Daily Club Golf Results 25 October 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 25 October 2020.

GOLF NSW: KENO Let’s Play Ambrose Regional Final at QUEANBEYAN GC: WOMEN’S – L Watson & C Amos (Yowani CC) 67.75, MEN’S – C Lynch & T Lynch (Fairbairn GC) 61.25, MIXED – T Rowe & M Bain (Yowani CC) 64.75.

GOLF NSW: KENO Let’s Play Ambrose Regional Final at DUBBO GC: WOMEN’S – K Ward & L Doolan (Coonabarabran GC) 71.75, MEN’S – D Avery & C Hartnett (Wee Waa GC) 62, MIXED – A Cavanagh & K Cavanagh (Wattle Flat GC) 64.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B Agg: J Robertson (12) M Murray (9) 67. Men: A: M Murray (9) 36 cb. Women: K Hemingway (18) 27.

AVONDALE: Medley: Stableford: Team: S Gresham T Gresham C Percy J Percy 83. Men: White: D Hale (13) 39 cb. Scr: S Gresham 33. Women: T Gresham (23) 35. Scr: M Jang.

BARNWELL PARK: Medley: Stroke: Ambrose: B Moriarty M Wilson P Colwell K Anderson 52.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: B Fowler (27) K Read (12) 43. Men: C Higgins (12) 38. S Papalia (22) 39. Women: T Harding (32) 38. Medley: Scr: T Atley (0) 31.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: J Minati (11) 31. B: G Spice (15) 38. C: R Walker (23) 35.

BEXLEY: Medley: Stroke: 2B: A Potestas (19) J Bond (18) 54 cb. G Costello (16) 60. Mxd: C’ship: A: D Patel G Heffernan 64. B: G Costello (16) D Castle (38) 54.

BONVILLE: Medley: Stableford: M Fraswer (22) 38 cb. V Schoeffel (9) 38. A Bouchier (14) 37. D Harper (10) 36. P Newton (27) 35.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: G Pollard (10) 37. B: W Chardcharoen (17) 38. C: J Harker (24) 39. Men: Stroke C’ship: Black: A Scr: R Vella (3) 302. B Scr: M Wright (8) 305. C Scr: G Mayfield (13) 314. D Scr: L Dayes (20) 369.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Multi: White: J Han (23) Y Wang (12) 73. Scr: A Er (13) L Markovski (5) 41. A: J Lee (15) 36. B: A Cavasinni (18) 41. Women: WH Xie (28) 41.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: J Browne (13) 36.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: E Park (12) V Park (25) 41. Div 1: E Park (12) 35. Men: Stroke: A: B Lincoln (5) 74. A Scr: P Muscat 82. B: A D’Ortona (9) 74 cb. B Scr: T Won 82. C: S Kim (17) 74. C Scr: R Hogan 88. D: B Smith (20) 72 cb. D Scr: B Cha 96. C’ship: A Scr: M Erden 322. A: S Bolger (7) 301. B Scr: P Muscat 325. B: A Wittaya (11) 291. C Scr: T Khoury 357. C: D Bravo (15) 297. D Scr: B Smith 386. D: A Pappas (36) 276.

CASTLE HILL: Men: Stroke: C’ship: A: T Wheeler (6) 74. A-res: J Ra (11) 66. Snr: E Thoo (8) 73. A: W Cash (6) 73. A-res: J Barbara (8) 73. Snr: W Cash  (6) 73. A: W Cash (6) 73. A-res: J Barbara (8) 73. Snr: W Cash  (6) 73. Stableford: A Kim (17) 36. Women: S Kim rah (11) 31.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: J Corcoran (14) M Austin (25) 73. J Corcoran (14) 41.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: A Ball (21) C Gregory (23) 47. A: W Foung (11) 39. B: R Angelatos (18) 37. C: G Holbrook (29) 40. Women: Stroke: A: J Haddrick (14) 77 cb. B: K Smith (21) 73 cb. C: S Sood (32) 83 cb. A Scr: D Choi 77. B Scr: K Smith 94. C Scr: M Nix 114.

COROWA: Medley: Stableford: M Hooper (14) 42.

CROMER: Medley: Stableford 2B Agg: White: S Smith (13) T Hofbauer-Jonas (10) 73. 2B: J Craig (20) J Craig (21) 32. T Carroll (26) 39. Men: Stroke: C’ship: C Rae bt T Bradley 3-2. Stroke Black: J Thomas bt J Riddle 7-5. J Ponder bt S Rankin 6-5. S Gee bt L Blacker 5-4. P Brimmer bt B Walker 6-5. A Lewis bt G Muirhead 4-3. M Taylor bt G Baciu 19th. S Floyd bt H Graham 4-3.

CRONULLA: Men: Stableford: P Goh (22) 38. S Lockey (21) 35. Scr: R Simpson 33. Mxd: Stroke: Foursome: M Edwards (10) J Yankos (23) 69.5. B Turnbull (24) E Turnbull (17) 74.5 cb. Scr: S Wiggins I Macauley 81.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: B Cooper D Favaloro 46. C Kang (14) 39.

DUNHEVED: Men: Stroke: Cup: S Jones (15) 66 cb. A: C Williams (2) 69. A Scr: L Rodger 75. B: S Walker (13) 67 cb. B Scr: L Moore 82. C: M Casey (21) 66. C Scr: L Haumono 87. D: B Salmon (22) 69. D Scr: R Burgess 95. Women: C’ship: Div 1: M Vukelic (18) 73. Scr: R Jones 85. Cup: R Jones (7) 78. Div 1: T Horan (21) 80. Div 1 Scr: M Vukelic 98.

EASTLAKE: Stableford: Div 1: S Ryan (13) 40. Div 2: G Mclaughlan (24) 40. Stroke: D: W Gower (13) 74.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: T Hale (13) C Hale (43) 45.

FINLEY: Medley: Stableford: W Peasley (17) 40.

FOX HILLS: Medley: Stableford: J Jarvis (34) 36.

HOWLONG: Medley: Par: 2B Agg: J Taylor (26) S Sipplel (32) 6 up. A: Y Byatt (17) 4 up. B: J Taylor (26) 6 up.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: C Holland (7) 34. J Reyes (20) 33.

KAREELA: Mxd: Stableford: Irish Team: D Dodd G Scherini A Dookie C Hubbard 91. F Graham (14) 37. Women: K Gillson (15) 38.

KIAMA: Medley Stableford : C Hartline (25) 37. Mixed: 4BBB Stab: W Grosse (24) P Grosse (43) 43 cb

KILLARA: Men: Stableford White: C Manual (8) 39 cb. Women: Green: P Davies (14) 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: A Honeysett (2) S Musgrave (7) 43. Men: M Tierney (6) 36 cb. Scr: T Small 31. Women: A McClintock (14) 36. Stroke: C’ship: A McClintock (14) 211.

LANE COVE: Women: Stableford: S Doughty (16) 37.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: R Bruker (4) V Lam (25) 74. A: L Liang (11) 38 cb. B: D Jung (14) 37. C: V Lam (25) 36. Women: Stroke: A: H Jung (14) 74 cb. A Scr: Z An 80. B: C Chaeok (23) 72. B Scr: D Gwon 100. C: M Harrison (42) 82. C Scr: J Charnock 138. C’ship: A: H Jung (14) 226 cb. A Scr: Z An 238. B: D Gwon (24) 226. B Scr: K Le-Campanaro 294. C: B Allie (32) 231. C Scr: B Allie 327. Snr A: H Choi 259. B: D Gwon 298. C: B Allie 327.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A Zahra (3) 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: M Ryan (25) D McNeill (35) 43. M Ryan (25) 40.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: M Lakiss (19) 37.

MONA VALE: Medley: Stableford: 4B: M Harris (7) M Byrne (22) 48.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: S Shin (18) C Ortegat (7) 42. 4B Scr: M Tey J Perks 33. Men: White: C Ortegat (17) 34 cb. Mxd: Stroke: Canadian Foursome: K Pathmanathan E Wong (15.37) 68.625.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Park (19) A Kim (21) 44. J Park (19) 38.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: W Wisby (10) 37. B: T Wilson (24) 37. Women: K Gammon (30) 37.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: S Lawton (14) M Costigan (18) 45. Men: J Shin (11) 37. Women: E Sung (16) 30.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: L Walker (13) F Lev (12) 49. L Walker (13) 41.

NOWRA: Men: Stroke: G Isedale (22) 68. C’ship: A Scr: M Westaway (5) 300. B Scr: N Dinnie (15) 337. C Scr: G Isedale (22) 368. A: G Wrightson (10) 273. B: N Hargrave (15) 274. C: G Jennings (22) 282.

OATLANDS: Men: Stableford: 4B: S Cale (19) J Cale (28) 46. Medley: S Shin (31) Y Shin (24) 39 cb. Men: White: A Buchner (21) 38. Women: Yellow: J Williams (23) 33.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: D Thompson (8) 40. Women: N Garnsey (40) 32.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: L Pickup (23) B Pickup (36) 46. Men: A Stewart (20) 38. Women: L Pickup (23) 35.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: R Dupont-Louis (9) 29. Div 2: M Feehan (19) 34.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: S Campbell (10) T Campbell (36) 46. Men: White: A: S Campbell (10) 37 cb. B: M Furey (24) 37. Women: D Manson (45) 33. Veteran: Green: C Porter (34) 33.

ROSNAY: Men: Stroke: A: G Beale (3) 65. A Scr: L Papallo 69. B: S Imbriotis (16) 63. B Scr: B Pase 77. C: P Likidis (24) 70. C Scr: D Hamilton 88. Women: Div 1: S Hawkins (14) 71. Div 2: F Towney (37) 80.

ROYAL SYDNEY: Men: Stroke C’ship: Championship: Black: T Goh bt B Gale 6-4. M Toll bt D Lenagan 5-3. A res: M Buckley bt P McCallum 4-3. Women: Stroke: C’ship: S Little bt J Buckley 12-11. Bronze: S Plaskitt bt S Marwood 5-4. C Thomson bt K Hand 2-1. Consolation: M Brown bt C Pettit 9-7. C’ship: Centenary: J Berry bt C Crouch 7-6. Men: Stroke Championship: White: D Rose bt J Wakim 4-3. Women: Stroke: Consolation: Centenary: J Tingwell bt A Leabeater 1up.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: P Law (36) E Tsang (22) 47. Mxd: A Seo (19) J Seo (16) 38. Men: E Tsang (22) 39. Women: J Seo (16) 35. Medley: Scr: J Kim 32.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: S Brownlow (3) 39.

ST. MICHAEL’S: Medley: Par: 2B: B Yong (26) L Yong (20) 10 up. Men: President’s Trophy: J Gladstone (35) 8 up. Women: M Heller (24) sq.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Split Six: White: N Sherpa (13) R Barraga (11) 68. A: N Sherpa (13) 37. B: D O’Brien (29) 38.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Maynard (30) M Culican (15) 42. Men: A Maynard (30) 37. Women: J Shin (17) 33.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: L Thomas (2) 38 cb. J Murphie (10) 38. B: D Bell (16) 41. R Gould (18) 39. Women: T Fernance (43) 39 cb. M Melick (30) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: H Song (21) 33.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: J Wise (18) 36.

THE COAST: Medley: Stableford White: A King (19) 34. J Cistulli (32) 30. R Broderick 11.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Bennett (7) 40. Scr: A Pemberton 25. Hole in one: D Wong at 9th. Women: Stableford: A: S Lee (24) 33. Trophy: T Davison 70.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: S Clarke (9) 18. B: P Mills (14) 18. C: G Eastwood (54) 31.

TOCUMWAL: Men: Par: 4B: A De Luca (18) P Nunn (18) 8 up. Par Gold: L Rickard (27) 2 down. Women: T Small (20) 1 down.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: K Neat (15) C Bonovas (4) 64 cb. Men: T Kudinar (15) 40 cb. Women: Green: M Lovelock (18) 33.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M Smith (21) R Kempe (24) 51. Men: M Smith (21) 42. Women: A Martin (26) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: D Gale (17) 38 cb. 9-hole: S Saafi (19) 25.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: A: T Bettison (12) 41. B: W Stone (16) 41. C: D Nowak (23) 42 cb.

WOOLLAHRA: Men: Par 2B: White: T Kinsella (20) B Bulters (9) 7 up. Div 1: T Crowe (11) sq cb. Div 2: J Gabor (18) sq cb. Div 3: J Davies (30) 4 up. Stableford 9-hole: K Moss (30) 18 cb. Women: Stroke: G Squire (18) 72.

YARRAWONGA MULWALA: Mxd: Stableford: 4B: Lake: R Geary (8) K Geary (38) 46.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email