Daily Club Golf Results 7 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 7 November 2020.

ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal Nov: A: K Hopkins (11) 66. B: D Robinson (13) 65. C: R Farrell (34) 62. C’ship: A Scr: K Shepherd (0) 284. B: D Robinson (13) 334. C: P O’Brien (18) 368. Veteran: L Lewis (6) 327. Women: Medal of Medallists: S Kennedy (10) 76. C’ship: S Kennedy (10) 254. Jnr: T Chell (13) 356.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: C Brobbell (9) A Gorrie (10) W Wright (22) R Winslow (15) 110. A: A Gorrie (10) 40. B: A Schultz (15) 40. C: P Small (26) 38 cb. Scr: B Rayner 35 cb.

AVALON: Women: Par: S Malchin-Barford (24) 2 down cb.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: M Westerway (7) 39. B: C Shergill (14) 40. C: B Meers (26) 42. A Scr: G Smith 38.

BALGOWLAH: Medley: Stroke: Medal Nov: A: D Hanshaw (8) 63. B: T Mitchell (17) 63. C: N Reeve (32) 61.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: B Wimble (30) 41. Stroke: A: J Carter (11) 63. B: G Brown (15) 69. C: A Pengue (24) 64.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: T Roach (11) 63. B: A Duggan (26) 62. L Forbes (38) 88. Men: Medal Nov: A: K Nikas (9) 57. B: P Heaphy (14) 54. C: T Perera (25) 59. A Scr: S Laws (2) 65. B Scr: P Heaphy (14) 68. C Scr: A Allsopp (20) 83.

BAYVIEW: Men: Stroke Cup: Black: A Scr: N Fletcher 75. A: K Rae (10) 69 cb. Stableford: Shield: C Salisbury (25) 42. Women: Stroke: Medal of Medallists: Div 1: A Gluckman (16) 72. Div 2: T Gillett (21) 77 cb. Div 3: S Lewis (34) 84.

BERMAGUI: Women: Stableford: L Ponsford (15) 33. M Hayes (10) 31. Men: Stroke Medal Nov: Black: S Roberts (15) 69. A: N Rutherford (13) 70 cb. B: L Moresi (17) 72. C: G Cummins (22) 74.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: R Emmerick (5) J Ashcroft (4) 152. B: K Wilson (14) A Hayes (17) 175. C: P Golsby (24) L Byrne (24) 96. Medley: Par: A: R Lynch (8) 2 up cb. B: S Huhner (17) 7 up. C: S Gibson (23) 3 up cb.

BEXLEY: Men: Stableford: A: S Lindsay (6) 41. B: S Hogg (13) 39 cb. C: R Murfitt (20) 39 cb. Scr: J Dodds 32 cb. 2B Multi: B Cuneen (22) C Cuneen (16) D Cuneen (21) K Holland (14) 115. Women: D Castle (38) 38.

BLACKHEATH: Men: Stroke: Cup: J O’Keeffe (14) 66 cb. Women: L Aaron (31) 67. Men: Stroke Medal: Black: A: N Benson (11) G Dowdell (10) I Griffiths (10) 66. B: J O’Keeffe (14) 66. P Binskin (23) 68. Stableford White: P Johnston (31) 37.

BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A: G Bell (3) 68. A Scr: G Bell 71. B: M Cotton (17) 66. C: R Tockar (25) 66. Stableford White: L Bewes (18) 40. D: M Aspros (32) 29.

BONVILLE: Medley: Stableford: T Smith (3) 39. P Maunder (6) 35 cb.

BOWRAL: Women: Stableford: J Ogg (24) 36. Men: M Halfhide (17) 39.

BRIGHTON LAKES: Stroke: A: T Barnes (7) 65. B: P Hassarani (17) 65. C: T Tarmo (26) 65. A Scr: T Barnes (7) 34. B Scr: W Patman (13) 25. C Scr: M Rogers (26) 73.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Nov: A: I Buckley (9) 66. A Scr: R Buettner 74. B: F Murugan (11) 66. B Scr: N Guo 78. C: R Arnold (19) 68. C Scr: P Tiley 83. D: D Alvarez (23) 69. D Scr: J Bertovic 96 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: A: M Thorn (18) 31. B: S Goodall (21) 30. C: A Toto (40) 32. Split Six: S Goodall (21) J Turner (30) 57. Men: A: K Bellman (10) 39. A Scr: D Meldrum 36. B: J Ardill (14) 40. B Scr: K Dilucchio 22. C: I Goodall (24) 39. C Scr: B Keys 18. Split Six: J Ardill (14) S Taylor (6) 71.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: C Bell (42) 42.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: G Nicholls (12) 39. B: B Iorfino (15) 43. C: M Annetts (33) 39. 2B: B Iorfino (15) C Harris (38) 51. 2B Scr: J Semrany D Shipp 39.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: C Farrell (14) A Barakat (16) 50. A: J Honeybrook (11) 37. B: C Farrell (14) 43. C: S Kim (23) 40.

CASTLE HILL: Men: Stroke: A: C Hansen (9) 69. A Scr: J Reynolds (3) 76. B: P Papaluca (13) 79. B Scr: P Papaluca (13) 79. C: N Dawkins (36) 79. C Scr: G Collins (18) 89. A: C Hansen (9) 69. A Scr: J Reynolds (3) 76. B: P Papaluca (13) 79. B Scr: P Papaluca (13) 79. C: N Dawkins (36) 79. C Scr: G Collins (18) 89. Stableford: J Hickin (32) 36. Stroke: Veteran Men: P Phegan (31) 73. Hole in one: B Zubrycki at 2nd. Stroke: A: M Eades (9) 72. A Scr: M Chizzonoti (3) 78. B: R Nasso (17) 72. B Scr: J Cirera (12) 86. C: C Beherens (21) 71. C Scr: A Parish (18) 91. Stableford: G Brangwin (25) 33. Stroke: Veteran Men: P Dorahy (31) 72.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Nov: A: R Wallace (9) 61. A Scr: D Gibson (3) 69. B: N Rock (17) 63. C: T MacDonald (24) A Walsh (24) 66 to playoff. Women: J King (34) 66.

CHATSWOOD: Medley: Stroke: A: D Pryor (12) -9. B: W Krysman (15) -5. C: J Hibbett (19) -3.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stroke: A: L Drummond (10) 67. B: E Hollands (16) 66. C: W Jones (30) 68.

CROMER: Medley: Stroke Black: A: J Richardson (7) 67 cb. B: P Sargeant (20) 65. C: I Onsomu (29) 66. A Scr: C Rae 70.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: A Parker (10) 66. A Scr: R Simpson (+1) 71. B: D Crossley (17) 67. B Scr: D Crossley (17) 84 cb. C: I Forsyth (21) 64. C Scr: I Forsyth (21) 85. Stroke: Trophy: I Forsyth (21) 64. Stroke Medal Oct: Black: A: P Conlon (11) 77.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Nov: A: B Leafe (11) 69. A Scr: P Takla 73. B: Y Kim (18) 66. B Scr: V Piukala 82. C: P Bockos (27) 69. C Scr: N Shaw 91.

DENILIQUIN: Mxd: Stroke: A: R Tayler (9) 69. B: I Fuller (13) 71. C: B Bennett (19) 69. D: J Amytage (22) 68.

DUNHEVED: Men: Stroke: C’ship: A: C Williams 299. Medal Oct: A: R Kellam (2) 73. A Scr: C Dengate 77. Medal Nov: A: A Mezildic (9) S Andrews (7) 67 to playoff. B: M Vukelic (15) 65. B Scr: A Wright 81. C: G Mcpherson (21) 66. C Scr: M Sorridimi 84. D: T Vincenzini (33) 67. D Scr: K Storr 91.

EASTLAKE: Medley: Stroke: A: J Pantaleone (11) 70. B: J Katholos (16) 65. C: M Jenkins (23) 73. A Scr: D Galloway (2) 77. B Scr: M Williams (13) 83. C Scr: B Hansen (21) 94.

ELANORA: Men: Stableford: B: H Scamps (21) 43 cb. A: P Venning (13) 43 cb. C: J Garner (24) 39. A Scr: R Jagger (13) 34.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: N Miller (+4) 37. A: B Radford (6) 39. B: J Mcgrath (18) 43. C: B Gorter (19) 39. D: K Gearside (26) 35 cb. Irish Team: R Ross (36) B Gorter (19) R Stanley (6) N Massa (11) 91 cb.

FINLEY: Men: Stroke: 36-hole: R Harris (22) W Peasley (15) 142. Foursome C’ship: R Daniel M Daniel 161. Women: Stableford: H Daniel (21) 34.

FOX HILLS: Men: Stroke: C’ship: A: P Bradley (8) 68. A Scr: J Wheatley 69. B: G Watts (17) 67. B Scr: A Relph 85 cb. C: C Purse (21) 67. C Scr: M Harry 91. D: A Iqbal (36) 36 cb.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Tolley (7) 68. A Scr: A Johnston 77. B: R Thompson (19) 68 cb. B Scr: T Markovski 84. C: P Coyle (22) 72. C Scr: P Fellows 93. Women: Div 1: J Chuck (22) 72 cb. Div 1 Scr: G Joe 86. Stableford: P Goulbourn (14) 36.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Nov: A: G Falconer (11) 69 cb. A Scr: W Knapp 69. B: J Nicholas (18) 71. B Scr: S Godbolt 86. C: P Naylor (22) 74. C Scr: T Harman 95. C’ship: A: D Chandler (8) 213. A Scr: W Knapp 213. B: J Nicholas (19) 213. B Scr: C Campbell 264. C: P Naylor (22) 221. C Scr: T Harman 278.

GLENMORE: Medley: Stroke: Medal Nov: A: M Talley (5) 74. B: W Husband (15) 76. C: D Smith (33) 67. Stableford: B Pearson (20) 38.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: D Brown (3) 33. A: M Mclaren (11) 41. B: S Holmes (15) 40 cb. C: J Daly (27) 42. 2B: S Holmes (15) J Daly (27) 48 cb.

GOULBURN: Women: Stroke: A Scr: G Moroney (17) 93. B: S Scott (21) 76.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: R Hofmeier (17) 38. B: L McLean (21) 37. Women: V Bourke (29) 38.

HAWKS NEST: Men: Stroke: A: F Bennett (13) 68 cb. C Hoolahan (17) 71. L Miller (26) 71.

HIGHLANDS: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: D Payne (6) 66. B: J Elton (18) 64. C: G Suter (23) 66. Stroke: Scr: A: B Clapham 72 cb. B: J Suckling 85. C: G Donaldson 92. Women: C’ship: J Thom (23) 69. Scr: D Finlaison 85. Medley: Stableford: K Schnoor (26) 36 cb.

HORIZONS: Men: Stroke: A: D Wilson (7) 70. B: R Spring (20) 68. C: M Dombkins (22) 72. D: B Matalon (25) 69. Women: A: F Bessant (21) 73. B: J Parker (27) 80 cb. C: P Brown (32) 78. Mxd: Stableford: D Hansor (28) 38.

HOWLONG: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: C Brown (12) 69. B: R Van Klaveren (19) 66. C: M Mills (23) 63. Medal of Medallists: R Newman (26) 67. Women: Yellow: W Day (17) 70. Medal of Medallists: White: D Tyrell-Miller (18) 71.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Nov: A Scr: J McFadyen 73. A: R Sinclair (10) 68. B Scr: R Zajakovski 81. B: R Zajakovski (14) 67. C Scr: R Kettle 80. C: R Kettle (19) 61. Women: Div 1 Scr: N Hellyer 85. L Samuelson (34) 72.

JAMBEROO: Men: Stroke: P Francis (15) 61. Medal Nov: A: G Seymour (8) 66. B: P Francis (15) 61. C: C Struck (30) 65. Medal of Medallists: A: P Francis (15) 61. B: P Adams (20) 66. C: M Rodgers (24) 69. Women: L Bell (27) 76.

KAREELA: Men: Stroke: C’ship: A: L O’Dowd (9) 62. A Scr: K Mudadana (1) 68. B: J Devlin (17) 64 cb. B Scr: B Davis (13) 79. C: K O’Dowd (20) 62. C Scr: J Pearse (25) 90.

KIAMA: Men’s Monthly Medal : A: C Matthews (13) 62 Scr: W Blomley 69. B: M Johnston (17) 65 Scr: G Cowen 82 cb. C: N Cowen (29) 61 Scr: G Fischl 91 cb..

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: J Balfour (19) C Curwood (26) 44 cb. A Scr: K Slater T Wray 35. A: H Carmichael (11) 37. B: I Singh (17) 37 cb. C: S Waugh (22) 37. Women: Green: P Davies (13) 34. Men: Stroke: C’ship: A: J Wooster bt A Lamble. B: H Newbery bt S Perkins. C: J Foulsham bt B Dodds. D: L Callanan bt S Coffee.

KOGARAH: Men: Stroke: Medal Nov: A: S Dunlop (6) 64. A Scr: J Heron 70 cb. B: C Treggonning (14) 63. C: P Harper (26) 64.

LAKESIDE: Men: Stroke: C’ship: A Scr: L Arthur (0) 283. A: G Fish (6) 286. B Scr: P Nilsson (13) 347. B: J Grovener (14) 290 cb. C Scr: G Shortland (24) 272. C: N Papallo (19) 374. M Albee (0) 298. Women: Stableford: Div 1: S Eager (29) 39. Div 2: J Kay (38) 35.

LANE COVE: Mxd: Stroke: Medal Nov: A Scr: D Duncan (12) 61. B: H Shaw (18) 61. C: P Siapos (21) 57.

LEONAY: Men: Stroke: Medal Nov: A: Z Lange (4) 63. A Scr: Z Lange 67. B: G Annand (16) 66 cb. B Scr: P Kitley 76. C: B Elderton (19) 63. C Scr: B Elderton 82. D: B Carballo (24) 59. D Scr: B Carballo 83.

LEURA: Men’s Monthly Medal A: R Singh (11) 69, T Cook (9) 72: B: H McCarthy (14) 68, P Davis (15) 70; C: W Hodgetts (27) 69, D Davies (Springwood GC) (21) 74 cb; Scratch: R Singh (11) 80..

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: A Pettitt (6) 69. A Scr: A Naaman 74 cb. B: A Shaw (15) 64. B Scr: D Clogher 83 cb. C: M Gabriel (21) 68 cb. C Scr: M Valenti 90.

LONG REEF: Men: Stroke: A: R Kocass (10) 68. A Scr: M Bockman 75. B: I Wilson (17) 69. C: T Huizenga (31) 67. Women: J Brown (12) 77.

LYNWOOD: Men: Stroke Black: A Scr: T Farrar (2) 73. A: J Walter (3) 68. Stroke: B Scr: S Morgan (11) 83. B: N Bell (17) 68. Stroke White: C Scr: A McCracken (17) 91. C: P Nicholson (20) 67. Women: Stroke: A: T Lindsay (24) 73. B: T Eastaway (25) 72.

MANLY: Men: Stroke: C’ship: E Blake bt J Roche 1up. Women: I Garay bt G Amate 6-5.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: M Plant (15) J Chong (11) 46 cb. 2B Scr: T Shaw K Watson 38 cb. S Mahe (9) 39 cb. Scr: C Nikolaou 35 cb.

MASSEY PARK: Men: Stroke: A: C Lepre (10) 64. A Scr: F Tierney 69. B: C Wotton (17) 62. B Scr: C Wotton 79. C: K Darke (24) 58. C Scr: K Darke 82. Medal Nov: A: C Lepre. B: C Wotton. C: K Darke. Medal Oct: A: W McPherson bt B Smith. B: P Murphy bt R Salvador cb. Women: Veteran Women: Div 1: B Broadbent (29) J Smith (15) 74. Div 1 Scr: E McMaster H Winning 91.

MONA VALE: Men: Stroke Medal: A: R Dick (12) 66. B: G Saunders (19) 69. C: P Gilliland (23) 69. Scr: A Peade 73. Stableford: M Raso (36) 44. 2B: M Raso (36) T Maruca (34) 51. Stroke Medal Oct: A: M Williams (13) 73. C’ship: A: M Marr bt T Chambers 6-4. A res: C Mann bt G Macdougall 3-2. B: T Gilligan bt B Patterson 3-1. C: S Jacek bt J Bragg 5-4.

MONASH: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: J Bennett (10) 69. B: J Sacco (15) 71. C: B Cleland (21) 74. Stableford: D Vilensky (30) 34.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Warner (6) 43. B: J Tuigamala (13) 39. C: N Grusd (23) 37 cb. Stableford: Scr: J Boaz 32 cb. Women: L Child (12) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: G Bygraves (6) 38 cb. B: I Beck (17) 37 cb. C: J Jiang (21) 40. 2B Agg: W Graham (13) J Jiang (21) 75.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: Div 1: M Barden (10) 70. P Power (15) 70. Div 2: S Rigby (21) 65. C James (21) 69. Div 3: L Barrett (30) 72. B Hammond (25) 73. Brushbox: Div 1: J Papworth (10) 44. R Johnson (15) 40. Div 2: P Buckley (19) 43. N Young (20) 42. Div 3: F Fey (24) 37. T Smith (28) 36.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A: A Bosworth 67 cb. A Scr: L Ferrier 71. Stableford: J Gardiner 39 cb. Women: J Macdonald 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A: T Sellars (19) G Loone (11) 43. B: P Foxall (19) P Sexton (24) 43. A: R Kim (14) 37. B: G West (19) 36. C: M Kang (20) 36.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: G Rogers (28) 33. Mxd: 2B: R Edenhofner (2) N Hughes (27) 46. Men: A Mcbean (16) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Nov: A: S Carter (13) 62. A Scr: J Renshaw 67. B: B May (20) 64 cb. B Scr: P Catlin 78. C: E Yi (20) 59. C Scr: E Yi 79. Women: A Nayani (31) 60. Medley: Stableford: G Hollingworth (15) 37. Men: Stroke: Matchplay: Div 2: C Cox bt I Hannam 6-5. Div 3: P McDonald bt B Bolton 4-3. Div 4: T Lewis bt R Haskard 4-3. Women: C Mallinson bt P Beckton 1up.

NOWRA: Men: Stroke: MM: A: S Rice (6) 67 cb. A Scr: T Monie (Worrigee) 69. B: G Bridge (15) 68. B Scr: G Bridge 83. C: C Reeve (23) 67. C Scr: C Reeve 90.

NSW: Men: Stroke: Medal Nov: A: L Naumovski (11) 68. B: C Katz (18) 70. Stroke White: C: A Wilson (25) P Harris (24) 73 to playoff. Stroke: Scr: N Murdock 74 cb. Stableford Gold: E Ellis (25) 33. Women: Stroke: M McCarthy (19) 75. Men: Hole in one: Gold: D Furlong at 6th.

OATLANDS: Men: Stroke: Matchplay: A: B Hooper bt S Porter 3-2. B: M Seamons bt R Butcher 3-2. C: M Carlin bt R Palin 4-3. D: L Nelson bt R Ruston 5-3. Medley: Stableford: A: M Shephard (12) 40. B: J Yun (15) 43. C: J Crawford (20) 41. A Scr: R Easterbrook 37.

PALM BEACH: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: T De Vault (9) 62. B: G Hunt (19) 61. C: M Connors (23) 59. A Scr: R Yendle (8) 71 cb. B Scr: J Essenstam (14) 78. C Scr: G Warner (22) 82 cb. Women: Stableford: N Kempson (30) 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: J Mansfield (10) 41. A Scr: M Fogarty 36. B: M Cain (16) 43 cb. C: M Fothergill (23) 40 cb.

PENRITH: Men: Stroke: Medal: A: R Sutheerland (9) 67. A Scr: J Gadd 72. B: G Annetta (14) 67. B Scr: J Smith (13) 82. C: T Irvine (28) 68 cb.

PYMBLE: Men: Stroke: Medal: A: M Macquillan (7) J Conran (+3) 70 to playoff. B: G Hatch (18) 68. C: P Kennedy (19) 69. A Scr: J Conran 67. Women: K Fischer (16) 75. Men: A/Medal: J Byun 71.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: P Cox (16) A Hunter (12) 75. A: A Hunter (12) 42. B: J Johnston (17) 37. C: K Smith (22) 36. Scr: A Pustetto 33. Stroke: Cock o’ Walk: M Ramsden P Collins bt R Paulsen P De dassel 2up.

ROSEVILLE: Snr Stroke: L Pincott (25) 64. Men: A: B Angus (11) 62. B: D Leahey (16) 64. C: S Rayner (20) 60. Women: Stableford: M Thoumelou (44) 36. Men: J Morton (33) 45.

ROSNAY: Men: Stroke: Medal Nov: A: M Sipari (9) 67. A Scr: I Hoy 73. B: P Calman (16) 65. B Scr: J Skinner 79. C: M Stephens (29) 66. C Scr: J Letteri 86. Women: Div 2: E Morabe (21) 70.

ROYAL SYDNEY: Men: Par Championship: White: A: M Peet (10) 5 up. B: J Macken (17) 8 up. C: R Joske (18) 4 up cb. A Scr: C Sayers 3 down. Women: Par: S Packham (32) 4 up. Stableford: Centenary: K Halliday (40) 2.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: P Effeney (11) 66. A Scr: H Doig 69. B: F Yang (14) 72. B Scr: G Jones 87. C: M Angel (21) 67. C Scr: F Collins 89. D: G Wenborn (26) 71. D Scr: A Young 100. Medley: Stableford: L Gage (22) 40. Men: Stroke: C’ship: Div 1 Scr: H Doig 284. Div 1: V Subramaniam (7) 291 cb. Div 2 Scr: B McKissock 330. Div 2: B Laing (11) 292. Div 3 Scr: G Jones 350. Div 3: D Semken (16) 289. Div 4 Scr: C Mckenna 370. Div 4: S McCawley (22) 295. Div 5 Scr: J McClorey 401. Div 5: T McDonald (33) 293. Women: A Scr: M Kim 346. A: Y Lei (10) 316. Snr M Farr 315. Veteran: P Watson 376.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Quain (4) 57. B: S Melham (11) 51.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: J Bros (5) 39. B: D Drennan (15) 40. C: G Finnigan (20) 43. Women: Div 1: G Boyd-Skinner (26) 37. Div 2: R Tweed (27) 34. Men: 2B Agg: J Dolan (15) G Keenan (25) 70. Medley: S Barrie (16) L Barrie (5) 74.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: A: W Merchant (10) 69. B: D Newton (15) 64. C: J Schenk (22) 69. A Scr: I Asbury (0) 76.

ST. MICHAEL’S: Men: Stroke Medal Oct: White: B: P Bower. Stroke: Medal Nov: A: M Collie (7) 68. Stroke White: B: J Lee (16) 70. C: L Wainstein (19) 67. Stableford: M Davis (Scr) 39. Stableford White: M Levett (20) 39 cb. Gold: G Russell (23) 36. Women: Stableford: S Lom (25) 32. Men: Stroke: Scr: H Wang 72. Team: A: M Cohen (25) L Wainstein (19) M Bloom (18) C Garfinkel (19) 53. A Scr: S Aitken G Sacks K Walther D Glynn 66.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal Nov: R Gregory (28) 64. Div 1: A Hwang (18) 65 cb. Div 2: H Liu (24) 67 cb. Div 3: R Gregory (28) 64. Scr: H Kim 73. Medal Oct: P Meyer 67. Veteran Men: S Kitching (22) 69. Trophy: P Meyer 67. Medley: Stableford: H Cha (26) 38.

TERREY HILLS: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: T Davis (6) 67. B: T Lee (14) 67. C: T Wolski (25) 69. Scr: T Davis 73. Hole in one: B Fitzpatrick at 4th.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: C Dunn (12) 65. B: R Rahman (18) 69. C: P Theodore (25) 69 cb. A Scr: J Todd 73.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: A: K Roche (7) 40. A Scr: K Roche 32. B: J Chow (32) K Roche (7) T Harriott (14) R Weston 88. Women: Stroke: Div 1: S Africh (23) 73. Div 2: S Pickering (37) 74. Gold Medal: S Africh (23) 73.

THE LAKES: Stroke: Medal Nov: A: T Cramb (12) 65. B: Y Rudman (17) 66. C: P Green (19) 67. A Scr: R Vandersluis 77. M Fleming (13) 82. Stableford: 9-hole: G Levy (8) 16.

THE RIDGE: Medley: Stroke: Medal Nov: A: B Beauchamp (9) 69. B: D Lochens (16) 64. C: G Maiolo (28) 67. Stableford: D Dannaoui (31) 42.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: S Bakes (1) 69. B: R Clark (16) 71. C: N Higginson (32) 67. Scr: S Bakes (1) 70. Women: J Langford (8) 83. A: M Purtill (16) 71. B: R Seymour (23) 72.

TOUKLEY: Men: Stroke: Medal Nov: A: C Quin (5) 68. A Scr: C Quin 73. B: J McNamara (13) 71 cb. B Scr: J McNamara 84. C: T Steedman (19) 70. C Scr: T Steedman 89. Medal May: C: G Brunton (24) 78. Gold Medal: C Quin (5) 68. Women: Stableford: C Walters (23) 37.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Black: A: R Del Carmen (10) -4. A Scr: M Devries (0) 72 cb. B: C Choi (16) -7. B Scr: M Hogan (13) 83. C: M Nicol (26) -5. C Scr: L Stutchbury (19) 91 cb. Women: Green: J Kim (21) -2. C Mun (24) -1 cb.

WAKEHURST: Men: Stroke: Medal Nov: A: G McElroy (11) 70. A Scr: S Holland 78. B: P O’Brien (17) 64. B Scr: P O’Brien 81. C: A Whiteside (26) 67. C Scr: F Kim 90. Stableford: B Han (18) 38. Women: Stroke: H Garvey (14) 73 cb.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Nov: A: K Walker (7) 69. A Scr: R Walker 74. B: G Anderson (13) J Austin (18) 70 to playoff. C: T Cleal (23) 72. C Scr: R Jenkins 90. Medal of Medallists: A: S Steele (6) 72 cb. B: G Anderson (13) 70. C: E Scicluna (22) 74 cb.

WARRINGAH: Men: Stroke: A Scr: C Alford (1) 70. A: J Phillis (8) 68. B: G Campbell (16) 68 cb. C: A Winchester (19) 65. D: G Dossetor (25) 68.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: G Hunter (18) 39 cb. A Scr: N Davies (5) 29. Women: Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: M Cawthorne T Elderfield (17) 94. Div 1: P Parker K Regan (24) 84. Men: A Scr: D Cullen P Cullen (5) 76. O Cullen N Griffiths (20) 69.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: A: T Drew (12) 38. K Maxwell (11) 37. B: D Wergeltoft (17) 36 cb. J Bailey (20) 36. C: S Colton (25) 38. C Appel (23) 37 cb. A Scr: D Miller J Moss 36. Div 1: M Wynne M Bajorski 51.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Nov: A: B Bulters (11) 66. B: D Beuganey (19) 60. C: R Fulham (30) 63. Scr: D Deemer 72.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: N Peke (19) 43. Singles KO f: A: T Golding (9) 38. B: G Mahlberg (18) 38. C: B Riordan (26) 40. A Scr: J Forrester (6) 31.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P Green (15) D Burke (17) 48. A: M Williams (8) 42. B: G Dowling (13) 42. C: L McRae (19) 38 cb. Women: S McDonald (3) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: Div 1: L Cross (21) 39. Div 2: J Trask (24) 39. Div 3: N Moore (42) 42. Men: Stroke: Medal Nov: Lake: A/Medal: J Brewer (16) 69. B: J Ramsdale (18) 70 cb. Murray: A/Medal: P Clarnette (5) 71. B: B Jesser (23) 72 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email