Daily Club Golf Results 24 September 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 24 September 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Davies (19) J Wye (20) 75. 2B Agg Scr: P Hanley (7) M Eason (3) 58. A: P Hanley (7) 36 cb. B: B Murdoch (16) 37 cb. C: T Davies (19) 38.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: A Nam (21) M Park (35) 51. H Devitt (45) 45. 9-hole: N Walther (51) 27.

BANKSTOWN: Women: Stableford: S Beves (34) 35. B Heath (47) 33 cb.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: R Pollock (29) 39. Medley: 2B: R Simpson (15) J Riccord (29) 47. J Dallis (14) 37. A Scr: N Katholos 34.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: H Springford (26) G Wilson (36) 55.

BAYVIEW: Women: Stableford: A: C Freeman (12) 36. B: L Hatch (28) 38. C: J Palm (36) 43. Stableford Gold: A Smith (31) 37.

BERMAGUI: Men: Par White: A: R Matthews (14) 1 up. B: A Millwood (21) 3 up. C: C Bennett (25) 5 up.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: K Grbevski (24) D Brien (20) 46 cb. Men: A: G Butler (11) 40. B: A Dingle (18) 39 cb. C: M Bennett (21) 40. Women: J Smith (18) 39 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: Y Do (34) 38.

BOWRAL: Women: Stableford: A Geddes (18) 42 cb.

BRIGHTON LAKES: Medley: Par White: A: W Chardcharoen (11) 5 up. B: D Hawkins (16) 6 up. C: P Flanagan (22) 7 up. A Scr: G Stubbs sq. B Scr: D Hawkins 8 down. C Scr: P Flanagan 10 down. Div 1: 2B E Hamilton (25) P Flanagan (22) 13 up.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: B McInnes (11) 37 cb. G Fish (9) 37. B: M Dawson (17) 39. P Seamons (19) 36. Women: Stroke: C’ship: A: L Thompson (9) 72. A Scr: L Thompson 81. B: L Stanton (26) 70. B Scr: L Stanton 96. C: N Wintzloff (34) 73. C Scr: M Pearce 106. L Thompson 257. K King (20) 241. L Stanton 297. E Burton (25) 232. M Pearce 325. N Wintzloff (33) 237. Veteran Women: L Thompson 171. L Stanton (26) 140.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: L Geist (12) R Thorpe (32) 47 cb. 2B Scr: G Miller D Cummins 37 cb. A: J Dickie (8) 38. A Scr: D Cummins 33. B: R Conrad (Liverpool) (14) 39. B Scr: C Pateman 24. C: T Ingrey (28) 37. C Scr: P Peters 16 cb.

CAMPBELLTOWN: Par Veteran Men: White: D Olssen (21) 1 up. G Van Etten (18) sq. Veteran Women: S Schofield (34) 2 down cb. J Wotton (34) 2 down cb.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: Y Kim (22) S Park (22 Ryde-Parramatta) 49. Men: Div 1: J Myung (15 Ryde-Parramatta) 41. Div 2: Y Kim (22) 40 cb. Women: B Eisenhuth (30) 37.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Medal: Div 1: H Howard (19) 71. Div 1 Scr: B Kil 79. Div 2: R Stuckey (23) 68. Div 2 Scr: J Yoo 93. Div 3: A Taig (33) 71. Div 3 Scr: D Crawford 112 cb. Stableford: G Teague (34) 37.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: R Walker (8) 38. Women: 9-hole: N Aitken (32) 17.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: H Toovey (16) 37 cb. Div 2: P Haigh (31) 37. Div 3: M Juchau (33) 38.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: B Huckel (8) 37 cb. B: S Humphries (21) 44. C: M Keamy (37) 40 cb. Women: Stableford: A: M Sadler (6) 35.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stroke: K Paul (16) 68.

COROWA: Medley: Stableford: J Marks (23) 39 cb.

CROMER: Stableford: 2B Agg: D Jennens G Tallick 70. T Morse (6) 37. Women: J Beatty (20) 36 cb. C Horne (28) 36 cb. J Forgarty (32) 40.

CRONULLA: Men: Stableford: A: A Wilson (11) 38 cb. B: P Highland (18) 46. C: B Cowan (22) 39. A Scr: L D’Apice (0) 36.

DENILIQUIN: Women: Stroke: Ambrose: M Marshall C Hardman L Kemp (12.3) 60.6.

EASTLAKE: Men: Stableford White: Div 1: P Yossapol (11) 39. Div 2: F Lavarato (24) 41. Women: Stableford: R Walsh (40) 39.

ELANORA: Men: Stableford Hcp: White: J Schaap (23) 41.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: G Freys (33) L Thompson (43) 49. 2B Scr: M Rajca K Milne 37. A: K Moodley (0) 37. B: D Parker (19) 37. C: G Freys (43) 40.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Ambrose: A: C Weller J Walsh 63. B: P Cheang B Xu 65 cb. C: L Manning V Micallef 65.

GLENMORE: Medley: Stableford: 2B: G Davies (17) S Hunt (4) 49. Div 1: G Davies (17) 41. Div 2: C Flanagan (Nambucca Heads) (19) 38. Div 1 Scr: S Hunt 33. Women: Stroke: B Strathdee (34) 67.

GORDON: Medley: Stableford: Irish Team: A Koeninger (16) K Thirsk (26) R Bergin (12) J Colbran (19) 92. Men: A: I Shoulder (10) 35 cb. B: A Koeninger (16) 40. C: G White (22) 40. Women: M Bright (24) 40.

GOSFORD: Medley: Stableford White: S Hill (15) 38. P Otrebski (24) 37. Women: Stableford: A: R Krahe (19) 42. B: M Mcgann (36) 41.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: A: C Maggs (31) 45. B: V Altus (40) 39 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: D MacPherson (14) 38. B: D Eastick (17) 38 cb. C: S Sizer (24) 38 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: J Ross (18) 42. Div 2: R Druce (21) 41.

KIAMA: Medley Stableford J Black (15) 44. Scr: E Harvey (The Lakes) 36.

KOGARAH: Men: Stableford White: P Smith (7) 39. Women: Div 1: R Mason (24) 37. Div 2: C Doyle (36) 39.

LANE COVE: Women: Stroke: Foursome C’ship: M Mitchell (31) R Antico-Hall (39) 61.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: A: V Le breton (24) T Brzezawski (28) 49. A: B Grant (11) 44. B: R Grandemange (18) 42. C: K Saunders (24) 40.

LINKS SHELL COVE: Women’s Team 1-K.Bickle & K.Michie +17 c/b, 2-K.Green & C.Munday +17, 3-R.Wicks & K.Baker +13. Medley Scratch 1-J.Petiquin 29pts, 2-J.Maggs 27pts – Nett-R.Thomas 39pts.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: D Osterlund (6) 40. B: W Baldwin (15) 39 cb. C: C Gawthorne (32) 41.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: E Thurlow (12) 35. Div 2: J Nell (27) 36. Div 3: D Muncke (41) 40. Div 1 Scr: J Bowen 28.

MARRICKVILLE: Veteran: Stroke: C’ship: A: G Stamedes (13) 55 cb. B: M Urquijo (24) 52 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P Langtry (23) J Pope (16) 51. A: J Brooks (8) 41. B: R Cummings (17) 46. C: P Langtry (23) 44. Scr: S Carroll 40. Hole in one: K Hogg at 15th.

MONA VALE: Women: Stroke: C’ship: A: J Thomas (22) 71. B: K Bolton (24) 70. C: C Sim (32) 70. Scr: A: C Fleming 90. B: K Bolton 94. C: C Sim 102. Stableford: K Cocoran (37) 37.

MONASH: Men: Stableford White: J Shuttleworth (24) 41. Women: Stableford: G Hulme (8) 36 cb.

MOORE PARK: Men: Stroke White: B Choi (10) 68. Veteran: Gold: A Zizzo (34) 68. Mxd: 9-hole: White: B Morris (6) 42. Women: Stroke: Bowl: M Rubin (41) 60. Scr: L Quilliam 79.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: B Evans (38) 43. Women: Team: B Lucas (20) J Jones (26) 65.5.

MURRAY DOWNS: Stroke: A: N Brady (1) 69. B: C Grant (18) 68. C: O Gale (38) 66.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: J Kim (19) 45. Div 2: T Kim (35) 43 cb.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: A Claypole (20) 38 cb.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: V Lloyd R Ambrogio 48. 2B Scr: P Lotz B Benson 36. C Davidson (18) 40. A: P Whitman (8) 35. B: L Domingue (15) 37. C: B Pentecost (20) 39 cb. Women: L Wright (36) 37.

NSW: Medley: Stableford: M Kelly (13) 39 cb. Women: Div 1: S Winning (13) 40. Div 2: E Kiawa (24) 41.

OATLANDS: Men: Stableford White: V Isaia (18) 41. Women: Yellow: A: N Anderson (18) 38. B: A Khanna (30) 38. C: S Sun (35) 37.

PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole: M Hoffmann (33) 22. Men: 2B Multi: G Byrnes (28) J Raymond (31) 73 cb. J Lobban (18) 37 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: R Scott (20) 41. B: D Howarth (25) 42. C: G McKie (40) 42. Scr: A Eldridge 25. 9-hole: S Tribe (35) 17.

PYMBLE: Women: Par: Div 1: N Walton (20) 1 down. Div 2: B Gautschi (22) 3 up. Div 3: C Pierce (35) 3 up.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Split Six: R Lopresto (28) D Cornwell (32) S Billingsley (33) J Rooney (32) 91. D Horan (13) 40.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: G Cadd (4) 39 cb. B: C Peterson (18) 39. C: A Peach (27) 40.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: D Gardner (14) W Grob (14) 47. Veteran: Stableford Green: A Marshall (28) 41. Men: White: A: P Fischer (12) 37 cb. B: A Gebbie (18) 38. C: G Jones (22) 40.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Centenary: G Gollan C Baistow T Holman 55. C Basil-Jones F Beevor C McCallum 54. Stableford Championship: White: P Dalton (10) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: G Mcadam (20) P Panikkar (36) 48 cb. B Chellingworth (12) 40. 9-hole: M Stanley (34) 23.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: D Allomes (4) M Brownlow (17) 47. 2B Scr: J Swanson (1) S Fisher (6) 40. A: M Lamaro (8) 42. B: G Pearce (16) 45. C: J Lack (19) 43. D: S Divine (29) 41.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: S Ballard (3) W Brown (7) 75. Div 1: S Ballard (3) 38 cb. Div 2: I Sullivan (20) 38. Div 1 Scr: D Limbach 32 cb.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P Keogh (7) 42. B: R Fenton (17) 40. C: J Hampton (21) 39.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: H Wang (Scr) 41 cb. B: R Milunsky (13) 45 cb. C: A Ossip (21) 44 cb. Scr: H Crowe 39. J Serhan (PGA) 40. Visitor: M Evans (2 Bonnie Doon GC) 38 cb. Gold: K Magnay (22) 36 cb. Women: Stableford: J McDade (23) 35. Men: Stableford 2B Agg: White: P Cameron (21) S Nobile (26) 80. 2B Agg Scr: C Shearer H Wang 75. 2B Agg: Gold: T Mayes (16) A Sullivan (15) 69.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: R Evans (28) D Gerber (21) 10 up cb. 2B Scr: N Renwick M Horton 3 up cb. A: G Titmuss (10) 3 up. B: P Hughes (16) 6 up. C: R Evans (28) 4 up cb.

STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: S Choi (18) 75 cb. Div 2: M Park (22) 66. Div 3: J Chung (36) 75 cb. Scr: Div 1 Scr: G Choi 90. Div 2 Scr: M Park 88. Div 3 Scr: A Yoo 106. Stableford: C Lowe (36) 36. Stroke: C’ship: Div 1: H Jang 360. Div 2: H Winning 376. Div 3: D Griffin 432.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: M Femia (29) 41.

THE COAST: Women: Stableford: M Hogan (23) 35. Veteran: Stableford White: J Beattie (24) 40.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Pevely (19) I Johnson (26) 72. Men: A: R Henderson (8) 39. B: N Porter (16) 41. C: I Johnson (26) 39 cb. Women: J Hird (23) 35. Medley: Scr: C Willis 35.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: S Cathcart (11) 38. B: A Martin (29) 43. C: S Kim (45) 45.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Joukador (24) P Dengate (21) 45. 2B Scr: M Scocluna E Scicluna 35. A: B Bobbin (9) 37 cb. B: T Brady (36) 36 cb. C: G Lehn (23) 36. Veteran: P Deguara (14) 38. Super Veteran: M Berg (7) 38.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: 2BWB: J Gorrie (15) M Casey (17) 31. M Edwards (15) 40.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B: A Skinner (25) B Chee (29). Mxd: K Szwanenfeld (31) D Fulham (21) 47. Women: I Gilbert (30) K Griffith (35) 47. Men: E Ng (26) 38 cb. Women: H Pitt (33) 37.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: M Formosa (12) 38. B: S Trotter (45) 41.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: A: K Stevenson (14) 37. B Herring (9) 36. B: G Ganderton (17) 36. L Beal (18) 34. C: D Forster (23) 39. T Edmunds (22) 37.

WYONG: Women: Stableford: Div 1: S Mitchell (15) 38. Div 2: V Atkins (25) 40. Div 3: M Kirk (38) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: A Bult (13) 2 up cb. B: B Jolley (18) 3 up. C: B Dean (23) 3 up cb. A: M Spring (11) 4 up. B: D Retallick (15) 3 up. C: S Boyer (21) 2 up cb.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: BLue: N Millar (13) 22. Red: D Fasoli (16) 19.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email