Daily Club Golf Results 12 October 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 12 October 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: A O’Reilly (14) S Wheatley (18) 48. B Murdoch (14) D Blacker (3) 46. A: D Blacker (3) 38 cb. B: B Murdoch (14) 40 cb. C: S Brockenshire (24) 39.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: J Evans (30) L Oitzinger (17) 53. Div 1: D Nam (8) 42. Div 2: S Patfield (26) 40. Div 3: J Evans (30) 52.

AVONDALE: Men: Stableford: 2B: T Fletcher (16) B Matthew (24) 48 cb. F Simper (13) 41. Scr: S Balme 31. Women: A Blake (27) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: G Munsie (10) M Keeble (17) 48. A: P Conacher (10) 41. B: J Falvey (14) 40 cb. C: A Sweet (34) 40.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: J Hong (-2) 38.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: Split Six: S Ang (39) J Ong (14) 76. J Colquhoun (29) 42. H Salmon 36.

BOTANY: Men: Stableford: J Ennis (27) 38.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Yellow: B Duffin (15) 22.

BWVGA: Veteran: Stableford: White: Div 1: P Long (13) 43. Div 2: J Andrew (21) 40. Div 3: L Payne (26) 41. Div 4: R Worling (41) 41.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: B Turk (27) C Griffiths (36) 50. 2B Scr: M Hogg C Griffiths 35. Men: A: M Rofe (8) 38. B: R Grime (15) 38. C: L Cooper (21) 41. Women: C Copp (36) 39.

CROMER: Medley: Stableford White: P Ton-That (22) 34 cb. Women: Yellow: A: S Storer (15) 34. B: V Quinn (41) 37. Veteran: Gold: I Lord (24) 37.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: W Williams B Lord 38. Men: J Crouch (24) 41 cb. Women: H Cho (18) 37.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: P Alexander (24) J Coutinho (22) 88. Div 1: Q Titterton (18) 46. Div 2: J Coutinho (22) 50. A Scr: B Clements (Penrith) 32.

GOSFORD: Medley: Stableford White: G Hall (20) 43.

HOWLONG: Snr Stableford White: B Miller (32) 41. Yellow: W Wilson (32) 39.

KILLARA: Men: Stableford: J McNally (25) 39 cb. Women: Stableford Green: S Mcguire (38) 39.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: R Jones (30) R Musk (25) 50. 2B Scr: M Morrow G McConnell 31 cb. Women: Stableford: A: K Mitchell (14) 40. B: G McConnell (19) 44. C: G Burke (22) 42. C Mathias (23) 41.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: T Unwin (19) J Nipperess (22) 76. 2B Agg Scr: A Chu (-2) J Mullaney (-1) 73. A: S Hinton (9) 38. B: C Lim (16) 37. C: S Lim (22) 38. J Lyons (19) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: A: B Boatwright (7) 37. B: G Dickson (16) 42. C: M Bray (33) 39. Scr: B Boatwright 30. Women: S Ramsay (38) 38.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: J Gibson (28) 39.

MONA VALE: Mxd: Stableford: L Rockett (28) 43.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: E Shute (11) C Trad (15) 75 cb. E Shute (11) 44.

NELSON BAY: Veteran: Stableford: 9-hole: Brushbox: A: B Kalousek 21. B: F Mahoney 20 cb. R Cornege 23. B: A Stewart 21.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: T Morris (35) C Donohoe (18) 48. A: D Kim (17) 41. B: P Stevens (24) 40. C: J Kelso (29) 42.

NSW: Women: Stableford: B Swift (34) 40. Medley: R Farrelly (15) 39.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: P McBeath (25) D Cunneen (13) C Phillips (15) 89. P McBeath (25) 43. Women: A: C Whitehouse (17) 38. B: D Simpson (42) 44. 9-hole: S Lennox (31) 23.

PENRITH: Medley: Stableford Veteran Men: Gold: W Railton (Fox Hills 20) 42. Veteran Women: C Field (31) 37.

RICHMOND: Veteran: Stroke: C’ship: A: J Lawrance (13) 67. B: K McKinlay (19) 65. C: P Ritchie (25) 71 cb. Women: R Sedger (32) 66.

RIVERWOOD: Men: Stroke Medal Oct: Black: Div 1: R McWilliams (19) 68 cb. Div 1 Scr: B Thompson (16) 86 cb. Div 2: B Pearce (27) 62. Div 2 Scr: T Karakatsanis (23) 92. Stroke: Gold Medal: Div 1: R McWilliams (19) 68. Div 2: B Pearce (27) 62.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B Agg: White: V Torpey F Strassberg 79. A: W Berens (19) 42. B: R Cooper (29) 41. Snr Green: G White (28) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: P Cole (22) 34. Women: Div 1: D Mabey (24) 45. Div 2: J Black (28) 39.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: B North (19) 38.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: B Stuart (12) 40. B: B Clement (15) 38. C: R Mcdougall (22) 40.

TERREY HILLS: Stableford: Irish Team: J Bresnahan A Toynton C Taylor A Toynton 86 cb. A: D Xie (2) 40. B: M Andrews (17) 43. C: S Choi (22) 38. Medley: A Lockie (10) 40.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: S Lee (16) 40. Div 2: H Gerathy (23) 42. Div 3: S Ellis (36) 40. Scr: E Kennedy 35. Trophy: J Hookway (31) 39.

THE RIDGE: Veteran: Stableford: R Whelan (31) 41. R Reid (21) 44.

WAKEHURST: Medley: Stableford: Irish Team: M Koibuchi (27) T Hakoji (7) R Horil (8) M Yamawaki (21) 132. Men: A: A Cooper (9) 42. C Meates (19) 42 cb. M Yamawaki (21) 44. Women: M Wilson (33) 41.

WALLACIA: Men: Stableford White: A Vidal (15) 43. G Bright (15) 41. R Luckman (18) 40 cb.

WOOLOOWARE: Veteran: Stroke: C’ship: A: K Kosowski (18) 67. B: G Jeffrey (22) 66. C: G Suchy (30) 69.

WYONG: Men: Stableford: A Walker (38) 40.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email