Daily Club Golf Results 21 October 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 21 October 2020.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: W Jung (7) J Jeong (13) 50. Div 2: K Williams (43) G Richards (17) 49. 4B Agg: F Clendining (20) J Olsson (20) A McKinlay (19) C Bourke (27) 147. 2B Scr: D Morgan (2) T Felton (1+) 42. A: W Jung (7) 40 cb. B: I Dalziel (15) 41. C: A McKinlay (19) 41. D: C Bourke (27) 39 cb.

AVALON: Women: Stableford: 3B: W Sinnott (36) D Price (36) J Geyle (41) 86.

AVONDALE: Mxd: Stableford 2B: White: S McCreery (25) M Pickrell (24) 45. Men: M Pickrell (24) 35 cb. Women: P James (29) 30.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B: White: R Kennedy (22) G Gerrard (31) 49.

BANKSTOWN: Men: Stableford 2B Agg: Black: P Volk I Turner 77. A: A Crowe (8) 40. B: K Axtell (16) 40. C: P Volk (30) 40.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: C Moraitis (26) 57.

BERMAGUI: Women: Stableford: C’ship: T Howarth (34) B Harrop (30) 50.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Team: A: A O’Sullivan (14) S Thomson (19) R Ramsay (19) C Parkinson (24) 91. C Robertson (28) 39 cb. A: B Stevanoski (12) 39. B: R Santangelo (17) 38 cb. C: D Toyer (24) 38 cb. Scr: T Bonham 33.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B: P Aroney (7) A Samaras (31) 48. 2B Scr: W Kim (PGA) M Henley 40. B Hinley (21) 40 cb.

BONDI: Men: Stableford: K Boden (17) 38.

BONNIE DOON: Stableford: A: B McKay (10) 37 cb. B: B Koh (14) 39 cb. C: D Cowper (27) 39. Scr: J Fuchs 38. Gold: M Apros (35) 35 cb.

BOWRAL: Men: Stableford: 4B: P Jeffery (11) M Flaxman (23) 48.

BRIGHTON LAKES: Women: Par: C Beale (49) 5 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: H Toresten (12) D Krilich (12) 78. Div 2: R Rodriguez (8) M Heaton (35) 77. Scr: A Marsh M Dowd 66. A: K Ferry (9) 40. B: H Toresten (12) 41. C: B Vlakic (21) 42.

CAMDEN: Women: Stableford: Team: K DeCean C Versluis K Cahill D Kingma 89. Hcp: A: S Miller (19) 34. A Scr: S Chapman 17. B: L Bond (27) 37. B Scr: L Bond 14. C: J Gill (35) 40. C Scr: J Gill 10.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: D Fleming (21) J Wright (19) 78. J Wright (19) 43.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: Z Kadir (6) 37 cb. B: L Kable (17) 37 cb. C: D Millanta (33) 42.

CARNARVON: Women: Stroke: A: K Kim (10) 73 cb. B: P Lee (21) 72 cb. C: M Chapman (27) 68. C’ship: A Scr: N Yeob 326. A: K Kim (11) 292. B Scr: H McNaught 362. B: J Park (19) 291. C Scr: M Chapman 395. C: B Eisenhuth (31) 271. Snr:  Scr: N Yeob 165. Hcp: K Kim (21) 138.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: W Carr (17) M Rofe (7) 46. A: M Rofe (7) 40. B: R Tang (17) 39. C: G McManus (33) 40. PM 2B: S Barbara (13) B Barbara (11) 50. A: A Johnston (11) 41. B: D Solomons (15) 39. C: P Shellshear (30) 39. 2B Scr: J Bugdalski J Kim 39.

CASTLECOVE: Women: Stroke: Foursome: M Lulic (33) R Hobbs (30) 63.5.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: C Bond (22) L Meakin (21) 49. A: T Fletcher (Pymble 2) 37. B: M Miller (Roseville 18) 40. C: C Bond (22) 44.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: E Baldwin (27) 4 up. B: G Opray (34) sq. C: B Hind (43) 5 up.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: B Harrison (15) 40. B: D Hunter (27) 43.

CONCORD: Men: Stableford 2B: White: M O’Sullivan (22) S Cullen (17) 48. Stableford: 2B Scr: D Sullivan R Wille 37. White: A: G Kotsakis (13) 39. B: M Nash (14) 40. C: C Reynolds (24) 38.

COROWA: Women: Stableford: A: B McLean (11) 41. B: M Stuart (25) 33.

CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: P Reber (26) A Toole (15) 86. A: A Toole (15) 37. B: B Clausen (17) 42. C: P Reber (26) 42. Scr: S Gee (2) 31. 

CRONULLA: Women: Stableford: Irish Team: R Carroll (34) I Carroll (16) R Jones (23) M Giles (15) 94.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J McGeorge B Porter 49. 2B Scr: I McNeil P Starc 37. Div 1: P Burge (13) 36. Div 2: V Sudarsan (19) 38. Div 3: J McGeorge (22) 40. Scr: P Starc 31.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: S Tritton (14) 40. B: G Rothwell (17) 43. C: K Pearce (25) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford: A: K Weatherby (18) 39. B: J Lazarus (25) 40. C: W Gordon (32) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: Y Kostadinovski (10) 39. B: A Mitchell (17) 38. C: G Broadstock (22) 43. Scr: D Buhagiar (0) 38.

ELANORA: Women: Stableford: A: A Baggie (17) 36. B: H Murphy (23) 42. C: K Brunner (28) 38 cb. D: G Collins (45) 37 cb. Grandmothers Trophy: H Murphy (23) 42. Great Grandmothers Trophy: B Wild (24) 34.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: L Housbey (31) M Sampson (26) 47 cb. 2B Scr: A Walters (0) K Andres (+1) 41. A: B Walters (11) 38. B: J Martin (14) 40. C: D Jenkins (19) 40. D: R Vinton (26) 42. Scr: K Andres 36.

FINLEY: Women: Stroke: Brooch: S Pyle (16) 69. Men: Stableford: T McCaw (6) 38.

FOX HILLS: Women: Stroke: Div 1: S Donovan (16) 76. Div 2: R Kent (32) 80. Div 3: J Drury (41) 83.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: W Healy (11) L Searle (11) 91. Div 1: L Searle (11) 42. Div 2: M O’Rourke (27) 38.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: M Turner (11) 39. B: B Wyatt (15) 45. C: C Mair (28) 42.

GOULBURN: Women: Stroke: A: K Weir (15) 73. B: G Kennerley (29) 73. C: S Fleming (32) 75. A Scr: C Hobbs (11) 84. B Scr: M Croker (22) 101. C Scr: K Stamatellis (30) 105. 

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: P Parker (14) 38 cb. B: P Hawley (22) 42. C: P Thurbon (30) 40. Women: D Moylan (23) 30 cb.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: S Pritchard (44) B Pritchard (25) 50. Men: A: N Swift (14) 37 cb. B: C Jacobsen (29) 39 cb. Women: S Pritchard (44) 40.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: M Morrison (19) 42.

HORIZONS: Men: Stableford: N Robinson (33) 41 cb. Women: A McClintock (16) 38.

HOWLONG: Women: Stroke C’ship: Yellow: A: D I’Anson (20) 69. B: H McCallum (23) 68 cb. C: M Ursu (69) 69.

JAMBEROO: Men: Stableford White: J Ellsmore (25) 41.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: C Jones C Rodden 48 cb. A: P Gardner (11) 42. A Scr: P Bendeich (11) 30 cb. B: C Larkins (20) 42. B Scr: A Smith (16) 24. C: D Adams (25) 40. C Scr: B Mayger (23) 17.

KIAMA: Men’s 2BBB Agg Stab: Men: A Pomering (11) A Vernon (12) 75. Ladies: S Norton (27) B Millard (26) 76 Scr: N O’Donnell T Swan 38

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: R Frost (16) K Warby (29) 48. 2B Scr: G Thompson G Hohnen 40. A: P Marks (8) 40. B: J McLenaghan (17) 41. C: K Traill (18) 40.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: K White (16) A McViegh (12) 45. A: T Corr (4) 39. B: K White (16) 41. C: D Bailey (21) 38. A: S Puskaric 36. Veteran: T Pearsall (15) 39 cb.

LANE COVE: Men: Stableford 2B: White: D Cameron (29) C Tan (26) 46 cb. D Martin (25) 45.

LEURA: Medley: Stroke White: A: M McKinnon (8) 70 cb. B: B Player (22) 68.

LINKS SHELL COVE: Open Stableford 1st – M Segovic (43pts), 2nd – J Mcintosh (39pts), 3rd – K Watson (34pts) Scratch – B Watkins (31pts). Veteran Stableford 1st – P Wheeldon (43pts), 2nd – R Dawson (42pts), 3rd – J Sutherland (41pts) Scratch – G Leake (35pts).

LIVERPOOL: Women: Stableford 2B Multi: White: H Choi (9) J Kim (41) 77. A: H Choi (9) 33. B: V Micallef (28) 39. C: J Kim (41) 42.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: K Turner J Taylor 49. A: S Johnston (7) 39 cb. B: K Turner (17) 39. C: A Hull (22) 39. Scr: D Campbell 34 cb.

LYNWOOD: Men: Par White: A: J Metuangaro (3) 4 up. B: M Low (7) 4 up. Women: B Williamson (20) 1 up.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: D Petrou (29) N Dimas (25) 79. D Petrou (29) 42.

MAGENTA SHORES: Men: Stroke White: A: R King (11) 70. B: C Harris (14) 69. C: L Richardson (24) 69. Women: Div 1: K Burke (2) 75. Div 2: A Hood (30) 76.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: C Moloney (19) T Coates (23) 49. C Moloney (19) 42.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: W Vercoe (14) 40. Women: Stroke: Foursome: Div 1: C McKee (31) Y Webster (34) 64.5. Scr: D Connellan T Semken 90. 

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: G Parkinson (11) S Albinski (1) 73. 2B Agg Scr: G Kelly (+1) S Jackson (2) 64. J Stevenson (17) 41.

MONASH: Medley: Stableford: Split Six: Div 1: S Kesby (13) J Evans (7) 88. Div 2: J Lee (32) P Beckhaus (31) 65.  2B Scr: S Kesby J Evans 39. Men: J Evans (7) 42. B: S Kesby (13) 43. C: C Jugmans (21) 43. White: J Lee (32) 36.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: D Shadlow (7) 37 cb. B: P Goddard (14) 37. C: G Shaw (25) 43. Veteran: D Golding (20) 39.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Aughton (6) 39. B: D Shirlow (14) 41. C: A Tozzi (23) 39. D: J Regan (45) 36. Hole in one: R Maddox at 11th.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: B Evans (9) D Forrest (Scr) 76. A: P Fawcus (3) 39 cb. B: T White (13) 40. C: D Graham (22) 40.

NELSON BAY: Men: Par: Brushbox: Div 1: R Palmer (15) 3 up. Div 2: S Wilkinson (23) 5 up. Div 3: C Foote (33) 2 up. Gymea Lily: Div 1: S Ferguson (13) 3 up. Div 2: M Regan (21) 2 up. Div 3: J Fletcher (28) 1 up.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Irish Team: L Strickland (26) P Boyce (32) P Kladal (22) C Noor (19) 125. 2B: S Beatty (26) J Beard (27) 49. A: M Hooper (1) 39. B: H Peterson (16) 40. C: P Lavender (20) 40. D: T Law (28) 37 cb.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B Agg: B Dahl (12) M Wheeler (15) 72. G Johnston (37) 38.

NOWRA: Men: Stableford: A: C Lott (17) 41. B: B Mason (26) 43.

NSW: Medley: Stableford: 2B: D Maxwell (22) R Spalvins (8) 47. Hcp: A Grzetic (4) 41. Scr: H Doig 35. White: P Halloran (26) 36. Gold: E Ellis (24) 30. Women: L Buckley (13) 32.

OATLANDS: Men: Stableford White: A: W Cunninghame (8) 41. B: G Isaac (16) 45. C: C Fong (29) 41. Scr: N Nakhoul 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: J Birtles (9) H Williams (19) 47 cb. A: B Bell (6) 44. B: S Edstrom (13) 40. C: H Williams (19) 43. Scr: B Bell (0) 38.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: B McClelland (24) A Murdoch (23) 48. 2B Scr: C Montgomery B Parsonage 41 cb. Men: A: T Utakea (12) 37 cb. B: I Jackson (13) 38. C: M Kirby (25) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: C Naughton (18) C Fitzgerald (26) 51. 2B Scr: R Morgan K Oakey 39. Men: C Naughton (18) 41 cb. Women: C Brown (28) 37 cb.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: A Twaddell (19) 38 cb. Div 2: C Baldwin (26) 41. Div 3: S Bush (30) 37. Div 4: H Bobbitt (37) 37.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: T Lipman (10) W McLoughlin (28) 50. 2B Scr: D Dennis (0) A Crumpton (-3) 39. A: M Simpson (11) 39. B: M Madgwick (14) 38. C: W McLoughlin (28) 47. Scr: I Leckie (1) 34.

ROYAL SYDNEY: Men: Par: Championship: A: P Dalton (10) 2 up. B: G McCredie (17) 3 up cb. C: A Solomons (29) 5 up. Scr: W Flitcroft 4 down.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: S Vail (-4) D Vail (9) 46. Div 2: A Young (25) P Guy (23) 46. A: D Naylor (11) 38. B: J Koo (14) 39. C: R Watson (19) 37. D: T Dea (30) 40. Scr: N Govers 33.

SHELLY BEACH: Women: Par: Div 1: W Stapleton (12) 2 up. Div 2: M Bensley (28) 3 up. Div 3: J Mayfield (35) 2 up cb.

STRATHFIELD: Men: Stableford 2B: White: G Hoy (44) 49. B Lowe (25) 49. 2B Scr: H Kim (0) 38. R Kim (5) 38. A: D Yim (12) 37. B: R Lundgren (19) 38. C: B Lowe (25) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Bell (17) 40. R Drinkwater (9) 39. B: M Hicks (19) 44. D Gordon (19) 35.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Lum (10) 41. B: T Ockenden (18) 40. C: M Young (31) 39. Irish Team: M Young (31) C Lum (10) C Fenn (16) A Edwards (7) 91.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B Agg: M Scarf (20) P Grant (18) 73. Scr: D Gillard R Balcomb 61.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: T Cloake (23) R Piggott (14) 47. Scr: C Ueda S Beck 41. Hcp: T Blackman (16) 40.  Scr: R Vandersluis 35. C Ueda (-2) 38. 9-hole: L Huxtable (18) 15.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: B Hynes ( Howlong GC ) (12) 19 cb. B: G Wardrobe (16) 18. C: M Vogel (37) 16 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: R Booth (0) 39. B: S Crawford (15) 38. C: M Wilson (18) 44. D: A Leggate (28) 35. Gold: G Sharp (28) 31.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: M Hall (10) A Cooke (10) 47. 4B Scr: M Hall A Cooke 37. A: B McGarrity (12) 39 cb. B: S Twyford (18) 42. C: B Roome (21) 39. D: W Hutcinson (28) 39.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: T Green (14) L Fittler (21) 46. 2B Scr: M Pearce M DeVries 42. Men: Stableford Gold: A: M Harvey (9) 39. A Scr: M Pearce 39. B: W Yendall (13) 36. B Scr: T Green 22 cb. C: M Nicol (24) 34 cb. C Scr: L Fittler 17. Women: Green: H Park (+2) 28 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: C Forgie (30) K Akyurek (8) 51. Scr: A Keith B Burge 43. A: M Pile (12) 44. A Scr: D Tapper 35. B: P Lamborn (17) 40. B Scr: C Caruana 27. C: H Stratton 45. C Scr: T Manton 23.

WARRINGAH: Men: Stableford White: A: E Brown (14) 47. B: D Gale (17) 44 cb. C: A Tomich (31) 50 cb. Trophy: C: A Tomich (31) 50 cb. 9-hole: I Bentham (27) 20.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: G Evans (25) R Moss (26) 47. 2B Scr: C Nelson D Farrugia 39. A: K Maxwell (12) 41. B: J Clark (14) 38. C: T Duffy (30) 41.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: R Scheumann (19) 45. R Issacs (18) 40 cb. B Cardillo (22) 40. E Skinner (21) 39.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: J Sandahl (14) 38. B: G Dobson (18) 41. C: P Danes (30) 42. Scr: K Rugless (2) 34.

WYONG: Men: Stableford: A: J McAlister (11) 38. B: T Eden (17) 40. C: P Dresens (20) 41. A Scr: D Grogan (+2) 38. 2B Multi: T Eden (17) C Ryder (23) 82.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: N Crothers J Langford 126. Hcp: A: M Old R May 106.5. B: M Hockley H Slattery 107.5.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email