2) 33. Women: M Cawthorne (11) 36 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: S Furness (35) 39.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Dec: Black: Div 1: B Ryan (13) 66. M Liddy (11) 67. Div 2: G Dwyer (21) 70 cb. L Berghofer (18) 70. Div 3: N Catterall (23) 68 cb. L Elliott (22) 68. Medal: R Zionzee (11) 64.

WYONG: Men: Stableford: J Pedzikiewicz (19) 41. Women: Div 1: D Soetens (18) 36 cb. Div 2: J Swift (25) 40. Div 3: L Holtkamp (51) 36 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: A: J Hillis (11) 70. B: R Dick (14) 70 cb. C: L Collins (20) 71. D: E MacKinnon (24) 69 cb. Murray: A: T Bryan (10) 70 cb. B: B Westgarth (26) 67.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email