Daily Club Golf 30 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Monday, 30 November 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: S Brooks (Shellharbour 26) M Kumutat (19) 78. 2B Agg Scr: B Willingham N Wood 59. A: P Hanley (5) 38. B: R Whelan (17) 36 cb. C: T Helman (21) 40 cb. Men: Stroke: Foursome C’ship: A: R Jensen L O’Brien (10.5) 100. A Scr: S Warren K James 115. B: M Robinson E Wyszynski (17) 108. B Scr: S Hart D Hore 127. C: S Young C Collins (22.5) 104. C Scr: R Farrell L Byrne 133.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: P Eaton (36) I Robertson (25) 52. Div 1: M Hammond (15) 46. Div 2: R Peden (19) 41. Div 3: P Eaton (36) 41.

AVONDALE: Men: Stableford: J Ness (33) B Williams (7) 49. J Ness (33) 45. Scr: D Donnelley 36. Women: J Maher (39) 38.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Hanna W Butler 49. A: R Roberston 39. B: W Butler 45. C: R Saba 39 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: P De Martin (20) 39 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: D Livingstone (20) J Lee (28) 49. M Harvey (12) 42. Scr: G Lattouf (5) 34. Stableford Gold: M Aspros (32) 29.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: X Huynh (14) 40. W Moser (9) 38. Women: H Park (38) 33.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: B Marsden (11) B Lloyd (19) 48. 2B Scr: J Sandilands M Hogg 37. Men: A: N Hammond (10) 39. J Sandilands (17) 38. B Lloyd (19) 37. Women: R Padmanabhan (27) 38.

CROMER: Men: Stableford Ambrose: Yellow: T Fairweather (19) R Wright (29) K Hay (24) J Hayes (36) 49. Women: Stableford: 2B: P Doman (34) J Stephenson (35) 50. A: S Storer (18) 37. B: K Kelaher (32) 43. Hole in one: V Quin at 4th.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Sultana (30) N Giakoumatos (19) 48. C Nam (13). Women: S Yoo (33) 33.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: B Teale (22) K Weatherbey (19) 46 cb. Div 1: P Argyriou (6) 38. Div 2: D Mahood (21) 39. Scr: J Fearnley 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: S Fotu Moala (21) 41. B: R O’Keefe (15) 40.

GOSFORD: Medley: Stableford White: G Harpur (12) 40.

HOWLONG: Men: Stableford White: A: R Mathews (10) 40. B: D Whelan (21) 42. Women: Yellow: D Reitenbach (24) 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: W Moreland (17) 41.

KAREELA: Men: Stroke: C’ship: A Scr: K Mudadana (1) 274. B Hill (3) 286. B Scr: C Ow (14) T Davis (15) 321 to playoff. C Scr: K O’Dowd (20) 350. J O’Brien (21) 355. Veteran: B Hill 286. Jnr: K Mudadana (1) 137.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: J Milton (25) R Olencewicz (20) 44 cb. 2B Scr: M Cain K Gordon 33. A: D Arnold (8) 37. B: S Archer (17) 41. C: J Milton (23) 42. Women: G Burns (24) 32 cb.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: M Jaakkola (21) N Robinson (26) 50. 2B Scr: D Cirillo (1) G Lawrence (6) 40. A: D Coots (9) 40. B: L Back (19) 43. C: S Lee (24) 42.

LONG REEF: Men: Stableford: A: A Daddo (8) 37. B: C Darby (16) 39. C: A Sexton (21) 41. Scr: J Knox. Women: A Brown (39) 36.

MANLY: Men: Stableford: S Harvey (22) 42. Women: G Green (34) 33.

MONA VALE: Medley: Stableford: R Harding (27) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Brown (22) E Wolf (25) 49. S Nighjoy (20) 40.

NELSON BAY: Veteran: Stableford: A: L Tunnel 23. G White 22 cb. B: B Jackson 25. B Murphy 22.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 4B: R Wallin (18) A McIntosh (22) 49. A: J Cheeseman (8) 41. B: C Beveridge (26) 42. C: A Howden (30) 39.

OATLANDS: Men: Stableford: P Madden (12) 41 cb. Women: A: S Monaghan (16) 42. B: J Hawksley (28) 37. C: L Lin (54) 40.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: A Roberts (20) S Rowe (11) M Cutler (9) 90. A Roberts (20) 44.

PENRITH: Senior Medley: Stableford Veteran Men: Gold: D Peppard (15) 41.

RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: J Marin (29) B Clark (15) 75. N Roper (21) 38.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: R Mcdonald R Manson 49 cb. A: R Manson (13) 45. B: J Allaway (20) 40. Snr Gold: R Stewart (32) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: C Chen (15) J Lu (21) 48. T Tse (28) 40. Veteran: J Lu (21) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: R Smith (4) 41. Women: Div 1: K Dellar (17) 41 cb. Div 2: C Worrall (30) 40.

ST. MICHAEL’S: Men: Par: P Foley (28) 3 up.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Wonsinski (28) D Uys (38) 49. White: A: L Barnouti (11) 42. B: D Bae (15) 38. C: M Wilson (24) 43.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Irish Team: E Herbert (41) S Tompkins (28) N Deeson (35) J Wise (18) 89.

THE RIDGE: Stableford: A: E Psarras (11) 37. B: D Cameron (19) 36 cb. C: G Verardo (38) 37 cb. Veteran: S Khouri (Mollymook 13) 36.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: R McCarthy (15) R Pearce (12) 48 cb. Men: A: R Edney (11) 40. B: B Craven (19) 43. C: B Sandell (23) 40. Women: P Little (45) 38.

WALLACIA: Men: Stableford: S Asiata (15) 44.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email