September 24, 2021

Daily Club Golf Results 24 October 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 24 October 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 24 October 2020.

ANTILL PARK: Women: Stroke: J Higgins (18) 75. C’ship: S Kennedy (10) 254. L MacMillan (28) 206. Medley: Stableford White: G Gartrell (13) 40. R Farrell (34) 39. Men: Stroke: C’ship: A: B Jarman (10) 66 cb. B: P Meikle (15) 66. C: P Ausburn (24) 64. A Scr: K Shepherd (0) 72. B Scr: S Maney (13) 81. C Scr: K Ferguson (19) 88.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: W Wright (25) I Eitzen (17) J Robertson (11) B Foulds (27) 120. A: A Ball (6) 36 cb. B: M Hoolahan (18) 41. C: W Wright (25) 44. Scr: M Harvey 33.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: S Selva (10) 41. B: A Babazogli (13) 37. J Turner (32) 42.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B Agg: White: J Paul-Polito (30) J Maxwell (21) 75.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: A Seymour (3) 42. B: M Denton (16) 41. C: D Derrig (24) 41. 2B: P Brett J Bates 49. 2B Scr: A Seymour B Daly 46.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: R Motto (32) E Hunter (32) 48 cb. S Anastasi (32) 43. Stroke: J Calleja (0) 64.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal of Medallists: H Thomas (20) 55. Men: C’ship: A Scr: D Higham (2) 259 cb. A: K Nikas (12) 241. B Scr: P Barry (14) 298. B: P Barry (14) 242. C Scr: E Ciciriello (22) C: R Aquilina (26) 247. A: K Kosmatos (12) 56 cb. A Scr: D Higham (2) 63 cb. B: L Howarth (19) 54. B Scr: F Lacava (13) 71. C: A Cuesta (24) 58. C Scr: M Irwin (21) 83.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: R Smith (3) 39. B: J Gojnich (17) 41 cb. C: J Paver (31) 41. Stableford Scr: Black: A Scr: R Smith 36. Women: Stableford: Div 1: H Touw (6) 36. Div 2: T Gillett (21) 33. Medley: Team: D Beeston (17) C Smith (12) R Tuckett (14) P White (19) 93 cb.

BERMAGUI: Women: Stableford: Hcp: A: M Hayes (11) 35. B: B Whiffen (26) 33. Men: Stroke Black: A: H Loth (7) 68. B: R Sheather (18) 67 cb. C: A Horrocks (34) 68.

BEXLEY: Men: Stroke: A: N Hassapis (9) 63. B: K Holland (13) 59. C: N Pettit Young (22) 61. Scr: W Matthews 66. Snr 54-hole C’ship: W Matthews 212. S Capuano 216. Medley: Stableford: Div 1: M Savoldi (7) 36 cb. Div 2: J Baca (20) 36. Women: A Ng (24) 30.

BLACKHEATH: Men: Stroke: A: A Lawson (9) 66. B: M Unsworth (16) 59. C: J Grant (19) 65. Medley: Stableford White: G McDonald (16) 39. Women: Stableford: L Pressley (22) 38.

BONDI: Men: Stableford: B Greenaway (6) 36 cb.

BOWRAL: Women: Stableford: L Solness (24) 40. Men: J Pinkstone (8) 42.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: J Hay (11) 39. B: S Schneider (16) 41. C: M Rogers (25) 40. A Scr: A Rathbone (-2) 39. B Scr: D Kaiki (13) 27. C Scr: R Mckay (21) 17.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: D Simpson (8) R Way (11) 48. Div 2: J Wawrzyniak (22) J Muller (25) 49. Div 1 Scr: S Nelson S Speller 39 cb. A: S Hilaney (9) 40. B: D Hunter (12) 39 cb. C: W Brown (19) 41 cb. D: S Music (23) 39.

CAMDEN: Women: Stroke: A: S Chapman (11) 74. A Scr: S Chapman 85. B: M Malcolm (21) 74. B Scr: M Malcolm 95. C: J Page (26) 80. C Scr: J Page 106. Men: Stroke Black: A: J Winsor (8) 66. A Scr: R Minns 72. B: N Wills (18) 64. B Scr: K Murray 84. C: C Soire (27) 69. C Scr: B Spinks 90.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: D Moore (32) 41.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stroke Black: A: P Brodala (11) 66 cb. B: J Mcbride (15) 63. C: A Costanzo (27) 67. A Scr: R Connors 70. B Scr: N Viskovich 83. C Scr: J Cullinan 89.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: A Wittaya (11) M McGlynn (11) 143 cb. 2B Agg Scr: D Shin M Erden 161. A: S Bolger (6) 72. A Scr: B Lincoln 79 cb. B: K Oh (10) 67. B Scr: D Kim 79. C: M Hwang (13) 70. C Scr: J Han 85. D: A Pappas (34) 66. D Scr: C Luff 89.

CASTLE HILL: Men: Stroke C’ship: Black: B: D Laws (16) 70. B Scr: D Laws (16) 86. C: P Mulligan (21) 70. C Scr: S Mcdonald (18) 91. B: R Hadley (14) 71. B Scr: R Hadley (14) 85. C: P Butson (18) 72. C Scr: P Butson (18) 90. Stableford A: M Halcrow (8) 37. B: G Heads (12) 31. C: J Hickin (35) 38.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: I Manton-Hall (7) T Ryan (9) G Parker (10) N Rock (18) 54. T Lamborn (12) 43. Women: Stableford: M Lulic (33) 37.

CHATSWOOD: Par: A: D Kenny (9) 3 up. B: R Joder (18) 5 up. C: L Zenari (24) 4 up cb. 2B: T Townsend (14) P Webb (18) 11 up.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: P Noordweir (13) 39. B: P Nolan (20) 41.

CONCORD: Men: Stroke Black: A: M Baxter (13) 64. B: S Cullen (20) 61. C: P Price (25) 69. A Scr: J Armstrong 68. B Scr: S Cullen 81. C Scr: P Price 94.

COROWA: Women: Stableford: B McLean (11) 33. Men: S Carrick (6) 41.

CROMER: Stableford: A: T Tran (12) 40 cb. B: P Webster (17) 41. C: T Harvey (33) 39 cb. A Scr: C Rae 40. 2B Multi: T Harvey A Mouat 84.

CRONULLA: Men: Stableford: A: S Coy (11) 40 cb. B: J Symes (19) 41. C: G West (23) 39. A Scr: P Boyd 35 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: V Piukala (15) 42. Div 2: J Chun (20) 38. Div 3: W Montgomery (21) 39.

DENILIQUIN: Medley: Par: A: C Thomson (5) 4 up. B: C Mitsch (10) 3 up. C: M Doidge (19) 5 up. D: R Gittens (22) 4 up.

DUNHEVED: Men: Stroke: A: C Fitzsimmons (3) 68 cb. A Scr: C Dengate 73 cb. B: G Hay (12) 67. B Scr: J Rafferty-butfield 81. C: R Courts (16) 65. C Scr: J Scott 87 cb. D: A Rama (28) 66. D Scr: D Putland 91. Medal of Medallists: A: C Fitzsimmons (3) 68. B: A Chapman (10) 69. C: S Beaton (18) 71. D: W Dodds (28) 71. A: C Fitzsimmons (3) 68. B: A Chapman (10) 69. C: S Beaton (18) 71. D: W Dodds (28) 71.

ELANORA: Men: Stableford: 4B: S Rice (24) R Bridger (18) 47. Hcp: S Frazer (14) 43 cb.

EVERGLADES: Men: Stroke: A Scr: K Andres (+2) 66. B Scr: S Mayer (14) 77. C Scr: P Louis (19) 84. A: G Beatty (8) 62. B: S Mayer (14) 63. C: C Edwards (28) 62.

FINLEY: Mxd: Stroke: 36-hole Foursome: Scr: A Purtill M Purtill 171. A: D Cordell (18) J Delmenico (28) 142.

FOX HILLS: Men: Stroke: A: M Knight (10) 67 cb. A Scr: M Rajca 71. B: K Siow (15) 62. B Scr: L Lambourne 75. C: I Mccrea (25) 66 cb. C Scr: M Harry 86. Stableford: D Samuel (36) 34. Hole in one: P Green at 15th.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: A: R Eriksson (6) 71. A Scr: D Holland 78. B: A Mann (15) 69 cb. B Scr: S Roscarel 86. C: P Reinke (20) 67. C Scr: A Wright 93. Women: G Joe (15) 68. Stableford: B Sinai (14) 34.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: A: S Lee (12) 68. A Scr: A Bray 71. B: W Godbolt (15) 68. B Scr: S Godbolt 86. C: P Overduin (22) 68. C Scr: T Harman 94 cb.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: I Satur (14) 69. Div 2: A Grant (24) 65. Div 1 Scr: A Robb 72. Stableford: K Lane (23) 34.

GOSFORD: Men: Stableford Black: R Whyte (5) 32 cb. Stroke: A: M Snelson (3) 68. A Scr: M Snelson (3) 71. B: C Cruickshanks (10) 66. B Scr: C Cruickshanks (10) 76 cb. C: N Massa (14) 67. C Scr: N Massa (14) 81. D: S Pilarski (20) 70. D Scr: S Pilarski (20) 90. Stroke C’ship: Black: A Scr: M Snelson (3) 15. A: M Snelson (3) 4. B Scr: C Cruickshanks (11) 33. B: C Cruickshanks (11) 11. C Scr: W Ballard (13) 47. C: J Woodhead (16) -7. D Scr: G Brien (21) 78. D: G Brien (21) -6.

HARRINGTON WATERS: Mxd: Stableford: A: P Budden (9) 41. B: V Bradley (24) 40 cb.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: M Flannigan (8) 40. B: T Davidson (16) 41. C: E Fletcher (30) 36.

HIGHLANDS: Men: Stroke C’ship: Black: A: M Hymann (13) 66. B: J Anderson (16) 67. C: M Bates (24) 65. Scr: A: C Halstead 74 cb. B: A Hebbard 86. C: S Power 92. Medley: Stableford: N Roet (17) 41.

HORIZONS: Men: Stableford: M Van Hattum (33) 46. Women: J Lawlor (16) 39.

HOWLONG: Women: Stableford: G Krause (19) 27. Men: A Krause (8) 36.

HURSTVILLE: Men: Stroke: A: J Lee (12) 65 cb. B: B Berry (17) 64. C: P Sawyer (26) 63. Women: J Taff (28) 71.

KAREELA: Men: Stroke: Bowl: A Chambers (21) 58. C Penny (29) 59 cb. G Marston (19) 59. Cup: W Knight (4) 65. T Seymour (6) 70 cb. A: R Chapman (9) 62 cb. B: G Waring (18) 60. C: G Scherini (20) 60.

KIAMA: Men’s Stableford : A: G Whittaker (10) 41 J Ritchie (6) 40 cb P Gassman (8) 40 cb Scr: M Maxwell 35 cb. B: P Hacker (15) 41 L Sainsbury (17) 40 cb B Williams (15) 40 cb Scr: G Laird 25. C: M Corkin (24) 41 J O’Donnell (21) 40 G Shoard (22) 39 cb Scr: R Gregory 18.

KILLARA: Men: Stroke: A Scr: J Wooster 68. A: J Wooster (2) 66. B: C Saunders (19) 65 cb. C: J Blumber (27) 68 cb.

KOGARAH: Men: Stroke: A: T Small (3) 62. A Scr: A Rachid 52. B: R Fessey (14) 64. C: B Morris (24) 65.

KOOINDAH WATERS: Men: Stroke C’ship: Black: A: D Grogan 78. B: D Deller 85. C: A Palasty 89. D: J Webb 94. Women: Stableford: S Day (30) 39.

LAKESIDE CAMDEN: Men’s Stroke S Spink 4 69 CB Net Winner T Norris 0 70 CB SCR Winner J Grovenor 15 69 CB Net Winner G Shortland 25 94 SCR Winner F Pobje 21 66 Net Winner G Shortland 25 94 SCR Winner. Men’s Stableford G Luxton 17 42pts Overall winner. Women: Stableford: Div 1: T McDonald (21) 21. Div 2: R Francis (27) 20.

LANE COVE: Men: Stableford: F Tearle (36) 39. 2B Agg: J Wilson (18) B Hyde (22) 74.

LEURA: Medley Stableford A: GS Webb (8) 38 pts, R/u P Moore (17) 37 pts, B: D Williams (27) 38 pts. R/u J Johnstone (27) 36 pts, Scratch: GS Webb (8) 30 pts, 2B Multiplier: P Moore (17) and S Ritchie (17) 78 pts.

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: A Bourgonjen (3) 69. A Scr: A Naaman 73. B: T Hagan (11) 70. B Scr: R Law 79. C: D Harriott (14) 67. C Scr: J Chung 84. D: P Maroun (25) 70 cb. D Scr: D Cole 91.

LONG REEF: Men: Stroke: Matchplay: A: L Edgell bt R Cordaiy 2-1. C Hughes bt J Little 2-1. A: D Dowling bt L Warraner 2up. T Holley bt C Gillespie 1up. A Reserve: A Kim bt P Deiman, S Couch bt J Carroll 1up, D Mitovic bt I Maclennan 19th, T Mastroianni bt T Hill 2-1. B: B Cummins bt R Merhab 1up. A Thurlow bt A Mulready 19th. B: C Galloway bt T Smithyman 2-1. B Ratcliffe bt R Langthorne 5-4. C: B Mooney bt B Jones 5-3. L Bates bt L Cheng 5-3. C: T Cohen bt K Lawler 5-3. C Daddo bt J Steuart 3-2. Par: A: K Hooker (3) 3 up cb. A Scr: M Cruise sq cb. B: R Gors (15) 3 up cb. C: A Margarian (20) 5 up. Women: E Thurlow (11) 3 up.

LYNWOOD: Women: Stableford: A: M Selby (23) 39. B: A O’Connor (33) 39. Men: A Scr: D Scuglia (-1) 38. A: M Fullerton (6) 40. B: M Powell (12) 40. C: S Quinlan (18) 42. Mxd: 2B: A: A Merrell 50. G Nguyen 50.

MACARTHUR GRANGE: Men’s Par A Grade: B Chounlamountry (8) +2 cb, S Lensing (9) +2, M Condron (7) +1. B Grade: M Johnston (14) +7, J Johnston (15) +4, G King (15) +3 cb. C Grade: D McIlwain (21) +9, M Frame (24) +4 cb, M Jackson (20) +4 cb..

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: R Furia (8) M Fradd (9) 48. Stableford Black: A: R Furia (8) 41. B: T Chensee (13) 40. C: A Cichonski (27) 41. A Scr: A Kelly 34 cb.

MAGENTA SHORES: Mxd: Par: 2B: S Stuart (25) S Snape (14) 8 up. Men: A: A Bond (5) 1 up. B: I Macdonald (15) 4 up. C: M Wardrope (22) sq. Women: A: S Stuart (25) 1 up. B: K Legg (39) 1 up.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Div 1 Scr: M Morsanuto (12) 64. Div 2: G Mills (24) 65.

MANLY: Men: Stableford: A: P Wilson (11) 40. B: S Nelson (17) 43. C: P Thompson (33) 40. A: J Smith 34. Women: S Brown (18) 37.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: P Casey (15) 48. M Ribarovski (5) 48. 2B Scr: S Oitmaa 40. D Cremin 40. Hcp: M Lakiss (16) 46. Scr: H Salmon 34. Stroke: C’ship: A: D Fletcher bt T Shaw 6-5. A Scr: P Stafford bt D Fitzpatrick 4-3. B: T Le bt J Bartlett 7-5. C: P Shumack bt M Jesson 7-6.

MASSEY PARK: Women: Stroke: S Callaghan (21) 67. A Brownlee (26) 70.

MONA VALE: Men: Stableford: A: H Tran (11) 41. B: R Fleming (16) 37. C: J Polfanders (22) 41. Scr: S Albinski 38. 2B: T Roche (13) G Samuel (19) 46.

MONASH: Men: Par: A: J Wicks (6) 4 up. B: G Atherton (17) 4 up. C: D Vilensky (34) 2 up. 2B Scr: B Vegh (13) J Wicks (6) sq.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: C Bowe (1) 67. B: S Sutontanyakorn (14) 68 cb. Scr: D Mulhall 70. Stroke White: C: A Slaughter (19) 68 cb. Women: Stroke: T Hioki (23) 69 cb. Scr: A Liu 75.

MOSS VALE: Women: Stableford: P Kull (22) 35 cb. Men: Stroke: A: F Murname (8) 64. A Scr: B Smith 72. B: W Norman (19) 67. B Scr: R Thompson 83. C: P Upton (26) 65. C Scr: R Van peek 91.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: Div 1: R Moore (15) 38. R Palmer (14) 35. Div 2: N Young (21) 38. J Pepper (19) 37. Div 3: L Williams (27) 37. D Hurley (29) 35. Gymea Lily: Div 1: M Sproue (12) 39. M Barden (10) 38. Div 2: P Hamshaw (22) 40. P Wheatley (21) 36. Div 3: D Wilson (25) 42.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: R Coetzee 39. B: A Woodman 38 cb. C: B Cerny 38. A Scr: B Hill 33.

NORTH RYDE: Men: Stroke C’ship qlfrs: Black: A: B Kerr (9) 66. K Loughlin (13) 67. B: D Elsley (17) 65. C Goddard (17) 65. C: P Kladal (22) 66. T Mesiti (20) 67. D: D Stewart (30) 68. C McArthur (28) 73. A Scr: B Bury (+1) 70.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: R Tamlyn (25) 35. Men: S Smith (22) 41. 2B Agg: B Moo (10) G Coffey (13) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: G Clunne (27) 41. A: C Cheong (12) 38 cb. A Scr: L Jones 32 cb. B: J Sutton (18) 40. C: L Morrison (36) 40. Women: J Barnes (28) 41. Medley: 2B: J Sutton (18) M Lorenceau (32) 49.

NOWRA: Medley: Stroke: A: C Templeton (8) 66. B: K Wills (19) 66 cb. C: G Parker (21) 68.

NSW: Stableford: T Tulenheimo (16) 41 cb. Stableford White: J Whalan (26) 38. Gold: K Nossiter (26) 34. Stableford: N Dress (19) 38. Scr: B Connelly 36 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: S Reece (6) 42. B: C Osterlund (16) 42. C: I Kim (20) 41. D: M Farrell (30) 38. A Scr: L Mason 37.

PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole: R Mortimer (39) 17.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: Trophy: P Kenny (18) 42. A: B Saw (3) 38 cb. A Scr: A Richards 37. B: P Kenny (18) 42. C: M Collins (19) 41.

PENRITH: Men: Stroke: C’ship: A: M Alefaio (10) 68 cb. A Scr: D Smyth (0) 72. B: D Watkins (16) 61. B Scr: G Honeysett (11) 82. C: R Smith (33) 63. C Scr: D Job (23) 88.

PYMBLE: Mxd: Stableford: F Barton (19) P Baird (26) 49 cb. 2B Scr: P Rubenach S Cowan 41. Men: A: M Chue (8) 41. B: G Laws (17) 41. C: F Barton (19) 42. Women: S Kimberley (21) 41.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: R Fernandes (4) T Fernandes (6) 76. A: D Wilson (8) 38. B: D Taylor (14) 41. C: B Hutchings (22) 41. Scr: S Todd 35.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: C Davies (21) 38. Men: Stroke A: G Piccoli (12) 68. A Scr: R Davies (3) 70. B: H Wagland (17) 64. B Scr: M Drury (14) 79. C: A Murphy (23) 66. C Scr: B Wilson (20) 88.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: M Scholes (6) 41 cb. B: C Jennings (10) 39 cb. C: K Hodson (29) 42.

ROSEVILLE: Snr Stableford Green: J Hawke (27) 34 cb. Women: Stableford: D Bartlett (34) 35. Men: Stableford White: A: P Ham (10) 41. B: S Hilderbrand (16) 41. C: J Hepner (26) 43. 2B: P Phillips J Hepner 49 cb.

ROSNAY: Men: Stroke: A: B Minard (6) 65. A Scr: L Papallo 68. B: D Azzopardi (10) 62. B Scr: S AQppathurai 79. C: M Sutters (27) 68. C Scr: J Letteri 89. Women: Div 1: S Hawkins (14) 72. Div 2: M Field (28) 73.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Centenary: S Roberts (27) C Christian (31) P Christian (22) 55. Championship: M Crawford (20) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: A Middleton (8) 69. A Scr: H Doig 71. B: R White (18) 67. B Scr: G Jones 82. C: C McKenna (20) 69. C Scr: P Crowe 89. D: T McDonald (33) 62. D Scr: L Gage 96. Stableford: J Henwood (18) 35.

SEFTON: Men: Stroke: A: M Khoury (6) 54. B: S Melham (11) 54. 54-hole C’ship: A Scr: D Quain (4) 186. B Scr: P Bacon (11) 197. A: B Gilzean (9) 169. B: P Bacon (11) 164.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: R Davey (14) 85. M Bunter (10) 85. Men: A: M Bunter (10) 43. B: S Wallis (25) 42. Women: D Herden (13) 40.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: I Griffin (22) P Griffin (8) 48. A: A Jacobs (4) 41. B: B Sharpe (14) 39. C: S Chegwidden (21) 42. A Scr: G Raoche (3) 34.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: C’ship: A: G McCartney (9) 69. B: J Brown (17) 64. C: B Drury (28) 64. A Scr: H Wilde 71. B Scr: N Connaire 81. C Scr: D Sinai 88. Medley: Stableford: Hcp: K Fryer (17) 40.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Cup: R Kim (8) 67 cb. Trophy: R Poynting 203. Div 1: R Kim (8) 67 cb. Div 2: J Georgiou (13) 67. Div 3: J Chang (21) 67. Scr: J Fanning 73. Veteran Men: J Georgiou (13) 67. Medley: Stableford: A Jung (16) 37.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: L Thomas (2) 38 cb. J Murphie (10) 38. B: D Bell (16) 41. R Gould (18) 39. Women: Stableford: T Fernance (43) 39 cb. M Melick (30) 39.

TERREY HILLS: Stableford: A: P Davis (9) 38 cb. B: T Burns (17) 43. C: A Chung (21) 38. A Scr: M Gibson 36. 2B: T Burns (17) M Hinrichsen (24) 51.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: M Giles (+1) 40. B: N Nikas (14) 40. C: D Kumar (30) 39 cb. A Scr: M Giles 41. Stroke: Trophy: B Cribb (13) M Ingram (13) A Somerville (25) J Whiteman (13) 54.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: A: G Neou (9) 41. A Scr: T Jay 33. B: A Jesson (13) 40. B Scr: A Jesson 27. C: B Mather (33) 40. C Scr: J Starr 22.

THE LAKES: Stroke: Trophy: W Amos (15) 65 cb. Scr: B Reichman 73.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: M Maclennan (8) 40. B: E Psarras (15) 48. C: A Norman (22) 45. Irish Team: L Donney R Trevillion J Pettitt J Flecknoe 126 cb.

TOCUMWAL: Medley: Stableford Gold: Div 4: D Dungan (15) 32. Men: Stableford: Div 1: G Brierley (7) 38. Div 2: R Bourke (18) 36. Women: Div 1: S Pappas (16) 36 cb.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: L Davies (11) 70. A Scr: B Willett 75. B: D Woods (16) 69. B Scr: M Donsworth 83. C: H Page (19) 71 cb. C Scr: H Page 90. Stableford: S Kemp (25) 41. Women: A Aitken (33) 37. Men: Stroke: C’ship: A Scr: B Willett 297. A: P De Boer 287. B Scr: D Shortland 344. B: C Mahon 283. C Scr: S Morony 369. C: B Cranston 279.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: T Wozniak (11) 7 up cb. A Scr: T Emtage (0) 36 up. B: A Boudville (16) 10 up cb. B Scr: B Lasam (14) 27 up cb. C: S Anderson (30) 7 up. C Scr: J Julian (20) 21 up. Women: Green: M Youm (23) 2 up cb.

WAKEHURST: Men: Stroke: 2B Stroke: M Avery (21) R De Beer (11) 57. 2B Scr: G Chadwick F Leahey 68. Women: Stableford: L Meakins (19) 40.

WALLACIA: Women: Stroke: C’ship: Div 1 Scr: J Berg 356. Div 1: J Thorpe 294. Div 2 Scr: D Chant 426. Div 2: N Bemrose 293. Veteran: J Berg. Super Veteran: J Thorpe. Women: Chick o’ Walk: N Bemrose. Stableford: R Murdoch (32) 38. Men: Stroke: A Scr: R Hackett 70. A: J Batman (7) 64. B Scr: A Evans 81. B: D Forbes (16) 64. C Scr: N Hoppe 90 cb. C: R Chant (28) 66. Hole in one: J Jamieson at 17th.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: J Nicholson (12) 39 cb. B: R Susans (17) 41. C: P Troy (18) 44 cb. D: J Soiland (31) 44. Scr: S Springall (2) 35. Team: J Myers D Gale A Gale M Crombie 47.

WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: C Ritchie (4) 41. B Djura (1) 36. Women: D Mcdermott (36) 38. Medley: 2B: G Hunter (19) F Boyd (11) 47.

WINDSOR: Men: Stroke: Medal: A: K Maxwell (12) 71. A Scr: C Nelson 76. B: J Wallace (21) 65. B Scr: E Dumusmog 82. C: R Murdoch (26) 69. C Scr: L Thorburn 94.

WOOLLAHRA: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Miller (19) P Galea (20) 71 cb. Div 1: Y Naito (7) 39. Div 2: B Raymond (19) 38 cb. Div 3: M Innes-Brown (23) 43.

WYONG: Men: Stroke: A: J White (9) 69. B: S Jackson (14) 67. C: T Hassall (21) 71 cb. A Scr: C Wickham (1) 74.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: C Abbott (28) 43. Men: Stroke: MM: Lake: A/Medal: J Hughes (8) 64. B: P Savy (17) 67. Murray: Medal: J Martin (+1) 66. Hole in one: Lake: J Taylor at 7th.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email