Daily Club Golf Results 3 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 3 November 2020.

AVALON: Men: Stroke: R Slee (20) 62.

AVONDALE: Women: Stableford: Team Multi: C Wong (39) J Craig (45) T Perl (39) M Stewart (41) 129. Div 1: M Bloxham (16) 37. Div 2: A Hunter (24) 40 cb. Div 3: J Craig (45) 40.

BALGOWLAH: Medley: Stableford: 9-hole: E Headland (34) 19.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: A Leung (20) 41.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (31) 45.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: G Hartshorne (6) R Knell-Mcqueen (17) 74. Men: Div 1: R Knell-Mcqueen (17) 43. Div 2: S Bhatia (22) 42. Scr: G Whyte 31. Women: Div 1: J Chung (18) 38. Div 2: D King (25) 39. Div 3: L Edwards (36) 32.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: C Shah (9) 39. Women: A Bennett (37) 40.

BONVILLE: Medley Split Six Teams Winners: T O’Rourke, G Sullivan, J Duncan, I Smith 124pts Best Male: J Parkin 39pts c/b Best Female: A Smith 37pts Overall Runner Up: T Dew 39pts c/b Covid Yellow Ball Winners: J Parkin, J Stitt, S McKillop, B Kean 38pts Ball Rundown to 35pts.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: S Boumelhem (11) 37. H Toresten (11) 36. B: J Yedalian (22) 41. P Seamons (20) 39.

CAMMERAY: Women: Stableford: 9-hole 4B: E Gair (45) J Smailes (35) 23.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stroke: Ambrose: G Bedford K Bradley S Healy A Healy 53.375.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: M Salamone (17) J Karam (15) 53. 2B Scr: A Fotheringham P Sivestri 36. A: P Richardson (11) 44. B: M Salamone (17) 44. C: K Kim (26) 36 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: H Forsythe (14) J Potts (23) 47. I Manton-Hall (7) 39.

CHATSWOOD: Women: Stableford: 2B: H Toovey (15) W Reed (38) 47. Div 1: H Toovey (15) 38. Div 2: A Jackson (26) 35. Div 3: K Inglis (33) 34.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: P Polkinghorne (14) 40. B: F Kent (31) 37 cb. Women: J Tom (15) 39.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stableford: M Delaney (29) 41.

CROMER: Stableford: R Wightley (8) 37.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: R Lamerton B Arrow 46. Men: J Hayes (33) 40. Scr: G Long 32. Women: M Cochran (7) 39. Medley: Hole in one: M Golden at 13th.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: E Maniago (31) 38.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: G Maguire (4) 39. A Scr: K Moodley 35. B: G Ryan (15) 38. B Scr: D Jones 24. C: S Garrard (Riverside Oaks 20) 39. C Scr: D Schell 18. Snr W Marchant (33) 36 cb. Men: Hole in one: P Minko at 15th.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: K Strathdee (19) 43.

GOSFORD: Women: Stableford: J Verlander (25) 46.

HOWLONG: Mxd: Stroke: Ambrose: P Donovan (14) I Williams (13) 59.25. Medley: Stableford: P Seccull (9) 31.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M Nikolovski (14) 40 cb. Div 2: B Hicks (28) 43. Women: Gold: M Hyland (25) 37.

JAMBEROO: Women: Stroke American Foursome: White: D Brand (21) M Farrant (19) 72.

KAREELA: Women: Stableford: A: N Maughan (19) 33. L Dunn (21) 30 cb. B: M Kinsella (31) 35. R Eves (31) 33.

KILLARA: Women: Stableford: A Lake (25) B Stuart (16) C Waldron (30) L Robertson (20) 90 cb.

KOGARAH: Veteran: Stableford White: C O’Donnell (19) 38.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: H Sunwoo (13) 39. B: G Mitchell (14) 40. C: J Sleigh (21) 40. Women: J Bang (24) 36.

LAKESIDE: Medley: Hole in one: B Naismith at 3rd.

LEURA: Women’s Stroke C Moore (12) 72, V Marshall (26) 74.

LINKS SHELL COVE: Medley Stableford scr-G.Stinson, 41 c/b; 1-M.Tuite, 42; 2-B.Corrie, 40; 3-J.Kast 39.

LONG REEF: Men: Stableford: J Moss (8) 42. Women: Div 1: A Gattas (20) 41. Div 2: J Daniel (30) 38. 9-hole: N Wiebe (37) 21 cb.

LYNWOOD: Mxd: Stroke: Ambrose: A Green (13) D Holmes (5) 59.5.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A Crestani (13) 41.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: M Bluestome (27) 42 cb. D Cremin 35.

NEWCASTLE: Men: Stableford: K Driver 38. Women: Div 1: J Thompson 39 cb. Div 2: J Sheppard 36. J Bosworth 40.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Irish Team: Div 1: J Irons M Irons J Smithson T Perkins 86. Div 2: M Yoon T Ham S Lim M Kim 87.

NOWRA: Women: Stableford: Split Six: G Davis (24) L Trusler (27) L Hatchman (26) M McLean (33) 90. Veteran: P Done (18) R Klein (25) R Martin (24) G Christian (21) 85. Stroke: C’ship: A Scr: T Hosler 159. A: R Currie (17) 136. B Scr: J Pratt 174. B: G Christian (21) 135. C Scr: S O’Neill 180. C: R Brown (33) 135.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: M Herman De Groot (12) 38. 9-hole: A McDonald (9) 16.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: D McEwen (13) C Brunette (9) 43 cb. Men: A Reitzer (16) 37. Women: M Ross-Smith (27) 42.

RANDWICK: Medley: Stableford: 2B: M Ardrey (18) D Ardrey (31) 46. Men: A: M Todd (3) 38. B: R Ormsby (14) 40. C: M Ardrey (18) 43. Scr: C McMahon (4) 33. Hole in one: R Robson at 11th. Women: Stableford: M Chin (21) 36.

RICH RIVER: Medley: Stableford East: White: A: J Watson (6) 41 cb. B: M DeJager (14) 43. C: K Aitken (23) 40.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Team: J Madsen (29) E Scahill (32) M Gardner (32) L Steer (23) 54. 9-hole Team: D Johnson (45) L McConnell (41) A Kelly (42) J Duffy (41) 31.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Split Six: Championship: S Bosch L Morris J Nisbet S Bowie Wilson 13 up.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: Irish Team: S Tukaki M Spowart C Kershaw G Kranias 89.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: M Brown (17) A Woodbine (19) 47 cb. A: K Barkel (11) 42. B: B Byrnes (17) 40. C: A Woodbine (19) 43. D: J Ledger (27) 36.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: L Pereira (15) 43. Hole in one: J Baldacchino at 18th.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: K Cook (8) 39. B: N Hutching (17) 40. C: T Haughee (20) 40. Women: Yellow: Div 1: B Donovan (26) 35. Div 2: L Roberts (32) 31.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 4B: M Lim H Jang S Choi J Chang 97.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: S Fung (8) 45.

THE COAST: Medley: Stableford White: 2B: P Kham (10) E Theodore (18) 49. R Horsley (14) 44. Scr: R Farrugia 34.

THE LAKES: Women: Stableford: Irish Team: A: L Murray (23) K Hunt (23) S Clark (19) L Clemow (20) 95. 9-hole: A: J Yap (45) 18. Men: D Lane (8) 40.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: G Giblett (12) 41. B: A Tanti (19) 40. C: B Mawer (27) 41. Women: Stableford: D Goble (34) 36. Scr: Black: S Kelman 32.

TOCUMWAL: Medley: Stableford: 4B Agg: A Penny (36) J Penny (21) F Tyers (21) G Tyers (19) 124. Men: Div 1: C Holdsworth (11) 40. Div 2: F Tyers (21) 43. Div 3: M Calman (29) 41. Women: Div 1: J Somerville (22) 37 cb. Div 2: . Blue: N Whiteford (29) 36 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: Split Six: H Takashiba (20) T Nishide 61. Div 1: D Nunn (8) 36 cb. Div 2: R Mulberry (29) 38. Div 3: C Morris (42) 37.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: F Haladus (12) B Burns (14) 41. 2B Scr: S Coleman S Blundell 32. A: W Moser (9) 35 cb. B: J Hasler (17) 34 cb. C: P Farrell (25) 36.

WARRINGAH: Women: Par: Div 1: S Kelly (21) 6 up. Div 2: C Spencer (30) 2 up cb. Div 3: E Johnson (33) 3 up. Div 4: N O’Regan (38) 5 up. Stableford: 9-hole: S Trahair (44) 22.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2BWB: F Tregier (13) A Rannaste (13) 28. A Rannaste (13) 43. A Scr: S Hunt (2) 31.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: 4B: T Baker (34) L Bowman (43) R Colee (37) P Layton 104. Mxd: J Fliss (26) D Fliss (41) S Sanfillippo (33) J Sanfilippo (17) 110.

WYONG: Men: Stableford: J Toomey (14) 37. Women: J Dunn (24) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: J Martin (+3) 41. B: C Tregenza (14) 40. C: B Clarke (20) 40. D: A Kealy (24) 41 cb. Lake: A: A Mott (7) 39. B: M Grinter (15) 41 cb. C: E Yildrim (23) 42. D: A Watson (24) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email