Daily Club Golf Results 12 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Thursday, 12 November 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: N Neary (18) G Steptoe (21) 74. 2B Agg Scr: N Wood B Willingham 64. A: N Wood (5) 38 cb. B: D Smith (17) 39. C: G Steptoe (21) 42.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: R Hanchard (22) 38. Div 2: J Nedov (28) 37. 9-hole: B Munday (30) 21.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: A Asawa S Gilbert 45. A Asawa (20) 37.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Hooker (24) D Williams (12) 49. G Doyle (14) 38. Women: K Coldrey (14) 44.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: R Leo (10) 39. B: I McAllister (20) 42. C: N Speranza (25) 43. D: M Khan (31) 47. 

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: D Sainty (11) 36. Div 2: H Owens (23) 37. Div 3: P Formston (33) 41. Gold: A Buckle (45) 35.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: S Murphy (14) 37 cb. B: R Stephens (17) 38. C: R Lye (24) 38.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: S Sing (20) M O’Sullivan (18) 49. Men: A: G Pincham (12) 36. B: S Sing (20) 44. C: C Parkinson (21) 41. Women: L O’Neill (’43) 36 cb.

BLACKHEATH: Women: Par: S Draper (27) 9 up.

BOWRAL: Women: Stroke: Div 1: L Poulton (16) 71. Div 2: J Whittaker (30) 75. Medal of Medallists: J Whittaker (30) 75.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B Agg: White: C Borquin M Mcdonald 74. A: R Trenear (9) 41. B: C Brown (18) 41. C: P Holland (28) 39. A Scr: K Stegbauer 35. B Scr: G Cooper 27. C Scr: F Katf 19. 

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: G Chong (37) 43 cb. C Trad (15) 40. Veteran: A: J Byrne (15) 41. B: J Ennis (23) 40. Women: A: M Chester (21) 43. Veteran: Stroke Matchplay: White: P Smith bt R Whitehouse. Women: Stroke: Canadian Foursome: A: K Lee L Thompson (17.25) 72.75. B: I Kelson D Lavender (18.75) 75.25.

CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: D Freeman M Palmer S Baker B Bull (Mollymook) (5.125) 53.875. Scr: R Bolton G Paddock H Al Salemi N Hoskin 63 cb.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: A Kadir (33) 41. M Watson (22) 40. Veteran Women: B Regan (24) 37 cb. R McKimm (26) 37 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: F Walker (20) C Gellatly (24) 48. Men: Div 1: S Choi (14) 39. Div 2: C Gellatly (24) 42. Women: K Kim (10) 41.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B Multi: S Mulligan (26) J Thrower (26) 88. 2B Scr: K Romer B Kil 63. Div 1: K Drummond (19) 41 cb. Div 2: G Mahony (30) 39 cb. Div 3: K Song (38) 37.

CHATSWOOD: Veteran: Stableford: Team Multi: J Wong (29) A Allsopp (23) L Meli (40) C Boorman (16) 131. Women: Div 1: K Wilson (19) 39. Div 2: J Wong (29) 44. Div 3: D Cowling (34) 43.

COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: N Milligan (15) 4 up. B: J Hodges (26) 4 up. Women: S Vogel (+2) 1 up.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stroke: Medal of Medallists: M McDonald (14) 71.

COROWA: Medley Stableford 1st B. Parr (10) 45, 2nd J Cawthray (3) 43 pts, 3rd B Playford (16) 41, 4th M Hooper (12) 41.

CRONULLA: Men: Stableford: A: G Mawson (13) 41. B: D Givney (15) 41. C: W Coman (33) 43 cb. Scr: I Macauley (Scr) 36.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: N Cain (8) 36.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: C Fuller (22) 37. B: S Aitken (24) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: B Hazali (9) 39. B: T Morgan (14) 40 cb. C: B Maree (25) 42 cb. Women: K Webster (37) 41.

ELANORA: Men: Stableford: R Luscombe (20) 42.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: K Ivory (31) J Wallace (27) 49. 2B Scr: G Maguire D Flannery 34. A: G Maguire (4) 34. B: J Dyball (13) 40. C: B McCann (20) 44. Snr: H Neumann (26) 41.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: 2B Agg: A: S Armstrong D Simpson 68. B: F Chin M Campion 66 cb. C: F Chin P Johnson 66.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: C Weir (4) 36 cb. Div 2: S Rankmore (21) 49. Scr: C Dalzell 33. Women: T Gulli (32) 42.

GOSFORD: Women: Stableford: A: M Maclachlan (20) 36 cb. B: K Walker (32) 37 cb.

HARRINGTON WATERS: Women’s Monthly Medal A Grade: C Moran (21) 72. B Grade: S Pirello (38) 74. Stableford: M Hartley (31) 30. Women’s Medal of Medals Winner 2020: L Iredale (34) 75 cb.

HOWLONG: Men: Stableford White: A: K Gray (14) 41. B: D Anthony (17) 41. C: J Foley (26) 38 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford: Div 1: K Kerrigan (4) 35 cb. Div 2: G Gibson (11) 40.

KIAMA: Medley Stableford : 1st B White (28) 46 2nd S Bell (19) 38 cb 3rd L Green (12) 38 cb 4th S Dougan-Jones (4) 38 cb 5th J Cooper (14) 38 cb. Scr: C Kenning 33.

KOGARAH: Medley: Stableford White: A Borg (13) 39. Women: Par: Team: W Goodwin (19) C Doyle (35) M Duggan (21) 11 up.

LANE COVE: Women: Stableford: R Hurford (37) 39.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: C Malvern (11) J Malvern (15) 47 cb. Scr: A Wright C Faico 42. A: M Savage (15) 43. B: P Mackie (19) 39. C: P Bell (24) 37 cb.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: M Thomaidis (20) P Jones (17) 49. 2B Scr: White: S Reid (3) R Kim (3) 41. White: A: R Peters (9) 40. B: K Berthon (14) 41. C: S Schomberg (25) 38. 

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: L Malcolm (20) 41. Div 2: J Nell (27) 44. Div 3: K Perks (44) 38. Scr: E Thurlow. 9-hole: C Thompson (37) 19.

MANLY: Men: Stableford White: B Pilbeam (29) 40. Women: J Stacey (45) 41. 9-hole: Yellow: K Collier (26) 18.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B Agg: P Coleman (21) C Schofield (20) 87. Div 1: J Patane (17) 43. Div 2: D Cole (23) 50.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: F Settineri (7) M Lanza (14) 86. A: V Morrison (12) 42 cb. B: M Wilson (16) 42. C: P O connell (22) 41 cb. Scr: R Baker 35. Hole in one: P Canty at 14th.

MONA VALE: Women: Stableford: 4B: J Pearson (30) J GoddenChang (38) 49.

MOORE PARK: Men: Stableford White: C Keenan (20) 42. Veteran: Gold: R Perry (24) 37. Women: R Lee (28) 38. Men: Matchplay: C Woodley bt S Bracken.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: R LeNevez (21) B Paviour-Smith (30) 12 up. J Tourlas (33) 10 up. Hole in one: J Mullan at 9th.

MURRAY DOWNS: Stableford Gold: A: V Foott (13) 42. B: I Read (14) 41. C: F Violi (27) 43.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: C Beattie (16) 37. A Turner (30) 37. Div 2: H Durie (35) 40. M Conway (39) 39.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: T Kim (28) 39. B: T Kim (32) 37.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: T Martin (29) 40.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: G Campbell G Fish 46 cb. G Fish (20) 39 cb. A: R Thomas (10) 37. B: F Fink (18) 39. C: D Roberts (27) 38. Women: L Murphy (26) 32. L Robertson (20) 30.

PALM BEACH: Men: Stableford: T Way 47. Women: 9-hole: J Warner (36) 20.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: Foursome: A: B Archer (15) N Howlett (14) 71.5. B: A De Carvalho (26) J Eyles (26) 70. C: M Fairfax (34) J Spears (42) 70. Foursome C’ship: C Whitehouse M Herman de Groot 178. Stableford: B Winters (22) 41.

PYMBLE: Women: Stableford: Canadian Foursome: F Durant L Bayliss 33. Hole in one: A Beaumont at 11th.

RANDWICK: Veteran: Stroke: Div 1: R Walton (12) 57. Div 2: T Morelli (20) 53.

RICHMOND: Women: Stroke: Medal of Medallists: Div 1: L Manczak (26) 67. Div 2: D Clark (31) 63.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: D Pearson (1) 38 cb. B: D Cockroft (17) 40. C: G Jasch (19) 37.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Wu (11) C Tozer (17) 49. White: A: H Hollier (13) 42. B: A Pretyman (19) 44. C: B Sennitt (34) 42. Veteran: Green: T Leahy (32) 41.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: N Barrett-Lennard (19) 36. Div 2: S Roberts (38) 43. Centenary: R Clune (33) 43.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: L Scarano (25) O Beattie (32) 46. O Beattie (32) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: P Linnet (14) K Roberts (14) 77. A: I Fennel (6) 42. B: B Appleyard (17) 42. C: G Knutson (22) 39. D: J Anderson (27) 38.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: A McCracken (21) T Khanna (13) 48 cb. Div 1: M Dunn (10) 41. Div 2: J Bogart (WW Falls) (27) 41. Scr: D Limbach 35.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: V Schejnin (8) 40. B: P Freeman (13) 42. C: L Jones (22) 40.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B Agg: White: J Shein (20) E Lurie (13) 73 cb. 2B Agg Scr: H Crowe D Shneier 60. A: M Sher (8) 40. B: I Strous (14) 39. C: J Shein (20) 41. Visitor: M Ebb (24 The Ridge GC) 34 cb. Scr: H Crowe 42. 2B Agg: Gold: J Keane (19) E Karp (21) 67. E Karp (21) 35 cb. Women: K Moses (17) 35.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: D Burazin (Dunheved 3) 37. A Scr: J Bodeker (Eastlake) 34. B: P Bridge (14) 37 cb. B Scr: P Calderara 23 cb. C: B Verma (18) 39 cb. C Scr: A Abit (Dunheved) 20. Women: M Park (Carnarvon 22) 36 cb.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Jang (14) 38. Div 2: K Higgins (26) 38. Div 3: H Kwon (38) 34.

THE COAST: Women: Stableford: S Pickering (36) 40.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: P Gray (37) J Knight (35) 78. Men: A: R De Beer (10) 42. B: R Ashley (19) 40. C: P Gray (37) 42. Scr: G Booby 38. Women: A Allcock (15) 41.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Keeley (7) R Keeley (15) 44 cb. 2B Scr: B Bobbin M Scicluna 38 cb. Men: A: B Bobbin (8) 38 cb. B: G Dennis (17) 36 cb. C: S Muscio (37) 37. Super Veteran: T Sharpe (14) 38 cb. Veteran: B Hazell (13) 39. 

WARRINGAH: Medley: Stableford: S Lugsdin (32) 39. Stableford 9-hole: White: P Soiland (21) 22.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: Team Multi: M Zikan (16) P Cowan-Lunn (16) V Smiley (13) P Nagle (11) 124. Men: M Zikan (16) 42. cr: L Redman (5) 31. Women: M Cawthorne (13) 37.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B Multi: K Armstrong (21) K Donelly (25) 72. Mxd: K Rooke (28) R Wells (26) 81. Women: I Gilbert (29) D Haigh (30) 66. Men: R Bell (18) 37 cb. Women: J Terzo (38) 40.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: M Kennedy (32) 70. Stableford: S Zerby (34) 36.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Black: A: C Brigstock (7) 70 cb. B Herring (7) 70. B: K Bailey (19) 67. D Reid (16) 69. C: L Elliott (22) 70. E Bain (23) 71. Medal of Medallists: C Brigstock (7) 70 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: J Davies (11) 38. B: R Mountney (16) 42. C: R Stapleton (27) 38. Lake: A: G Monteith (9) 39. B: J Faulkner (20) 38. C: B Steele (22) 38.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stroke: 9-hole: Blue: J Sciberras (13) 28. Red: T Strickland (10) 37.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email