Daily Club Golf Results 9 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Monday, 9 November 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: C Kitto (Camden 27) L Snee (25) 48. 2B Scr: K McGuire T Willingham 39. White: A: S Newbery (9) 40. B: R Case (16) 37 cb. C: M Rae (Camden) (34) 42.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: M Hammond (15) M Staunton (22) 47. Div 1: M Hammond (15) 39. Div 2: H Gregor (19) 45. Div 3: G Shortis (31) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: K Killen G Wilkinson 47. A: H Colburn (10) 38. B: G Wilkinson (13) 40. C: T Colella (23) 44.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: P De Martin (20) 37.

BONVILLE: Medley Stableford G Zacher (10) 34 PTS.

BWVGA at Toukley: Veteran: Stableford 2B Agg: White: M Hyland M Crehan 76. Div 1: D Boyd (12) 41 cb. Div 2: M Hyland (19) 39 cb. Div 3: S Buckley (27) 41 cb. Div 4: M Gosling (38) 40. Trophy: S Buckley (27) 41 cb.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: W Moser (11) 37 cb. P Phanthanak (11) 37. B: M Stoecker (28) 37 cb. T Vukman (16) 37 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Harris (38) M Foley (6) 47. 2B Scr: C Clunes R Pattison 40. Men: A: M Eades (8) 41 cb. B: I Nicholls (17) 36. C: B Turk (27) 40. Women: J Kim (42) 37 cb.

COMMERCIAL ALBURY: Veteran: Stableford Yellow: B Haynes (26) 42.

CROMER: Women: Stableford Split Six: Yellow: S Adams (8) M Cover (28) 56 cb. R Doolan (22) 39. C Crawford (33) 37.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: B Jones (27) B Heathcote (23) 47 cb. G Worth (23) 38. Women: C Hwang (31) 33.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: C Butt (Wyong 26) W Miller (Penrith 14) 72. Div 1: W Beard (12) 38. Div 2: D Mahood (23) 38. Scr: J Wheatley (Lynwood) 34.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: Div 1: B Richardson (15) 40. Div 2: P McCanna (25) 41.

GOSFORD: Medley: Stableford White: G Hall (19) 32 cb.

HOWLONG: Veteran: Stableford White: A: R Laidlaw (15) 37. B: T Bennett (21) 36 cb. Yellow: F Anderson (26) 42.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: H Osman (20) 41. J Pringle (17) 40. G Eagleton (18) 39. G Seymour (6) 38. B: C Costello (35) 36. J Robb (26) 35. K Oborn (38) 35. R Claydon (24) 35.

KILLARA: Men: Stableford: R Seeto (6) 2. Women: Green: W Greenwood (31) 34.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: G Barksby (23) D Gordon (17) 51. Scr: M Cain K Gordon 34. A: M Cain (4) 36 cb. D Gordon (17) 40. C: G Barksby (23) 41. Women: L Haines (34) 36.

LIVERPOOL: Stableford: 2B: R Conrad (17) G Smith (27) 48. Medley: A: B Chung (12) 38. B: A Mesiti (15) 39. C: I McKenzie (20) 39. Women: E Rhu (12) 38.

LONG REEF: Men: Stableford: A: S Twigg (9) 39. B: S Fitzsimmons (14) 39. C: R Keir (22) 40. Scr: M Buckley. Women: M Denner (29) 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: C Berwick (33) 47.

MACARTHUR GRANGE: Combined Championship Round 1 Club Championship/Monthly Medal A Grade: L Campbell 71(4) 67nett, J Fruean 79(12) 67 nett, J Cagney 73(5) 68 nett B Grade: D Lovett 82(15) 67 nett, J Menz 84(14) 70 nett, C Jarman 88(15) 73 nett C Grade: G Campbell 96(23) 73 nett, P Cavanough 94(20) 74 nett, P Drinkwater 99(22) 77 Ladies: K Riley 92(19) 72, M McFarland 103(21) 81.

MANLY: Men: Stableford: K White (13) 40. Women: S Hammerton (28) 32.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: I McFarland (25) R Le Nevez (36) 48. I McFarland (25) 40.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: N Majithia (27) D Shah (31) 48 cb. A: C Killiby (17) 42. B: D Sellars (27) 37. C: H Bell (32) 38.

NSW: Women: Stableford: G Harmer (30) 39. Medley: M Yetman (11) 42.

OATLANDS: Men: Stableford: G Peart (15) 43 cb. Women: A: P Skelton (12) 38. B: M Hannaford (28) 40. C: A Kennedy (38) 42.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: R Fellows (12) W McGraw (17) P Looby (21) 90. P Looby (21) 41. Women: Stroke: Foursome C’ship: A: D Amos M Miles (17.5) 74.5. B: L Stanton M Dearlove (26.5) 74.5. C: C Bardwell J Cover (39) 78.

PENRITH: Medley: Stableford Veteran Men: Gold: G Howes (Rosnay 11) 43. Veteran Women: P Kunkler (27) 33 cb.

RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B: I Reeves (34) B Jones (29) 41 cb. R McWilliams (18) 36.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: E Marquez G Gottshe 81. White: A: G Gottsche (16) 44. B: B Hunter (20) 42. Snr Green: R Pottie (18) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: T Wilson (16) P Reynolds (33) 44. T Wilson (16) 38. Veteran: H Won (27) 38. Stroke: M Collins.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: M Burke (7) 41. Women: Div 1: M Armstrong (16) 40. Div 2: L Hodges (51) 41.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: G Bennetts (7) 37.

STRATHFIELD: Stableford: A: L Liang (14) 40. B: H Roberts (25) 47. C: G Kwak (28) 37.

TALLWOODS: Men Stableford White: 4B Agg: D Bell B Tipton 74. I Miller S Murray 74. Veteran Men: G Ball (16) 42. I Miller (5) 40. 

TERREY HILLS: Medley: Stableford: T Kim (18) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Div 1: C Perkins (4) 70 cb. Div 2: K Osgood (24) 71. Div 3: S Pines (41) 64. Scr: A Rathbone 73 cb.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: A: D Castle (9) 37. B: J Ahern (15) 41. C: M Coates (Mollymook 23) 42 cb. Veteran: D Greenway (39) 42.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M Merigan (30) K Hazard (35) 46. Men: A: P Bull (11) 38. B: B Langford (18) 38. C: D Yung (21) 38 cb. Women: J Park (22) 33.

WALLACIA: Men: Stableford White: G Keeley (8) 39 cb. D Duguid (4) 39. J Kuzmanovic (13) cb.

WOOLOOWARE: Stableford: Veteran Men: A: K Kosowski (19) 39. B: P McCaffery (28) 39 cb. C: L Satchell (36) 41. Hole in one: R Walsh.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email