September 25, 2021

Daily Club Golf Results 30 October 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 30 October 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 30 October 2020.

ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: A McKinlay (18) 39. Div 2: M Cooke (26) 38.

AVONDALE: Women: Stableford: T Perl (41) 41.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: B Richardson (18) 40.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: E Hong (37) 47.

BEXLEY: Veteran: Stableford: A: J Paton (13) 38 cb. B: S Lees (20) 40. C: K Williams (26) 34. Medley: Hcp: S Lees (20) 40. Scr: A Flood 29.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: J Polychronis (17) 41. A Scr: S Twaddell 37. Hole in one: M Koureas at 15th. Women: Stableford: M Faint (26) 36.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: Tim Schoeffel (6) 38pts Gross: Peter Owen 36pts 2BBB Winners: John Tennant, Tim Schoeffel 46pts.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Yellow: S Heywood (20) 23.

CAMMERAY: Women: Stableford: 9-hole: J Manning (44) 20.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: F Wardlaw (23) 36.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: B Clarke (9) M Rofe (6) 76. Men: A: M Rofe (6) 39. B: S Planinic (15) 40. C: R Guthrie (18) 36 cb. Women: S Follington (40) 34. Medley: 2B Agg Scr: P Idquival J Bugdalski 71.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: B Fisher (5) S Patel (18) 47. N Henderson (10) 43. S Healy (25) 37 cb.

CONCORD: Women: Stableford: A: M O’Loughlin (16) 40 cb. B: B Milson (29) 41. C: M Jones (33) 39. 9-hole: K Digges (33) 19. Senior Medley: S Young (24) 20.

CROMER: Medley: Stableford: M Pollack (7) 39. 2B Agg: S Ahn (16) J Bohannon (5) 69. 9-hole: P Vere (35) 22. Hole in one: N Austen at 15th.

CRONULLA: Women: Stableford: A: S Garaghty (18) 35. B: L Parris (25) 39. C: M Wade (29) 36. D: D Steege (39) 37. A Scr: S Wiggins 23 cb.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: P Takla (2) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: Div 1: R Taufa (15) 42. Div 2: G Ebb (19) 40. Div 1 Scr: D Bain (2) 35. 2B Multi: C Millington (9)  L Donovan (8) 81 R Taufa (15)  L Haumono (14) 78.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: L Baker (34) 45.

ELANORA: Women: Stableford: Hcp: J Herring (32) 42.

EVERGLADES: Men: Stableford: A Scr: K Andres (+1) 33. A: I Cameron (11) 38 cb. B: T Sidirougos (18) 44. C: J Jarrett (19) 41 cb. D: M Sampson (26) 41. 2B: M Smith (22) S Mckenzie (18) 47.

FINLEY: Mxd: Stableford: A: J Dean (15) 36. B: C Petit Cob/Bar (27) 39. C: D Pearce Cob/Bar (31) 42.

FOX HILLS: Medley: Stableford: B Queenan (12) 38.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: A Keith (12) 39. B: M Reinhard (15) 46. C: G Richards (19) 42 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: R McNamara (8) 41. B: I Weaver (29) 39.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: G Stamenkovic (16) 40. Div 2: B Martin (20) 38. Women: Gold: Div 1: M Hinde (35) 36 cb.

KIAMA: Medley Stableford : G Coghlan (13) 39 J Troy (Port Macquarie 16) 36

KILLARA: Women: Stableford Green: A: K Knight (11) 37 cb. B: K Morgan (21) 36. C: C Mnasfield (26) 34 cb. D: V Woodhouse (31) 35.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: R Aquino (9) L Doyle (9) 78. 2B Scr: L Arthur R Hayward 41. A: R Allison (1) 38. B: S Musgrave (14) 40. C: F Schlogl (20) 38 cb.

LIVERPOOL: Medley: Stableford White: K Cummings (Cabramatta 4) 38.

LYNWOOD: Medley: Stableford: A: D Gibson (5) 40. B: G Yeates (24) 42.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: C Reay (8) 38 cb.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: B MacDuff (23) 40 cb. R Kennett (11) 40. Div 2: J Ingleton (33) 34 C Forsyth (45) 33. Men: A: C Mawson (11) 39. B: S McGrath (22) 41 T Williams (22) 39. C: D Birss (31) 40 cb P Anicich (24) 40.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: H Williams (15) 40. Women: R Artlett (30) 29.

PENRITH: Men: Stableford Hcp: White: B Banguis (4) 41.

PYMBLE: Mxd: Stableford: P Brooks (20) 40.

ROSEVILLE: Women: Stableford 9-hole: Green: M Breden (45) 18. Stableford: G Dainton (32) 23. 2B: L Carre (44) J Duffy (39) 50. Div 1: N Tyler (24) 36. Div 2: J Hole (25) 42. Div 3: L Carre (44) 42.

ROSNAY: Medley: Stableford 2B: White: M Mclean (25) J Horsley (25)  46. A Scr: I Hoy B Baumer 31. Div 1: J Horsley (9) 38. Div 2: M McLean (25) 34. Hole in one: M McLean. Women: Stableford: I Patel (37) 31.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: J Furlong (30) 39. Men: S Tulloch (23) 42. Scr: N Govers 35. Medley: 2B Agg: C Rudman (22) S Tulloch (23) 75.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: M Armstrong (16) 37. Men: Stableford White: S Lyons (36) 46.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: White: A: G Soriano (6) 40 cb. B: B Moon (Lynwood 17) 43. C: S Smyth (Riverside Oaks 18) 41. 2B: D Kim (19)  E Chun (18) 47 cb. A Scr: R Costello H Wilde 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C DiNatale (30) R Chan (33) 49. Stableford White: A: J Hobden (12) 42. B: N Lee (13) 38. C: E Walters (26) 43. Veteran Men: F Phillips (25) 37. Stableford: Scr: Y Kim (+2) 38.

TERREY HILLS: Stableford: A: R Eckton (11) 39 cb. B: J Erikson (13) 42. C: N Drabsch (20) 42.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: 2B: A Coudounaris (26) L Hardjono (22) 47 cb.

THE COAST: Medley: Stableford Hcp: White: M Harrison (12) 41. Scr: A Buckingham 36. 2B Agg: J Stuart (29) B Moran (24) 78.

THE LAKES: Women: Stableford: 4B: S Meagher (29) M Wilcox (24) 46 cb K Preston (16) T Daly (14) 46. Medley: D Cohen (8) 43.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: S Messervy (6) 39. B: C Greenberg (20) 42. C: B Wilcock (24) 37 cb.

TUNCURRY: Women: Stableford: Irish Team: A: J Meyer C Logan L Watkin J Paemaa 90.

WINDSOR: Medley: Stableford: T Finniss (26) 42 M White (9) 37 P O’Reilly (11) 36 B Dickinson (11) 35 cb.

WOOLOOWARE: Stableford: D Phillips (25) 40.

WORRIGEE VETERANS: Veteran: Stableford Black: A: C Burgess (12) 38 K Turner (11) 37. B: P Conlon (20) 32 cb L Berghofer (21) 32. C: M Hasler (29) 34 P Gatt (32) 33.

WYONG: Men: Stableford: D Grogan (+1) 41.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford Lake: White: G Austin (5) 34.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email