September 21, 2021

Daily Club Golf Results 22 September 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 22 September 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 22 September 2020.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (22) 41. Div 2: I Kim (34) 40. Div 3: A Grossman (39) 39.

AVALON: Men: Stableford: G Moncrieff (24) 38.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: G Chen (12) 40.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stroke: A: H James (10) 62. B: G Malpass (20) 59. C: G Katsoulis (27) 63. C’ship: A: G Lee (5) 135. B: B Alexander (14) 153. C: E Yates (25) 175.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: D Tapper (5) G Whyte (3) 75. Men: Div 1: D Tapper (5) 41. Div 2: D Baker (24) 40. Scr: D Tapper 36. Stableford White: Div 3: M Farrell (35) 31. Women: Div 1: S Poate (16) 39. Div 2: C Blackmore (24) 36. Div 3: G Holmes (35) 42.

BEXLEY: Women: Stableford: Split Six: L Graham (29) M Mitchell (26) S Peel (35) 64 cb.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: T Marlin (7) 38. Veteran: J Casey (18) 37.

CAMMERAY: Women: Stableford: 2B Agg: J Smailes (36) S Jalili (38) 68. M Perkins (27) 37. 9-hole 2B: L Mullins (45) M Smith (43) 35. 9-hole: J Manning (45) 18.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: M Yousseff (13) J Russo (10) 48. 2B Scr: S Sagdic 35 cb. P Marklew 35 A: C Williams (12) 42. B: Y Godin (15) 41. C: D Kang (24) 39.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: R Mullins (28) G Daniels (13) 44. D Turner (18) 38.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: C Boorman (20) 32 cb. Div 2: S Allan (28) 37. Div 3: K Cowan (39) 35. Stroke: 36-hole: Div 1: A Richardson bt K Wilson 6-5. Matchplay: Div 2: A Allsopp bt A Austin 5-4. Div 3: S Prater bt K Inglis 4-3.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stableford: S Stephenson (24) 38.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: M Geese G Vaughan 48 cb. Medley: D Gehrig (25) 41 cb. Veteran Men: W Waugh (11) 41. 

CUMBERLAND: Women: Stroke: Div 1: M Cochran (9) 71. Div 1 Scr: N Yeob 84. Div 2: P Johnston (25) 73. Div 2 Scr: A Robinson 100. Div 3: S Shin (34) 71. Div 3 Scr: H Gu 115. 54-hole C’ship: Div 1 Scr: M Cochran 246. Div 1: Y Kim (13) 222. Div 2 Scr: M Choi 298. Div 2: J Lackersteen (29) 227. Div 3 Scr: S Shin 326. Div 3: K Moule (37) 239. Stableford: L Brekan (30) 36.

EASTLAKE: Stableford: J Bowker (23) 42.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: G Gray (14) 36. Div 2: C Cayley (30) 39 cb. Div 3: H Love (32) 37. Div 4: C Borg (45) 37 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: Split Six: G Karim (35) B Wakefield (22) 65. Scr: M Rajca J Perrott 56. A: M Rajca (0) 38. B: W Hollis (14) 37. C: D Newling (24) 38 cb. D: P Anderson (32) 37.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: 2B: G Johnson (17) R Johanson (16) 47 cb.

GOSFORD: Men: Stableford White: S Maschek (26) 40. Women: A: S Hopkins (17) 41. B: S Laybutt (27) 41.

HIGHLANDS: Women: Par Yellow: T MacPherson (27) 3 up.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: L Falconer (6) 35 cb. B: J Ryan (18) 38. C: D Anthony (22) 39. Scr: T Merritt 32.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: G Philips (19) 40 cb. Div 2: P Bailey (20) 41. Women: Gold: D Hanagan (20) 36.

KILLARA: Women: Stroke: Div 1: J Freed (21) 74 cb. Div 1 Scr: J Criton 76. Div 2: K Sefton (25) 72. Div 2 Scr: K Sefton 97. Div 3: C Waldron (33) 72. Div 3 Scr: M Blake 104. Hole in one: J Crichton at 8th.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: K Andres (-1) 43. B: R Mussett (20) 42. C: M Robillard (23) 43. Women: C Prosser (36) 36.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: R Allison (1) S Hobden (12) 78. 2B Scr: R Hayward (4) L Arthur (-1) 40. A: A Okaro (Twin Creeks 12) 44. B: M DeMontfort (Bardwell Valley 13) 42. C: A Jones (23) 39.

LEURA: Women’s Scramble D Clarke (42), C Moore (12) and V Marshall (28), net 62.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: M Tran (9) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: P Hain (21) 40. Women: Div 1: K Sloane (15) 39. Div 2: J Campbell (41) 38. 9-hole: J Conway (45) 21.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: T Gorringe (20) J Billett (18) 48. 2B Scr: D Cremin H Mulholland 39. D Cole (21) 42. Scr: J Gudmundsson 33. Women: J Winter (31) 43. Veteran: J Finlay (34) 39.

MUIRFIELD: Medley: Par: J McCrossen (27) 8 up.

NELSON BAY: Women: Stroke: Brushbox: Div 1: C Frires (19) 68 cb. J Newsham (24) 68. Div 2: W Heapy (25) 72 cb. E Flanagan (31) 72. Div 3: P Townsend (35) 71 cb. N Justice (36) 71.

NEWCASTLE: Men: Stableford: J Skidmore 37. Women: Div 1: J Thompson 39. Div 2: L Minehan 38 cb. Div 3: S Mingay 38 cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: B Lee (20) 39. B: C Breen (28) 4. C: K Doughan (32) 34 cb. D: M Nash (40) 38. Hole in one: H Lee at 3rd.

NOWRA: Veteran: Stableford: Split Six: J Bracher (27) K Rosskelly (23) 75. Women: L Trusler (30) G Davis (24) 54.

PALM BEACH: Women: Stableford: Trophy: Div 1: B Pelling (30) 35. 9-hole: N Keating (43) 18.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: T Van Zuylen (12) 37.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: S Elliot (26) L Hayman (27) 46. S Elliot (26) 40. Women: Div 1: Y Timbs (22) 39. Div 2: J Ellis (43) 44.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: R Lopresto (28) A Sulway (29) 46. A: R Dupont-Louis (10) 38. B: B Dunn (14) 37. C: A Sulway (29) 42. Scr: C Mcmahon 28.

RICH RIVER: Men: Stroke West: White: A: C Opie (12) 68. B: T Jones (16) 69. C: A Baldwin (23) 68.

ROSEVILLE: Women: Stableford: 2B: E Marshall (35) J Madsen (28) 46. J Branson (43) J Caithness (31) 45 cb. H Olivier (32) B Morton (35) 45. 9-hole 2B: L Brungs (45) J McGrath (45) 20.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: M Chin (14) P Sheen (22) 45. A: P Sheen (22). C Child.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: N Barrett-Lennard (21) 1 up. Div 2: G Grubb (27) 2 up. Hole in one: C Hawley at 3rd. Par: Centenary: Div 2: R Mackay (28) 1 up. Div 3: R Nunnerley (38) sq.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: B McKissock (9) 38. Women: Div 1: K Peck (17) 37. Div 2: S Cho (25) 35. Div 3: G Lee (32) 39. Div 4: M Hercus (40) 33. Stroke: Medal of Medallists: Y Lei 73.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: G Jones (13) P Wyllie (39) 81. A: E Nelson (9) 41. B: D Hodges (14) 38. C: L Onions (24) 39. D: P Wyllie (39) 44. Hole in one: A Larter at 13th.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: J Baldacchino (12) 39.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: K Bussell (10) 35. B: V Kemp (17) 38. C: R Wilkinson (25) 39. Women: Div 1: E Cullen (8) 39. Div 2: W Stevenson (30) 42.

ST. MICHAEL’S: Women: Stableford: Div 1: H Williams (18) 39. Div 2: N Dresser (24) 34. Div 3: J Peters (35) 39. Veteran: C Park (15) 43. Women: Stroke: 4B Classic qlfrs: S Wright (17) J Murchie (24) bt C O’Brien (27) L Undy (34) , D Wilmshurst (23) R Underdown (32) bt J Tracy (33) G Squire (21) .

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: P Parker (18) G Maloney (19) 47. 2B Scr: N Ferrer M Jones 36. A: S Gaddee (9) 40. B: M Jones (16) 44. C: G Maloney (19) 43.

STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: G Choi (15) 73. Div 2: K Higgins (27) 73. Div 3: J Seo (31) 73. Scr: Div 1 Scr: G Choi 88. Div 2 Scr: T Rail 99. Div 3 Scr: J Seo 104. Stableford: R Kim (29) 35 cb.

TALLWOODS: Stableford: Veteran Women: Div 1: S Ireland (18) 38. D New (16) 37. Div 2: C Hepburn (33) 39. C Forestal (39) 37.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: N Clay (15) R Sharland (19) 78. S Moutzouris (42) 44. D Portway (5) 40. Scr: R Farrugia 35. Veteran: R Russell (31) 44.

THE LAKES: Men: Stableford: G Irving (19) 37. Women: Par: Div 1: H Fenton (20) 4 up. Div 2: R Griffiths (29) sq. Trophy: H Fenton . Stableford: 9-hole: C Chareton-Schmidt (40) 16.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: N Hendy (29) R Kellert (10) 74. Men: A: J Dutton (8) 40. B: N Mathieson (14) 42. C: W Hoddinott (24) 38. Scr: A Simpson 33. Women: E Sargent (27) 37.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: T Reed (5) 38. A Scr: D Cavanagh (4) 32 cb. B: M Ware (16) 39. B Scr: J Price (14) 23. C: W Hardes (24) 42. C Scr: M Williams (20) 21.

WAKEHURST: Women: Stroke: Ambrose: M Robertson (28) H Takashiba (23) A Avis (26) E Chan (30) 63.625.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Tarbotton (9) G Blair (7) 44 cb. 2B Scr: T Thekiniath P Blain 34. A: P Tarbotton (9) 37 cb. B: D Titterton (13) 38. C: E Scicluna (21) 34 cb.

WARRINGAH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Hicks A McMillan (26.5) 74.5. Div 2: L Schwab S Wallace (31.5) 74.5. Div 3: M Marsh J Jennison (37.5) 75.5. Div 4: L Griggs N O’Regan (41) 74.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: J McAlpine (19) 43.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: H Berckelman (23) 38. B: P Blasina (45) 39. Hole in one: K Lobb at 18th.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: 4B: L Nowak (14) R Maxted (19) 45. C Heyward (25) J Dargaville (33) 44.

WYONG: Men: Stableford: S Grey (21) 42. Women: L Wales (24) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: B Cadd (11) 39. B: R Fearn (23) 43. Lake: A: B Sullivan (9) 40. B: R Monro (19) 41. C: G Bayley (23) 38. D: M Price (32) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email