September 24, 2021

Daily Club Golf Results 31 October 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 31 October 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 31 October 2020.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: D Taylor (16) M Watkins (9) J Elliott (19) S Della-Pietra (11) 112. A: D Song (11) 40. B: Y Kim (15) 42. C: W Wright (23) 41 cb. Scr: B McGiffin 32.

AVONDALE: Men: Stroke: Medal: A: A Robson (2) 68. B: S O’Malley (14) 66. C: M Horsley (21) 65. Scr: W Bayliss (+1) 69.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: A: N Hill 67 cb. B: A Buck 68. C: J Chae 67. 2B: L Whalan J Whalan 59 cb. Stableford: 2B Scr: N Hill J Colella 42.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Camilleri (16) 42. Men: B Pearson (6) 41. 2B: B Pearson (6) G Marshall (10) 48.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: C Smith (12) 42. B: M Touw (16) 39. C: P Noll (32) 44 cb. Scr: A Scr: G Whyte 34. Women: Stableford: Div 1: E Vadas (20) 35. Div 2: B Arnott (24) 33. Medley: 2B: T Hance (27) M Mulham (21) 54 cb.

BERMAGUI: Men: Stroke Black: A: S Buckley (13) 68. B: D Redman (16) 69. C: T Jack (24) 67.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A: J Naumoski (15) R Lynch (8) 46 cb. K Wright (25) 42. A: J Drury (13) 40. B: C Mitchell (16) 39 cb. C: D Huckin (22) 39 cb. A Scr: K Rae 33.

BEXLEY: Men: Stroke: A: T Churchill (10) 63. B: D Sykes (16) 60. C: S Papadopoulos (20) 68. A Scr: G Heffernan 66. Medley: Stableford: Div 1: D Watt (15) 36. Div 2: S McKay 35. Men: Stroke: C’ship: A: G Davis 273. A Ding 273. B: G Longbottom 295. D Kalamaras 298. C: K Milham 310. L Delahoy 314. D: G Miller 335. N Pettit Young 350.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: G Nankervis (12) 40. 2B: B Daly (27) G Nankervis (12) 47. Women: Stroke: Ambrose: S Draper (18) R Allen 70.3.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A Scr: P O’kane 36. A: D Watson (8) 39. B: G Viney (13) 42. C: S Zaferis (31) 39.

BONVILLE: Medley: Stableford: G Zacher (12) 40. N Gallagher (8) 39. K Latham (19) 38. Z Ryan (10) 37. A Scr: N Gallagher (8) 31.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: A: A Wren (12) 42. B: T Sharp (15) 41. C: M Marett (23) 38. A Scr: D Horton (5) 31. B Scr: P Hayes (13) 25. C Scr: P Lazaropoulos (24) 15. R Fisher T Sharp 48.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: T Vukman (16) 48. S Gal (8) 48. Div 2: G Cahill (36) 50. M Baker (28) 50. A Scr: S Bugdayli (12) 37. D Rysko (5) 37. A: M Gajdos (7) 39. B: C Jensen (12) 40. C: J Mcgarr (17) 41. D: B Lavorato (28) 42.

CAMDEN: Women: Stroke: Veteran Women: W Kozinski 379. Jnr: Stroke C’ship: Black: R Minns 308. Women: Stroke: A Scr: K Hunt 342. B Scr: S Miller 389. C Scr: M Brown 428. A: S Chapman (11) 304. B: S Miller (20) 309. C: W Hyndman (35) 314. Medal Nov: A: S Chapman (11) 73. A Scr: S Chapman 84. B: S Miller (19) 75. B Scr: S Miller 94. C: C Pettitt (30) 80. C Scr: M Brown 109. Men: Stroke Black: A: J Harvey (8) 66. A Scr: M Bell 72. B: A Rousell (17) 68 cb. B Scr: K Lockwood 82. C: D Hinds (20) 66. C Scr: D Yong 92 cb. Veteran Men: G Matheson 318. C’ship: A Scr: R Minns 303. B Scr: D Grzelak 350. C Scr: D Yong 372. Stroke: A: M Fereirra (5) 293 cb. B: A Rousell (17) 284. C: M Turvey (28) 279.

CARNARVON: Men: Stroke: Cup: J Fuchs (Bonnie Doon) 75. Y Goddin (13) 68. Stableford: 2B Agg: M West (15) Y Goddin (13) 140. Stroke: 2B Agg Scr: N Sagdic B Donnellan 163.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: J Reynolds (3) 44. B: S Emmes (13) 40. C: R Anderson (24) 39. A: J Ha (7) 37. A Scr: S Nati (2) 33. B: J Camilleri (16) 36. B Scr: M Nasso (13) 22. C: A Colman (24) 37. C Scr: A Colman (24) 17. A: J Ha (7) 37. A Scr: S Nati (2) 33. B: J Camilleri (16) 36. B Scr: M Nasso (13) 22. C: A Colman (24) 37. C Scr: A Colman (24) 17.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Multi: White: H Forsythe (14) J Potts (24) 84. G Parker (10) 39 cb. Women: Stableford: M Lulic (33) 36.

CHATSWOOD: Stableford: 2B: I Jagelman (27) J Singh (31) 51. I Jagelman (27) J Singh (31) 51. A: P Cummins (12) 44. B: N Cowell (16) 42. C: J Singh (31) 48.

CONCORD: Medley: Stableford: A: T Daniel (14) 42. B: G James (17) 41. C: D Jarosch (23) 41. 2B: N Miller (6) A Hyland (11) 48. 2B Scr: R Younan J Armstrong 41.

COROWA: Men: Stableford: A: R Lyndon (7) 39 cb. B: R Webster (14) 39. C: B Ronnfeldt (28) 39. Women: A Harris (13) 43.

CROMER: Hole in one: R Grady at 18th. Stableford: Split Six: M Felan R Grady 74. A: T Renard (17) 39 cb. B: J Garrod (35) 48.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: M Barnett (8) 43. B: A Finch (10) 39. C: D McQuie (16) 38. D: I Campbell (25) 40.

ELANORA: Men: Stableford: B PFAFFLIN (22) 40.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal: A Scr: P Botting (3) 70 cb. A: S Chay (11) 64. B Scr: K Casey (14) 81 cb. B: K Casey (14) 67 cb. C Scr: I Pentony (20) 83. C: I Pentony (20) 63. C’ship: K Andres 280. Div 1 Scr: K Andres 280. Div 1: T Tully (6) 274. Div 2 Scr: G Beatty 295. Div 3 Scr: M Mccracken 323. Div 3: R Mole (15) 268. Div 4 Scr: J O’Donnell 345. Div 4: J Schumacher (24) 273. Div 5 Scr: C Edwards 375. Div 5: R Hyland (27) 270. Jnr: K Botting 327. Snr T Walker 293.

FINLEY: Men: Stableford: J Braybon (19) 40. Women: H Wastle (16) 39.

FOX HILLS: Men: Stroke: A: D Kim (12) 66. A Scr: J Wheatley 68. B: L Swann (15) 63. B Scr: G Poland 81. C: M Smith (25) 65. C Scr: J Yedalian 90.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: A: M Castillon (9) 68. B: J Karam (18) 69. C: R Ashforth (28) 69. Women: G Joe (13) 69. Medley: Stableford: L Hunt (10) 42. Men: Stroke: C’ship: A: K Mannix 304. B: S Chant 340. C: D Roscarel 373. Women: V Hughes 352.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: M Mayers (8) 66. Div 2: L Jayawardane (22) 65. Div 1 Scr: A Robb 75. Stableford: H Jun (37) 44.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: D Bosley (5) 33. A: W Ballard (12) 41. B: N Marks (17) 41. C: W Blair (25) 37 cb.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: R Hofmeier (17) 39. B: A Tonks (25) 44. Women: V Bourke (29) 33 cb.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: B Kerr (11) 41 cb. B: J Howell (22) 39. 2B: J Farmer (9) J Howell (22) 48.

HOWLONG: Women: Stableford: D I’Anson (19) 38 cb. Men: A: C Barrett (13) 40 cb. B: K Miller (15) 37. C: P Trimble (21) 38.

HURSTVILLE: Men: Stroke: A: R Sinclair (11) 69. B: W Keen (15) 69 cb. C: M Gray (19) 68 cb. Women: N Hellyer (10) 72.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Multi: H Shalala F Khouri 71. A: C Ow (15) 40 cb. A Scr: M Hardiman (2) 28. B: B Hardiman (26) 41. B Scr: B Allingham (20) 19.

KILLARA: Men: Stableford: A: K Slater (6) 38. B: A Duncan (16) 39. C: J Guyver (2) 37 cb. P Kerr (5) D Manuell (20) 46 cb.

KOGARAH: Medley: Stroke White: J Mourad (11) 66 cb. A Scr: P Turner 75. Men: Stroke: C’ship: A: B Nagi 227. B: M Owen 201. C: M Duggan 220. Salver: A: D Campbell (7) 195. B: C Doyle (15) 198. C: S Barker (23) 207 cb. Veteran: C’ship: A: B Nagi 227. B: M Owen 201. C: M Duggan 220.

LANE COVE: Men: Stableford: R Paterson (16) 40. 2B: R Paterson (16) C Tan (25) 47. Men: Stroke: C’ship: A: C Taylor bt M Spence 3-2. B: N Rowland bt D Duncan 3-1. C: K McGarry bt S Barnes 5-4.

LEONAY: Men: Stroke: C’ship: A Scr: J Cupples 70. B Scr: P Gibbes 80 cb. C Scr: I Weston 84. A: J Meyers (10) 71. B: J Thompson (17) 64 cb. C: I Weston (21) 63.

LEURA: Men’s Foursome C’Ship A: Champions J Scullion-Stewart and R Singh (12.5) 80 gross cb, Rs/up T Cook and P Davis (12) 80 gross, Net Winners J Scullion-Stewart and R Singh (12.5) 67.5, Rs/up T Cook and P Davis (12) 68; B: Scratch S York and A Garofano (16.5) 87 gross, Rs/up L Sutton and P Noble (18) 89 gross, Net winners S York and A Garofano (16.5) 70.5, Rs/up L Sutton and P Noble (18) 71; Stableford singles: J Sanderson (25) 41 pts..

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: M Williams (2) 70. A Scr: T Murray 75 cb. B: B Ridgway (11) 68. B Scr: P Barry 80. C: E Alberici (16) 70. C Scr: V Chu 86 cb. D: X Hinton (26) 56. D Scr: H Rocuant 95.

LONG REEF: Men: Stroke: Matchplay: A: L Edgell bt C Hughes 4-3. B: C Galloway bt A Thurlow 5-3. C: L Bates bt T Cohen 2-1. A Res: T Mastroianni bt S Couch 5-3. Women: Div 1: E Thurlow bt K Smith 5-3. Div 2: S Gillies bt A Gruzman 1up. Men: Stableford: A: A Herriot (6) 38. B: M O’Carroll (18) 40 cb. C: G McManus (20) 38. A Scr: C Wu 32. Women: T Heber (13) 26.

LYNWOOD: Men: Par: A Scr: S Nelson (0) 39 up. A: G Shepherd (3) 4 up. B: T Baker (14) 5 up. C: B Gerometta (27) 7 up. Women: A: T Eastaway (24) sq. B: L Gowan (43) 3 up. Medley: 2B: A: T Eastaway (24) 11 up. D Cauchi (16) 11 up.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Div 1: D Walker (4) 67. Div 2: C Aldrick (21) 70.

MANLY: Men: Stableford White: A: C Smith (9) 42. B: A Prideaux (14) 40. C: C Doran (21) 36 cb. A Scr: C Smith (9) 33. Women: Stableford: A Mueller (10) 31. Men: Stroke: Foursome C’ship: J Roche (Gross) B Herring 154. G Dainton (Nett) (10) M McKinlay (7) 147.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: E Lakiss (13) B Anderson (20) 48. 2B Scr: T Shaw K Watson 41. T Shaw (2) 39 cb. Scr: D Fletcher 34.

MASSEY PARK: Men: Stroke: N Saroufim (10) 60. Scr: S Carroll 69. Medley: Stableford: Div 1: A Parker (9) 38. Div 2: C Benson (26) 39. Men: Stroke: C’ship: A Scr: S Fitzpatrick 276. A: N Saroufim 299. B: E Kent 333. C: J Benson 342. Women: Div 1: M Holly (9) 80. Div 2: L Morris (22) 92.

MONA VALE: Men: Stableford: A: H Woolford (11) 41 cb. B: B Creagh (20) 43 cb. C: H Grant (32) 37 cb. Scr: B Edwards 36. 2B: R Nicholls (11) H Shimomiya (14) 49.

MONASH: Men: Stableford: A: S Robinson (6) 38. B: T Russell (19) 44 cb. C: B Fine (36) 39. 2B: Div 1: D Song (19) R Cross (10) 49. Div 2: C Levy (19) D Cohen (26) 45. 2B Scr: D Spiteri D Allan 38. Stableford White: J Martin (22) 35.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: B Choi (7) 35. B: F Svorinich (15) 42. C: A Slaughter (19) 37 cb. Stableford: Scr: K Paisley 29 cb. Mxd: 9-hole: N Linder (18) 16.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: T Maher (15) 41. V Massaioli (7) 39. B: I Sandy (20) 40. M Ingle (17) 38. C: R Finnery (27) 39 cb. D McGrath (27) 39. A: M Woods (12) 42. G Walsh (9) 37. B: J Ingleton (16) 42. P Miers (18) 39. C: P Lakeman (32) 39 cb. R Graystone (26) 39. Women: Gymea Lily: S Dunn (18) 30 cb. R Fitzgerald (16) 30.

NEWCASTLE: Men: Stableford White: A: J Mccarthy 38 cb. A Scr: T De Wit 37. B: D Moodley 41. C: R Harvey 41. Women: Stableford: C O’Brien 33.

NORTH RYDE: Men: Stroke C’ship: Black: A: M Stretton (5) 65. R Fennell (7) 65. B: K Mouahbi (15) 68. T Woodley (15) 68. C: M Seo (20) 69. S Kitchen (26) 71. D: D De Waal (31) 68. J Thom (33) 72. A Scr: M Hooper (0) 67.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: K Rem (20) 35. Men: C Henry (11) 42. 2B Agg: P Lee (30) K Shewan (21) 74.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: White: M Nussbaumer (22) 44. A: D Balcomb (6) 43. B: A Gainsford (14) 39. C: S Mills (20) 43 cb. A Scr: D Balcomb 37. Women: Green: L Mills (37) 40. Medley: Stableford: 2B: L Mills (37) S Mills (20) 56.

NSW: Men: Stableford: R Grinsell (14) 29.

OATLANDS: Men: Stroke: Medal Oct: M Wahbe (26) 62. Medley: A: S Perry (10) 65. B: N White (17) 68. C: M Wahbe (26) 62. D: T Walkerden (31) 67. A Scr: R Easterbrook 73 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: D Hill (22) M Hill (11) 49. D Hill (22) 43.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: Trophy: H Williams (13) 41. A: A McDonald (10) 43. B: H Williams (13) 41. C: M Wilson (24) 41. Scr: L Frey 36.

PENRITH: Men: Stroke: A: M Munce (6) 68 cb. A Scr: C Montgomery 72 cb. B: A Gabriele (15) 67. B Scr: L Baker 82. C: M Carter (29) 66. C Scr: D Job 89.

RANDWICK: Men: Stableford: A: M Todd (4) 38. B: P Thornborough (16) 32. C: K Todd (20) 32. Scr: M Williams 35.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: P Whitbourne (7) 40. B: M Badura (14) 42. C: I Young (19) 40 cb.

ROSEVILLE: Snr Stableford Green: V Khanna (22) 40. Women: Stableford: C Angus (12) 37. Stableford White: A: D Chan (5) 39. B: S Barbera (15) 41. C: W Cliffe (24) 40 cb. Men: 2B: J Reckling R Schriller 46 cb.

ROSNAY: Men: Stroke: A: T Field (6) 69. A Scr: L Papallo 70. B: J Pienmunne (14) 67. B Scr: S Appathurai 80 cb. C: N Hawkins (17) 67. C Scr: J Letteri 89. Women: Div 1: S Hawkins (14) 71. Div 2: F Towney (37) 78.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Multi: S Melham (11) P Kingi (12) 71.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: M Pearce (20) 39. Medley: G Pearce (13) 45. M Pearce (20) 45. Men: 2B: R Singer (14) 46. A Chew (10) 46. A: W Allison (7) 41. B: N Dunn (13) 37. C: H Drennan (23) 39.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: A: S Tuckwell (7) 68. B: M Dell (17) 70. C: B Taylor (21) 68. A Scr: B Young 71. B Scr: K Sampson 84. C Scr: B McIntyre 88. C’ship: K Buckley 289. B: G Catto 337. C: D Sina 359. Snr: T Ostler 301. Jnr: R Cadle 308.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: P Sortwell M McKechnie 74. 2B Agg Scr: C Shin Y Kim 69. Div 1: M McKechnie (9) 39. Div 2: S Probets (13) 39. Div 3: M Mynett (29) 36 cb. Scr: T Newlin 37.

TALLWOODS: Stableford: A: M Fisher (10) 35 cb. M Farrow (5) 35. B: C Organ (14) 42. P Hanna (26) 39. Women: J Stephens (25) 34. R Ezzy (26) 33.

TERREY HILLS: Stroke: A: A Micallef (6) 68 cb. B: J Erikson (14) 68. C: S Im (26) 66. A Scr: A Micallef 74.

THE COAST: Men: Stroke: Medal Nov: A Scr: A Ogane 78. B: J Pellegrini (12) 69. B Scr: J Pellegrini 81. C: W Hogan (20) 68. C Scr: M Rivett 88.

THE LAKES: Stableford: Father/Son Trophy: B Levy (14) H Levy (17) 47. 4B: T Krost (16) J Golombick (11) 49 cb. M Evans (9) 42. PM: D Wathen (12) N Groome (15) 48. S Beck (11) 42.

THE RIDGE: Medley: Stroke: Ambrose: T Nolevski (9.75) J Nolevski 63.25. Stableford: N Burke (15) 30.

TOCUMWAL: Mxd: Stableford Gold: A Penny (30) 33. Women: Stableford: A: L Parry (18) 37. B: P Small (20) 39. C: M Murdoch (32) 41. Men: A: R Anderson (7) 40. B: H Jankov (16) 37. C: D Webb (25) 41.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: R Collins (14) N Holman (20) B Holman (17) W Horbacz (24) 92. A: W Murray (9) 36. B: J Peady (16) 40. C: W Horbacz (24) 43. Women: K Pitcher (26) 34.

TWIN CREEKS: Men: Stroke C’ship: Black: A: H Park (12) 66. A Scr: K Tan (3) 70. B: B Lasam (15) 67. B Scr: S Kellehear (15) 84. C: A Cavallaro (20) 71. C Scr: D Chen (19) 90 cb. Women: Green: N Shin (6) 67.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: P Silkman (12) 41. A Scr: D Adamson 33. B: R Durnan (15) 41. B Scr: R Durnan 26. C: P Ayres (20) 41. C Scr: P Ayres 25. Mxd: 2B Agg: B Smith (18) R Durnan (15) 75. 2B Agg Scr: D Adamson F Leahey 58. Women: H Garvey (14) 39.

WALLACIA: Men: Stroke: A: W Hutt (11) 64. A Scr: C Holmes 72 cb. B: K Murray (17) 73 cb. B Scr: G Vine 86 cb. C: G Scott (20) 70. C Scr: R Lewis 94 cb. C’ship: A Scr: C Holmes 281. A: S Steel (7) 284. B Scr: S McBrien 343. B: J Kline (16) 290. C Scr: B Williams 369. C: R Lewis (21) 284. Veteran: R Lee 307. R Lewis (21) 284.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: G Chapman (9) 41. B: J Calvert (17) 43. C: G Bell (22) 40. D: J Harvey (32) 40. Scr: W Smith (5) 34. 2B: N Dowler (16) K Price (20) 49.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal: A: N Hook (10) 67. A Scr: L Cullen (7) 77. B: L Lawless (16) 66. C: M Stockton (28) 68. Women: K Regan (21) 76.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: Div 1: K Wissler (6) 38. Div 2: N Boyd-Clark (18) 36. Div 3: J Clohessy (26) 38. 2B: B Bulters (9) P Garvan (6) 45 cb.

WYONG: Men: Stroke: A: M Williams (9) 70. B: M McRitchie (15) 66. C: M Williams (225) 66. A Scr: H Ireland 74 cb. C’ship: A Scr: E Forsyth 291. B Scr: C Smith 341. C Scr: B Kennedy 365. Snr: D McClelland 316. Jnr: D Connolly-Jackson 401. A res: A Scr: S McQueen 319. A: G Crocker (10) 290.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: 4B: Lake: J White (27) L Jensen (29) 51. Men: Stableford Murray: Black: A: B Webb (14) L Scerri (6) 43. B: G Campbell (21) R Hearnden (24) 48. Stableford: Lake: R Taylor (19) M O’Bryan (29) 49.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email