September 24, 2021

Daily Club Golf Results 22 October 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 22 October 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 22 October 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 4B: White: P Warton (14) A Walker (19) 52. Scr: W Higgins (6) D Blacker (3) 39. A: D Kennedy (12) 42. B: S Warren (16) 41 cb. C: F Cullum (20) 42 cb.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: T Chung (17) 38 cb. Div 2: G Harrison (31) 40. 9-hole: I Cheong (33) 23.

BALGOWLAH: Women: Stableford: E Headland (34) 21 cb.

BANKSTOWN: Women: 2B: A Kang S Kim 60. Stroke: A Kang (32) 63.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: S Hodson (11) M Mcauliffe (16) 46. G Eales (23) 42. Scr: J Calleja 30. Women: Stroke: R Pollock (26) 63. Bronze: M Hayward (24) 262. 54-hole C’ship: A: K Coldrey (14) 258. B: M Hayward (24) 262. C: W Hicks (45) 339. Hcp: R Pollock (27) 189. Veteran Women: A: K Coldrey (14) 258. B: M Hayward (24) 262. C: W Hicks (45) 339.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: G Wilson (35) B Howie (32) 53.

BAYVIEW: Women: Stroke: A: A Dorrington (14) 73. A Scr: H Touw (5) 79. B: J Abrahams (21) 73. B Scr: E Moss (22) 93. Stroke Gold: C: V McClelland (28) 75. C Scr: W MacCormick (29) 102. Stableford: H Larsen (35) 38.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: C McEnearney (25) B Foy (12) 46. Men: A: T Stanley (13) 36 cb. B: C Pearson (19) 38. C: C Tegg (26) 38 cb. Women: N Pezzutti (38) 41 cb.

BOWRAL: Women: Stroke: Div 1: J Clifford (24) 74 cb. Div 2: D Kindsay (29) 72 cb. 54-hole C’ship: V Wozniak 272.

BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: V Ball (25) 39. Div 2: S Tierney (32) 37. Div 3: D Earthrowal (35) 36.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B: White: P Dewey (30) E Stauber (20) 52. A: P Haim (7) 42. B: K Plaisted (18) 41. C: W Wood (28) 44. A Scr: P Haim 35. B Scr: K Plaisted 25. C Scr: E Stauber 23. 

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: M Chester (21) 37. Veteran: 2B Agg: Div 1: R Kronberger (19) J Malkus (12) 80. Div 2: D Sawyer (32) L Samuels (24) 77. A: S Stillitano (19) 41 cb. B: L Samuels (24) 41 cb. Women: Stroke: Ambrose: A: K Lee L Thompson (12) 69.5. B: D Hoang M Horo (9) 70.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: L Pogson (12) G Eamens (16) 48. 2B Scr: M Arnold G Matheson 38 cb. A: F Newcombe (11) 39 cb. A Scr: G Matheson 35. B: G Eamens (16) 39. B Scr: D Ferris 25. C: D Nori (26) 38. C Scr: A Piggott 18.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Veteran Men: White: Div 1: R Whelan (19) 67. Veteran: Div 2: W Bell (27) 70. C’ship: R Whelan (19) 134. W Bell (27) 142. Stroke: Veteran Women: Div 1: J Wotton (34) 70. Div 2: L Evans (38) 71. C’ship: L Evans (38) 141. J Wotton (34) 149. Stableford: Veteran Men: C Gooch (18) 39.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: S Sahazad (9)  Y Godin (13) 48 cb. Men: R Musumeci (11) 40. Women: S Lee (14) 40 cb.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: L Papandrea (17) 72 cb. Div 1 Scr: B Kil 75. Div 2: B Gray (23) 70. Div 2 Scr: M Darcy 101 cb. Div 3: G White (32) 70. Div 3 Scr: J Farnham 109. Stableford: G Teague (31) 31.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: C Boorman (17) 40. Div 2: S Prater (32) 43. Div 3: S Smith (34) 40.

COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: D Wilson (9) 3 up cb. B: R Dishon (14) 3 up. C: B Manning (25) 2 up cb. Women: L Heenan (36) 3 up.

COMMERCIAL ALBURY: Stroke: Medal Oct: R Hocking (21) 71.

CROMER: Men: Stableford: J Ponder (+1) 36. Women: Par: A: G Barron (18) 2 down. B: S Trathen (25) 1 up. C: A Harrison (45) 1 down. Captain’s Trophy: G Barron (18) 2 down.

CRONULLA: Men: Stableford: A: S Sherwin (11) 43. B: P Abbott (14) 38 cb. C: D Marlow (23) 39. Scr: R Simpson (+3) 38.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: P Lloyd (9) 36. B: L Chadderton (42) 47.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: M Solanki (6) 39 cb. B: B Foster (29) 46. Women: P Downey (44) 39.

ELANORA: Men: Stableford: J Dotch (15) 41.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Multi: D Parker (19) A Pont (17) 65 cb. 27-hole Foursome C’ship: M Rajca K Moodley 57. A: M Rajca (+1) 39. B: J Neyra (18) 38 cb. C: G Kennedy (31) 41. Snr: B McBride (32) 39 cb. Hole in one: White: R Collis at 17th.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: A: V Hughes (20) 67. J Chuck (28) 72. R Te Amo (24) 75 cb. N Homann (26) 75 cb. A Gollan (24) 75. B: N Jurksaitis (36) 70. S Morris (42) 74. S Armstrong (33) 75.

GOSFORD: Medley: Stableford White: P Otrebski (21) 39. B Nicholson (16) 38 cb. Women:  A: F Bailey (22) 36. B: B Kirkman (45) 36 cb.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: A: R Longfield (18) 38. B: L Feltham (43) 44.

HOWLONG: Snr Stableford White: A: J Arthur (7) 38. M Tanirau (18) 41 cb. D Charles (24) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: P Curran (15) 39. Div 2: B Monahan (20) 44.

KIAMA: Medley Stableford : M Laird (17) 46 I Blue (18) 45 J Lanton (19) 42 D Madge (19) 42 B Shephard (12) 41, Scr: J Marr 36.

KOGARAH: Men: Stableford White: N Olney (20) 41. Women: Stroke: Div 1: D Polychrone (24) 56. Div 2: H Carter (30) 54.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: S Mamo (12) 41. B: D Waddington (15) 43. C: J Sleigh (23) 43. Women: K Anderson (14) 37.

LANE COVE: Women: Stableford: K Moorehead (39) 33.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: W Kwasnik (13) G Peters (14) 50. Scr: M Cain P Homan 40. A: G Bissett (15) 40. B: D Holland (21) 43. C: H Renny (24) 40.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Multi: M Fisher (30) P Evers (15) 84. White: A: A Elliott (5) 39. B: P Evers (15) 41. C: P Rogerson (26) 43.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: C Piper (20) 35. Div 2: R Robinson (34) 40. Div 3: H Ayres (43) 38.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: J Patane (20) P Sultana (28) 53. Veteran Men: Div 1: G Grant (18) 45. Div 2: D Hampton (23) 44. Hole in one: D Grech at 7th.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Manners (33) T Abate (26) 53. A: T Hodgetts (8) 41. B: M Wilson (17) 42. C: D Joscelyne (29) 44. Scr: B Smith 36.

MONA VALE: Women: Stroke: Foursome: A: P Gilliland L Spray 72. B: J Castleton A Billingham 73. C: C Harvey M Brown 77. A Scr: E Dunn R Black 89. B Scr: C Ewing K Chad 99. C Scr: C Harvey M Brown 111. Foursome C’ship: A: R Black E Dunn 179. B: K Chad C Ewing 192. C: C Harvey M Brown 222.

MONASH: Stableford: T Kamsler (18) 38.

MOORE PARK: Men: Stableford White: J Hart (15) 41. Veteran: Gold: L Rapeport (24) 34. Women: L Chapman (26) 40 cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: G Loon (29) 42. Div 2: C May (38) 41.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: S Hutchinson (28) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Peterson D Starte 48 cb. 2B Scr: J Richards S Cicak 38. Men: White: P Peterson (14) 45. A: E Twyman (7) 41 cb. B: A Cutrupi (15) 40. C: G Fish (21) 41 cb. Women: Green: H Harlow (19) 37.

NSW: Women: Stroke: Div 1: S Martin (15) 68. Div 2: B Ellis (23) 75. Gold: K Courtney (28) 78. Medley: Stableford: D Harris (20) 38.

OATLANDS: Men: Stableford White: R Sleiman (11) 39 cb. Women: Yellow: A: J Wong (21) 40. B: S Shin (32) 43. C: C Morrow (51) 36.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: J Oliver (17) M Upton (4) 74. J Oliver (17) 42. Women: 9-hole: V Smith (36) 23.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: Cup: A Tucker 88. Salver: H Sugden 90.

PYMBLE: Women: Stableford: N Rockliff (37) 39.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: D Gooch (11) 40. Div 2: S Rice (19) 38.

RICHMOND: Women: Stableford: A: S Still (29) 36. B: W Rasmussen (35) 36.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: S Jones (5) 42. B: B Suffolk (14) 43. C: K Hodson (36) 47.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: C Morris (14) S Potter (15) 74. Men: White: A: G Burden (8) 39. B: C Morris (14) 41. C: R Jones (22) 41. Veteran: Green: J Bell (25) 39.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: B Alexiou (21) 38. Div 2: C Kennedy (31) 42. Centenary: Div 2: S Mayo (21) 41. Div 3: L Aboud (33) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: T Wallace (33) K Wearmouth (34) 53. Men: C Williams (26) 39. Women: J Gu (33) 45. 9-hole: S Tukaki (20) 22.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: Medal:  A: B Jones (5) 39. B: C Lewis (14) 41. C: C Woodhouse (22) 43. D: D Taylor (27) 40. Scr: B Jones (5) 34.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: T Khanna (13) D Reynolds (15) 75. Div 1: T Forwood (15) 40. Div 2: R Grace (26) 40. Scr: M Smith 29 cb.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: K Bussell (9) 44. B: P Apter (16) 46. C: P Schloeffel (20) 43.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Fitzgerald (Cumberland 16) J Stojic (Cumberland 20) 77. 2B Agg Scr: L Szkirpan D Williams 39. A: J Larkins (8) 40. B: K Sampson (12) 41. C: I Murray (27) 42.

STRATHFIELD: Women: Par: 2B: S Yoo G Kwak 9 up cb. S Choi (19) 4 up.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: K Edwards (11) 39. G Pearson (23) 39. Div 2: M Melick (31) 40. Div 2 Scr: B Lane (32) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A Wu (28) 42.

THE COAST: Women: Stableford: S Africh (24) 41.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: V Boualibane (19)  M Doyle (17) 48. Men: A: L Drew (12) 39. B: B Dunn (20) 41 cb. C: J Garvey (27) 41. Women: K Willis (23) 38. Scr: T Schulz 35.

TUNCURRY: Medley: Stableford: A: L Coffey (11) 41. B: C Brogan (21) 41.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: W Wong (29) 44. B: L Burrows (31) 43.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Agg: White: M Blakeley (10) P Cahill (11) 75. 2B Agg Scr: G Simpson A Howell 59. A: M Blakeley (10) 39. B: R Montgomery (18) 37. C: T Knott (21) 37 cb. Veteran: K Hatter (14) 37 cb. Super Veteran: B Evans (10) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford: N Hare (39) 52. 9-hole: D O’Donnell (41) 26 cb.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: 2B Agg: M Mckinnon (9) D Payens (13) 75 cb. Men: M Hayden (20) 40 cb.  Scr: M Boyce (10) 27. Women: M Petkevitch (25) 35.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B: K Norris (23) D Heiler (21) 47. Mxd: M Reynolds (23) B Reynolds (21) 47. Women: C Chee (35) J Brown (44) 44. Men: E Ng (25) 39 cb. Women: J O’Grady (29) 33 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: K Gargan (34) 71. Stableford: H Berckelman (23) 34.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: A: C Brigstock (7) 40. B Snelgrove (12) 39. B: P Conlon (17) 41. R Elletson (18) 35. C: M Hasler (29) 41. S Dossetor (22) 39.

WYONG: Men: Stableford: G Moore (18) 39 cb. Women: 2B: A McKelvey (29) P Dalton (28) 44. Div 1: N Sharpe (21) 34 cb. Div 2: A McKelvey (29) 40. Div 3: J Tiedeman (35) 32 cb. 

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: R Harris (13) 2 up cb. B: K Harvie (21) 3 up. C: K Pendergast (24) 2 up. Murray: A: S Kelly (10) 5 up. B: D Retallick (15) 3 up. C: P Pejkovic (17) 5 up. D: D Beatty (26) 7 up.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: Blue: D Beale (13) 23. Red: N Moule (12) 19.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email