Daily Club Golf Results 25 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Wednesday, 25 November 2020.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Rungwerth (19) N Jones (13) 51. Div 2: C Moore (15) T Burghard (32) 48. 2B Scr: P Lorimer (2+) B Mcgiffin (2) 42. 4B Agg: R Page (18) S Lee (15) C Moore (15) T Burghard (32) 154 cb. A: I Malcolm (3) 39. B: N Jones (13) 45. C: G Rungwerth (19) 43. D: T Burghard (32) 43.

AVALON: Women: Stableford: K McManus (41) 43.

BANKSTOWN: Medley: Stableford 4B Agg: White: P Kemp O Henry 6. A: A Elali (11) 40. B: R Robertson (13) 40. C: J Coluccio (27) 41.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: A Wongnin (25) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: C Smith (10) R Knell-Mcqueen (17) 51. A: C Smith (10) 43. B: R Knell-Mcqueen (17) 42. C: P Kinsey (36) 40. Scr: B Higgins (1) 35. White: B Cranch (27) 37.

BERMAGUI: Mxd: Stableford 2B: P Scmidt T Howarth 46.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: F Gritter (32) 42. A: A Brown (6) 41. B: T Arvanitakis (18) 38. C: A Vincin (25) 40. Scr: S Warncken 32 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: D Joy (19) M Frawley (26) 80. 2B Agg Scr: G Heffernan M Henley 64. A: J Dodds (4) 39. B: D Chou (19) 41 cb. C: B Cunneen (21) 43.

BLACKHEATH: Men: Stableford 2B: Black: K Munchow (12) S Tolhurst (10) 48. K Munchow (12) 44.

BONDI: Men: Stableford: F Schilter (20) 36 cb.

BONVILLE: Medley Stableford 2bbb Winners: T Dew (24), I Isles (28) 47pts Individual Winner: J Duncan (22) 39pts 2nd: P Adam (22) 38pts c/b 3rd: R Walker (28) 38pts 4th: P Owen (+2) 37pts c/b Ball Comp to 34pts.

BOWRAL: Men: Stroke: American Foursome: D Purchase (0) B Lamb (21) 65.

BRIGHTON LAKES: Women: Par: R Marlowe (28) 2 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford: Div 1: M Wilson (7) J Greig (16) 75. Div 2: J Ennis (24) A Cramp (14) 76. Scr: R Maric A Tran 67. A: M Wilson (7) 41. B: A Cramp (14) 40 cb. C: I Fitzpatrick (24) 37 cb.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: M Thorn V Jameson 67.25.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: T Quilkey (19) D Culkin (23) 78. T Quilkey (19) 42.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: G Nicholls (10) 42. B: T Borodzicz (13) 41. C: A Kadir (36) 41.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: J Threlfo (25) O Chaggar (29) 46. Div 1: H Park (16) 38. Div 2: J Nam (23) 36 cb. Div 3: O Chaggar (29) 39 cb. Hole in one: J Kim at 7th.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: M Williams (23) B Goh (24) 50. A: N Hammond (11) 41. B: J Jiang (13) 41 cb. C: M Williams (23) 44 cb. 2B: J Power (20) J Drummond (19) 48. A: M Fitzsimons (6) 43. B: H Haslehurst-Smith (15) 38. C: J Power (20) 43. 2B Scr: B Lambert M Fitzsimons 41.

CASTLECOVE: Women: Stableford: H Muscat (35) 42.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: K Metzke (23) J Manevski (11) 49. A: J Manevski (11) 41. B: S Smith (18) 44. C: K Metzke (23) 39.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: N Milligan (13) 36. B: G Rivers (22) 37. C: B Nowell (25) 37. Women: Stroke: Ambrose: S Vogel J Hindson C McGrath (11.67) 60.33.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: B Ryan (6) 40. B: K Young (30) 41.

CONCORD: Men: Stroke: A: B Phillips (1) 67. A Scr: B Phillips 68. B: A Watson (22) 67 cb. B Scr: R Brown 84. C: L Crawford (27) 64. C Scr: L Crawford 91.

COROWA: Women: Stableford: A: M Tobin (9) 36. B: S Van Haren (30) 36.

CROMER: Stableford: 2B Multi: K Latham B Cowland 88. A: P Matthews (14) 40. B: K Latham (17) 42. C: M Johnston (26) 40. Scr: J Ponder 36.

CRONULLA: Women: Stableford: Irish Team: C Parbery (31) D Heyde (45) P Cribb (48) C Toohey (22) 93. A: J Richardson (17) 44. B: M Cull (23) 34 cb. C: J Early (28) 42. D: D Heyde (45) 42.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: R McCoullough (8) 38 cb. Div 2: A Luckman (17) 41. Div 3: B Rushton 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford White: T O’Neill (11) 36. Veteran: A: W Beard (12) 40. B: J Sainsbury (21) 42. C: P Podbereski (27) 35. Women: J Watson (8) 30.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: R Stevenson (12) 39. B: B Saville (19) 38. C: S Fatu Moala (22) 37. Scr: C Hicks (1) 36.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: L Papps (3) 39 cb. B: P Taylor (16) 41. C: M Smith (19) 42. D: P Jellicoe (25) 42.

FINLEY: Men: Stableford: R Makkinga (22) 46.

FORSTER: Men: Stableford White: A: D Holmes (10) 41. A Scr: T Jay (4) 34 cb. B: G South (18) 42. B Scr: B Saxby (15) 24 cb. C: E O’Neill (23) 44. C Scr: K Matheson (25) 18.

FOX HILLS: Women: Stableford: Split Six: K White (44) H Ramsay (29) . J Clark (29) 69. A Reidy (31) 35.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Multi: V Hoang (15) D Saunders (19) 88. Div 1: V Hoang (15) 42. Div 2: D Saunders (19) 36 cb.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: D Purcell (15) 47.

GOSFORD: Men: Stroke Black: A: J Rowley (11) 69 cb. B: K Sutherland (14) 68. C: C Tarrant (21) 67.

GOULBURN: Women: Stableford Green: C Seaman (24) 37. A: D Bodel (16) 36. B: J Spillane (27) 36. C: M Chaffey (33) 36.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: I Pomplun (10) 42. B: G Warner (18) 40. C: P Kennedy (27) 72. Women: C Hearn (22) 37.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: M Bemet P O’Brien 46. Men: White: A: E Chivers (8) 40. B: P Jackson (21) 37. Women: J Bailey (26) 36.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: S Facey (27) 44.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: E Byatt (15) 36 cb. B: B Pilfoot (28) 37 cb.

JAMBEROO: Men: Stableford 2B Multi: White: W Perry (26) D Garcia (8) 80. D Garcia (8) 40.

KAREELA: Men: Stableford: Split Six: J Gibson P Galvin 73. A: J Harding (8) 43. A Scr: P McIlwraith (6) 32 cb. B: P Tierney (17) 40. B Scr: P Wucherpfennig (17) 22 cb. C: J Thompson (24) 39. C Scr: K Nettle (22) 17 cb.

KIAMA: Men’s Stableford : A: G McLean (9) 40 cb. B: D Ashford (Shoalhaven Heads 19) 40. Ladies: Stableford: Div 1: D Swan (21) 41. Div 2: E Barr (30) 40. Div 3: P Grosse (43) 37.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A Boyce (18) S Coffey (18) 47. 2B Scr: D Fox M Finfer 42. A: S Healey (11) 40. B: K Gillespie (13) 37 cb. C: G Blake (19) 41 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: Y Yonemori (18) K Yato (13) 48. A: J Colligan (9) 41. B: Y Yonemori (18) 40 cb. C: B Graves (28) 43. Scr: D Gannon 38. Veteran: B Graves (28) 43.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B Agg: K D’Abrera (20) W Stubbs (14) 77. N Turner (18 The Ridge) 41.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: P Johnson (14) S Tan (20) 40. I Butters (16) 39.

LEURA: Medley Stableford A: G James (12) 38 pts, S Jago (19) 37 pts, B: O McDonald (25) 38 pts, A Stillmark (22) 37 pts cb, Scratch: B Swadling (4) 27 pts, 2B Multiplier: E Vivant (25) and G James (12) 77 pts..

LIVERPOOL: Women: Stableford: N Lee (12) 37.

LONG REEF: Men: Stroke: A: M O’Connell (12) 65. B: D Jensen (13) 64. C: J Brennan (21) 64 cb. Scr: R Bockman 70.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: L Gyzen (8) N Visione (41) 48. Men: White: Div 1: G Newbery (9) 40. Div 2: F Elliot (26) 41. Scr: G Shepherd 33. Women: C Amery (29) 40.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: A Blakey (16) C Searl (25) 48 cb. C Searl (25) 41.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Multi: White: K Mitchell (15) A Cox (13) 68. J Miller (30) 39.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: E Indorato (23) 43 cb. Women: Div 1: H Winning (15) 35. Div 2: L Pentony (35) 41.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: M Cotton (17) G Rogan (18) 50. A: R Dick (10) 42. B: M Cotton (17) 43. C: J Gargate (22) 46. Scr: G Williams 34 cb. Hole in one: N Abba at 16th.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: W Ruecker (19) S Kesby (12) 48. Div 2: P Beckhaus (30) R Smith (18) 51. 2B Scr: C Abbott M Perry 40. Men: A: G Beck (10) 40. B: W Ruecker (19) 42. C: R Sloss (28) 43.  White: M Salamon (23) 36.

MOORE PARK: Men: Stableford White: D Ledwidge (17) 44. Veteran: J Lloyd (27) 41.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: T P (8) 40. B: C Henry (17) 38. C: R D’adam (22) 39. D: B Marshall (33) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: L Benkovich (17) K Nishimura (5) 74. A: R Cobley (8) 41. B: G Ford (17) 40. C: W Cashmore (22) 47.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: Div 1: H Richards (7) 39. Div 2: T Syme (17) 37. Div 3: E Perrine (35) 37. Gymea Lily: Div 1: B Matwijow (7) 39. Div 2: T Plane (19) 38. Div 3: N Cousins (32) 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Calleija (+1) P Kladal (21) 80. Div 2: D Shah (28) K Lakhani (20) 72. A: W Clark (11) 38. B: T Sellars (18) 40 cb. C: C McArthur (27) 38. D: T Morris (33) 36.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: G Fuller (36) I Harris (20) 48. G Fuller (36) 38.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: J Underwood (13) G Smith (22) 47. J Underwood (13) 45.

NSW: Stableford: 2B: M Frinsdorf (14) P Xenos (26) 53. P Xenos (26) 44. White: M Walcott (20) 40. Gold: E Ellis (24) 31 cb. Scr: H Bolton 41.

OATLANDS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Mitchell (18) D Yates (8) 76. A: R Nakaad (3) 41. B: P Bowyer (18) 38 cb. C: C Khanna (24) 40. Scr: S Tarrant (2) 36.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: G Dwyer (19) P Trickett (14) 48 cb. A: D Edwards (5) 39. B: P Trickett (14) 43. C: D Newman (35) 44. Scr: D Edwards (0) 34.

PENRITH: Mxd: Stableford 2B: White: R Forster (18) B Beauvais (25) 51. 2B Scr: J Gadd J Gadd 44. Men:  A: M Davies (6) 39 cb. B: S Austin (13) 43. C: S Sainsbury (24) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: C Francis (27) H Torode (24) 49. 2B Scr: R Brown J Conran 44. Men: P Dwyer (27) 45. Women: R Livanas (23) 42.

RANDWICK: Women: Stroke: Ambrose: C Owen D Castles C Weller J Walsh M Holmes-Hackett (10.4) 48.6. Scr: S Bateman N Cave-Olfers M Neeson A Twaddell T Cornwell Toms (7.6) 58.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: J Hill (16) P Dawson (31) 79. 2B Scr: D Walden (-1) G McNeilage (12) 39. A: I Jennings (11) 40. B: J Hill (16) 43. C: J McCarthy (23) 41 cb. Scr: J Bloomfield (3) 31.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: A Cornell (3) 40. B: M Irwin (12) 38 cb. C: J Gilder (19) 42. Scr: A Cornell (3) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: D Vail (13) 70. B: J Fullock (18) 69. C: J Pope (23) 67. D: R Ronan (27) 69. A Scr: P Fairfax 78. B Scr: E Calixto 84. C Scr: S Ballie 88. D Scr: G Clyne 99. Stableford: A: I Hamill (29) 40.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: G Pritchard (31) C Park (11) 48. 2B Scr: M Reeve L Butler 38. A: J Yim (11) 40 cb. B: M Mbye (19) 41. C: G McNevin (28) 41 cb.

TERREY HILLS: Stableford: 2B Agg: R Eckton (10) A Carrick (17) 79. A: A Wong (12) 45. B: A Carrick (17) 44. C: R Ogden (25) 43 cb. Hole in one: M Zhou at 12th.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White:  B Watson (21) B McMillan (9) 45. Scr: R Balcomb G Simpson 38.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: J Rubenstein M Hendler 52. Scr: H Day M Dane 39.  Hcp: S Beck (8) 40 cb. S Mumby (11) 40 cb. J Taylor (12) 40. Scr: P Lonard (+2) 36. 9-hole: A: O Zerbst (3) 16 cb. D Cohen (6) 16. B: B Tallents (18) 19.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: J Shipman (9) 18 cb. B: M Scott (17) 19 cb. C: C Callinan (Woolooware 34) 22.

TOCUMWAL: Men: Stroke White: A: C McNamara (10) 68. B: A Farrell (15) 67. C: P Cheesewright (24) 68. D: J Pretty (30) 65. Gold: R Eaton (26) 73.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: M Grigor (32) T Gale (29) O Lewis (24) J Hutchinson (35) 95. A: M Hall (11) 41. B: M Mayne (13) 38. C: B Millican (23) 43. D: A McWilliam (27) 38.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: S O’Connor (9) 40. A Scr: L Arthur (0) 34. B: J Brownie (15) 41 cb. B Scr: A Crestani (13) 25. C: M Nicol (24) 41. C Scr: R Lee (20) 19. Women: Green: L Dowe (40) 30.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: K Park (23) R Srivastava (32) 52. Scr: V Jang L Naude 38.  White: A: G Lee (11) 41. A Scr: D Tapper 34. B: P Woodward (16) 44. B Scr: P Woodward 28. C: K Park (23) 43. C Scr: K Park 21.

WALLACIA: Women: Stableford 2B: Yellow: M Tagg (22) G Stevenson (31) 40.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: A Blackmore (30) A Haran (15) 77. A: M Farrell (11) 42. B: T Halpin (18) 38. C: J Brown (22) 41. D: A Blackmore (30) 40. 9-hole: J Harvey (28) 19 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: J Collins (16) K Johnson (11) 47. T Rogers (17) 42.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: D Newcombe (21) D Davenport (23) 49 cb. A: D Tinworth (44) 42. B: J Prowse (23) 39. Scr: B Lennon 30 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email