Daily Club Golf Results 24 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Monday, 24 November 2020.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: G Lawler (32) B Bay (24) 45. A Bruce (27) J Cooper (37) 44. Div 1: N Chae (23) 39. Div 2: G Lawler (32) 37. Div 3: J Wells (42) 36.

AVALON: Men: Stableford: 3B: M Coates (15) J Nichol (20) K Young (12) 49.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: M Gray (21) 42.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J McIntosh (27) 43.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: P Clark M Heron 56. Men: R Holterhoff (14) 41. Women: Div 1: K Platt (22) 38. Div 2: B Arnott (24) 41. Div 3: M Heron (36) 46. Medley: Scr: C Clarke (7) 30.

BEXLEY: Women: Stroke: Ambrose: B Hawkes (29) J Murphy (34) A Ng (24) 58.5.

BONNIE DOON: Women: Stableford: M Faint (25) 41 cb.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: W Cooper (4) 39, R/up: A.Bennett (12) 38, 3rd: C. Garland (32) 37 c/b.

BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: M Horwitz (17) 35. Div 2: D Mellen (28) 34.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford Black: M Jongkind (18) 38.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: V Hoang (23) 46.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Multi: J Park (20) A Min (18) 71. A: M Kwak (7) 37. B: M West (14) 38. C: S Seo (20) 37. Hole in one: P Binskin at 12th.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: T Lamborn (10) J Finlay (29) J Goth (14) C Aloisio (18) 51 cb. J Goth (14) 41.

CHATSWOOD: Women: Stroke: Div 1: K Robinson (24) 67 cb. Div 2: S Nelson (32) 62. Div 3: S Smith (33) 64.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stableford: A: R Hocking (20) 35. B: D Makeham (35) 35.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: K Daisley (18) 38. Div 2: A Phillips (29) 38. Div 3: J Hardman (37) 38 cb. 9-hole: G Park (34) 18.

CROMER: Snr 9-hole Stroke: J Fernley 37. A Schouw 40.

CRONULLA: Mxd: Stableford: 2B: J Christ (18) R Walker (16) 47. P Harding (13) 42. Scr: C Clunes 34.

CUMBERLAND: Women: Stableford: Team: C Hwang J Jung K Kim A Shim 92. Scr: L Cash K Cruise P MacDonald K Quigley 47.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: C Fine (18) 44.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: P Green (14) R Staunton (23) 75. 2B Agg Scr: P Minko G Maguire 62. A: R Howard (10) 37 cb. B: P King (17) 39 cb. C: B Farquhar (32) 41 cb. Snr: B Wakefield (22) 41.

GOSFORD: Medley: Stableford White: J Ellis (15) 37. Women: A: S Waugh (16) 37. B: L Matterson (28) 37. 9-hole: M Caruana (45) 18.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Nov: A: F Henderson (25) 68. B: M Mason (30) 66. C: C Wiggins (34) 75 cb.

HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: K Ireland (28) 38.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: G Ribot De Bressac (17) 41. Div 2: P O’Reilly (18) 40. Women: Gold: L Samuelson (32) 36.

KAREELA: Women: Stableford: 2B: Y Rochford E Hocking 48. A: L Dunn (20) 34. E Rigby (20) 33 cb. B: T Conacher (32) 38. V Vortouni (30) 35. C: R Nettle (39) 34. J Davis (34) 33 cb.

KILLARA: Women: Stableford: Irish Team: A: J Higgins (29) C Hunt (40) P Clarey (18) L Stevenson (11) 49. B: S Hardwick (29) J Cusack (17) G Tagg (21) M Blake (30) 52.

LAKESIDE CAMDEN: Medley 2BBB Agg Scr Winners I Da Silva Hcp 6 and B Milan Hcp 3 60 cb. Medley 2BBB Agg Nett Winners D Gregory Hcp 11 and P Dawson Hcp 7 77pts. Medley A Grade S Musgrave hcp 12 40pts. B Grade M Ennis Hcp 15 41 pts. C Grade Winner G Chapman Hcp 21 40pts.

LEURA: Women’s Stableford C Moore (12) 40 pts, N Yu (13) 35 pts.

LONG REEF: Medley: Stableford: P Garrod (25) 39.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1: J Wong (8) 40. Div 2: C Ling (20) 40. Scr: S Nelsn 35.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: R Christie (20) 41. Scr: D Jones 34 cb. Women: Irish Team: D Blake G Varcoe M Coughlan C Van Der Brink 84.

MONA VALE: Mxd: Stableford: H Woolford (10) 39.

MONASH: Women: Stableford: 2B: A Jayasinghe (46) T Bliss (27) 49. A: K McBurney (19) 38. B: R Lee (31) 39. C: A Jayasinghe (46) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: C Song (22) 39.

NEWCASTLE: Men: Stableford: P Graham 40. Women: Div 1: J Blenkey 37. Div 2: A Laurence 36. Div 3: L Forward 38.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Canadian Foursome: A: C Ward J Flaherty (13.5) 72.5. B: A Conway H Brayshaw (21.375) 70.625. C: J Gorman T Reilly (33.75) 74.25.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: P Jesser M Bowman 46. P Jesser (24) 42.

NOWRA: Veteran: Stableford: 2B Multi: D Mulvihill (10) D Goodman (33) 78. Women: A Boadle (24) P Austin (29) 80.

PALM BEACH: Women: Stableford: M Deep (22 Cootamundra) 41.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: J Turner (27) M Peacock (16) 46. Men: J Turner (27) 40. Women: Div 1: K Jelbart (16) 42. Div 2: I Gulbis (37) 41.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: R Barnes (22) J Lillas (16) 72. A: J Davies (10) 36. B: B Lee (13) 38. C: R Barnes (22) 40. Scr: T Roscoe 25. Hole in one: J Ballenden at 13th.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: A Eacott (10) 40. B: J Hewitt (20) 41 cb. C: B Harland (21) 38 cb.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: N Campbell (17) 40. Div 2: D Dawson (32) 38. Div 3: H McKillop (35) 41. 9-hole: L Chinn (31) 21. Veteran: Green: A Saunders (35) 17.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: R Teaken (16) N Newstead (18) 46.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: J Buckley (17) 33. Div 2: C Kennedy (29) 33 cb. Scr: J Buckley 17. Centenary: Div 2: C Barr (28) 42. Div 3: A Johnson (31) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: J Cho (14) 39. Women: Div 1: J Hee Kim (19) 39. Div 2: M King (25) 38. Div 3: P Tan (32) 37. Div 4: M Roberts (45) 32. Scr: Y Lei 24. 9-hole: M Kim 20.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: A White (17) P Ray (24) 73. A: R Briggs (10) 38. B: S Yardin (16) 37. C: J Betts (18) 38. 

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: W Gubbins (15) 39.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: R McLaren (9) 40. B: I McMillan (19) 42. C: G Manna (22) 37. Women: Yellow: Div 1: E Cullen (7) 34. Div 2: K Salmon (28) 37.

ST. MICHAEL’S: Snr Par White: P Mazzola (17) 7 up.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: R Williams (3) M Cruise (3) 73. 2B Agg Scr: A Phiyasirikul M Tey (Moore Park) 62. A: D Thompson (9) 38. B: W Abian (14) 37 cb. C: L Santiago (23) 41 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford White: P Sortwell (20) 38. Women: A: Y Sujin (16) 39. B: J Chang (30) 36.

TALLWOODS: Women: Stroke Green: Div 1: C Bosley (21) 71. R Murray (10) 72 cb. Div 2: C Forestal (36) 67. R Bullock (33) 73 cb.

TERREY HILLS: Stableford: R Buizen (9) 41.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: B McGregor (15) S Orcher (13) 40. White: J Skippen (38) 40. Scr: D Portway 34. Veteran: I Hamilton (26) 46.

THE LAKES: Men: Stableford: J Flachs (27) 43. Women: Div 1: J Bowen (6) 39. Div 2: D Jorgenson (31) 37. 9-hole: S Lancaster (45) 19 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: S Chatterton (8) G Rann (8) 74. Men: A: G Hines (0) 38. B: D Fuller (20) 41. C: S Hillier (26) 39. Scr: S Chatterton 30 cb. Women: E McGee (39) 33.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: L Parry (18) 41. B: C Butcher (26) 46. C: F Miller (31) 41. Gold: C Rossborough (14) 38.

TUNCURRY: Men: Par White: A: J McFadyen (15) 5 up. B: K Scalmer (22) 5 up.

WAKEHURST: Women: Par: A: J Bennett (19) 3 up. B: N Taylor (28) 1 up. C: N Bethwaite (29) 4 up. D: S Lee (45) 1 up.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Cromer (10) G Ward (20) 48. G Ward (20) 41.

WARRINGAH: Women: Stroke: Ambrose: S Hughes (16) C Richmond (22) A Beckwith (30) 67.67. Stableford: 9-hole: C Kwanten (32) 23.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: C Clark (9) 39. Gold: C Porter (18) 38.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: P McMahon (26) 36. B: E Kaye (34) 35.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Pinehurst: J Morris L Willis (13.125) 67.875.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: L Garbutt (14) 21. D Ringholt (16) 19.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email