September 24, 2021

Daily Club Golf Results 10 November 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 10 November 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Tuesday, 10 November 2020.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: L Chen (25) 40. Div 2: M Youdale (32) 39. Stroke: Medal of Medallists: S Kim (16) 72.

AVALON: Men: Stableford: G Moncrieff (23) 35.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: P Grzetic (39) 40.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Mcintosh (27) 39.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: Div 1: G Jacobs (11) F Sella (14) 47. Men: Div 1: F Sella (14) 40. Div 2: R Bollen (29) 41. Medley: Scr: D Kammerl (9) 32. Men: Stableford White: M Farrell (35) 21. Women: Div 1: E Vadas (19) 39. Div 2: M Hicks (26) 37. Div 3: V Maudson (36) 40.

BEXLEY: Women: Stroke: Canadian Foursome: L Graham (28) E Reihana (25) 65.125.

BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: L Poulton (16) 39. Div 2: F Frith (33) 36.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: R Wood (22) 42.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: R Bobanovic (12) 38.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: P Yoon (13) M Yoo (18) 78. A: R Calvert (8) 36 cb. B: S Kari (13) 41 cb. C: I Mendens (35) 41.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: N Burchall (13) B Lambert (19) 71. T Lamborn (11) 40.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: K Wilson (20) 37 cb. Div 2: K Robinson (26) 31 cb. Div 3: M Juchau (33) 37.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stroke: Medal Nov: M McDonald (14) 72.

CRONULLA: Veteran: Stableford White: H Thuge (22) 40. P Chaplin (9) 39. Men: Hole in one: R Cowan at 15th. Mxd: Stableford: D Givney (16) 41. K Bauman (8) 38 cb. K Ewington 33. 2B Agg: G Horner (8) D Givney (16) 72.

CUMBERLAND: Women: Par: 2B: P DuSart (27) J Attwood (23) 11 up. Div 1: B Smith (12) 4 up cb. Div 2: P DuSart (27) 3 up. Div 3: A Hyun (45) 1 up cb.

EASTLAKE: Stableford: S Barr (21) 40.

ELANORA: Men: Stableford: B Vale (11) 38.

FORSTER: Women: Stroke: Div 1: A Harris (20) 66 cb. Div 1 Scr: K Hamilton (17) 83 cb. Div 2: P Chapman (25) 64. Div 2 Scr: H Mitchell (24) 91 cb. Div 3: R Ravell (34) 65. Div 3 Scr: L Mackin (32) 98.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: 2B: M Reid (16) R Johanson (16) 46.

GOSFORD: Medley: Stableford White: P Brown (25) 39.

HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: K Ireland (28) 39.

HOWLONG: Medley: Stableford Black: A: C Brown (12) 42. B: K Gray (16) 39. C: B Simmonds (23) 39.

HURSTVILLE: Mxd: Stableford 2B Agg: White: M Crews (16) T Payne (20) 78. Men: Div 1: D Felstead (13) 42. Div 2: P O’Reilly (19) 40 cb. Women: Gold: H Gillespie (26) 36 cb.

JAMBEROO: Women: Stroke: Div 1: S Dixon (23) 71. Div 2: K Oborn (41) 71. Medal Nov: Div 1: S Dixon (23) 71. Div 2: J Casey (28) 72. Div 3: K Oborn (41) 71. Medal of Medallists: Div 1: S Dixon (23) 71. Div 2: J Casey (28) 72. Div 3: K Oborn (41) 71. Veteran Medley: Stableford: A Young (54) 33.

KAREELA: Women: Stroke: Ambrose: N Axford Y Rochford T Reilly J Stirling 57. Scr: J Lennon M Payn J Beattie R Candy 73.

KILLARA: Women: Stroke: Div 1: C Maher (13) 71. Div 2: H Webster (20) 68. Div 3: F Crothers (25) 67. Div 4: J Rogers (41) 67. Scr: J Crichton 70.

KOGARAH: Veteran: Stableford White: J Gilfeather (10) 42.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: A Whitaker (6) 38. B: P Pasfield (19) 42. C: F Pramana (24) 39. Women: J Aldrich (25) 39.

LAKESIDE CAMDEN: Medley Stableford J Keevers (4) 37pts cb D Kraus (13) 39pts G Bale (26) 36pts. Medley 2BBB Scr R Minns (-1) C Whitley (13) 36pts. Medley 2BBB Multi B Chambers ( 20) D Kraus (13) 70pts. Women’s Stableford R Mayoh (17) 36pts. Women’s 2BBB Stableford J Turnbull (15) A. Pit 65pts (21).

LEURA: Women’s Stableford N Yu (14) 36 pts, C Moore (12) 33 pts.

LONG REEF: Men: Stableford: C Eberhardt (14) 40. Women: Div 1: S Smiles (26) 40. Div 2: L Sinclair (39) 41. 9-hole: H Cregan (38) 19.

LYNWOOD: Medley: Stroke White: Scr: J Wong 81 cb. Div 1: D Robertson (14) 68 cb. Div 2: A Rewell (23) 64.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: G Grant (15) S Maclure (17) 46. 2B Scr: D Cremin P Harrison 39. V Stotanof (9) 39. Scr: J Starr 32. Women: F Schofield (30) 40. Veteran: J Granger (23) 37.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Hennessy (13) 43.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Ambrose: C Cho (15) S Shin (17) C Song (22) G Lee (34) 62. Medley: Stableford: S Beed (22) 40.

MURRAY DOWNS: Stableford: A: A Ferguson (26) 39.

NEWCASTLE: Men: Par: D Grace 3 up cb. Women: Div 1: J Thompson 1 down. Div 2: L Minehan 2 up. Div 3: C Michilis 5 up.

NORTH RYDE: Women: Stableford: 2B Agg: A: M Irons (10) J Irons (21) 71. B: J Kim (17) S Dale (41) 71. C: R Bond (45) J Gorman (41) 63.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Mann S Clayton 50. C Mann (23) 44 cb.

NOWRA: Veteran: Stableford: 2B: T Hunter (21) K Quinten (26) 46. Women: P Austin (26) D Pritchard (33) 44.

PALM BEACH: Women: Stableford: 2B: J Lester (34) 50. V Smith (35) .

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: M McShane (42) D Pierce (30) 47. C Fiadino (1) 40. Women: Div 1: C Adamsas (4) 37. Div 2: G Fitzpatrick (38) 40.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: W Gardiner (8) R Deeks (12) 49. A: W Gardiner (8) 42. B: H Egger (17) 37. C: A Franklin (26) 39. Scr: P Cox 33.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: S Barker (12) 42. B: H Moerenhout (15) 40 cb. C: K Crack (26) 39 cb.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: J Stobo (20) 43. Div 2: D Wooster (30) 42. Div 3: K Harris (42) 42. 9-hole: R Masman (45) 21. Veteran: Green: V Marquis (45) 13. Women: Stableford: 2B: L Tannock (24) M Cruice (38) 50.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B Agg: Yellow: A Rogers (16) T Clifford (18) 70.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: M Sinnot (20) 39. Medley: Veteran Men: H Herman 74. Women: Div 1: M Kim (12) 38. Div 2: M Son (27) 38. Div 3: W Kemp (31) 34. Div 4: L Wines (45) 34.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: P Ray (24) J Andersen (25) 74. A: D McManus (3) 38 cb. B: J Scorgie (14) 36 cb. C: G Barwick (22) 39. D: B Burfield (30) 38. Hole in one: White: G Barwick at 9th.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: G Lewis (16) 39.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: G Devlin (9) 37. B: P Wrightson (14) 44. C: J Horvath (21) 41. Women: Div 1: J Hartman (18) 35. Div 2: S McCarthy (38) 35.

ST. MICHAEL’S: Snr Stableford White: D Glynn (8) 40. Women: Div 1: C Margetts (18) 38. Div 2: D Weinreis (27) 37 cb. Div 3: P Ewing (39) 37 cb.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Shin (17) 35. Div 2: J Seo (28) 38.

SVGA at Dunheved: Men: Stableford: A: S Branch (Gordon) 38. B: P Smith (North Turramurra) 38. C: J Romanowski (Wollongong) 39.

TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: K Edwards (5) 36. E Polikevics (37) 35.

TERREY HILLS: Medley: Stableford Gold: Y Cheung (5) 37.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Div 1: C Perkins (3) 69. Div 2: M Jacobson (23) 72. Div 3: C Rowan (32) 72 cb. Scr: A Chu 71 cb. 36-hole: H McNeill 144. Hcp: S Pines (41) 134. C’ship qlfrs: H McNeill C Perkins A Rathbone A Chu B Mapanao S Hall S Perkins A Bull. A res: V Jellis L Townsend J Carrigan T Mino S Lee J Sedgwick F Nethery N McIntosh. Bronze: K Osgood M Jacobson E Kinoshita A Witteman C Schlipalius S Aldridge B Skibsted K Thorn. Bronze 2: R Fitch S Pines A Levine T Whalley W Brende. R Sperling S Ellis.

THE COAST: Veteran: Stableford: A Smith (30) 42. Medley: White: B Corner (32) 44. C Bell (11) 43. Scr: D Portway 34. 2B: B Swan (20) R Levy (22) 44.

THE LAKES: Men: Stableford: S Miers (21) 43. Women: Stroke: Medal Nov: Div 1: L Haigh (13) 71. Div 1 Scr: L Haigh 84. Div 2: E Chow (30) 71. Div 2 Scr: M Graham 100. Gold Medal: A: K Anderson (17) 75. Stableford: 9-hole: A: K Callan (45) 18.

THE RIDGE: Men: Stableford: A: R Kellert (9) 36 cb. B: M Liddell (19) 39. C: S Russell (34) 39. Women: A Allcock (15) 36. Medley: 2B Agg: N Hendy (27) D Cheeseman (9) 79.

TOCUMWAL: Women: Stroke: Medal Nov: A: L Cooper (18) 70. B/Medal: R Taverna (26) 68. C: D Baldwin (36) 70. Stableford Gold: A Brown (12) 40.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: D Page (26) 39. Div 2: N Falloon (35) 33. Div 3: A Starkey (45) 39.

WAKEHURST: Women: Stableford: 2B Agg: J James (30) M Franklin (26) 79. A: W Anderson (20) 40. B: J Park (23) 41. C: J James (39) 43.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Hasler (14) J Littlebury (8) 43 cb. G Vigne (7) 36 cb.

WARRINGAH: Women: Stableford: D Burman (26) 26. Stroke: Canadian Foursome: A Beckwith (29) A Kelly (20) 69.62.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: P Nagle (12) 37 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: S Doyle (24) 67. Stableford: J Bressan (45) 37.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: M Thompson (20) 38. Div 2: L Varney (29) 37. Div 3: A McGaw (38) 38.

WYONG: Men: Stableford: T Richards (25) 38. Women: P Dalton (28) 39.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: 4B: Lake: A: M Smith (2) R Staley (13) 11 up. B: K White (25) R Stapleton (27) 8 up. Murray: J Conway (15) S Blackley (13) 8 up.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: P Eaton (14) 28. Red: P Latham (11) 25.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email