October 28, 2021

Daily Club Golf Results 21 November 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 21 November 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Saturday, 21 November 2020.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Nov: A: I Lim (9) 67. A Scr: Q Price 71. B: R Tremain (18) 63. B Scr: S Duncan (13) 83 cb. C: A Malclolm (22) 65. C Scr: C Sutton 87. Jnr: A Malcolm (22) 65.

AVALON: Women: Stableford: L Zalitis (17) 36 cb.

AVONDALE: Men: Stableford Black: A: A Robson (3) 41. A Scr: A Robson 38. B: D Gray (13) 42. C: P Griffin (28) 45. White: T Greenrod (26) 40.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Foursome: E Clark (21) M Partridge 61.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: G Bush 37. B: K Moore 41. C: P Hopkins 39 cb. A: D Ballantine 69 cb. B: J CHIVERS 73 cb. C: J Park 72.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal Nov: A: M Demontfort (9) 57. A Scr: L Sanchez (4) 65. B: O Coelho (18) 54. B Scr: M Bougoukas (14) 72. C: A Ferreira (24) 56. C Scr: E Yates (23) 82 cb.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: A Rodriguez (12) 42. B: L Thomas (13) 44. C: R Aitkenhead (26) 43. 4B Agg: C Berenger (16) R Aitkenhead (26) 82.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: G Hartshorne (7) 38. B: C Gillett (19) 40 cb. C: L Nasko (22) 43. Scr: A Scr: R Smith 35. Women: Stableford: Div 1: C Jacobs (15) 40. Div 2: H Owens (23) 38 cb. Medley: Team: A Francis (16) M Alfonso (13) M Corbett-Jones (15) S Alfonso (23) 94.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: N Flavell (15) 41. B: B Matters (19) 40. C: A Horrocks (31) 44. Women: T Howarth (34) 39. J Millwood (36) 37.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: G Ferguson (11) 43 cb. A: C Bletsas (13) 43. B: A England (14) 40. C: G Kazzi (21) 41. A Scr: J Ashcroft 37. 2B: A: J Naumoski (12) G Brien (15) 48 cb.

BEXLEY: Men: Stroke: Cup: S Fitzpatrick (Massey Park) 64. Hcp: T Churchill (10) 57. Stableford: B: G Keir (14) 38 cb. C: F Usher (37) 42. Women: K Baker (37) 38.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: M Allen (9) R Allen (43) 90. Men: G Nankirvis (26) 46. Women: K Wynne (36) 44. Jnr: L Cullen (6) 37.

BONDI: Men: Stableford: J Sullivan (20) 38.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A Scr: B Hodgson (3) 39. A: J Coomber (11) 42 cb. B: J Coburn (15) 46. C: D Connolly (20) 42 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: W Patman (11) 42. B: M Donovan (14) 41. C: J Claridge (20) 42. A Scr: A Rathbone (-2) 39. B Scr: M Donovan (14) 27. C Scr: J Claridge (20) 23. M Donovan J Williamson 78.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: I Buckley (7) S Edwards (17) 44 cb. Div 2: A Holmes (11) D Cleaver (28) 50. Div 1 Scr: S Speller S Nelson 40. A: I Buckley (7) 38. B: A Svorinic (13) 40. C: A Lozusic (15) 44. D: G Sommerville (22) 39.

CAMDEN: Women: Stroke: Matchplay: P Gleeson bt B Johnston 19th. Men: Stableford: A: P Nonnenmacher (10) 41. A Scr: M Bell 37. B: B Beaven (13) 41. B Scr: P Hyeronimus 26. C: J Gammage (21) 44. C Scr: P Erickson 22. 2B: P Erickson (24) B Watkins (5) 54. 2B Scr: M Wright L Garcia 40. Women: A: W Kozinski (14) 37. B: M Malcolm (20) 37 cb. C: W Hyndman (34) 39. 2B: A Wilson (30) W Kozinski (14) 47.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: K Risk (6) 38 cb. B: I Brown (15) 41. C: S Seymour (24) 43. 2B Multi: I Brown (15) R Brooks (19) 89. 2B Scr: P Higgins S Martyn 56.

CARNARVON: Men: Stableford 2B Agg: White: C Goldrick (18) M Brooks (18) 77. 2B Agg Scr: W Lee N Sagdic 59 cb. A: B Moffatt (9) 41. B: C Goldrick (18) 41. C: R Rangel (20) 38 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: I LOWE (11) 41. A Scr: J Bugdalski (+4) 37. B: G Collins (16) 40. C: C Walker (27) 42. C Scr: J Barbara (20) 22. A: W Seabrook (5) 41. A Scr: W Seabrook (5) 36. B: G Pattison (15) 44. B Scr: G Pattison (15) 29. C: G Ryan (21) 42. C Scr: G Ryan (21) 23.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: M Crook (16) 41. 2B: G Parker (10) N Rock (17) 45 cb. Women: Stableford: T Kirkham (32) 35.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Jarvis (10) 38. B: S Smekel (17) 42. C: G Peimer (21) 37. 2B Multi: M Basson (18) T Basson (23) 75.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: N Giles (6) 40. B: R Findlay (17) 40. C: N Stephens (23) 43. Women: A: R Wallace (6) 39.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: G O’Brien (4) 39. B: M Hocking (13) 40. C: D Mitchell (19) 39.

CONCORD: Medley: Stableford: A: B Stephenson (12) 40. B: R Macpherson (17) 40. C: J Cott (24) 39. 2B: J Edwards (11) D Armstrong (34) 49. 2B Scr: D Wright S Spence 37.

COROWA: Women: Stableford: R Black (23) 41. L Holden Eagle on 23. Men: A: R Lyndon (7) 40. B: A Coburn (16) 38. C: N Caulfield (19) 40.

CROMER: Stableford: 4B: C Kinghan A George A Brimmer R Brimmer 88. A: T Morse 39 cb. B: P Sargeant 41 cb. C: N Cowell 41. A Scr: A Lewis 34.

CRONULLA: Men: Stableford: A: L Elphick (8) 43. Stroke C’ship: Black: M Osborne (+1) 12. Stableford: Father/Son Trophy: D Mchenry 46 cb. J Lee 46 cb. A Scr: L Elphick 37. P Aistrope 37.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D McKeown J Ferguson 52. 2B Scr: T Hill P Pestano 37. J Malone (12) 41. J Ferguson (20) 43. L Sherry (28) 44. J Brant 34 cb. Hole in one: A West at 16th.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: L Campbell (15) 39. B: A Ferguson (20) 39. C: R Burnham (27) 40.

DUNHEVED: Men: Stableford: Trophy: L Moore (12) 44. A: O Coletto (7) 41. A Scr: C Fitzsimmons 37. B: C Harwood (12) 41 cb. C: L Haumono (17) 42. D: W Cochrane (23) 43.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: M Stephens (1) 40. B: J Sesmilo (18) 39. C: S Thomas (23) 41. A Scr: A Michelson (1) 32. 2B: C Budd (21) 83. B Taylor (21) 83. M Peebles (25) 81. N Lim (9) 81. M Stephens (1) 53. J Freundenreich (5) 53.

ELANORA: Women: Stableford: Hcp: L Scamps (21) 40. Men: L Cooper (17) 40.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: T Walker (4) 34. A: C Mccracken (10) 41. B: B Shipton (14) 39. C: G Cusack (20) 44. D: T Wills (25) 38 cb. 2B Agg: J Taylor (20) G Cusack (20) 76. Men: Stroke: Matchplay: Div 1 Scr: K Andres bt S Hoyland 19th. Div 2 Scr: G Beatty bt J Bowron 3-2. Div 3 Scr: P Gibbs bt T Shelton 3-2. Div 4 Scr: J Schumacher bt P Wright 3-2. Div 5 Scr: C Edwards bt B Nicholas.

FINLEY: Men: Stableford: I Swain (7) 40. Women: J Dean (15) 34.

FORSTER: Men: Stableford: A: B Bell (9) 43. A Scr: B Dormor (7) 32. B: A Wilson (19) 39. B Scr: C Kerr (16) 22.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: M Crittenden (21) T Crittenden (6) 90. 2B Scr: J Delaney M Rajca 74. A: B Stevenson (7) 40 cb. B: P Nichols (14) 41. C: K Robertson (23) 43.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: S Saunders (15) N Hart (18) W Healy (10) J Castle (5) 95. A: W Healy (10) 41. B: G Barlow (19) 40. C: A Metera (22) 39.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: A Bell (23) J Allison (17) 81. Div 1: T Carroll (20) 41 cb.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: S Hall (The Australian -2) 37 cb. Div 2: T Dias (26) 42. Div 1 Scr: D Humphries (The Grange) 37 cb. 2B: K Lane (21) Y Kim (15) 49.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: R Whyte (5) 34. A: I Rutherford (11) 42. B: R Sharman (17) 40 cb. C: B Organ (39) 47. 2B Agg: B Organ (39) G Organ (29) 55.

GOULBURN: Medley: Stableford: J Cao 39.

HARRINGTON WATERS: Mxd: Stableford: 2B Agg: M Griffiths (16) S Wilcock (21) 78.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: R Gianacas (29) 38. B: R Bernardin (35) 34 cb.

HIGHLANDS: Men: Stroke C’ship: Black: A: D Payne 300. B: J Anderson 336. C: G Suter 370. Women: Stroke: A: D Finlaison 259. B: W Thomson 305. Men: Stroke Black: A: D Payne (6) 67. B: J Verity (15) 60. C: G Suter (22) 64. Women: Stroke: B White (22) 73 cb. Medley: Stableford: A: T Labasso (17) 38. B: B Sargeant (31) 39.

HORIZONS: Men: Stableford: W Bower (26) 45. Women: L Ceurvorst (29) 36.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: M Storck (14) 40. B: B McMahon (18) 42. C: B Davis (28) 40. Women: Yellow: P Groenewald (42) 38 cb.

HURSTVILLE: Mxd: Stroke: Ambrose: C Cradick (9.88) J Cradick G Deller B Ridley 53.12.

JAMBEROO: Women: Stableford White: E Armstrong (19) 38. Men: L Hodgson (32) 41.

KAREELA: Men: Stroke: C’ship: A: B Banjavic (11) 64. A Scr: K Mudadana (1) 67. B: S Barlow (14) 65 cb. B Scr: L Wardle (13) 78 cb. C: J Pearse (24) 56. C Scr: J O’Brien (21) 85.

KIAMA: Men’s 2BBB Stableford : S Daniel (11) M Rodwell (Kogarah 10) 49. Scr: M Cairns D Hunt 37. Ind: A: W Bennett (8) 40. B: M Hunt (14) 38. C: J Dedini (32) 41. Hole in One: J Black 4th hole.

KILLARA: Mxd: Stableford: D Bollinger (17) 43. A Judd (14) 39. A: O Hodgson (26) D Valenti (2) G Smith D Kirby (5) 92.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: C Mullins (13) S Musgrave (5) 75 cb. A: S Musgrave (5) 39. A Scr: T Corr 34. B: K White (15) 40 cb. C: I Rowley (22) 39.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: T Lonergan (9) 39. Men: Stableford White: A: P Day (5) 39. B: A Hills (14) 40. C: S Pasmore (22) 41.

LAKESIDE CAMDEN: Men: Stableford: 2B: C Foley (12) S Potter (19) 49. 2B Scr: B Warby (1) T Norris (-1) 38. A: R Papallo (7) 38 cb. B: S Potter (19) 41 cb. C: P McFadden (20) 39 cb. Junior Championship Overall gross winner W Meredith 144g Net winner L Farrelly (33) 128.

LANE COVE: Men: Stableford: B Seaman (35) 42. 2BWB: J Wilson (18) X Guo (22) 28.

LEONAY: Men: Stroke: A Scr: R Walker 70 cb. A: L Alexander (10) 60. Hole in one: R Glass at 13th.

LEURA: Medley: Par 2B: White: A: E Swan (18) A: E Swan (18) 4 up. B: D Cook (23) 4 up.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: S McKimm (12) 41. B: N McDonald (17) 41. C: D Massad (27) 41 cb. 2B: D Gramellini (17) D Massad (27) 53. 2B Scr: D Edwards G Richards 41.

LONG REEF: Men: Par: A Scr: J Little 2 down cb. A: G Evans (8) 3 up. B: J Dean (14) 4 up. C: J Malin (24) 9 up. 2B: L Murphy J Malin 14 up. Women: G Bennett (26) 1 up.

LYNWOOD: Men: Hole in one: R Lewis at 14th.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Bukowski (11) P Bukowski (33) 73. Men: Stableford Black: A: B Smart (12) 41. B: C Atkinson (19) 41. C: K McDonald (22) 37 cb. A Scr: A Choat 35.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Bowl: T Shaw 63. Men: Stableford: A: P Stafford (7) 37 cb. Scr: A Scr: P Bush 64. B: D Cameron (16) 41. Scr: B Scr: T Lukins 73 cb. C: S Antoniou (20) 38. Scr: J McCarthy 78. Women: L Yang (31) 37. Medley: Snr: R Albert (15) 39 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: I White (12) 40. Div 2: S Netting (17) 40. Div 3: K McDonald (21) 37. 2B: K McDonald (21) K Higgins (22) 46.

MONA VALE: Men: Stroke Foursome: Black: N Bellamy (14) T Henderson (27) 68.5. Scr: A Hugill J Dundas 73.

MONASH: Men: Stableford: A: P Hickman (9) 40 cb. B: B Hilton (17) 41 cb. C: J Case (31) 43. 2B Agg: Div 1: S Bowgett (6) G Dawber (9) 49. Div 2: J Case (25) B Foster (31) 48. 2B Scr: S Bowgett G Dawber 42. Stableford White: W Plunkett (28) 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: C Bowe (0) 37 cb. B: J Hart (13) 38. C: P McElligott (20) 46. Stableford: Scr: J Boaz 35 cb.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: A Rutherford (9) 37. B: J Wormleaton (19) 73. C: E Major (Bayview 30) 41. Women: P Kull (21) 35.

MUIRFIELD: Men: Stroke: Matchplay: A: D Crangle 3-1. B: I Bamford 2-1. C: K Kwak 4-2. D: S Cox 2. Medley: Stableford: 2B: T Jacob (20) P Purcell (25) 48. A: K Nishimura (8) 40. B: S Martin (14) 39. C: P Purcell (25) 41.

NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: V Komadina (13) 42. P Burgess (12) 42. Div 2: G Egan (20) 41. S Weeks (17) 41. Div 3: G Woods (30) 41. L Williams (27) 39.

NEWCASTLE: Women: Stableford: C O’Brien 37. Men: A: B Tonkin 42. A Scr: M Saad 37. B: P Chand 43. C: G O’Donnell 42.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: K Shrimpton (24) J Cummins (26) 50. 2B Scr: T Crockart (1) B Bury (2) 41. A: P Richardson (6) 41. B: T Pearce (15) 41. C: G Bonserio (20) 38. D: C McArthur (28) 39.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A Rees (26) 43. A: C Witherby (5) 36 cb. A Scr: C Witherby 31. B: C Evans (18) 35 cb. C: R Brennan (20) 40. Women: K Skelton (20) 35. Medley: P Kozub (17) M Hall (24) 45 cb.

NOWRA: Medley: Stableford: A: A Smith (14) 39 cb. B: J Lewers (Russell Vale 20) 39 cb. C: J Barron (24) 37. 2B: T O’Shea (16) K Quinten (26) 49.

NSW: Stableford: S Chimes (21) 43 cb. Stableford White: T Simos (30) 44. Gold: K Nossiter (27) 40. Stableford: S Goldschmidt (32) 37. Scr: Z Mullins 38.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: N Wareham (1) 40. B: P Wagstaff (16) 42. C: N Tregoning (21) 41. D: K Low (29) 42. A Scr: J Wimalaratne 37.

PALM BEACH: Women: Par: M Gee (27) sq. Men: Stableford: A: C Seymour (4) 41. B: K Neilsen (13) 39. C: W Hardwick (27) 41. Women: Par: M Gee (27) 1 up.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A Scr: C Jack (`) 35 cb. A: J Antonenas (10) 40 cb. B: P Macmillan (18) 39 cb. C: N Kataria (20) 38. 2B: P Macmillan (18) G Crawley (18) 49.

PENRITH: Stableford: 2B Agg: R Lawless (19) T Armstrong (11) 82. Men: 2B Agg Scr: C Lawler (0) A Platts (0) 69. Hcp: A: S Hynes (7) 41. B: K Dickinson (14) 42. C: R Jerzyna (29) 38 cb.

PYMBLE: Men: Stableford: A: G Langley (10) 42. B: J Dunlop (13) 41. C: J Fletcher (27) 43. Women: R Smith (18) 35. Mxd: 4B: D Bokor (36) 50. I Clohessy (26) 50. A Scr: G Wall 40. B Phipson 40.

RANDWICK: Men: Hole in one: B Dambrosio at 10th. M Lintott at 12th. Stroke: A: M Todd (3) 54. A Scr: M Todd 57. B: B Weatherstone (14) 56. B Scr: B Weatherstone 70. C: C Holland (24) 53. C Scr: C Holland 77.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: M Guillaumier (10) 43. B: B Taylor (18) 40. C: P Airey (31) 43. 2B Agg: Div 1: B Taylor (18) J Vista (13) 73 cb. Div 2: P Airey (31) R Beardsmore (27) 84.

RICH RIVER: Women: Stableford: East: C Ashworth (17) 41. Men: Stableford West: White: A: N Cue (10) 39. B: F Severino (12) 44. C: M Riley (19) 42.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: C Foley (6) 38. B: M Angus (18) 43. C: A Tsembis (20) 38 cb. Women: Stableford: R Napier (31) 41. Snr Stableford Green: J Byrant (30) 39 cb. Men: 2B: White: J Buttenshaw A Broom 50.

ROSNAY: Men: Stroke: Shield: B Scr: J Marks 74. B: D Aaron (13) 63. Bowl: C Scr: J Dickins 90. C: R Salvador (25) 66. Stableford: R Pledger (9) 39. Hole in one: J Russell at 10th.

ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: A Hugo (13) 67. Par: Centenary: T Donnelley (29) 5 up. Men: Stroke Championship: Black: A: M Boucoiran (7) 67. B: J Brogan (14) 70 cb. A Scr: W Flitcroft 73. Stableford White: I Masters (27) 45.

RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: G Bentley J Callow (5.25) 59.75.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: A Middleton (7) 42. A Scr: B Haynes 34. B: R Jeong (16) 40. C: B Thurect (19) 41. D: K Mizens (25) 43. Split Six: Div 1: G Edwards (11) D Semken (14) 66. Div 2: T Wallace (34) J Bass (12) 77.

SEFTON: Men: Par: A: S Melham (10) 2 up. T Carr (21) 6 up.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: A Chew (9) 41. B: J Raveneau (16) 40 cb. C: M Irvine (26) 44. Women: Div 1: K White (22) 39. Medley: 2B: R Tweed (27) G Thomas (25) 44. Men: D Sheridan (8) C Emde (16) 47 cb.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: S Strathie (8) C Grundy (20) 48. A: R Margerison (11) 40. B: T Smith (17) 42. C: M Hyland (27) 41. A Scr: I Asbury (1) 35.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: R Gonzalez (9) 41. B: D Boyd (15) 44. C Scr: D Hickey (31) 44.

ST. MICHAEL’S: Men: Par Gold: T Russo (30) 4 up cb. Women: Par: S McAlister (24) 1 up. Men: Par Scr: White: M Hammond 3 up. M Davis (PGA) 3 up. 2B: B Ginsberg (11) A Boolkin (17) 11 up cb. 2B Scr: R Dunn D Cutrupi 4 up. 2B: Gold: B Patton (35) T Russo (30) 10 up. White: A: M Nicholas (9) 7 up. B: M Mullins (14) 5 up. C: V Zappia (24) 7 up.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: G Banks (15) G Raab (20) 49. A Scr: A Ison S Hartman 40. A: D Beattie (9) 40. B: G Catto (12) 40. C: D Smith (20) 41.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Hestelow R Kitching 49. 2B Scr: J Fanning J Floridia 40. Div 1: B Hough (7) 39. Div 2: M Chee Quee (19) 40. Div 3: I Kim (34) 44. Scr: J Magsakay 35.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: P Wright (12) 39. I Miller (5) 38. B: B Griffin (14) 40. J Sands (17) 38 cb. C: G Schumerti (20) 39. J Calver (Jamberoo 24) 38 cb. Women: Stableford: V Kennerson (Stonecutters Ridge 34) 40 cb. J Jessiman (29) 40 cb.

TERREY HILLS: Stableford: A: M Gibson (2) 39. B: B Lee (14) 43. C: K Hill (35) 49. A Scr: M Gibson 37. 2B: K Hill (35) A Gelonesi (6) 49.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: 2B: A Berman (17) A Shell (23) 9 up. A Scr: R Balcomb B Weber 4 up. Stroke: R Aboud (23) N Aboud (19) 62 cb.

THE COAST: Men: Stroke: Matchplay: A Scr: K Isch bt P Kelly 3-2. Stableford Hcp: White: C: C Weber (37) 42. A Scr: C Weber 32. A: C Weber (2) C Weber (37) 49. Women: Stableford: D Craven (40) 37.

THE LAKES: Stableford: C Karpin (15) 41 cb. 4B: M Joseph (10) D Lim (25) 48. 4B Scr: E Kargas A Marafioti 35 cb. PM: T Freeburn (6) G Sebastian (16) 46 cb. C Webber (5) 41.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: M Hales (12) 39. B: W Graham (Cronulla 14) 42. C: N Matthews (26) 45. 2B Agg: A Cunningham (15) J Nolevski (10) 77 cb.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: K Conrad (19) 41. B: J Loversidge (29) 43. Medley: Stableford Gold: C Rossborough (12) 32. Men: Stableford: A: M Cooper (1) 39. B: R Buchmasser (15) 41. C: I McFarlane (25) 40.

TOUKLEY: Stroke: Matchplay: A: B Willett 20. B: C Mahon 19. S Morony 4-3. Men: Stableford: A: J Wilcock (9) 42. B: K Rothwell (16) 40. C: S Curley (20) 41. Women: L Howell (16) 34. Men: Split Six: B Wilcock (21) D Carrigan (16) 90. A Scr: R Carrigan (20) J Dooner (20).

TWIN CREEKS: Women: Stroke Green: S Han (8) 1. S Yoo (20) 3 cb. S Park (13) 3. Men: Black: A: H Park (11) -5. A Scr: M Pearce (0) 73. B: H Kim (13) -6. B Scr: M Morgan (14) 82. C: F Tigani (21) -1. C Scr: A Ebzery (19) 93.

WAKEHURST: Men: Stroke: Cup: A Scr: A Sutton 72. Stableford: Bowl: T Yoon (15) 42. Women: J Battaglia (16) 38 cb. Mxd: 2B Agg: D Whiteside (30) A Whiteside (25) 78. A Scr: S Holland F Leahey 61.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: R Grant (21) C Stephenson (18) 49. 2B Scr: S Blundell P Rose 38. A: P Rose (9) 44. B: C Stephenson (18) 43. C: C Connor (33) 40. Mxd: C Wong (34) B Hazell (14) 47. Women: C Wong (34) 39.

WARRINGAH: Men: Stableford: 2B: I Bentham (24) M Genna (26) 48 cb. A: A Barron (12) 42. B: D Studdert (13) 39. C: I Bentham (24) 40 cb. D: V Carlow (30) 42. Trophy: V Carlow (30) 42 cb. Scr: S Springall (2) 36.

WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: H Mc Intosh (18) 40. A Scr: B Djura (0) 68. Women: S West (24) 39. Mxd: 2B Agg: S Sparks (4) J McInnes (9) 74.

WINDSOR: Medley: Stableford: A: K Rogers (10) 39. T Rogers (15) 36. B: A Mason-Clark (31) 41. B Kelly (20) 36. A Scr: W Micallef (7) 77. B Scr: S Frew (24) 95. Stroke: Ambrose: A: J Whitmore S Garrick cb. B: N Mclister T Morier. A Scr: D Osbourne G Chapman cb. Hole in one: J Robertson – 7th Hole

WOOLLAHRA: Men: Par White: Div 1: A Zbrog (11) 3 up. Div 2: M Georganas (16) 5 up. Div 3: B Ganu (21) 1 up. 2B: M Smith (21) D Ragg (9) 8 up cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: S Smith (12) 40. B: J Pappas (14) 40. C: B Riordin (25) 37. A Scr: M Rugless (2) 33.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: 4B: Murray: J Clarke (45) H Archer (31) 54. Men: Lake: B Clarke (19) D Laversa (11) 48. Murray: A Kealy (20) C Tregenza (13) 56.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email