Daily Club Golf Results 9 October 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 9 October 2020.

ASQUITH: Men: Stableford: J Eslake (27) 39.

AVONDALE: Women: Stableford: M Nash (28) 40.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: J Hong (+1) 40.

BEXLEY: Medley: Stableford: R Labbate (34) 43. Hole in one: K Halloran at 14th. Veteran: Stableford: A: K Halloran (6) 36 cb. B: J Paton (16) 41. C: R Labbate (34) 43.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: A Arnold 37. Hcp: M Fenton (11) 43 cb. Women: Stableford: S Malouf (19) 38 cb.

BONVILLE: Medley Stableford 2B: A BOWLES (3) & G BOWLES (20) – 50 pts IND: A BOUCHIER (17) 44 pts.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A Kokcek (18) 40 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford: P Ellison (4) G Loughnan (7) 48. Men: K Shin (20) 40. Women: Div 1: K Kim (21) 38. Div 2: J Ku (28) 43.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Donovan (11) D Hutton (10) 48 cb. Men: A: J Donovan (11) 45. B: B Marsden (13) 40. C: C Crowe (28) 39 cb. Women: J Yoo (22) 39.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: J Willis (26) N Mikita (17) 75. Men: P Ware (16) 38. Women: L Geddes (Bonn ie Doon 45) 40.

CONCORD: Women: Stableford: A: J Bell (20) 42. B: S Conlon (22) 38 cb. C: A Dolan (41) 42. 9-hole: C Manning (45) 21 cb.

CROMER: Stableford: A: S Gee (2) 39. B: P Wheeler (35) 40. 9-hole: A Pavoni (16) 16. 2B: A Lewis P Wheeler 48.

CRONULLA: Women: Stableford: A: S Howard (12) 39. B: S Latham (24) 40. C: T Heath (28) 38 cb. D: N Green (34) 40. A Scr: S Howard 27. 2B: D Lloyd J Gray 45 cb.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: M McConnell (23) 37.

DUNHEVED: Medley: Stableford: Div 1: J Clout (16) 43. Div 2: P Hennessy (28) 40. Div 1 Scr: D Neill 39. 2B: A D Agostion (15) J Clout (16) 49 . 

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: S O’Neill (11) 44. B: T Hughes (22) 43.

ELANORA: Women: Stableford: Hcp: V Daymond (38) 39.

EVERGLADES: Men: Stableford: A Scr: K Andres 37. A: K Botting (12) 40. B: P Stines (14) 39. C: R Mcclymont (22) 38. D: J Henry (27) 39. 2B Agg: P Batty (18) D Grimish (8) 72 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: K O’Connor (7) 37.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: S Mann (6) 43. B: H Woodhead (16) 41. C: A Adolphson (23) 43.

KILLARA: Women: Stroke: A: L Robertson (21) 72. B: P Johnstone (24) 72. C: S Baron-Hay (29) 65. D: J McFadzean (27) 73. Scr: J Crichton 75.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: B Reilly (14) D Allen (Antill Park 15) 76. Jnr: 2B Scr: R Minns  M Greene 65. Medley: A: G Fish (8) 42. B: B Connor (17) 41. C: I Bevan (20) 39 cb. 

LIVERPOOL: Medley: Stableford: S Kwak (34) 41.

LYNWOOD: Medley: Stableford: White: D Scr: A Waters (4) 35. Div 1: P Mulder (12) 40. Div 2: T Smith (24) 41. 2B: P Mulder (12) W Lewis (28) 46.

MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 9-hole: A: N Baker (20) 19 cb. B: E Adams (34) 23.

MONASH: Men: Stableford: J Fawcett (26) 41. Women: S Malchin-Barford (34) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: D Forrest (2) 36 cb.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: B Mc Duff (22) 34. Div 2: P Dengate (39) 37. J Rowland (25) 34. Men: Div 1 Scr: R Dengate (14) 38. Div 2: E Blow (22) 39. B Fulton (23) 38. Div 3: B Stamper (24) 39. G Kennett (25) 38.

OATLANDS: Medley: Stableford: E Yoon (30) 43. Div 1: G Waterhouse (17) 41. Div 2: D Wills (21) 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: G Lynch (15) 41. Women: J Barber (34) 32.

PENRITH: Men: Stableford White: A: R Byrne (12) 44. B: J Foster (15) 42. C: R Jerzyna (34) 46.

PYMBLE: Mxd: Stableford: C Mcintyre (8) 42.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: M Simpson (12) 37. B: B Capple (17) 38. C: K Watson (24) 39.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B Agg: R Pledger (10) J Wright (13) 73 . A Scr: M Woodhouse G Beale 58. Div 1: R Pledger (10) 40. Div 2: M Stephens (32) 44.

ROYAL SYDNEY: Veteran: Stableford Championship: Yellow: P Solomon (24) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: Women: E Lee (23) 39. Medley: 9-hole: P Reynolds (36) 23. Women: E Lee (23) G Choi (17) 45. Medley: 2B: Div 1: A Kim (16) W Kim (14) 45. Div 2: P Lam (35) F Liu (20) 52.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: L Barrie (4) 41. Women: Div 1: K White (24) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: G Estera (Fairfield 21) B Lualhati (30) 51. A Scr: A Song J Shin 37 cb. A: D Martinez (11) 38. B: W Knight (14) 41. C: G Estera (Fairfield 21) 46.

STRATHFIELD: Men: Stableford: A: P Doherty (11) 42. B: M Giovenale (19) 41. C: P Binskin (28) 44. Veteran: P Schimke (27) 38. Medley: 2B: P Binskin (28) P Salmon (16) 50.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: M Duckett (25) 38 cb K Edwards (11) 38. Div 2: S Elderfield (38) 39 J Lowe (43) 37.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: S Hall (+1) 38 cb.

THE COAST: Medley: Stableford Hcp: White: C: S Lee (22) 39. A Scr: C Jamieson 33. J Pick (24) T Ringland (27) 39.

THE LAKES: Women: Stableford: L Brecht (28) 38. A Scr: K Lasky 27. Medley: J Graham (18) 36.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: R Branighan (10) 41. B: D Smuk (17) 39. C: R Balech (28) 39 cb.

TUNCURRY: Women: Stroke: Div 1: D Blanch (10) 71. Div 1 Scr: K Hamilton 87 cb. Div 2: K Brett (21) 70. Div 2 Scr: D Fania 97. Div 3: J Styles (31) 72. Div 3 Scr: L Mackin 105.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: R Stalley (16) 39 J Brodie (21) 38 cb. Men:  Whyte (15) 38 cb G Stephens (30) 39.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: K Rugless (3) 42. K Rugless (3) 42.

WYONG: Men: Stableford: W Guzman (20) 38 cb. Wome n: L Calleja (34) 37.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email