October 28, 2021

Daily Club Golf Results 22 November 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 22 November 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Sunday, 22 November 2020.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: C Fernando (12) B Wu (29) 49. Mxd: W Park (22) R Park (35) 47. Men: Div 1: S Pennington (11) 41. Div 2: B Wu (29) 45. Women: R Jang (14) 39.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: D Halliday G Mackenzie 70. Men: A: N Ilias (10) 42. B: C Song (18) 42. C: A Leung (21) 48. Women: N Cullen (28) 37.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: S Rudder (18) 42.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: T Mareikua-Ellery (21) A Maaka (28) 47. Men: Div 1: C Jones (16) 41. Div 2: S Thompson (19) 35. Women: A Maaka (28) 35. Medley: Scr: T Atley (4) 32.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: D Knittl (30) A Knittl (25) 74. M McLeod (15) 39. Scr: A Brown 29.

BLACKHEATH: Men: Stroke: A: M Allen (9) 65. B: R Skinner (27) 60. B Scr: B Giblett (20) 84. Cup: A Burton (1) 68. Snr: M Patterson (8) 68. Veteran Men: R Delaney (17) 69 cb. Jnr: O Olsgood (13) 67.

BONDI: Men: Stableford: D Dewey (3) 37.

BONNIE DOON: Women: Stableford: L Low (20) 42. Medley: White: A: N Prineas (8) 45. B: J Pickering (17) 44. C: V Frieg (19) 45. Scr: P O’Kane (-1) 39.

BOWRAL: Medley: Stableford: A Debs (14) 37.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: V Vararutsupagul (9) 39. B: R Chanprayong (19) 38 cb. C: K Yuh (32) 47. A Scr: B Rouse 32. B Scr: B Rouse 24. C Scr: P Satish 21. 2B Agg: J Seo (22) K Yuh (32) 87.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: A Svorinic (13) M Loncar (11) 47. Div 2: R Hui (26) T Vu (25) 48. 2B Scr: M Wilsom (6) G Khalil (10) 38. A: G Khalil (10) 40. B: B Pata (16) 41. C: T Vu (25) 41. Women: H Duyen (16) 39.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: L Smith (36) 42.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: S Kim (20) D Choi (16) 79. A: Y Godin (11) 41. B: D Choi (16) 43. C: J Kim (24) 39 cb. Women: 2B Agg: S Kim (22) J Kang (16) 76. A: E Park (12) 38. B: S Kim (22) 40. C: S Choi (28) 40.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: F Wilson (16) L Wilson (29) 49. Men: A: A Drummond (11) 42. B: G Martin (7) 39 cb. C: G Auld (19) 40. Women: L Wilson (29) 45. Medley: PM 2B: D Mann (20) P Mann (27) 49. Men:A: J Hugo (9) 36 cb. B: S Blaker (12) 39. C: P Deveraux (22) 40 cb. Women: D Mann (20) 42. Medley: 2B Scr: B Farrugia (7) K Dignam (2) 39.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: K Robinson (26) G Robinson (19) 80. G Robinson (19) 38 cb. K Robinson (26) 42.

CROMER: Medley: Stableford 2B Multi: White: R Williams (22) P Jones (19) 71 cb. 2B: T Cronan (17) P Cronan (38) 40 cb. A: K Ayers (17) 41. B: P Donnan (33) 42. Scr: D Simpson 35.

CRONULLA: Men: Stableford: G Bradshaw (21) 42. Scr: M Garvey 34. Women: L Johnstone (18) 35. Scr: L Johnstone 19.

CUMBERLAND: Stableford: 2B: I Mccarthy (5) T Tomic (17) 47. Scr: M Sammut B Thurbon 41. Men: Div 1: M Jones (7) 40. Div 2: C Kang (14) 43. Div 3: A Beehag (36) 36 cb. Scr: M Sammut 36. Women: S Song (21) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: A Gonzales (20) R Espirito (24) 48. Men: F Odo (21) 44 cb. Scr: J Wild 28 cb. Women: G Kim (23) 38.

EASTLAKE: Stableford: A: S Campbell (4) 42. B: N McDarby (18) 41. C: M Colman (26) 46. Scr: C Hicks 37.

EVERGLADES: Mxd: Stableford Black: A: S Binder (0) 37 cb. B: J Mcgrath (18) 39. C: C Powell Jnr (19) 42. D: J Farrugia (34) 41. Div 1: . Women: L Lyttle (25) 39.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: G Wilson (10) 68. Div 2: R Harris (21) 70. Medal of Medallists: Scr: R Daniel 77. G Wilson (10) 69. Women: T Shalders (23) 68. Medal of Medallists: Scr: S Pyle 91. T Shalders (23) 68.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: L Swann (12) 37 cb. B: R Wilder (The Ridge 16) 37. C: J Jarvis (31) 42. Women: S McGinley (25) 39.

GOSFORD: Medley: Stableford: 2B Agg: R O’Shea (24) C O’Shea (38) 48. Men: White: M McNamara (30) 42. Women: C O’Shea (38) 44.

HAWKS NEST: Men: Stableford: P Affleck (20) 37. Women: A Benton (16) 36.

HOWLONG: Medley: Stableford: Irish Team: C Van Zeist (9) S Gledhill (12) P Bolt (4) L Marshall (14) 91. A: S Gledhill (12) 42. B: G Coyne (18) 41. C: S Coyne (24) 45.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: C Baker (27) 39.

KAREELA: Stroke: Matchplay: V Tasker  A O’Connor bt A Cran-Crombie T Bush. Mxd: P Beardsley L Beardsley bt T Reilly G Reilly 4-3. Medley: Stableford: 2B Multi: P Roth P Lennon 74. Women: J Davis (37) 42. Men: T Nicholls (12) 35 cb. Stroke: Matchplay: Kareela won (5.5 – 1.5).

KHANCOBAN: Mixed Stroke A Scott, net 68, T Moss nett 69, Bluey, J He and S Prior nett 70.NTP 4th G Roberts, 9th J He.

KIAMA: Medley Stableford : G Shepherd (14) 39..

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: B Grehan (19) B Suk (17) 48. Mxd: P Gray (35) 49. L Gray (36) . Men: B Suk (17) 42. Women: Green: L Gray (36) 41 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: G Luong (10) V Luong (14) 48. Men: V Luong (14) 39 cb. Scr: D Gallagher 36. Women: Stableford: D Kerdsai (19) 38.

LANE COVE: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: S Doughty W Belgre 165. Shield: H Prentice A Caush 134. Women: Stableford: B Arnold (44) 39.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: Y Lee (41) H Jin (40) 55. 2B Scr: B Davies D Shepherd 44. A: V Le (9) 41. B: L Loganathan (19) 41. C: Y Lee (41) 47.

LONG REEF: Men: Stableford: 4B: T Huizenga (28) T Jones (16) 49. Medley: I Ferguson (44) S Rowe (14) 47. Men: A McPhee (16) 42. Women: J Preston (25) 36.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: H Trimboli (26) J Goldhagen (6) 48. White: Div 1 Scr: S Donnelly 37. Div 1: S Driver (12) 39. Div 2: H Trimboli (26) 41.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: N Samaras (16) M Tzavellas (19) 50. P Englezos (17) 44.

MANLY: Women: Stableford: F Nix (42) 30. Men: 9-hole: White: D Hall (13) 20. Women: Yellow: M Martin (39) 18.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: P Pavloff (9) 38. Women: 2B: J Granger (22) L Yang (31) 46. D Sebbens (22) 40. Veteran: L Yang (31) 37.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Camarda (14) L Camarda (20) 45 cb. Div 1: J Camarda (14) 41. Div 2: D Roberts (29) 42.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: D Suttling (26) F Suttling (17) 48.

MONASH: Men: Stableford: 2B: P Figar (17) R Kaw (19) 51. 2B Scr: J Wicks (2) D Marshall (2) 39. Mxd: 2B: E Hobson (31) K Lavers (39) 49. Men: R Kaw (19) 47. Women: K Lavers (39) 41.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: A Stack (15) J Willcox (13) 45. 4B Scr: D Butlin D Rosenthal 34. Men: J Willcox (13) 43.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: W Fleeton (21) C Murphy (14) 80. M McEnearney (22) 41. Mxd: 2B Multi: P Shin (20) S Shin (17) 80. Men: P Shin (20) 39. Women: G Lee (35) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: G Nunan (14) 38. Div 2: C Gascoigne (20) 39. Div 3: F Fey (24) 34. Women: Div 1: P Kennedy (18) 36. Div 2: E Pfennigwerth (26) 37.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: A Cafe (23) S Moore (11) 52. Men: A: E Chahine (13) 37. B: G Jones (16) 38. C: T Dowler (25) 33. D: D Parsons (33) 37. Women: Div 1: A Cafe (23) 41. Div 2: S Kim (45) 37. Medley: Irish Team: A Cafe (23) G Lovatt (6) H Thorpe (5) S Moore (11) 116.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Boyd (33) B Silver (21) 53. C Boyd (33) 50.

NSW: Medley: Stableford: 2B: B Kenny (21) D Trainor (14) 50. S Lorson (26) 43. White: T Brandtman (30) 35.  Red: G Dooley (5) 41. Scr: J Widarma 36 cb. Women: Irish Team: S Lass (34) C Thompson (20) M Wilde (29) J Hall (29) 100.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: T Reid (34) M Reid (26) 51. Men: White: M Reid (26) 43. Women: J Cross (24) 39 cb.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Trinder (24) W Trinder (Gibraltar 15) 49. Men: A Henderson (29) 42.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: S Figg (15) A Young (3) 49 cb. J Boyd (15) 40 cb.

RANDWICK: Women: Stroke: Foursome: J Butt (38) E Culbert (31) 55.5. Foursome C’ship: H Parkes (14) K Stack (25) 168.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: M Linnane (18) N Linnane (28) 47. A: M Mackie (7) 36. B: M Linnane (18) 38. C: T Fernandez (36) 39. Women: C Davidson (29) 37.

RICH RIVER: Men: Stroke: C’ship: A: C Gentle 217. B: P Richards 242. C: P James 265. D: L Young 280. Snr: D Pearson 240. Jnr: A Loader 231.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: R Wong (15) S Wong (38) 48. Men: White: A: V Singh (13) 44. B: R Schiller (20) 43. Green: R Blackwood (29) 36. Women: S Croft (36) 40 cb.

ROYAL SYDNEY: Medley: Stableford: Championship: M Todd (23) 43.

RYDE-PARRAMATTA: Mxd: Stableford: 2B: A Hercus (26) M Hercus (41) 50. R Biason (31) M Lee (25) 49 cb. Men: P Watkins (13) 42 cb. Women: S Chim (21) 42 cb. Scr: J Clarke 33.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: B Garner (13) R Wyatt (12) 78. A: J Hudson (10) 40. B: D Grunseit (18) 38. C: R Keane (20) 41.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: 2B Agg: A Frain (7) B Chesher (31) 76. A: J Donnachie (10) 38. B: S Hooper (12) 34 cb. C: M Walker (28) 48. Gold: K Magnay (20) 27. Stableford: K Moses (16) 34. Scr: J Scruse 31. Women: Div 1: C Phibbs (18) 35. Div 2: A MacDonald (23) 36.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: Div 1: C Eleftherion (14) J Casipit (11) 12 up cb. Div 2: J Casipit (11) J Northy (15) 12 up. Scr: I O’Neil D Sadovy 2 up. A: J Casipit (11) 5 up. B: D Sinai (17) 6 up. C: B Kim (18) 6 up. Women: D Smith (34) 3 up.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: H Kim (14) D Yo (19) 53. Men: K Teoh (18) 39. Women: R Kim (29) 39.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: P Wright (12) 39. I Miller (5) 38. B: B Griffin (14) 40. J Sands (17) 38 cb. C: G Schumerti (20) 39. J Calver (Jamberoo 24) 38 cb. Women: V Kennerson (Stonecutters Ridge 34) 40 cb. J Jessiman (29) 40 cb.

TERREY HILLS: Stableford: A: R Buizen (9) 38. B: J Kim (17) 43. C: H Song (21) 39.

THE COAST: Medley: Stableford White: G Thomas (20) 44. Scr: T Podvorec 36. 2B: G Hetherington (6) K Isch (11) 51.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: M Tucker (21) J Michael (24) 54. Scr: J Bowen P Donnan 35. J Carter (27) 46. Scr: C Glenday 34. Women: Div 1: S Clark (18) 39. Div 2: L Smith (27) 34. Trophy: L Clemow 80.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: D Hopkins (5) 18 cb. B: G Avery (19) 23. C: G Heath (27) 19 cb.

TOCUMWAL: Men: Par: A: G Brooks (13) 4 up. B: L Purtill (15) 6 up. C: P Cunningham (26) 2 up. Women: O Thompson (34) 1 down. Medley: Par Gold: G Sharp (27) 1 up.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: B Wolrige (8) 5 up. A Scr: B Hughes (3) 34 up cb. B: P Hwang (16) 9 up. B Scr: S Kim (13) 26 up. C: S Anderson (28) 6 up. C Scr: H Khor (31) 15 up cb. Mxd: 2B: H Park (8) P Hwang (16) 13 up. Women: Green: J Kang (14) 3 up. Mxd: Hole in one: Gold: M Pich at 14th.

WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B Agg: B Ku (10) C Ku (17) 78. C Boertje (16) C Huisman (14) 79. J Reid (12) S Grose 77. Men: C Boertje (16) 45. Women: L Riley (23) 41.

WINDSOR: Medley: Stableford: P Dela Pena (12) 37. M Edgar (17) 40. Women: O Fretwell (27) 36 cb. 2B: K Anderson (15) R Goosen (25) 49.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: A: S Jones (11) 39. B: P Sexton (15) 42. C: B Lawrence (28) 43.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: P Hammerman (24) R Pollak (19) 48. Div 1: G Pitt (14) 41. Div 2: D Cohen (18) 38. Div 3: M Boyer (32) 42. Women: F Boyer (43) 37. Medley: 9-hole: White: P O’Sullivan (23) 19.  Red: S Denneberg (33) 21.

WOOLOOWARE: Mxd: Stableford: Irish Team: E Anderson (37) G Anderson (19) E Buckley (39) G Buckley (26) 103. Men: L Gavin (15) 42. Women: J Nelson (21).

YARRAWONGA MULWALA: Mxd: Stroke Foursome: Murray: White: B Droop (+1) J Langford (7) 78 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email