Daily Club Golf Results 11 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Wednesday, 11 November 2020.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Hepworth (18) C Benjamin (18) 49. Div 2: S Scott (24) C Fernando (13) 49. 2B Scr: M Dunning (8) T Felton (-1) 41 cb. 4B Agg: N Wadwell (18) K Whittaker (5) M Dunning (8) T Felton (-1) 138. A: T Felton (-1) 39 cb. B: G Hepworth (18) 40 cb. C: D Buddo (26) 39 cb. D: L Fogden (35) 41. 

AVALON: Women: Stableford: 2B Multi: L Antill (32) C Rynell (40) 59. L Antill (32) 34.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: R Ewing (13) 39. B: M Dyer (17) 40 cb. C: K Gowenlock (22) 39 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford 2B: White: R Hoagland A Grover 46. A: C Hickey (12) 39. B: J Sassine (18) 41. C: R Hoagland (20) 41.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: B Grieve (28) 40.

BAYVIEW: Men: Par 2B: Black: C Hunfalvay (20) B Jeffrey (18) 10 up. A: B Sims (8) 7 up. B: D Paul (14) 6 up. C: G Thomson (35) 8 up. Scr: P Clarke 1 down. White: K Abraham (26) 3 up.

BERMAGUI: Women: Stableford: 36-hole: K Collingham (28) M Hayes (11) 90.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: D Manahi-Stevens (17) 40. A: D Kolar (+3 St Michaels) 36 cb. B: S Thomson (18 Northbridge) 38. C: J Purnell (24) 39. Scr: F Kidenya (4 The Ridge) 32.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Bombell (14) G Miller (17) 48. 2B Scr: M Henley J Dodds 40. K Hartman (28) 39 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Lonergan (24) J Beehan (14) 48. J Wilson (22) 41 cb.

BONDI: Men: Stableford: T Williams (18) 38.

BONVILLE: Medley: Stableford: Team: T Dew R Grieve R Walker R Lang 88. J Robnson (10) 38.

BOWRAL: Men: Stableford: D Hiser (13) 42.

BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: A Mclaughlin (23) 69.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Barbon (11) W Dunn (4) 47. Div 2: S Mounarath (12) A Fuglestein (30) 50. Scr: M Nagy J Graham 39. A: C Andrews (11) 41. B: T Simon (12) 39 cb. C: K Barnard (20) 44.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: M Brennan (7) D Allsop (11) 45. D Allsop (11) 37 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: M Wakeling (11) 37 cb. B: M McMillan (17) 41. C: C Main (27) 40.

CARNARVON: Women: Stroke: Ambrose: C Kim (19) V Kim (18) H Lee (9) E Kim (18) 58. Scr: J Shim S Yoe L Kim J Kim 67.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: A Kim (16) S Han (9) 73 cb. A: F Bardetta (9) 41. B: S Cunningham (17) 40. C: G Koumantakis (26) 42. PM 2B: R Hogan (34) R Patrick (27) 86. A: D Bloom (11) 40. B: W Carr (17) 40. C: R Hogan (34) 41. 2B Scr: I Cochran W Grant 52.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: P Webb (18) C Callaghan (25) 51. A: J Manevski (10) 36 cb. B: P Webb (18) 42. C: C Callaghan (25) 40.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stroke White: A: J Trimble (17) 70. B: G Cameron (18) 68. C: F Kent (31) 72. Women: Stableford: A: P Power (23) 38. B: M Wallace (25) 39 cb. C: C Huggins (30) 36 cb.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: G Dunn (8) R Yap (15) 49. 2B Scr: A Pellegrino R Ollerenshaw 37. A: G Dunn (8) 40. B: R Yap (15) 42. C: J Brunton (21) 39.

COROWA: Women’s Stroke Div 1 Winner J Edwards (6) nett 68. Div 2 Winner M Dykes (43) nett 65.

CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: P Matthews (13) M Johnston (26) 71. A: M Clear (14) 39. B: H Wilson (23) 36. C: N Cowell (34) 39. Scr: S Floyd 33 cb.

CRONULLA: Women: Stableford: A: N Haines (7) 40. B: R Jones (25) 40. C: V Doratis (32) 37. Scr: N Haines (7) 33.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Kim S Sun 47. 2B Scr: J Ross P Takla 38. Div 1: S Sun (10) 40. Div 2: J McLean (17) 41. Div 3: F Gillane (34) 39. Scr: P Starc 34.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: C Mitsch (8) 42. B: J Irwin (21) 37. C: L Hughs (29) 35.

DUNHEVED: Stroke: Veteran Men: A: K Harden (16) 69. N Delaney (11) 71. B: J Shacketon (22) 70. R Sproule (23) 72. C: L RIley (36) 70 cb. W Gordon (31) 70. Medley: Stableford: J Mahony (11) 37. Women: L Robinson (28) 31 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: R Monk (12) 37. B: T Whiteley (18) 39. C: B Goodrich (26) 39. Scr: C Hicks (1) 33.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: D Westerman (17) H Pilarski (16) 48 cb. 2B Scr: Z Wilkins (6) S Bennett (3) 36 cb. A: G Pride (7) 39. B: D Westerman (17) 40. C: F Serra (21) 39 cb. D: S Simpson (34) 38. Scr: L Papps (4) 33 cb.

FINLEY: Men: Stroke: R Wilson (27) 73. Women: Stableford: 2B Multi: S Pyle (16) K Carlon (29) 67. 

FOX HILLS: Women: Stroke: C’ship: A Scr: S Donovan 284. A: S McGinley 250. B Scr: R Kent 345. B: A Lee 240. C Scr: M Choi 363. C: J Youngman 257. Ambrose: K Park L Kim S Lee (15.335) (Cumberland) 61.665. Scr: J Ogle J Robertson T Warne (Penrith) 71. 

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Multi: P White (10) J Marshall (9) 81. Div 1: G Gartner (17) 39 cb. Div 2: D Saunders (19) 39.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: S Peckham (10) 39. B: V Hocking (16) 39. C: T Jones (25) 43.

GOULBURN: Women: Stroke Ambrose: Green: S Langbein W Stewart (11.75) 69.25.

HARRINGTON WATERS: Men: Open Stableford: A: A Hobbs (16) 38. B: D Hughes (20) 39. C: O Haynes (32) 41. Women: J McGhie (23) 35.

HOWLONG: Women: Stroke Ambrose: White: F Hunt (29) M Duncan (20) B Simpson (39) C O’Toole (26) 57.75.

JAMBEROO: Men: Stableford White: R Chilby (15) 40.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: R Wyse L Gardner 46 cb. A: T Seymour (5) 40. A Scr: P McIlwraith (7) 31 cb. B: I Colley (19) 40. B Scr: P Turner (17) 23. C: R Hall (35) 36. C Scr: P Scott (26) 14. Hole in one: R Wyse at 8th.

KIAMA: Men’s Stableford : A: G Peters (17) 38. B: S Bell (20) 38. Women: Gold Medal: B Millard (26) 66. Stableford: Div 1: J O’Brien (18) 35. Div 2: J Piper (26) 40. Div 3: H Jones (34) 36..

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: L Barry (23) T Hordern (14) 40. 2B Scr: I Norton A Downie 37. A: C Brown (8) 37. B: B Thomas (14) 40. C: I Alwill (20) 40.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: G Coure (21) A Chapman (25) 46 cb. A: B Woods (11) 41. B: T Smith (14) 39 cb. C: C O’Neill (42) 40 cb. Scr: D Gallagher 38. Veteran: J Selig (29) 40.

LAKESIDE CAMDEN: Medley 2BBB Agg M Davey ( 6) played with J Haran (18) 73 pts R/UP was D Stephen (16) and played with D Coots (8) 71 pts. Medley: Hole in one: R Hodge at 11th. Medley Stableford Overall Winner M Recchi (19) 40 PTS.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: H Shaw (17) M Thompson (18) 67. B Virgili (23) 39.

LEONAY: Women: Stableford: 2B Multi: P Savage (31) L Haines (35) 69 cb. A: G Burns (27) 36. B: P Manning (33) 39.

LEURA: Medley: Par: A: K Yates (9) 2 up cb. C Clark (8), B: J Townend (27) 2 up cb. C Youll (24). Scratch: J Bromhead (5) -5 cb, 2BBB: J Boyle (9) and T Tunkunas (20) +9.

LONG REEF: Men: Stroke: A: A Peacock (9) 65. B: J O’Sullivan (18) 67. C: P Goodall (22) 64. Scr: L Edgell 73.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: P Crawford (5) M O’Loughlin (18) 50. Men: White: Div 1: M O’Loughlin (18) 45. Div 2: P Farrar (26) 40. Scr: J Wheatley 41. Hole in one: M O’Loughlin at 17th. Women: M Egner (36) 39.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Multi: Black: B Emery (12) S Jones (22) 88. G Hosking (18) 44 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: P Ramsey (29) C Reeves (27) 47. R Munt (18) 36.

MANLY: Men: Stableford: A: M Masterson (6) 43. B: M MacLennan (18) 39. C: T Calderwood (20) 41. Scr: B Herring 38.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: M Liubinskas (15) 39 cb. Women: Div 1: N Ding (25) 37. Div 2: J Redfern (31) 40.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: R Orr (19) T Blackie (15) 48. A: R Nicholls (10) 41. B: R Orr (19) 45. C: E Allen (29) 38. Scr: A Hugill 36. Yellow: S Webster (25) 30 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: P Kosmina (11) 38. B: P Morris (18) 41. C: D Cawse (20) 36 cb. Veteran: R Whitfield (15) 38. Women: L Li (32) 31 cb.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: C Camphin (9) 43. B: N Saunders (19) 41. C: L Kelly (22) 38. D: C Ryan (31) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: S Liversage (15) D Murray (7) 75. A: S Parker (6) 38. B: S Liversage (15) 39. C: B Lynne (24) 38 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: M Christiansen (15) 43. G Wardle (15) 38. B: T Syme (18) 37 cb. M Twomey (19) 37. C: D Shepherd (30) 40. R Gabb (29) 38. Gymea Lily: A: M Livingstone (10) 42. N Lilly (15) 39. B: R Harris (20) 37 cb. T Knife (21) 37 cb. C: P Lakeman (30) 39 cb. P Page (27) 39.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: T Edgoose (16) P Allison (17) 75. Div 2: D Khakhar (25) D Shah (30) 80. A: C Little (5) 41. B: S Jones (15) 40. C: B Hastings (20) 39 cb. D: K Flanagan (28) 39.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: J Bryant (22) G Johnston (31) 46. J Bryant (22) 39.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: J Crank (23) 36. Div 2: J George (27) 38 cb. Div 3: B Coleman (34) 34.

NOWRA: Men: Stableford: G Simek (18) 40.

NSW: Stableford: 2B: L Wilson (15) G Reid (21) 46. W Mobbs (22) 44. White: R Daly (28) 40. Gold: E Ellis (25) 38. Women: L Buckley (12) 31. Scr: S Arnold 42.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: R Bowyer (11) K Milne 47 cb. A: R Bowyer (11) 42. B: M Carlin (13) 39 cb. C: K Henning (19) 39 cb. Scr: G Sassen (4) 30. Hole in one: White: R Bowyer at 9th.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: D Cluff (11) B Heffernan (36) 47. A: T Gilchrist (10) 41. B: C Hill (17) 42. C: P Miller (21) 40. Scr: G Naylor (0) 35 cb.

PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: I Jackson (12) S Thomas (14) 80. 2B Agg Scr: S Ballard (springwood) D Acret 67. Men: A: T Spain (7) 42. B: P Kenny (17) 39. C: P Johnson (20) 39 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: P Raper (22) D Burden (5) 50. 2B Scr: G Wall G Maltabarow 43. Men: P Beveridge (9) 44. Women: L Dickinson (8) 37.

RANDWICK: Women: Stableford: Split Six: D Reynolds A Moore P Cheang K Armstrong 93.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: C Kirk (12) C Kearns (16) 79. A: P Huntley (11) 40. B: M Bates (14) 37. C: G Wright (25) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Y KIm (31) R Strauss (18) 79. A: C Dickson (10) 40. B: J Kim (16) 42. C: W Bin Chen (22) 42. D: B Park (26) 41. Scr: N Govers 34.

STRATHFIELD: Men: Par: 2B: P Ross (27) G Barnsley (12) 9 up. 2B Scr: M Reeve M Kelman 5 up. A: S Maiolo (5) 3 up cb. B: N King (23) 4 up. C: P Ross (27) 7 up.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D James (16) 41. N Patchett (17) 38. B: B Richards (19) 38. P Edwards (30) 37.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: P Naude M Priestly 49. A: C Gallie (9) 44. B: P Naude (18) 47. C: A Petridis (24) 39.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B:  R Abrams (22) I Sandler (10) 45 cb. Scr: R Balcomb J Whiteman 37.

THE COAST: Medley: Stableford White: S Kearney (17) 41. D Myer (11) 39. G Rosewall 36.

THE LAKES: Men: Stableford: 4B: D Miller J Rubenstein 50. 4B Scr: P Lonard B Forsyth 39. A Carter (25) 42. Medley: V Hrouda (20) 41. 9-hole: O Zerbst (3) 20.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: G Engeler (The Coast 7) 22. B: R McWhinney (18) 23. C: D Ogden (23) 21. B: P McIlvenny (15) 19. C: G Karagiannis (50) 21 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: R Rose (28) L Stevens (20) 47. Scr: S Holland D Abikhair 36. A: J Cho (12) 40. A Scr: S Holland 35. B: G Nunn (18) 42. B Scr: M Kelly 24. C: R Rose (28) 43. C Scr: K Timms 21.

WALLACIA: Women: Stroke: Ambrose: J Thorpe D Chant (12.25) 73.75.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: B Lowe (28) V Carlow (29) 47 cb. A: D Rodd (12) 41. B: F Moise (17) 38. C: G Dossetor (24) 39. D: B Lowe (28) 41. Trophy: D Rodd (12) 41 cb. 9-hole: A Diekman (22) 17.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: J Mok (20) J Hacche (20) 46. 2B Scr: M Whitmore P Karta 37. A: S Hall (9) 36. B: C Boston (20) 40. C: W Patterson (34) 38.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: G Mead (23) 44. G Jurotte (14) 42 cb. I Young (25) 42. G Dickinson (14) 40. T Sutherland (26) 38.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Team: A Dove (14) M Kerr (25) V Ying (12) J Rogan (1) 96. A: G Johns (16) 38. B: W Rayner (24) 41.

WYONG: Men: Stableford: 2B: J McKenzie (26) D Wilkins (24) 49. A: R Connell (5) 38. B: R Smith (18) 40. C: D Wilkins (24) 40 cb. Scr: D McClelland 33. 

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: Div 1: K Overington (15) 42. Div 2: R Ferguson (29) 39 cb. Div 3: L Thomson (33) 45.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email