September 24, 2021

Daily Club Golf Results 27 October 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 27 October 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 27 October 2020.

AVALON: Men: Stableford: K Young (13) 39.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: G Munsie (9) 37.

BONVILLE: Women’s Foursome C’Ship Winners: C Reynolds, D Tennant 91.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: L Chim (20) 39.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: T See (18) 38 cb.

CAMMERAY: Women: Stableford: J Leadle (28) 33. 9-hole: P Davis (33) 17.

CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: C’ship: A Scr: L McRae 256. A Scr: G Marsden 279. A: H Smith (24) 212. B Scr: L Lambros 326. B Scr: K Corben 332. B: L Lambros (32) 230. C Scr: R Olsson 324. C Scr: J Plath 326. C: R Olsson (38) 210.  Super Veteran: G Marsden 279. Snr: L McRae 256.

CARNARVON: Men: Stableford 2B Multi: White: K Reus (29) S Sahazad (9) 74. A: G Shefield (14) 39. B: H Roberts (36) 37 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: T Lamborn (10) L Jones (16) 72. L Jones (16) 37 cb. Hole in one: L Evans at 2nd.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: R Nicol 46. M Parker 46. M Ingram (17) 43. A Scr: I Macauley (0) 34. Veteran: White: P Tinslay (21) 35 cb.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: S Collins J Lavercombe 45 cb. K Moule (37) 42.

EASTLAKE: Stableford: S Guthrie (29) 40.

GLENMORE: Veteran Medley: Stroke: Ambrose: M Harriden P Murphy (13) 65.

GORDON: Women: Stroke: C’ship: Div 1: M Bright. Div 2: C Peters. Div 3: L Barratt (22) 71 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford:  A: D Smith (11) 41. B: J Blom (20) 41. C: D Morrison (24) 40 cb. Scr: A Brown (8) 30.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: R Lea (11) 38. Div 2: J Palmer (18) 38.

JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: K Greaves (19) 37. Div 2: J Short (45) 32.

KHANCOBAN: Medley Stableford A: W Avery (11) 39pts B: J Greig (17 Cabramatta GC) 39pts C: D Degiorgio (21) 34pts CB.

KAREELA: Women: Stableford: G Berges (31) 36 cb.

KILLARA: Women: Stroke: C’ship: Div 1: J Crichton bt K Wood 10-8.  C Maher bt J Wright . Div 2: T Simper bt J Setright 20th.  J Richardson bt P McGushin 2-1.Div 3: P Ward bt C Mansfield 1up. Div 4: L Chang bt J Ee 2-1. 

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B: M Mcdonald (13) J Greig (17 Cabramatta) 79. 2B Scr: D Coots (7 Liverpool) B Regan (8 Cabramatta) 55. A: W Avery (11) 39. B: J Greig (17 Cabramatta) 41 cb. C: D Degiorgio (21) 34 cb. Junior 2BBB Scr Duncan Coots (8 Liverpool GC) Brett Regan (7 Cabramatta GC) 71.

LINKS SHELL COVE: Medley Stableford scr-G.Stinson, 37 – 1.C.Randle, 42 – 2.J.Maggs, 42 – 3.J.McGrath, 39.

LONG REEF: Stableford: C Walker (19) 36.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: J Wong (10) 37.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: S Smithson (12) M Smith (19) 47. 2B Scr: J Gudmundsson T Lukins 37. J Gudmundsson (4) 41 cb. Scr: I McGregor 35. Women: K Loosley (16) 42. Veteran Women: G Burr (22) 33.

MONA VALE: Medley: Stableford: R Billingham (22) 42.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: R Holdsworth (32) 41.

NEWCASTLE: Men: Stableford: R Herms 34. Women: J Clark 36.

NORTH RYDE: Women: Stroke: A: M Meynert (18) 70. B: T Alexander (29) 74. C: J Durham (33) 75. D: S Dale (42) 71. Scr: M Woodley (3) 78.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford White: 2B: P Selberg P Crellin 43. M Bowman (16) 40.

PALM BEACH: Women: Stableford: C Cannon (35) 33.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: C McIntyre (6) E Fernie (11) 45. P Rubenach (12) 37. Women: H Shao (10) 36.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: P Smith (13) D Horan (11) 67. A: D Horan (11) 34. B: P Smith (13) 33. C: K Graham (19) 31. Scr: C McMahon 28.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: B McKinnon (8) 40. B: D George (16) 37 cb. C: D Barber (30) 39.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: S Fortin (10) 36. Div 2: S Gazzoli (29) 37. Div 3: K Taylor (45) 46. 9-hole: S Hancock (45) 18. Green: R Guthrie (45) 14.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: Div 2: M Noonan (26) 40. Div 3: J Mactier (28) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: J Cho (15) 38. Women: Div 1: M Kim (19) 36. Div 2: J Kim (25) 34. Div 3: G Mercer (31) 38.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: T Body (12) 41.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: Div 1: G Reid (14) 42. Div 2: K Rayner (22) 40.

ST. MICHAEL’S: Women: Stableford: Team Multi: L Pellew (18) P Geddes (20) A Waters (36) L Brown (26) 126. A: L Pellew (18) 40. B: L Brown (26) 41. C: J Tracy (30) 41.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par: 2B: L Robinson (20) D Thompson 10 up cb. White: A: Z Khan (15) 3 up. B: B Pase (Rosnay 18) 5 up.

STRATHFIELD: Women: Stroke: 4B KO f: G Kim S Kwon bt C Lee S Cho 4-3.

TALLWOODS: Stableford 4B Agg: Green: J Sibbons M Richards 68. Women:  D New K Townsing 68. Medley: Yellow: F Lane (45) 20. K Russell (18) 19.

THE COAST: Medley: Stableford White: M Bonisch (23) 39. L Williams (17) 28.  Scr: G Rosewall 25.

THE LAKES: Men: Stableford: M Cleary (27) 41. Women: Div 1: F Beck (16) 32. Div 2: E Chan (26) 42. Grandmothers Trophy: Gold: E Chan (26) 42.

THE RIDGE: Men: Stableford: A: S Pearce (11) 40 cb. B: J Bruce (18) 38. C: B Mawer (25) 37. Scr: B Matthews 29. Women: D Clancy (36) 34.

TOCUMWAL: Women: Stableford Gold: Div 1: P Small (1) 45. Div 2: S Weller (44) 44. Div 3: J Campbell (14) 43.

WAKEHURST: Women: Stableford: K Christensen (29) 41.

WALLACIA: Mxd: Stableford 2B: White: D Coombes (21) J Woods (17) 46 cb. Men: D Coombes (21) 40 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: J Gaibor (26) 38.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: J Joseph (25) 42. B: S Zerby (36) 40.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Div 1: S Foster (25) 73. Div 2: J King (31) 69. Div 3: T Baker (35) 75. Div 1 Scr: D Rann (10) 83. Div 2 Scr: L Hallinan (30) 106. Div 3 Scr: R Hunter (33) 115. 54-hole C’ship: Div 1: D Rann (10) 225. Div 2: P Northey (26) 307. Div 3: L Hallinan (31) 321. Div 4: T Baker (36) 339. Hcp: Div 1: D Rann (10) 225. Div 2: S Foster (25) 225. Div 3: S Wyse (35) 222. Div 4: L Bowman (43) 229.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: P Clarnette (5) 40. B: L Collins (19) 40 cb. C: B McCallum (24) 39. Lake: A: A Long (1) 40. B: T Perus (17) 40 cb. C: E Yildrim (24) 37. D: R Macdonald (28) 41.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Par: 9-hole: Blue: D Hall (8) 5 up. Red: P Latham (12) 1 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email