Daily Club Golf Results 23 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Monday, 23 November 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: B Harding (10) P Camer (30) 49 cb. 2B Scr: L Cox D Blacker 36. White: A: L Cox (8) 41. B: R Whelan (17) 37. C: P Camer (30) 42.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: B Dalsto (21) J Eslake (23) 45 cb. Div 1: M Willis (12) 39 cb. Div 2: E Malone (23) 39. Div 3: P Davey (47) 32.

AVONDALE: Men: Stableford: 2B: M Jones (9) N Gibson (22) 47 cb. A Wylie (16) 40 cb. Scr: W Bayliss 38. Women: D Lewis (13) 36.

BANKSTOWN: Medley: Stableford 2B: Gold: P Conacher P Stirton 53. A: K Warwick (11) 41. B: P Kemp (18) 43. C: T Vineburg (28) 43.

BARNWELL PARK: Mxd: Stableford: H Shaw (17) 45.

BOTANY: Men: Stableford: L Bradd (14) 36.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Yellow: R Eriksson (11) 18.

BWVGA at Gosford: Veteran: Stableford 2B Multi: White: S Buckley R Korff 79. Div 1: B Lear (17) 37 cb. Div 2: G Stephens (21) 44. Div 3: K Bayliss (27) 43. Div 4: S Tierney (34) 40. Trophy: G Stephens (21) 44.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: C Trad (14) 43. B: M Horo (18) 42.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: B Turk (25) E Tan (10) 49. 2B Scr: B McLean M Foley 36. Men: B Turk (25) 43. Women: M Vidler (39) 40.

CROMER: Women: Stableford: A: R Doolan (23) 36. B: C Horne (26) 41. Men: R Conway (22) 33. Veteran: Yellow: J Kolar (22) 41.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Multi: White: A: G Fleeton (20) D Mahood (22) 75. Div 1: A Isherwood (8) 40. Div 2: W McMullan (Gosford 21) 38 cb. Scr: C Dengate 37.

EASTLAKE: Men: Stableford White: Div 1: A Mitchell (16) 44. Div 2: T Tang (27) 40. Women: B Xu (22) 37.

HOWLONG: Medley: Stableford: J Blundell (30) 22.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: D Thompson (20) 42. I Baraldi (20) 37. R Chilby (13) 35. B: C Costello (35) 43. J Robb (27) 40. G Rutledge (31) 37.

KILLARA: Men: Stableford: H Wigham (28) 46. White: G Harris (21) 40. Women: Green: M Kelly (25) 35. 

LEONAY: Men: Stroke Ambrose: White: A Marlin J Kennedy R Henry D Wrigley (8) 53. Medley: K Gordon G Gordon J Brockbank M Cain (8.5) 55.5.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: J Lee (13) M Lee (30) 76. J Todd (0) M Todd (3) 73. A: M Brown (6) 41. B: A Bickerton (15) 41. C: M Lee (30) 42.

MACARTHUR GRANGE: Open Stableford L James (10) 43 pts, A Crawford (22) 42 pts. Open Stableford M Lensing (23) 41 pts.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: P Hayes-Williams (21) 36.

MONA VALE: Mxd: Stableford: B Lubke (24) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: A Madni (24) T Grew (26) 70. G Remoundos (14) 38.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: D Elsley (17) P Westcott (14) 46. A: G Furzer (16) 37. B: K Morgan (21) 39. C: W Lazar (28) 39.

NSW: Women: Stableford: A Davies (31) 40 cb. Medley: C Baird (2) 39.

OATLANDS: Men: Stableford: S Choi (8) 38 cb. Women: G Donnelly (28) 36.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 3B: White: I Anderson (32) P Gilbert (23) M Rowan (26) 87. I Anderson (32) 39 cb. Women: Div 1: S Lennox (28) 40. Div 2: M Ingram (33) 36 cb.

PENRITH: Stableford Veteran Men: Gold: S Yi (23) 42. Veteran Women: C Kenny (28) 32.

PYMBLE: Mxd: Stableford: H Henry (12) 39 cb.

RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B Multi: K Hayward (22) B Jones (29) 72. R McWilliams (17) 36.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: J Hepner B Hunter 48 cb. A: J McKeller (12) 43. B: C Aloisio (23) 38. Snr: D Hollett (24) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: B Sanders (19) H Herman (24) 49. H Herman (25) 42. Veteran: B Sanders (19) 41.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: B McLean (23) 45. Div 2: L Allomes (48) 41. Men: M Burke (7) 41. Women: Hole in one: S Roberts at 10th.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: B North (18) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Hoon (9) J Oh (16) 46. A: M Dane (0) 37. B: T Lee (16) 39. C: E Walters (24) 40.

SVGA at Windsor: Men: Stableford: A: P O’Reilly (Windsor) 42. B: I Morrey (Warringah) 39. C: M Zeidan (Hurstville) 38.

TALLWOODS: Veteran: Stableford White: A: T Kemp (14) 41. D Puxty (10) 39 cb. B: K Lee (15) 38. A Horsell (18) 37 cb. C: N Challis (22) 41. G Meachen (28) 39.

TERREY HILLS: Stableford: T Lee (10) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: K Crone (12) 36 cb. Div 2: L Devine (25) 38. Div 3: S Cantamessa (33) 38. Scr: E Kennedy 28. Stroke: C’ship: B Mapanao bt H McNeill 2-1. S Hall bt C Perkins 1 up. A res: V Jellis bt S Lee 3-1. L Townsend bt J Carrigan 1 up. Bronze: K Osgood bt C Schlipalius 2-1. S Aldridge bt B Skibsted 2 up. Bronze 2: W Brender bt R Fitch 2-1. S Pines bt A Levine 3-2.

THE COAST: Mxd: Stableford Foursome: White: B Fifield C Fifield 162. Foursome C’ship: B Fifield C Fifield 136.

THE RIDGE: Veteran: Stableford: M Vaughan (22) 39 cb. A: J Keane (6) 38 cb. B: S Tierney (20) 42 cb. C: W Ayers (23) 42.

WALLACIA: Snr Stableford White: A Ashby (20) 44. Z Ashby (16) 39 cb. M Asiata (16) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford: J Eagleton (29) 44. 9-hole: J Maher (31) 23.

WINGHAM: Men’s Stroke Betta Cup Craig Harrison 80-14-66 A Grade James Urquhart 76-7-69 B Grade Ted Smith 83-16-67 C Grade Karl Saunders 94-24-68.

WOOLOOWARE: Stableford: Veteran Men: A: G Henderson (19) 38 cb. B: G Keogh (25) 38. C: J Slack (29) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email