Daily Club Golf Results 28 October 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 28 October 2020.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: J Cosgrove (15) B Watson (5) 47. Div 2: N Charlton (27) K Roscarel (20) 50. 4B Agg: M Bolger (12) R Schreiber (11) L Fogden (36) J Eagleton (214) 140. 2B Scr: K Whittaker (6) B Petersen (5+) 39. A: L Hearne (10) 39. B: S Sharma (15) 41. C: L Kim (21) 39. D: N Charlton (27) 46.

AVALON: Women: Stableford: M Whiteman (37) 41. Grandmothers Trophy: M Whiteman.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Ferguson P Sullivan 46. A: D Ivory (4) 41. B: D Cowell (14) 41. C: G Harbrow (22) 43. 

BARNWELL PARK: Women: Stroke: D Hanlon (19) 58.

BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: F Best (16) F Best (25) 49. A: D Black (12) 40. B: R Lang (18) 38. C: F Best (25) 43. Scr: B Higgins (2) 36.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: P Booth (17) 39 cb. A: K Wilson (13) 39. B: P Barnes (17) 39. C: C Rogers (36) 39 cb. Scr: K Rae 33.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: B Cuneen (22) R Cuneen (15) 86. 2B Scr: J Dodds M Henley 58. A: M Todd (2) 41. B: A Scali (16) 39. C: D Chou (20) 39.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: C Miller (20) G Way (17) 80. A Preen (19) 41 cb.

BONDI: Men: Stableford: N Banwell (18) 39.

BONNIE DOON: Men: Stableford: A: S Lin (2) 40 cb. B: B Malos (17) 43. C: P Schwartz (30) 44. Scr: J Fuchs 41.

BONVILLE: Medley 2BBB Stableford 2B: R Maude (22) & D Tebbutt (18) 45 Pts Ind: S Kacsics (19) 38 pts.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: E Hamilton (25) 36.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Nagy (1) J Graham (4) 47. Div 2: S Farnham (21) L Zaurrini (23) 49 cb. Scr: T Marlin R McIvor 40. A: M Nagy (1) 42. B: N McCann (17) 40 cb. C: P Shepherd (22) 43.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: W Hyndman A Wilson L Bond S Hughes 62.5.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: D Harwood (23) . M McNee (27) 47. M McNee (27) 41.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: B Post (4) 36 cb. B: B Smith (18) 38 cb. C: M Flanagan (29) 40.

CARNARVON: Women: Stableford: Team: K Song (30) H Oh (25) H Choi (19) 77. A: J Kirby (15) 39. B: C Kim (21) 40. C: K Song (30) 42.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: K Somra (19) C Wijeratne (32) 48. A: M Street (11) 67 cb. B: I Nicholls (17) 39. C: R Anderson (26) 43. PM 2B: L Marcuccio (6) P Camilleri (14) 49. A: L Marcuccio (6) 40. B: P Camilleri (14) 41. C: S O’rourke (19) 42. 2B Scr: L Marcuccio P Camilleri 39.

CASTLECOVE: Women: Stableford White: S Canham (31) 39.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: H Clark (12) A Watkins (31) 76. A: T Meiklejohn (4) 35 cb. B: A Hall-Watson (16) 38 cb. C: A Watkins (31) 41.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: B Moriarty (12) 37. B: P Nolan (17) 38.

CONCORD: Men: Stableford: 2B Agg: J Koo (13) J Lim (11) 80. 2B Agg Scr: D Sullivan M Thomas 67. A: J Lim (11) 41 cb. B: P Lewis (16) 40. C: M O’Hara (39) 41.

COROWA: Women: Par: A: A Harris (12) 1 up cb. B: S Van Haren (30) sq.

CROMER: Stableford: Split Six: D Sprules K Landers 74. D Freeman (14) 40. S Morrison (13) 39 cb. G Wardle (26) 39. 

CRONULLA: Women: Stableford: A: L Johnstone (20) 41. B: R Jones (26) 35. C: A Gemmell (32) 34 cb. D: R Russell (42) 38.  Scr: N Haines (7) 27.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Kenyon M Ward 48. 2B Scr: P Takla J Ross 40. Div 1: J Ross (5) 39 cb. Div 2: I Simpson (15) 38 cb. Div 3: P Bockos (26) 37.  Scr: C Paul 34.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: G Davies (15) 40. B: B Dixon (20) 39. C: J Grant (29) 39.

DUNHEVED: Veteran: Stableford: 2B: P Portelli (16) W Wilson (21) 46. A: P Green (17) 39. B: G Burke (22) 35. C: E Habito (33) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford White:  A: A Vasilis (2) 41. B: K Patel (17) 40. C: D Shoults (22) 44. Scr: M Reynolds (1) 37.

ELANORA: Women: Stableford: A: N Barrett-Lennard (18) 37. B: G Pearce (19) 37 cb. C: M Harris (29) 40. D: S Royle (37) 36. Cub Trophy: S Brown  (19) 34. Senior Tigress Trophy: M Harris (29) 40. Grand Tigress Trophy: E Morrant  (31) 37.

EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: D Cornwall (9) K Dewar (10) J Martin (11) M Quilkey (19) 91. A: W Bright (10) 40 cb. B: G Williams (14) 40. C: R Joliffe (19) 40. D: P Reid (26) 35. Scr: K Andres (-3) 38.

FINLEY: Men: Stableford: T McCaw (5) 37 cb. Women: K Sutton (19) 37.

FOX HILLS: Women: Stroke: Div 1: S Donovan (16) 81. Div 2: A Lee (35) 77. Div 3: M Choi (38) 77.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: A: R Eriksson (5) W Kelly (6) P Wallis (6) D Roscarel (17) 86. Div 1: L Hunt (10) 39. Div 2: B Pearce (24) 36 cb.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: S Hardgrave (8) 38. B: J Ellis (15) 39. C: B Hardgrave (21) 40.

GOULBURN: Women: Stableford Green: S Langbein (35) 34. A: W Stewart (13) 33. B: M Owen (26) 33. C: R Cox (40) 33 cb.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: K Burrows (14) 41. B: T Muddle (18) 41 cb. C: T Payne (27) 42. Women: D Moylan (22) 30 cb.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: N Tomlin (23) 39.

HORIZONS: Men: Stableford: S Saverimuttu (16) 44. Women: R Winter (21) 39.

HOWLONG: Women: Stroke C’ship: Yellow: A: H Briggs (10) 67. B: H McCallum (22) 70 cb.

JAMBEROO: Men: Stableford 2B Agg: White: T Young (13) L Young (14) 79. R Chilby (17) 44.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: T Nicholls T Wood 77. A: T Seymour (6) 39 cb. A Scr: M Harrington (7) 31. B: J Prier (22) 41. B Scr: D Jose (16) 24. C: B Hemmett (30) 41. C Scr: J Bradley (24) 16.

KIAMA: Men’s Par : A: M Graham (16) Nowra 2up. B: R Holzhauser (22) 6up. Women: Stableford: Div 1: L Bell (19) 36. Div 2: L Lazoryzak (30) 36 cb. Div 3: N Rowe (40) 33..

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: M Hickling (15) G Tilsley (20) 50 cb. 2B Scr: G Hohnen R Crittenden 40 cb. A: S Blewitt (10) 40. B: M Hickling (15) 40. C: G Fisher (19) 40.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: G Millar (8) A Nother (20) 46. A: G Millar (8) 40. B: A Pearsall (14) 39 cb. C: D Kerdsai (21) 40 cb.  Scr: D Gallagher 36. Veteran: G Millar (8) 40.

LAKESIDE CAMDEN: Mixed Stableford B Chambers(22)D Kraus (14) 45 A:J Harvey (10 Camden) 38 B:B Connor (16) 38 C:T Mylnaz (24) 37.

LANE COVE: Men: Par: 2B: C Taylor (7) B Doherty (34) 9 up. P Johnson (14) 2 up cb.

LEURA: Medley Stableford A: R Montgomery (17) 36 pts, P Eastment (10) 35 pts; B: T Oakley (32) 33 pts cb, J Bednarski (25) 33 pts; Scratch: B Swadling (3) 29 pts; 2BBB: B Swadling (3) and GS Webb (7) 40 pts cb.

LINKS SHELL COVE: Medley Stableford 1. A Boje-38, 2. T Benavente-36, 3. P Bishop-35. Senior Medley Stableford scr.G Leake-34, 1. J Gill-45, 2. R Flaherty-41, 3. K Bowden-40.

LIVERPOOL: Women: Stableford: H Sloan (Rosnay 24) 38.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B Agg: B Roberge R Roberge 81. A: M Loomes (11) 40.  B: P Korbel (15) 41. C: R Roberge (26) 46. Scr: D Campbell 35.

LYNWOOD: Men: Stableford White:  Medley: 2B: A Iaria K Thornton 47. A: J D’Ermilio 39. B: D Garratt 37.  Scr: J Wong 39. Women:  D Northwood (16) 31. 

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: R Gogic (26) F Zammit (16) 51. R Gogic (26) 45. Scr: S Keith 35.

MANLY: Men: Stableford: A: A Tunny (4) 41. B: M Epper (18) 48. C: T Wales (28) 40 cb. Scr: A Tunny 37.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: E Indorato (24) 36 cb.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Multi: W Soutar (20) G Kirkham (18) 82. G Kirkham (18) 44. Hole in one: N Weber at 16th.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Krilich (10) D McKinnon (17) 50. Div 2: H Brett (20) D Felthun (20) 48. 2B Scr: M Krilich D McKinnon 37. A: M Krilich (10) 40. B: C Blake (15) 43. C: H Brett (20) 45. White: B Foster (25) 34.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Brown (9) 40. B: P Hickson (14) 42 cb. C: M James (22) 42. Veteran: I Hincks (27) 39.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Springett (11) 38. B: R Maddox (14) 36. C: G Morris (20) 39. D: G Webb (31) 35.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: B Maguire (14) C Little (17) 74. A: H Johnson (12) 42. B: S Liversage (16) 39. C: M McDonald (21) 40.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Larvin (9) T Edwards (15) 77. Div 2: C Wybenga (20) M Unwin (18) 70 cb. A: C Moore (13) 40. B: G McMillan (18) 38. C: R Stewart (21) 38 cb. D: D Spagarino (28) 37 cb.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B Agg: G Smerdon (25) D Smerdon (17) 80. G Smerdon (25) 42.

NORTHBRIDGE: Women: Stroke: C’ship: T Foote (10) 79. Bowl: J Rowland (27) 92. Minor: S Wilson (22) 88. Stableford: M Ng (45) 35. C’ship: T Foote (10) 31 cb. Bowl: J Rowland (27) 35. Minor: S Wilson (22) 34.

NOWRA: Men: Stableford: P Done (19) 42.

NSW: Stableford: 2B: E Gold (24) G Levien (10) 51.J Denford (20) 43. White: T Simos (31) 41. Gold: J Kelly (29) 37.  Scr: S Arnold 42.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: Tunks (12) B Tunks (21) 48. White: A: C Lamond (8) 40. B: G Hennessy (16) 41 cb. C: K Longworth (34) 44. Scr: G Lomas (0) 36.

PENNANT HILLS: Men: 4B: P Selig (15) R Fellows (13) W Mcgraw (17) G Selig (6) 92. White: A: G Dawson (7) 38. B: H Williams (16) 41. C: J Hughes (23) 39. Scr: D Maguire (0) 35 cb.  Hole in one: E Truscott at 9th.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: R Jenkins (19) M Chenoweth (20 Leonay) 48. 2B Scr: D Smyth D Hughes 45. A: M Kobryn (6 Glenmore) 40. B: B Higgins (16) 36 cb.  C: G Beaven (24) 38.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: R Schoeffer (10) D McIntosh (3) 46 cb. Scr: R Schoeffer D McIntosh 39. Men: R Corcoran (15) 41. Women: E Pierce (11) 41.

RANDWICK: Women: Stroke: Foursome: Div 1: N Dresser (24) B Payne (24) 57. Div 2: J Flitcroft (28) J Martin (28) 64.

RICHMOND: Medley: Stableford: Div 1: V Pascoli (13) 41. Div 2: A Della-Porta (28) 40. Split Six: D Ginger (28) V Pascoli (13) 73.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: B Kusto (11) B Liang (10) 77. Scr: M Dane 36. A: W Everest (9) 41. B: N Takada (15) 36. C: J Seo (23) 39. D: D Pickering (24) 39.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: J Siegel (22) 38 cb. Div 2: F Macri (29) 37 cb.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: A Tam M Salvaggio 46 cb. 2B Scr: T Green S Wrigley 40. A: T Green (4) 40. B: C Bekiaris (20) 41 cb. C: M Salvaggio (29) 40 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: W Duckett (12) 38 cb. D Puxty (10) 38. B: I Polikevics (24) 34 cb. N Challis (22) 34.

TERREY HILLS: Par: A: C Perkins (9) 5 up. B: R Dixon (19) 5 up. C: A Jury (21) 5 up cb. A Scr: A Edwards (7) 3 down. 2B: B Stuart (21) A Jury (23) 12 up.

THE AUSTRALIAN: Stableford: 2B: P Robinson (20) 48. D Muddle (17) cb. A Scr: D Gillard K Mason 38.

THE COAST: Medley: Stableford White: J Back (27) 44. J Cistulli (33) 41.  Scr: M Buckingham 35.

THE LAKES: Jnr: Stableford: 4B:  R Piggott (14) J Flachs (28) 50. Scr: A Martin A McDonald 32. Medley: A: P Good (6) 40. A Scr: R Vandersluis 31. 9-hole: A: S Maidens (10) 18 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: R Spiteri (12) 19. B: C Moloney (18) 19 cb. C: G Vigna (Kareela GC) (23) 23.

TOCUMWAL: Men: Stroke Gold: A: B McKenna (12) 65. B: L Thurtell (19) 66. C: C Knight (22) 64.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: F Fulham (23) N Roylett (29) Z Nagy (31) F Batts (36) 88. A: J Wilcock (9) 35 cb. B: W Handebo (17) 40. C: J Weber (19) 36. D: J Graham (27) 38.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Challenge: Black: A: B Kimmorley (10) 41. A Scr: H Crowe (+1) 41. B: P Wiley (16) 41. B Scr: P Turner (13) 24. C: T Shakeshaft (21) 36. C Scr: C Douwes (20) 17. Women: Green: C Mun (24) 29.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Witham (12) R Srivstava (36) 50. 2B Scr: J Chung D Byun 36. A: M Chen (10) 40. A Scr: G Wood 30. B: J Fung (15) 39. B Scr: J Fung 24. C: J Radclyffe (30) 37 cb. C Scr: R Binsted 16.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: J Brown (24) G McMullan (16) 51. A: P Longworth (10) 38. B: G Campbell (17) 43. C: B Reoch (23) 40. D: C Oatley (26) 40. 9-hole: C Smith (23) 21.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: R Stalley (18) D Maynard (19) 47. 2B Scr: C Nelson A Jurd 37. T Johns (26) 42.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: A Scrivewer (29) 46. R Thompson (15) 42. J Mcnice (17) 40 cb. J Jurotte (4) 40. T Smith (16) 39 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: K Rugless (2) 47. M Kerr (28) 47. A: P McColl (7) 37. B: J Church (21) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Foursome: Murray: Div 1: H Baines (32) C Gilligan (17) 71.5 cb. Div 2: N Stone (34) J Milner (28) 73.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email