October 28, 2021

Daily Club Golf Results 17 November 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 17 November 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Tuesday, 17 November 2020.

ASQUITH: Women: Stroke: Foursome qlfrs: Div 1: R Henry J Dowd (20.5) 68.5. Div 2: S Death K Wang (31) 70 cb.

AVALON: Men: Par: B Hambly (27) 2 up.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: P Barrett (16) 37.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: M McAuliffe (16) 39. B: B McMillan (36) 42.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Mcintosh (27) 42 cb.

BAYVIEW: Medley: 2B Agg: R Pitt (26) J Attwood (42) 76. Men: Stableford: Div 1: C Barlow (17) 38. Div 2: K Hudson (24) 36. Scr: C Clarke 30. Women: Div 1: C Clarke (7) 37. Div 2: A Giles (26) 38 cb. Div 3: L Cranch (42) 41.

BEXLEY: Women: Stableford: Team: F McGreal (35) R Smith (31) K Vickers (25) J Paterson (29) 99.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: S Membrey (17) 42.

BWVGA Veteran: at Everglades: Stableford: 2B Agg: G Trembath A Golding 72. Trophy: C Byrne (28) 77. Hcp: Div 1: C James (14) 38. Div 2: B Waud (17) 37 cb. Div 3: S Buckley (24) 36. Div 4: G Trembath (31) 37. 

CABRAMATTA: Medley: Stableford: Div 1: C Trad (15) 37. Div 2: S Vinning (18) 40.

CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: Foursome C’ship: H Smith M Henry 193.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: G Rosman (16) G Teagle (11) 46. A: G Teagle (11) 40. B: J O’Conner (15) 39. C: J An (26) 39.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: H Lamble (26) D Gibson (3) 73. J Gabbott (22) 38 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: K Wilson (19) 36. Div 2: D Cowling (32) 37. Div 3: P Oliver (37) 41.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stableford: A: B Percy (21) 40. B: A Phegan (39) 34.

CROMER: Stableford: A Harrison 40.

CRONULLA: Mxd: Stableford: 2B Agg: A Truby (12) S Truby (10) 76. D McKinley (15) 40 cb. J Byfield (21) 40 cb. Scr: I Macauley 37. 

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: E Lee (20) Y Koh (23) 46. Div 1: E Lee (20) 37. Div 2: J Tunks (29) 40. Div 3: M Gow (35) 37 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: B Morgan (23) 46.

ELANORA: Men: Stableford: J Greathead (12) 39 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: K Farley (15) J Wallace (27) 50. 2B Scr: P Bradley K O’Connor 37 cb. A: P Nolan (8) 40. B: K Farley (15) 47. C: K Yap (26) 42. Snr: D Thorn (26) 39 cb.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: R Johanson (16) 39.

GOSFORD: Medley: Stableford White: B Hardgrave (19) 38. Women: J Verlander (25) 40.

HIGHLANDS: Women: Par Yellow: T MacPherson (26) 2 up.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: G Pearce (13) 38. B: I Bumbers (18) 42. C: J Beckett (29) 39 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford Yellow: A Searle (34) 34 cb. Div 1: R Smith (17) 41. Div 2: B Drake (20) 42. Hole in One: M McGrath at 11th.

JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: M Farrant (19) 35. Div 2: M Smith (35) 40. Div 3: L Cram (36) 36.

KAREELA: Women: Stroke: Div 1: A Cran-Crombie (24) 67. T Reilly (21) 68. Div 2: M Jin Hyon (25) 67 cb. R Eves (31) 67. Div 3: E Rosevear (35) 65. L Glover (42) 69. Cup: Scr: Y Rochford (13) 82. N Maughan (19) 84. Hcp: C Jansen (41) 62. V Vortouni (31) 63.

KILLARA: Women: Par: Div 1: H Laidlaw (21) 2 up. Div 2: D Simkin (28) 4 up. Div 3: B Roberts (31) 7 up. Div 4: K Elgie (34) 1 up. Scr: J Crichton 5 down.

KOGARAH: Veteran: Stableford White: B Jacobs (25) 38.

LAKESIDE CAMDEN: Women’s Stableford Div 1 R Mayoh (17) pts 33cb Div 2 J Mooney (26) pts 37. Men’s 2BBB Agg K Bassett (32) Bruce Newman (25) 77 pts. Men’s Stableford G Burden (12) 41pts S Baldwin (16) 40CBpts T Osborne (27) Camden GC 41pts.

LEURA: Women’s Foursome C Moore (12) and E Scullion-Stewart (34) net 76.

LONG REEF: Men: Stableford: C Thorp (6) 42. Women: Div 1: L Malcolm (19) 41. Div 2: S Dickson (40) 42. 9-hole: L Harper (34) 20.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1: D Abdo (12) 45. Div 2: A Abdo (20) 44. Scr: M Tey 36. Hole in one: B Dyson at 14th.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: D Thompson (22) B Dunn (30) 48. 2B Scr: A Willding J Mumford 33 cb. Hcp: G West (13) 41. Scr: G Finley 33. Women: 2B Multi: G Burr (22) G Shaw (22) 79. L Hough (25) 39. Veteran Women: G Burr (22) 38 cb.

MONA VALE: Medley: Stableford: A Hardy (25) 42.

MONASH: Women: Par: A: S Kelly (16) 3 up. B: M Barrow (31) 5 up. C: M Gould (35) 10 up cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: R Austin (17) 39. Women: Foursome: L Dixon (18) J Milotich (39) 72.5.

NEWCASTLE: Men: Stableford: M Schroder 38 cb. Women: Div 1: J Macdonald 41. Div 2: M Power 38. Div 3: M Smithson 38.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Ambrose: A: M Irons J Irons T Perkins J Merrick 56.875. B: B Hamill B Nolan M Anderson M Nash 58.125. C: T Reilly J Gorman R Wood A Gannon 62.75.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Padoa A Rees 47. C Matthews (21) 39.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal Nov: A: J Ludewig (18) 40. B: R Martin (24) 37. C: P Reid (27) 41. Women: Medal: P Austin (29) 38 cb.

PALM BEACH: Women: Stableford: Team: R Blundell (45) V Smith (34) M Brown (44) C Hopton (45) 92.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: M Finnegan (9) L Holder (27) 51. L Holder (27) 43. Women: Div 1: S Kimberley (19) 41. Div 2: K McCullough (28) 42.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: W Turnbull (23) J Davies (10) 49. A: T Roscoe (10) 39. B: G Wilkinson (14) 38. C: A Curtis (23) 39. Scr: P Cox (5) 31. Hole in one: P Stack at 13th.

RICH RIVER: Men: Stableford 4B: East: White: D Barber T Moody 49.

ROSEVILLE: Women: Stableford: 2B: S Ae Kim (28) D Dooley (33) 53. Div 1: D Callaway (21) 38. Div 2: G Henderson (26) 43. Div 3: D Dooley (33) 41. 9-hole: C Crocker (35) 21. Veteran: Green: V Marquis (45) 20.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Fulwood (22) 38. Div 2: S Meares (26) 38 cb. Scr: A Fulwood 17. Hole in one: B Alexiou at 6th. Centenary: Div 2: A Zsebik (23) 40. Div 3: J Coppleson (29) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Ambrose: P Tan (31) I Hunt (25) C Fairclough (16) M Smith (38) 60.25. Scr: S Park (10) J Kim (19) Y Lei (10) N Perederienko (25) 69.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: C Thompson (10) E Yasa (15) 50. A: C Thompson (10) 40. B: E Yasa (15) 43. C: P Hayes (20) 41. D: B Tobin (27) 39.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: P Hameister (29) 44.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: G Devlin (9) 40. B: G Todd (19) 42. C: K Fisher (25) 43. Women: Yellow: Div 1: J Bussell (20) 37. Div 2: G Taylor (36) 37.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford Snr: White: S Lancaster (16) 41. Women: Div 1: D Wilmshurst (18) 39. Div 2: C Davis (27) 36. Div 3: M Krinker (34) 44.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: G Sloan (24) G Abel (12) 84. 2B Scr: G Allison (Lakeside) Y Fitton 48. White: A: S Kirkby (11) 41. B: C Delaney (14) 42. C: N Prentice (18) 41. 

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: G Kim (19) 39. Div 2: J Chang (31) 37.

SVGA at Bankstown: Men: Stableford: A: K Van Epen (North Ryde) 40. B: K Miller (Killara) 33. C: K Downie (The Springs) 35.

TALLWOODS: Women: Stableford Veteran Women: Green: R Bullock (35) 35. S Ireland (17) 32.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: H Zhou (18) 38.

THE COAST: Medley: Stableford White: J Findley (17) 42. W Justin 37. M Rowley (22) B Falloon (13) 42. Veteran: F Thorncroft (19) 39.

THE LAKES: Men: Stableford: P Burfurd (26) 42. Women: Div 1: T Daly (13) 40 cb. B McKirdy (20) 40. Div 2: D Wilson (33) 36. 9-hole: J Yap (45) 18. Trophy: J Taylor 75.

THE RIDGE: Medley: 2B Multi: G Falconer (13) M Jones (13) 87. Men: Stableford: A: N Bowles (9) 39. B: M Liddell (19) 38 cb. C: R O’Riordan (24) 38. Scr: G Booby 33. Women: P Smith (31) 35 cb. 

TOCUMWAL: Women: Par: A: R Seymour (23) 2 up. B: L Quick (25) 1 up. Gold: C Rossborough (13) 3 up.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: P Yates (17) 35. Div 2: N Falloon (35) 40. Div 3: P Sprowles (36) 37.

WAKEHURST: Women: Stableford: 2B Agg: T Kim (20) J Blick (40) 77. A: J Lim (19) 41. B: C Carylon (29) 38. C: M Shonk (39) 40.

WARRINGAH: Women: Stableford: 2B: V Sinclair (25) S Hudson (32) 46. Div 1: C Richmond (23) 39 cb. Div 2: M Duthie (29) 40. Div 3: S Hudson (32) 41. Div 4: N Hare (39) 36. 9-hole: S Trahair (43) 18 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S Giles (10) 38.

WINGHAM: Open Stroke Wingham Cup Scratch. R Clark 76 C/B Nett J Tang 86-19-67 Grades A: J Fowles 69, B: R Else 71, C: S Kriss 68.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: 2B: A Lumley (40) V Chong (27) 46.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: 3B: R Maxted (19) L Nowak (13) S Sutherland (12) 51.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: T Wells (3) 41. B: G Hicks (20) 40. C: J Arnup (22) 37. Lake: A: J Payne (11) 41. B: D Ampfea (16) 38. C: R Partridge (18) 37 cb. R Jack (36) 40.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email