Daily Club Golf Results 4 October 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 4 October 2020.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: M Cheneval (19) J Ansems (10) 49 cb. Mxd: J Wigglesworth (22) L Wigglesworth (36) 50. Men: Div 1: K Cronin (17) 43. Div 2: K Choi (32) 43. Women: A Nam (21) 42 cb.

AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: S Andrews (34) R Fawcett (15) 51. Men: White: P Soo (18) 43. Scr: C Fan (+3) 40. Women: V Walsh (27) 40. Scr: G Kim (+3) 32.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Adams P Goh 47. Men: White: A: S Luke (2) 39. B: N McLean-Smith (13) 40. C: M Culevski (22) 36. Women: H Potter (18) 40.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: J Piper (13) A Knox (17) 44. P Lanci-Towney (19) 36.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Maaka (14) M Castle (19) 46. Men: A: D Maaka (14) 38. B: W Rutter (25) 38. Women: H Owens (26) 42. Medley: Scr: T Atley (4) 30.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: T Phillips (12) 41. A: M Anourt (12) 38. B: T Evans (16) 40. C: A Banks (31) 38. Scr: L Carey (4) 28.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: M Worth (8) D Marriner (11) 77. Men: S Lindsay (7) 39. Scr: J Dodds 32 cb.

BONDI: Men: Stableford: L Deane (15) 39.

BONNIE DOON: Mxd: Stableford: 2B: G Burg (20) A Burg (24) 49. Medley: White: A: P Stivano (10) 43. B: M Grynberg (15) 43. C: C Pendlebury (19) 41 cb. Scr: G Fyson 37. Women: Stableford: S Bethke (37) 57.

BONVILLE: Medley: Stableford: S Pham (20) 38. G Soyka (12) 37 cb. T Smith (3) 37 cb. B Smith (15) 37 cb.

BOWRAL: Medley: Stableford: A Southon (15) 33.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: 2B: J Yi L Li 51. A: W Clemmet (9) 41. B: J Yi (14) 43. C: A Bull (23) 40. A Scr: S Park 33. B Scr: J Yi 29. C Scr: M Chivers 20. 

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: C Park (9) M Kim (14) 44. Div 2: G Glenday (3) H Glenday (25) 45. Scr: E Burton (24) B Murray (4) 34. A: B Murray (4) 38. B: P Baker (12) 41. C: S Lou (19) 37. Women: A Casey (21) 38.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: G Sinclair (18) 39.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: J Marsden (23) 39.

CARNARVON: Men: Par 2B: White: B Donnellan (5) S Curtis (15) 11 up cb. 2B Scr: T Won M Shahazad 1 up. A: T Won (9) 7 up. B: P Buttar (19) 3 up cb. C: M Sullivan (20) 3 up cb. Mxd: 2B: H Chung (23) K Park (15) 11 up. Women: 2B: J Kim (15) H Chung (23) 9 up. Div 1: E Park (14) 3 up cb. Div 2: H Chung (23) 5 up. Div 3: M Chung (29) 5 up.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: M Romer (20) K Romer (13) 77. Men: A: A Gratland (7) 37. B: C Ogilvie (14) 37. C: M Boon (18) 39. Women: K Romer (13) 41. Men: A: M Fitzsimons (6) 36. B: G Watkinson (13) 42. C: N Heanes (19) 41. Women: J Farnham (36) 42.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: L Baker (43) S Baker (44) 51. P Barry (10) 41. Women: C Boorman (20) 42.

COBRAM BAROOGA: Medley: Par White: F Messner (18) 3 up.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: J Judge (20) J Hall (17) 48 cb. A: S Xue (13) 40 cb. B: J Hall (17) 40. C: J Brunton (22) 40.

CROMER: Medley: Stableford 2B: White: N Argent (15) N Argent (35) 43. A: W Thomas (5) 40. B: P Jones (20) 39. Scr: J Ponder 36. Split Six: P Jones (20) V Caveney (3) 74.

CRONULLA: Men: Stableford: G Vaughan (12) 44. Scr: G Vaughan (12) 32. Women: T McMahon (32) 42. Scr: N Haines (8) 29. Men: Stroke Cup: Black: A: I Macauley (1). B: B Way (15) 69.

CUMBERLAND: Stableford: 2B: M Golden (21) S Golden (16) 49. Scr: S Moylan P Takla 38. Men: Div 1: A Gokel (13) 40 cb. Div 2: K Choi (22) 41. Div 3: C Scott (24) 44. Scr: B Jack 34. Women: J Lavercombe (24) 38.

DUNEDOO: Men’s Monthly Medal 1st: B. Pickering (9) 70cb 2nd: G. Nott (17) 70 3rd: E. Russell (29) 71.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: D Goldfinch (13) N Cahill (19) 50. D Goldfinch (13) 46. Scr: C Dengate 36. Mxd: 2B: J Watson (12) P Fairbrother (15) 46. Women: G Kim (25) 41.

EASTLAKE: Stableford: A: B Lorenz (5) 41. B: J DAvies (19) 38. C: M Fennell (29) 46. Scr: M Armour (2) 37.

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: Div 1: I Rand (13) J Farrugia (31) 49 cb. A: B Kolk (3) 39. B: I Rand (13) 38. C: H Mole (20) 39 cb. Women: Div 1: D Mitchell (17) 38. Div 2: H Love (32) 39. Hole in one: J Johnson at 4th.

FINLEY: Men: Stableford: A Hand (18) 35 cb. Women: Stroke: L Rendell (28) 32 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: P Kumar (Fairfield 10) 36 cb. B: G Barrett-Thompson (13) 37. C: J Jarvis (35) 40 cb. Women: S McGinley (25) 40.

GLENMORE: Medley: Stableford: Y Kim (19) 36 cb.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: R Smallcombe (41) M Talty (28) 46. Men: J McKendrick (10) 39. Women: S Muna (34) 40.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B Agg: B Davis (14) R Rayner (6) 76. Men: J Shanahan (12) 41. Women: C Graham (21) 43.

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: J Lange (29) V Ahern (27) 49. Mxd: F Simper (12) T Simper (21) 45. Men: I McKenzie (15) 45. Women: Green: A Gleecher (30) 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: N Cody (29) S Croft (11) 45. Men: R Davis (4) 40 cb. Scr: G Harnwell 38. Women: S Croft (11) 38 cb.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: C Dowling (2) D Newman (9) 49. A: S Keohavong (12) 41. B: E Cretan (15) 43. C: C Harrold (24) 38 cb.

LANE COVE: Women: Stroke: Foursome: M Mitchell R Antico-Hall (35) 63. Foursome C’ship: S Doughty R Glover 180. Hcp: J Weine H Prentice (29) 126.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: E Alberici (16) G Zoabi (16) 51. 2B Scr: M Richards G Richards 38. A: V Le (8) 42. B: V Sikwila (18) 44. C: K Park (21) 40. Women: A Jee (38) 39 cb. Mxd: Stroke: Foursome: P Barry L Manning (17.5) 72.5. Scr: A Murgatroyd Z An 80.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: A Jenkins A Mcphee 48. Mxd: B Jan J Atchison 51. Men: B Jan (14) 47. Women: H Ayres (44) 35 cb.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: T Fox (9) 40. B: M Gauci (25) 42. Scr: D Scuglia (+2) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: K McDonald (24) S Zaarour (12) 46 cb. A Starr (15) 46.

MANLY: Medley: Stroke VW Scramble: White: T Higgins (19) C Connolly (20) M Campbell (7) M Taylor (5) 51.625. Men: Stableford A: G Engele (4) 39. B: A Sierakowski (16) 41. C: B Hedges (30) 38. Scr: G Engele (4) 35. 9-hole: M Mueller (15) 16. Women: Stableford: N Parsons (17) 39. 9-hole: Yellow: K Cistulli (26) 22.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: A Auciello (15) 43. Scr: D Jones 33. Women: Stroke: C’ship: J Finlay (32) 57. Scr: G Varcoe 82. Veteran: B Dunn (28) 60.

MONA VALE: Medley: Stableford: Team: K McDonald (27) P O’Dea (21) N Westgarth (9) C Westgarth (20) 121.

MONASH: Men: Stableford: 2B: L Zhao (4) T Tang (18) 47. Mxd: P Waugh (29) L Zalitis (29) 49. 2B Scr: M Eksteen A Eksteen 29. Men: R Fitzpatrick (11) 44. Women: L Zalitis (29) 44.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Kim (4) 42. B: C McDowell (12) 42. C: E Chen (24) 43. Scr: K Pattenden 32. Stroke: Cup: G Thattil (13) 64. Women: Stableford: R Kimura (28) 42. Stroke: Cup: E Pathmanathan (13) 67.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: N Flynn (15) S Paris (11) 61. Mxd: P Shin (19) S Shin (18) 72. Medley: N Flynn (15) 37. Men: P Shin (19) 40. Women: W Ding (31) 40.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: R Lalor (12) 42. E Billett (11) 38. B: G Cousins (17) 42. D Marmo (16) 39. C: G White (28) 38. C Dunn (25) 35. Women: Gymea Lily: Div 1: C Frires (14) 38. P Kennedy (19) 35. Div 2: L Gordon-Smith (40) 37. L Bergmann (32) 33.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: M Gordon (23) P Burge (30) 50. Men: J Smith (17) 40 cb. Women: A Cafe (23) 33. Jnr: L Mandalidis (24) 33. Mxd: Stroke: Foursome: Div 1: M Hooper (0) J Ah Chow (19) 68.5. Div 2: M Hemmons (15) M Anderson (36) 61.5. Scr: R Yao (5) F Campbell (4) 73.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: B Peel (18) 38.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: D Schroder (32) R Perkes (22) 83. R Perkes (22) 47.

NOWRA: Men: Stroke: Medal: Div 1: L Quinn (8) 64. Div 1 Scr: L Quinn 72. Div 2: N Hargrave (16) 64. Div 2 Scr: N Hargrave 80. Div 3: G Isedale (23) 63. Div 3 Scr: G Isedale 86.

NSW: Medley: Stableford: 2B: L Whalan (9) J Whalan (31) 52. J Whalan (31) 42. White: S Boatswain (23) 35. Stableford: M Salkinder (36) 38 cb. Scr: A Ritchie 33. Women: Par: 4B: M Goodwin (23) K Courtney (34) 8 up.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: A Ko (14) K Lim (17) 45. G Lomas (1) T Reicher (25) 47. Men: White: J Ward (15) 42. Women: Yellow: K Lim (17) 38.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: S McKnight (24) K Yiu (16) 50. Men: P Goodrick (14) 41. Women: N Garnsey (39) 38 cb. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: C Cordony N Howlett 83. Foursome: M Bradbury (17) J Bradbury (43) 67.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: K Fisher (18) G Eaton (44) 51. Men: E Fernie (13) 44. Women: K Fisher (18) 45.

RANDWICK: Medley: Stableford: Irish Team: M Rankin (13) H Schoots (16) K Stack (25) A Moore (31) 97. Men: P Creighton (24) 40. Women: A Moore (31) 41.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: J Benson (25) R Benson (14) 49. 2B Scr: H Peters (22) M Rose (2) 38. Men: A: I Jordan (12) 42. B: R Benson (14) 43. C: G Anscombe (20) 41 cb. Women: P Burr (45) 41.

ROSEVILLE: Medley: Stableford 2B: White: K Shepherd C Wigham 76 cb. Men: A: D Hayden (4) 41. B: A Wilson (22) 42. Women: K Morris (34) 41. Snr Green: D Rostron (18) 39.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: L Pledger (9) J Martin (22) 45. Div 1: I Hoy (5) 38. Div 2: J Martin (22) 40.

ROYAL SYDNEY: Medley: Stableford: Championship: T Vandeleur (14) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: D Maurici (28) P Ciao (23) 51. Mxd: M Hercus (39) A Hercus (29) 47. Men: K Gittoes (24) 41. Women: C Seeto (30) 39. Men: Stroke: A Middleton (9) 70. Women: S Johnston (27) 70. Scr: J Kim 77.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: B Lemon (6) R Jenkins (33) 92. A: B Lemon (6) 39 cb. B: S Langer (17) 40. C: M Hemsworth (22) 43.

ST GEORGES BASIN: Men: Stroke Medal Oct: Black: A: V Schejnin (11) 65. B: R Walsh (17) 64. C: J Callaby (22) 67. A Scr: D Mayer (3) 73. B Scr: C McCamley (13) 82. C Scr: P Apter (20) 91.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: 2B Agg: C Grant (10) A Frain (11) 79. A: J Bell (9) 39. B: D Hanniffy (16) 41. C: G Bufton (20) 34 cb. Red: M Heller (26) 35. Stableford Gold: R Petersen (24) 36. Scr: J Scruse 34. Women: Stroke: Medal Oct: Div 1: C Margetts (22) 76 cb. Div 1: C Margetts (18) 76 cb. M Cerkesas (22) 76 cb. C Davies (12) 76. Div 2: J Jordan (26) 74 cb. M Laffy (27) 74. Men: C’ship qlfrs: D Loumanis 71.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: H Kim (14) D Yo (19) 52. Men: M Chee Quee (21) 44. Women: F Yoon (31) 44.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: S Murphy (10) 67. S Bennett (Tuncurry 9) 69. B: P Wright (16) 68. P Stephenson (18) 69. C: A Westwood (Northbridge 30) 65. R Collyer (Boggabri 22) 67. Women: Div 1: J Puxty (15) 74. K Gordon (25) 76 cb. Div 2: M McManus (33) 67. J Beedell (32) 73.

TERREY HILLS: Stableford: A: C Yu (8) 38. B: S Sun (18) 42. C: S Choi (23) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: E Wong (19) 34.

THE COAST: Medley: Stableford White: J Bakalich (20) 41. A Gulden (21) 39. R Sparling (39) 36. Scr: A Ogane 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: R Clemens (19) W Chow (15) 49. Scr: J Tomlinson A Burgess 37. N Birbas (18) 43. Women: Team Multi: L Clemow (21) L Murray (23) S Clark (19) F Cottrell (17) 111. Medley: 4B: E Chan (32) R Chan (24) 46. Scr: T Ellems Y Yura 31.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: R Stenning (12) 21. B: T Grebenshikoff (18) 20 cb. C: M Christofi (26) 22.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: G Brooks (13) 68. B: S Gledhill (16) 69. C: I McFarlane (26) 68. Medley: Stroke Gold: R Eaton (27) 79. Women: Stroke: J Brown (24) 71.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B Multi: Gold: M Lovelock (19) N Lovelock (7) 97. Men: A: N Lovelock (7) 43. A Scr: M Madan (2) 35. B: P Turner (14) 43. B Scr: R Abbott (12) 26. C: P Anderson (24) 40. C Scr: H Rak Choi (16) 21. Women: Green: C Mun (28) 39.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: N Datta (16) S Misra (22) 50. Men: A: B Ku (12) 42. B: K Lam (17) 40. Women: L Shapiera (13) 41.

WARRINGAH: Men: Par: A: D Dowler (12) sq cb. B: T Chesters (15) 3 down. C: J Felice (23) 4 down. D: D Pullinger (33) 2 down. Stroke: Medal Sep: B: R Park (14) 72. C: S Femia (22) 67. Scr: C Alford (1) 73 cb. Medley: Stableford White: R Bhikha (29) 41 cb. 9-hole: . Women: G Watson (41) 23.

WINDSOR: Stableford: 2B: G Murray R Jenkins 48. A: J Yoo (18) 42. B: J Mostowki (30) 40.

WOOLGOOLGA: Men: Stroke: A: S Bird (9) 69. A Scr: L Toms 76. B: G Harris (18) 71 cb. B Scr: L Hill 86. C: D Morrison (32) 71. C Scr: A Stunt 94. Holes in one: I To I Thorncroft at 11th.

WOOLLAHRA: Men: Par 2B: White: A Girling (10) M Boyer (34) 8 up. Div 1: T Crowe (11) 1 up cb. Div 2: M Georganas (17) 3 up. Div 3: I Mackinlay (21) 5 up. Medley: Stableford K Moss (29) 17 cb. Women: Stroke: D McDonald (36) 72 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: P Duke (9) 42. Women: P Huthwaite (26) 42. Jnr: C Wong (20) 36.

WYONG: Men: Stableford: 2B: W Guzman (20) D Pudney (8) 46. Mxd: S Jeong (20) A Jeong (26) 46. Men: Div 1: K Ferguson (4) 37 cb. Div 2: S Jeong (20) 41. Women: J Ellam (28) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: D Lewis (14) 40. B: J Arnup (24) 36 cb. Women: K Rourke (28) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email