Daily Club Golf Results 26 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Thursday, 26 November 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: N Neary (18) T Donnelan (24) 78. 2B Agg Scr: P Bradley B Millan (Camden Valley) 67. A: B Millan (Camden Valley 2) 39 cb. B: M Kilgannon (13) 40 cb. C: T Donnellan (24) 43.

ASQUITH: Women: Stroke: Ambrose: S Jung (17) C Lee (27) J Shin (21) N Chae (22) 56.

AVONDALE: Men: Stableford Team Multi: White: C Capell J Fuller J Metcalf I Marriott 134 cb. A: C Wong (4) 42. B: R Russell (14) 43. C: B Meers (24) 40. Scr: C Wong (4) 38.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: R Hills (9) K Hicks (36) 47. S Sheldon (7) 39 cb. Women: L Ritchie (17) 38. Veteran Women: G Bass (36) 34.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stroke: Ambrose: J Yunker J Webster V Chaudhary H Springford (14.3) 44.5. Hole in one: J Yunker at 5th.

BAYVIEW: Women: Stableford: A: E Vadas (18) 39. B: E Moss (21) 39. C: L Bollen (31) 38. Gold: R Ross (45) 32.

BERMAGUI: Men: Par White: A: G Struthers (15) 3 up. B: G Vercoe (19) 3 up cb. C: R Cullen (25) 7 up.

BLACKHEATH: Women: Stableford: T Nielsen (36) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: K Heppner (24) 44. Scr: A Yeung (1) 38.

BREAKERS: Women: Par: Div 1: N Spargo (26) 1 up. Div 2: S Tierney (31) 7 up. Div 3: D Newman (38) 1 up.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B: White: T Victorsen M Allen 50. A: T Howard (11) 44. B: T Victorsen (16) 41. C: J Seo (23) 41. A Scr: G Wilmott 36. B Scr: T Victorsen 26. C Scr: W Timmins 20. 

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: M Smith (2) 39. R McIvor (4) 38 cb. Veteran: Div 1: J Byrne (13) 41. Div 2: G Badger (36) 36. Women: L Stanton (24) 36. Stroke: Div 1: K Ingram (21) 67. Div 2: I Hoven (32) 70. Gold Medal: I Hoven (32) 70.

CAMDEN: Men: Stableford: A: N Hoskin (7) 41. A Scr: G Matheson 35. B: D Newham (16) 40 cb. B Scr: M Sinclair 25. C: S Hungerford (30) 55. C Scr: T Small 23. Hole in one: W Cullen at 6th.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: G Van Etten (17) 38. J Johnson (32) 36 cb. Veteran Women: C McDonald (31) 38. J Cotter (41) 34.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: M Kim (25) S Bae (18) 49. Men: S Bae (18) 40. Women: A Kim (21) 39.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: A Phelan (34) L Cash (12) K Cruise (16) J Power (21) 67. C Wynne (32) J Woods (26) A Lal (18) P Scutts (19) 61 cb. 9-hole: S O’Neil (35) 24. M Baker (41) 20.

CASTLECOVE: Medley: Stableford: A Benjafield (33) 36. 9-hole: E Blyfield (40) 18. Women: Stroke: Medal of Medallists: J King (34) 66.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: R French (14) 35. Div 2: S Prater (30) 33. Div 3: V Booth (34) 36.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: 4B: A: M Jaensch (17) J Hodges (25) 46.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stableford: A Knox (30) 37.

COROWA: Medley: Stableford: N Ormond (13) 40, 2nd B Chandler (31) 39, 3rd D Holmes (17) 36, 4th D Twiss (28) 36.

CROMER: Women: Stableford: Team: A Brimmer (19) K Brown (29) C Ireland (19) H Selinger (16) 94 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: A: B Foley (8) 42. B: K Anthony (18) 44. C: W Coman (30) 43. Scr: R Simpson (+3) 37.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: C Kim (14) 42.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: P Yossapol (10) 43. B: M Fliedner (16) 40 cb. C: J Ng (36) 40. Scr: H Holohan (2) 34. Women: Y Cheng 38 cb.

ELANORA: Men: Stableford: White: R Debenham (24) 41.

FORSTER: Medley: Stableford: D Payne (15) 40. G Braid (22) 38.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: D Cutrupi (18) D Barnes (19) 77. 2B Scr: G Maguire D Flannery 37. A: G Maguire (2) 37. B: D Barnes (19) 41. C: C Hammond (34) 39.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: Split Six: A: P Johnson S Morris 74. B: D McDonagh S Morris 73. C: N Homann C Reeves 68.

GOSFORD: Women: Par: A: J Walker (25) 1 up. B: R Judd (33) 2 up.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: A: F Cavanagh (30) 37. B: D Thompson (41) 41.

HOWLONG: Medley: Stableford White: A: M Walter (40) 40. B: D Barnett (21) 38 cb. C: I Rough (26) 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: B Conwell (15) 40. Div 2: J Toal (20) 41.

KIAMA: Medley 2BBB Stableford : N Cripps (Links Shell Cove 19) P Walker (Port Kembla 7) 51. Ind: B Watson (26) 42 G McConnell (Wollongong 8) 41 cb C Millard (22) 41 L O’Sullivan (21) 40 cb. Scr: W Daibarra (Bonnie Doon) 38.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: Irish Team: N Gagen J Gagen G Gardner I Carragher 91. Men: A: P Whelan (9) 40. B: J Scafidi (15) 47. C: R Mcauley (31) 42. Women: T Lonergan (8) 38.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: S Malesvic (15) P Savage (28) 44. Scr: D Holland J Wilkinson 29. A: S Malesvic (15) 42. B: L Barnett (19) 37. C: J Milton (24) 37.

LIVERPOOL: Stableford: 2B: R Deeley (34) J Muhs 52. 2B Scr: G Nohokau (12) R Allison (0) 39. White: A: J Muhs (10) 42. B: M Crowe (13) 40. C: M Fisher (30) 43.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: E Bellingham (33) R McCauley (22) 54. Div 1: J Mumford (7) 44. Div 2: J Parsell (29) 47.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: D Herron (10) A Pentony (20) 78. A: S Carroll (+2) 41 cb. B: B Chisholm (16) 40. C: A Pentony (20) 41. Scr: S Carroll 43.

MONA VALE: Women: Stableford: A: M Blagg (20) 38. B: C Binfield (25) 42. C: L Clement (39) 39.

MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: S Chung (34) C Cho (14) 37 cb. Medley: R Austin (16) 36.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: M Beverage (27) 40. Div 2: M Peters (31) 41.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: H McKenzie (30) 39.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Hillyard (22) P McBride (14) 48. 2B Scr: W Alder P Whitman 39. Men: P McBride (14) 44. A: B Wilkinson (8) 37. B: R Farrar (15) 37. C: N Hillyard (22) 38. Women: P Beckton (9) 32.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: J Park (15) 37. B: J Hawksley (29) 41. C: M Kelly (35) 40. 9-hole: M Knee (35) 17 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: A: J Zieren (12) 37. B: P Tate (13) 38. C: C Gee (27) 43. Women: 9-hole: N Kadwell (27) 23 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: Irish Team: G Wilson (26) C Lawrence (28) R Parkinson (28) C Brereton (39) 92. 9-hole: C Kevin (33) 15. J Tooke (45) 16.

PYMBLE: Women: Blue: Stableford: K Reid (34) 44. Red: L Turner (24) 44.

RANDWICK: Veteran: Stroke: Ambrose: L Pustetto L Blank S Brinckley C Spies (7.88) 47.12.

RICHMOND: Women: Stableford: A: L Peers (23) 36. B: J Parker (28) 35. C: W Rasmussen (35) 39.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: B Baumann (11) 48. B: L Young (16) 46. C: B Altmann (23) 42.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: S Potter (15) J Buttenshaw (22) 47. Veteran: Green: T Clifford (29) 39. Men: White: A: B Gentle (13) 37. B: B Hunter (17) 41. C: M Furey (22) 38.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Championship: J Todd A Fenwicke A Joyce 48. Centenary: D McCann J Morris C Lake 48.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: Medal Nov: A: S Armstrong (4) 38. B: S Shepherd (14) 38. C: P Colman (19) 43. D: B Dickson (32) 40. Scr: J Hart (1) 37. Hole in one: P Swan at 4th.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: J Main (12) T Body (13) 70 cb. Div 1: A Forster (10) 38. Div 2: A Smith (23) 41. Scr: B Cole 31 cb.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: C McDonald (10) 42. B: B Castle (17) 43. C: G Glasson (24) 42.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B: White: J Musgrove (7) A Belcher (15) 48. 2B Scr: D Kolar J Pullen 44. A: M Kingston (11) 44. B: M Bloom (18) 41. C: A Roddy (20) 40. Visitor: M Kelly (15 Eastlake GC) 38. Scr: D Kolar 40 cb. M Davis (PGA) 39. 2B: Gold: J McEntee (30) W Kilcran (24) 44 cb. J McEntee (30) 38. Women: K Moses (16) 29 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: S Brodie (24) S Russell (23) 49. 2B Scr: G Pilling R Blackman 37 cb. A: L Szkirpan (8) 41. B: A Bell (17) 41. C: S Westerweller (18) 38 cb.

THE COAST: Women: Stableford: Div 1: S Africh (19) 37. Div 2: K Macpherson (33) 43.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: S Dean (29) J Hird (23) 93. Men: A: P Dibley (8) 40. B: R Bean (17) 46. C: B Davison (24) 39 cb. Scr: J Perkins 35. Women: J Hird (23) 45.

TUNCURRY: Medley: Stableford: A: R Biancardi (12) 42. B: J Christensen (40) 38 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Battaglia (15) 43. B: C Pautsch (31) 40.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: D Calrow (4) J Calrow (10) 47. 2B Scr: J Littlebury P Cromer 35 cb. A: J Calrow (10) 42. B: T Brady (15) 38. C: E Scicluna (19) 36. Veteran: G Blair (8) 39 cb. Super Veteran: P Williams (12) 38 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford: J Ellam (27) 43. 9-hole: S Souter (40) 20 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stroke: Ambrose: C Ritchie J Nakajima (3.5) 63.5. Men: Stableford: D Spees (18) 39 cb. Scr: S Sparks (3) 32. Women: P Parker (27) 35 cb.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B: R Newman (15) J Kellner (10) 44. Mxd: K Szwanenfeld (31) G Chapman (6) 46. Women: J O’Grady (29) P Henderson (39) 42. Men: D Fulham (18) 40. Women: D Henry (25) 41.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: G Shanahan (21) 36. B: J Bressan (44) 39.

WORRIGEE VETERANS: Stableford: Div 1: C Brigstock (6) 41 cb. R Pitt (11) 41. Div 2: L Elliott (20) 41. B Dwyer (15) 37. Div 3: D Clark (23) 41. W Magill (27) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: G Monteith (8) 38. B: A Bult (12) 38 cb. C: B Steele (22) 36. D: L Potter (23) 40. Murray: A: J Slattery (12) 40. B: D Retallick (14) 37 cb. C: R Jack (35) 38.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: A Ford (18) 21. C Rosser (11) 22.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email