Daily Club Golf Results 19 October 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 19 October 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: L Snee (25) G Richards (14) 81. D Blacker (3) K McGuire (5) 61. A: P Davis (6) 40 cb. B: G Richards (14) 44. C: A Spragg Snr (20) 41.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: K Williams (40) K Butler (13) 48. Div 1: R Schreiber (10) 41 cb. Div 2: M Cooke (25) 39. Div 3: K Williams (40) 37.

AVONDALE: Men: Par: 2B: M Wines (14) N Lotz (9) 11 up. N Lotz (9) 6 up. Scr: N Lotz 2 down. Women: R Hepburn (42) 2 up.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: R Saba (19) B Lam (28) 48. A: S Pak (11) 41. B: B Richmond (16) 40. C: R Millington (27) 41.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: J Bull (15) 38 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: Split Six: C Weller (20) J Walsh (25). Women: M Harvey (15) 40. Scr: A Arnold 34 cb.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: James Ellis (The National 2) 34pts c/b.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Gold: D Bleakley (16) 21.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: G Evans (17) 41. P Chesher (10) 37 cb. Women: A Pham (21) 34.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: F Bardetta (8) 39. B: M Mana (16) 40. C: B Goh (25) 39. Women: W Latta (19) 39. Scr: L Cash 21.

CROMER: Women: Stableford Gold: L Cameron (27) 32 cb. Veteran: Yellow: P O’Rouke (22) 37.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: W Williams (29) J Moulang (28) 45 cb. H Kim (16) 39. Women: C Riddel (32) 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: J Drew (34) A McMullan (14) 47. Div 1: A Grieve (15) 39. Div 2: B Teale (24) 42. Scr: J Miller 32.

EASTLAKE: Mxd: Par White: Div 1: G Black (11) sq. Div 2: J Harrison (23) 3 up.

GOSFORD: Medley: Stableford White: M Allington (25) 38.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: A Matthews (22) 22.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: G Reynolds (18) 39. T Bartle (20) 39. R Sheehan (17) 38. B: P Thompson (32) 45. S Gemmill (36) 43. T Dawson (25) 42.

KILLARA: Men: Stableford: M Gleecher (18) 41. Women: Green: K Robertson (31) 36.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: R Jones (30) R Musk (24) 51. 2B Scr: M Kobryn S Druce 39. A: M Kobryn (8) 41 cb. B: R Walter (21) 41. C: M Chenowerth (22) 42. Women: P Karbe (42) 38 cb.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: R Pagano (8) D McCarthy (26) 47. 2B Scr: M Williams (-1) I Russell (7) 39. Yellow: A: B Chung (8) 37. B: B Martin (18) 38. C: M Yam (20) 40. Women: H Choi (9) 35.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: S Gray (14) 39.

MONA VALE: Mxd: Stableford: J Boreham (26) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Peduto (16) E Wolf (25) 43. E Wolf (25) 38.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: R Traeger (27) P Heidecker (18) 49. A: M Good (18) 41. B: F Brus (21) 39. C: K Flanagan (30) 40.

NSW: Medley: Stableford: M Allchurch (Elanora 9) 38.

OATLANDS: Medley: Stableford: R Sleiman (12) 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: T Ly (12) R Lennox (19) I Anderson (34) 92. I Anderson (34) 42. Women: G Thomas (39) 39 cb. 9-hole: A Gorme (44) 20.

PENRITH: Senior Medley: Stableford Veteran Men: Gold: J Stasiuk (13) 42. Veteran Women: D Moussa (17) 37 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: T Cook (24) 38.

RICHMOND: Stroke: Veteran Men: A: G Stephenson (14) 68. B: R King (18) 67. C: I Elliott (25) 66. Veteran Women: J Larcombe (38) 68.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: T Savage R Li 49. A: C Compton (17) 40. B: P Hall (24) 38. Snr Green: V Torpey (23) 40 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: T Tse (30) J Parva (9) 47. G Lee (29) 41. Veteran: T Tse (30) 41.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: B North (19) 36 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford 2B: White: J Magsakay (5) H Park (21) 47. A: J Magsakay (5) 39. B: S Crowhurst (19) 39. C: T Oh (22) 39.

SVGA at Long Reef: Men: Stableford: A: R Woolveridge (Mona Vale) 39. B: R Oswald (Howlong) 40. C: A Cullen (Oatlands) 33.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: I Chung (17) 37.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Foursome: Div 1: J Lasky S Perkins (8) 68. Div 2: K Coudounaris C Fryer (26.5) 73.5. Div 1 Scr: J Lasky S Perkins 76. Div 2 Scr: K Coudounaris C Fryer 100.

THE RIDGE: Stableford: M Hammond (22) 41. Veteran: R Ashley (21) 38.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: C Huisman (15) C Boerije 49. Men: A: G Lee (12) 40 cb. B: C Boertje (18) 38 cb. C: R Binsted (21) 38 cb. Women: N Scardino (32) 32.

WALLACIA: Men: Stableford White: S Coleman (4) 40 cb. S Blundell (8) 40. C De Kretser (24) 39 cb.

WOOLOOWARE: Veteran: Stroke: C’ship: A: E Bolton (21) 67. B: P Smith (27) 67. C: M Whitaker (32) 70.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email