Daily Club Golf Results 19 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Thursday, 19 November 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: L Mccormack (21) G Kennedy (25) 48 cb. 2B Scr: B Willingham P Bradley 38 cb. A: B Wye (12) 38. B: J Radojevic (16) 42. C: L McCormack (21) 40.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Jung (18) 41. Div 2: K Kim (54) 47. 9-hole: C Goudie (44) 20.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B Multi: J Heys (25) L Manning (25) 84. J Heys (25) 41. Men: D Reeves (11) 36.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: W McMillan (34) R Griffith (27) 48. J Katsoulis (17) 40. Women: 2B: J Dixon (49) K Ferguson (32) 50. L Ritchie (18) 39.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: T Warner (28) G Glover (33) 52 cb.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: W Lalao (10) 37. B: G Cummins (19) 37. C: P Daykin (30) 38.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: L Selems (9) M Peebles (32) 51. Men: A: C Prasad (10) 42. B: G McKinley (18) 41. C: M Peebles (32) 42. Women: J Sherlock (19) 41 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: A McAlister (29) 38 cb.

BOWRAL: Women: Stableford: C Hill (18) 41.

BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: D Ind (21) 39. Div 2: W Rogers (30) 45. Div 3: L Ball (43) 44.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Plaisted P O’Brien 88. A: D Hawkins (3) 39. B: K Plaisted (18) 42. C: I MacNaught (21) 40. A Scr: D Hawkins 36. B Scr: K Plaisted 25. C Scr: W Timmins 20. 

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: M Pham (24) 37 cb. Veteran: Div 1: P Smith (20) 40. Div 2: C Farrell (29) 38 cb. Women: A Pham (21) 33. President’s Trophy: H Glenday (26) 40. Captain’s Trophy: M Dunn (15) 38. Grandmothers Trophy: K King (20) 39.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: S Doran (26) N Nagan (14) 50. 2B Scr: D Cummins J Bradbury 38 cb. A: H Al Salemi (7) 40. A Scr: G Matheson 36. B: N Nagan (14) 42. B Scr: J Bradbury 28. C: D Duffield (28) 42 cb. C Scr: G Wackett 21 cb. Hole in one: G Eamens at 3rd.

CAMPBELLTOWN: Veteran Medley: Stroke: Ambrose: P Garrad L Garrad (11.5) 63.5. A Schofield S Schofield (17) 65.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: C Ashworth (14) B Waterworth (18) 50. Men: A Min (19) 40. Women: A Kim (23) 42.

CASTLE HILL: Women: Par: 2B: Y Kim (14) K Yang (34) 10 up. 2B Scr: K Romer B Kil 37.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: C Boorman (16) 37 cb. Div 2: S Atkinson (32) 39. Div 3: V Booth (34) 36.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: P Boulton (6) 40. B: P Wisniewski (18) 37 cb. C: D Matthews (22) 40. Women: M Wallace (18) 36.

CROMER: Stableford: S Adams (10) 33. V Younger (28) 37. D Newton (32) 37. Women: Hole in one: J Layton at 15th.

CRONULLA: Men: Stableford Black: A: K Ewington (7) 37. B: B Flegg (19) 40 cb. C: G Paton (28) 43. Scr: R Simpson (+2) 33 cb.

DENILIQUIN: Women: Stroke: A: M Rothwell (18) 70. B: P Chandler (36) 66.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: I Barr (2) 41. B: R Jackson (16) 38. C: M Fleming (42) 44. A Scr: S Robertson (-3) 36. Women: Stableford: M Fleming (42) 44.

ELANORA: Men: Stableford: D Watson (18) 38 cb.

FORSTER: Medley: Stableford: B Brown (32) 40. A Cross (22) 39. J Martin (37) 39.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: D Worthington (17) M Hendry (16) 81. 2B Agg Scr: G Maguire D Flannery 54. A: P Dawson (12) 39. B: D Worthington (17) 42. C: A Bakes (28) 41.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: 2B Multi: A: M Mei N Homann 93. B: N Homann C Reeves 83. Stroke: Matchplay: Div 1: V Hughes bt J Chuck . Div 2: S Frost bt D McDonagh .

GOSFORD: Women: Stableford: A: J Walker (26) 40. B: L Matterson (29) 42.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: A: E Knepp (29) 38. B: A Smith (41) 36. Captain’s Trophy: J Botham (35) 40. President’s Trophy: S Easter (35) 39.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: W Reitenbach (12) 39. B: P Smith (19) 39. C: D Lowe (34) 45.

HURSTVILLE: Medley: Stroke White: Div 1: T Morris (16) 68. Div 2: K Harries (2-) 61.

KOGARAH: Men: Stableford White: A Honeysett (3) 42. Women: 3B: D Chung (36) J Shade (22) R Loveridge (21) 47 cb.

LANE COVE: Women: Stableford: P McLeod (30) 38.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: M Neil (13) E Summers (8) 46. Scr: E Summers (8) S Anderson (10) 36. A: G Bissett (13) 41. B: G Thompson (20) 41. C: R Ludgate (26) 37.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: T Youn (10) M Won (16) 80. 2B Scr: B Davies (0) D Craker (3) 64. Men: White: A: T Youn (10) 42. B: R Furfaro (13) 39. C: R Wu (24) 42.

LONG REEF: Women: Stableford: A: L Malcolm (18) 40. B: K Whitford (27) 38. C: S Phillips (36) 43.

MANLY: Men: Stableford White: D Kennedy (29) 45. Women: F Nix (31) 37. 9-hole: Yellow: H Barker (20) 17.

MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: Div 1: S Husband (16) 42. Div 2: J Hartland (24) 43 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Rodrigues (18) 47 cb. A: P Foote (11) 42. B: B Wheeler (17) 42. C: D Webster (21) 40 cb. Scr: S Fitzpatrick 40.

MONA VALE: Women: Stableford: 4B Agg: D Scott-Fell (29) D Samodol (30) 77. K Baldwin (25) 41.

MONASH: Mxd: Stableford: D Williams (28) 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: B Engel (16) 37 cb. Women: G Finke (15) 37 cb. Veteran: Gold: L Rapeport (24) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: B Shepard (19) 38. P Campbell (17) 35. Women: Div 1: K Allen (23) 37 cb. M Reisch (17) 37. Div 2: J Ferrier (44) 38. L Doust (40) 36. Veteran: 9-hole: L Chambers 20 cb. R Souter 20 cb.

NEWCASTLE: Stableford: Div 1: J Thompson 38. Div 2: S Owens 39. Div 3: L Jones 42.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: M Beveridge (29) 27 cb. Div 2: P Beatty (35) 37 cb.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: K Shepherd G Campbell 48. 2B Scr: D Stickland G Francis 36. Men: White: N Lim (23) 41. A: P Whitman (8) 37. B: M Lockley (18) 37. C: G Skulander (23) 39. Hole in one: P Hudson at 5th. Women: Green: O Psomadelis (26) 38.

NSW: Medley: Stableford: G Fingleson (Howlong 32) 40. Women: Div 1: A Brightling (23) 41. Div 2: J Kennedy (25) 35 cb. Div 3: K Ryan (36) 37.

OATLANDS: Women: Stableford: A: P Skelton (12) 38. B: K Lim (30) 42. C: J O’Flaherty (39) 41.

PALM BEACH: Men: Stableford: L Maunder (18) 42. Women: 9-hole: S Richards (29) 24.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: Ambrose: S Parker (33) R Scott (19) R Hosking (24) R Binns (32) 58.5. Stableford: C Fraser (24) 36.

RANDWICK: Veteran: Stroke: Div 1: J Santos (16) 58. Div 2: J De Andrade (25) 55.

RICHMOND: Women: Stableford: A: C Lozier (15) 41.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: J Brasher (13) 41. B: D Cerrone (16) 43. C: K Hodson (22) 42.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Multi: R Mayo (22) B Sennitt (26) 86. White: A: C Archibald (9) 40. B: S McEwan (19) 37. C: T Peterson (36) 49. Veteran: Green: I Collins (20) 38.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: C Crowley (21) 1 up cb. Centenary: T Donnelley (30) 5 up.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: S Bull (29) R Thomas (33) 47. R Thomas (33) 44.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 4B: S Devine (24) J Dooley (28) 51. A: J Hudson (11) 42. B: K Firmstone (16) 41. C: B Allen (20) 39. D: J Dooley (28) 43.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: S Kobryn (19) S Ballard (2) 46. Div 1: T Hobson (10) 40. Div 2: W Gubbins (17) 40. Scr: M Smith 34.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P Wood (6) 39. B: B Angus (18) 38. C: I Watson (27) 43.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: 2B: I Oshry (11) T Harris (24) 46. 2B Scr: H Wang H Crowe 43. Challenge: A Koch (7) 41. Scr: D Beck (PGA) 43. H Crowe 41. White: A: A Brown (11) 41. B: C Jackson (12) 38. C: W Bruce (22) 39. Visitor: T Pennington (7 Newcastle) 38. 2B: Gold: D Milne (23) J McEntee (30) 43. J McEntee (30) 34 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: G Tahimic (22) D Martinez (10) 47 cb. 4B Scr: M Thompson (Muirfield) P McGuffie 36 cb. A: D William (0) 41. B: P Fryer (16) 39. C: B Forshaw (20) 40.

TALLWOODS: Women: Stableford: K Townsing (37) 40. J Puxty (14) 36 cb. Men: Hole in one: White: S Williams at 6th.

TERREY HILLS: Medley: Stableford Gold: K Icklow (23) 34.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: R Henderson (8) G Shirley (22) 90. Men: A: B Dragisic (9) 39. B: G Page (14) 41. C: G Shirley (22) 42. Scr: R Christie 33. Women: A Allcock (14) 36.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Park (20) 37. B: M Franklin (25) 38. C: M Chung (38) 40.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Agg: White: P Williams (13) W Moser (6) 75. 2B Agg Scr: D Calrow J Calrow 60. A: D Calrow (4) 38. B: H Proctor (16) 37. C: G Lehn (23) 40. Veteran: K Hatter (14) 38 cb. Super Veteran: P Williams (13) 40 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A Richardson (39) 39. 9-hole: White: J Phillis (7) 23.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: R Pym (27) R Mason (8) 39 cb. Men: M Denny (23) 40 cb. Women: M Cawthorne (12) 38.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: N Power (16) 40. M Loomes (10) 39 cb. M Aubusson (17) 39 cb. C Cafferky (20) 39. A Hankinson (16) 37 cb.

WOOLLAHRA: Women: Par: A: V Smith (26) 2 up. B: V McIntosh (43) 1 up.

WORRIGEE VETERANS: Stableford: Div 1: C Pender (10) 41. K Smith (12) 39. Div 2: B Dwyer (15) 37. G Dwyer (20) 36. Div 3: G Sinclair (23) 36. R Bradley (22) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: S Campion (3) 38. B: P Johnson (17) 39. C: J Miller (30) 40. Lake: B Mahlstedt (14) 40. B: R Dick (15) 36. C: D Reid (25) 37.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: S Rempel Red (8) 23. G House Blue (8) 21.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email