Daily Club Golf Results 2 October 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 2 October 2020.

ASQUITH: Men: Stableford: A Stannard (0) 39 cb.

AVONDALE: Women: Stableford: A Dobrijevic (21) 42.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: X Yan (16) 41.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: D Cashman (15) 39 cb. R Lazar (21) 39. R Claringbull (19) 37.

BEXLEY: Veteran: Stableford: A: P La Vite (8) 40. B: N McMahon (19) 41 cb. C: T Salvio (36) 40. Medley: Hcp: J Pardy (25) 43.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: H Cousens (26) 42. A Scr: A Arnold 39.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: A. Shepherd (12) – 41 pts 2BBB Winners: D. Featherstone & D. Johnson – 49 pts.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Yellow: P Lawless (47) 24.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: C Croft (45) 46.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S Rolley (16) L Wiese (26) 50 cb. Men: A: C Moss (9) 40. B: S Rolley (16) 40 cb. C: A Gale (23) 44. Women: S Yun (33) 35 cb.

CONCORD: Women: Stableford: A: J O’Halloran (9) 39. B: P Lewis (25) 39 cb. C: J Hardman (40) 38 cb. 9-hole: K Boogert (45) 22.

CROMER: Medley: 2B Multi: L Gamblin (21) C Ireland (21) 74 cb. Stableford: B Kitchener (14) 39 cb. 

CRONULLA: Women: Stableford: A: C Trickett (18) 38. B: C Axford (24) 34 cb. C: S Cripps (32) 38. D: J Nolan (37) 36. A Scr: C Trickett 20 cb.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: G Hyde (18) 35.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: J Wild (4) B Wild (18) 49. A Scr: C Dengate 35. Div 1: B Wild (18) 44. Div 2: F Vincent (29) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: G Soulintzis (19) 42.

ELANORA: Women: Stableford: Hcp: V Dunn (39) 41.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: M Chalder (22) P Martlew (30) 49. A: K Andres (0) 39. B: D Berenger (18) 42 cb. C: G Marchant (24) 42. M Sampson (27) 41. A Scr: K Andres 39

FOX HILLS: Medley: Stableford: D Douwes (25) 43.

GOSFORD: Mxd: Stableford White: B Thomas (7) 40. N Baker (16) 41. G Coulson (32) 40.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: B Alampieski (15) 39. Div 2: J Morrison (27) 47. Women: Gold: M Hinde (36) 40.

KIAMA: Medley Stableford : G Walkam (19) 38.

KILLARA: Women: Stableford Green: A: P Sears (10) 40. B: F Taylor (24) 40. C: J George (30) 35. D: K Elgie (33) 37.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: D Summers (15) G Nelson (25) 84. 2B Scr: K Thessman (4) R Allison (1) 40. A: G Lowe (Macarthur Grange 9) 40 cb. B: R Fenton (Newcastle 13) 39. C: P Hiebler (22) 43.

LIVERPOOL: Medley: Stableford White: H Bachir (Bankstown 19) 42.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: B Richardson (16)  D Edmondson (11) 49. D Scr: M Fullerton (5) 33. Div 1: D Edmondson (11) 41. Div 2: J Toase (21) 41. 

MONASH: Men: Stableford: B Peletier (15) 41. Women: J Park (15) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: C Harvey (5) 35.

NSW: Medley: Stableford: R Payne (5) 41.

OATLANDS: Medley: Stableford: A Kim (15) 40. A: V Isaia (17) 36. B: S Cale (23) 36. Hole in one: Black: W Graham at 9th.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: N Chen (34) 38 cb. Men: R Wray (20) 42.

PENRITH: Men: Stableford White: A: B Cassell (3) 39. B: A Lane (15) 41. C: K Armstrong (36) 40. Scr: D Turner 35 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: D Van der poorten (17) 41 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: G Scapellato (4) 38. B: K Jones (14) 44. C: B Taylor (23) 44. 2B: Div 1: K Jones (14) M Simpson (13) 48. Scr: G Scapellato I Davies 43. Div 2: B Taylor (23) M Dolan (29) 52. Scr: N Callanan J Gray 25.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: R Rich (22) 36. Div 2: S Mullens (31) 41. Div 3: G Morris (44) 39. 9-hole: A Screen (30) 21. Stableford Green: V Marquis (45) 17. Stableford: 2B: G Morris (44) H Gesterkamp (36) 54.

ROSNAY: Medley: Stableford 2B: White: T Coghlan (28) R Joseph (36)  49. Scr: D Ball R McIvor 40. Div 1: D Ball (2) 41. Div 2: P Clift (29) 42.

ROYAL SYDNEY: Veteran: Stableford Championship: Yellow: J Spellson (23) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: PM: M Tonkin (11) 40. Men: A Scr: M Dane 35. A Ljubicic (17) 40. Women: A Dane (23) 38. Medley: Div 1: M Kim (15) L Kim (18) 74. Div 2: S Kim (25) Y Ill-woo (17) 76. Women: G Choi (17) M Son (29) 67.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: L Tubridy (Wyong14) 46. B: J Giannasca (25) 40. Women: Div 1: L Ollerhead (38) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: N Dalton Warringah GC (26) . S Moore (4) 48 cb. A Scr: G Day . M Horton 38 cb. A: D Martinez (11) 40. B: P Bridge (14) 39. C: R Basha (20) 42.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: R Caves (30) S Choi (22) 49 cb. A: S Kontominas (10) 39. B: W Mulherin (18) 42 cb. C: F Cahill (35) 42. Scr: Y Kim 37. Veteran Men: R Caves (30) 41. 9-hole: J Daaboul (21) 24.

TERREY HILLS: Stableford: A: D Sundin (12) 39. B: I Knox (14) 42. C: A Bowden (21) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: S Ellis (39) 42. Stroke: Matchplay: N McIntosh bt J Salmon 2up.

THE COAST: Medley: Stableford Hcp: White: C: D Mortimer (27) 47. A Scr: C Hicks 33. F Banales (21) D Turnbull (22) 47.

THE LAKES: Women: Stableford: Irish Team: M Reardon (27.4) M Donnan (20.0) S Orgill (26.8) J Pope (23.1) 98. Medley: A Lee (21) 41 cb. K Trenorden (9) 41.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: B Ratcliffe (10) 37 cb. B: S Melrose (16) 39. C: C Greenberg (22) 43.

TOCUMWAL: Medley: Stableford White: Div 1: J Yabsley (14) 33 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: A: B Vilhem (9) 41 cb. A Taylot (13) 41. B: R Bowman (22) 40. B Doctor (32) 39. 

WOOLOOWARE: Stableford: I Bolewski (32) 41.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Medal Aug: Lake: A/Medal: W Hennessy (15) 72. B: I Cocks (26) 72. C: B Hopkins (30) 70. D: P Andreasen (34) 68.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email