Daily Club Golf Results 2 November 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 2 November 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: S Mallinson (15) H Sewalt (17) 74. 2B Agg Scr: R Davies N Wood 60. Stableford White: A: S Newbury (10) 40. B: S Mallinson (15) 40. C: A Renella (23) 37.

AVONDALE: Men: Stableford: 2B: J Bentivoglio (25) N Gibson (24) 47 cb. N Gibson (24) 43. Scr: S Balme 31. Women: J Maher (36) 39.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: G Wilkinson (13) C Druce (22) 48. A: C Russell (12) 36. B: M Nagle (14) 36. C: B Richmond (21) 39.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: G Zhang (16) 33.

BOTANY: Men: Stableford: E Sargent (12) 39.

BWVGA at The Springs: Veteran: Stableford 2B: White: B Lear (19) M Kenny (19) 45. Div 1: B Lear (19) 39. Div 2: K Donald (29) 36.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: J Tuovinen (28) 38. C Hilton (12) 37. Women: D Hoang (17) 37.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: C Behrens (21) C Yun (5) 46 cb. 2B Scr: A MacNaughton K Dignam 35. Men: A: M Foley (6) 38. B: F Kim (17) 40. C: C Behrens (21) 42. Women: L Cash (14) 40.

COMMERCIAL ALBURY: Veteran: Stableford Yellow: T Whiting (9) 39.

CROMER: Women: Stableford Yellow: A: A Brimmer (18) 34. B: L Flanagan (29) 37. Medley: White: H Pham (20) 38 cb. Veteran: Yellow: N Argent (11) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: B Teale (23) K Weatherby (17) 46. Div 1: A Moya (12) 39. Div 2: B Teale (23) 36. Scr: C Dengate (38) .

EASTLAKE: Medley: Stableford White: B Richardon (16) 38. Scr: D Ropper (21) 39. Women: Stableford: P Fulford (34) 36.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: C Goodwin (17) 38. G Reynolds (17) 38. P Gosling (19) 36. G Eagleton (18) 36. B: P Hughes (26) 34. K Edlinger (26) 34. M Bartlett (24) 33. W Perry (28) 31.

KILLARA: Men: Stableford: C Mugglestone (14) 41. Women: Green: K Robertson (30) 39.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: B Bennett (13) D Young (25) 45 cb. Scr: B Clements M Kobryn 34. A: C Phillips (14) 42. B: R Walter (20) 39. C: G Barksby (24) 38. Women: M Mccormick (23) 33.

LONG REEF: Men: Stableford: A: G Cranfield (2) 36. Scr: G Cranfield 34. B: M Lander (18) 39. C: A Graham (29) 35. Women: T Heber (13) 40.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: L Gibson (21) 40.

MANLY: Men: Stableford White: M Pike (23) 40. 9-hole: Yellow: L Darnell (35) 19. Women: Stableford: G Green (38) 34.

MONA VALE: Mxd: Stableford: J King (19) 38.

MONASH: Men: Stableford: M Jayasinghe (23) 42. Women: M Mott (48) 29. Snr White: J Fawcett (24) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: R McDermid (22) B Lynne (26) 46. M Blumire (30) 41.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: A: A Prior (17) 35. B: R Overall (22) 39. Stroke: Div 1: C Donohoe (18) 68. Div 2: L Frawley (21) 66. Div 3: N Majithia (28) 67. C’ship: Div 1: P Richardson (6) 154. Div 2: G Williams (21) 189. Div 3: N Majithia (28) 95.

NSW: Women: Stableford: J Harris (28) 40. Medley: B Berthold (16) 43.

OATLANDS: Men: Stableford: R Choi (41) 45. Women: A: S Monaghan (16) 38. B: K Lim (29) 34 cb. C: V Lee (47) 37.

PENNANT HILLS: Stableford: 3B: K McGrath (20) G Roberts (19) I MacQueen (10) 93. Men: P Murphy (20) 42. Women: A: D Amos (17) 36. B: L Hamer (36) 38. 

PENRITH: Stableford Veteran Men: Gold: D Nurthen (15) 43.

RIVERWOOD: Veteran: Stroke: Medal Nov: A/Medal: J Karam 72. B: P Coyle 71.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: J Hepner D Bardone 45 cb. S Grieve (19) 42. J Hepner (23) 45. Snr Green: J Mahony (27) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: G Kranias (11) P Salamone (25) 47 cb. P Camroux (21) 41 cb. Veteran: H Herman (26) 41 cb.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: B Stewart (21) 35. Women: Div 1: E De Vries (21) 35. Div 2: D Hannon (38) 41. .

ST. MICHAEL’S: Men: Stroke: P Foley (29) 73 cb. Snr Stableford: N Hamilton (22) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Dib (13) J McCulloch (44) 47. A: A West (9) 38. B: B Robilliard (16) 41. C: W Hwang (46) 43.

TALLWOODS: Stableford Veteran Men: White: A: N Van Driest (17) 36. A Overliet (7) 35 cb. B: B Munroe (20) 36 cb. W Tipping (32) 36.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: P Naude (18) 40.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Div 1: B Keating (20) 71 cb. Div 2: L Hardjono (22) 69. Div 3: C Jebken (35) 70. Scr: L Townsend 84. President’s Trophy: L Hardjono (22) 69.

THE COAST: Medley: Stableford White: C Stirk (19) 35. C Harrington 34. Scr: S Haywood 24. A White (20) 30.

THE RIDGE: Stableford: A: G Hall (12) 39. B: J Tilbrook (20) 44. C: C Smith (26) 39. Veteran: T Starr (15) 42.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G Holden (23) Y Yoon 46. Men: A: S Chow (12) 39 cb. B: C Meates (18) 40. C: A Munro (24) 42. Women: J Kim (19) 34.

WALLACIA: Men: Stableford White: H Cassidy (20) 41. D Duguid (5) 36 cb. S Coleman (3) 36.

WOOLOOWARE: Veteran: Stroke: C’ship: A: T Edwards (17) 68 cb. B: B Wittingslow (26) 66. C: S Moore (28) 70 cb. Stableford Consolation: White: T Eastburn (16) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford Lake: White: A: P Zampin (25) 40.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email